Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Гост

Цигарите са полезни и спирането им вреди

Никотинът е наркотична субстанция, която пристига заедно с коктейл от катрани в организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това двуличие го има на доста места и мен също ме дразни, как да се настроя в крайна сметка?Манджа с грозде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам какво толкова има в настройването по отношение на цигарите. За много храни и продукти във времето сме чували и за, и против, и сме взимали решението си за момента. Примерно имаше време, в което се отричаше дори консумацията на овче сирене, заради високата му масленост. После се заговори за полезността и съответно след време за вредността на маргарина. По същия начин за птичите продукти - по време на птичия грип. И т.н. и т.н.

Но цигарите винаги са били, са и ще си останат вредни за човешкото здраве. В този смисъл не виждам място за колебание или настройване. Човек трябва да бъде коректен пред себе си и да осъзнае и признае вредата от пушенето, което няма връзка с десетките оправдания, които ще си намери, за невъзможността да се откаже от вредния си навик. Вреден и за него, пречещ и на околните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам картинката и в останалите заведния в града е същата.

ние пък и през деня си пушим вътре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ние пък и през деня си пушим вътре

Браво. Тогава ти пожелавам на 8-ми март да минат проверяващи и да раздадат някоя друга глоба. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в нашия квартал има две заведения в които се пуши и двете вече са денонощни,как може да си резервираш места-незнам,но от сутринта е претъпкано от пушачи и непушачи!другите заведения прават разни трикове с найлони и мушами правят кътчета за пушачи и в тези ограждения чат-пат некой влезне,онези пък които нищо не правят едно по едно почват да затварят!аз съм против забраната,но от друга страна се радвам вече на по спокойни и тихи нощи,защото заведенията около подблоковите пространства запустяват!от мои наблюдения голяма част от моите познати отказват цигарите не поради забрана,убеждения,здравословен живот а заради цената!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво. Тогава ти пожелавам на 8-ми март да минат проверяващи и да раздадат някоя друга глоба. :D

ни съ притеснявай, няма да излизам у навалицата точно

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dagensmedicin.se/nyheter/sahlgrenska-infor-totalforbud-mot-rokning/

Знам, че нищо не се разбира, но ще преведа. Въпросната болница- Sahlgrenska в Göteborg от 1-ви Март въвежда тотална забрана за тютюнопушене в района на заведението, дори и навън. В района на болницата се премахват всички места за пушачи, тук са под формата на малки остъклени кабинки, като онези по летищата. Това е част от подготовката за тоталната забрана на пушенето, която ще се въведе 2025 година за цялата страна.

Ето така трябва да се прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dagensmedicin.se/nyheter/sahlgrenska-infor-totalforbud-mot-rokning/

Знам, че нищо не се разбира, но ще преведа. Въпросната болница- Sahlgrenska в Göteborg от 1-ви Март въвежда тотална забрана за тютюнопушене в района на заведението, дори и навън. В района на болницата се премахват всички места за пушачи, тук са под формата на малки остъклени кабинки, като онези по летищата. Това е част от подготовката за тоталната забрана на пушенето, която ще се въведе 2025 година за цялата страна.

Ето така трябва да се прави!

Хм, не съм сигурен че е толкова добро, колкото му се радваш. По ми харесва германския и чешкия модели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко изненадващо, но темата отново се превърна в актуална. Дори се очаква депутатското предложение за либерализиране на забраната да бъде направено до края на месеца.

Изглежда отново ще се завихрят дискусии "За или Против".

В интернет върви гласуване, където към момента резултатите са следните:

ЗА забраната:    62.37% 

ПРОТИВ забраната: 37.63%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си българче, редно е да се запознаеш с правилата на форума.

Има един вълшебен инструмент, наречен търсачка на форума.

Всеки път, преди да пуснеш нова тема задължително търсиш щателно и и внимателно дали вече няма такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...