Премини към съдържанието
Kalanag

AMD Server или Intel Server

Препоръчан отговор

Имам нужда от съвет относно въпроса какъв сървър да избера и по - точно АМД базиран или Интел. В момента съм се насочил към АМД базиран професионално рак изпълнение на ASUS. Но един приятел ми вика да не се занимавам с АМД понеже относно стабилност трябвало да заложа единствено и само на Интел.

А това е моят избор:

ASUS Server TW510-E2

Processor: Dual 2 x CPU Server Opteron Model 242 (box)rr1.6GHz (1024KB,SledgeHammer,Socket 940) Opteron Model 242 (box)e

MBoard: K8N-DL

RAM: DDR 1024 MB ECC Reg

VGA: PCI 8MB VGA card

(ATI Rage-XL )

DVD: DVD

RAID: Adaptec ASR-2130S U320 RAID 1channel/128MB

HDD: 3x HDD Server SEAGATE Cheetah 10K.7 (36.8GB 10000rpm 8MB cache U320 SCSI SCA-2 80-pin)HotPlug

LanCard: Gb Broadcom 5751

(PCI-E)

Case: T50 (Tower/5U) Power 600W

Mouse: PS2 scrl. Opt. black Logitech

Keyb: Compaq Silver Black

Black

Редактирано от Kalanag (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами системата си я бива. На мен лично си ми харесва като конфигурация за сървър.

Дали ще е Intel базиран или AMD няма голяма разлика като качество, стабилност и производителност. Това е моето лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното при която и да е конфигурация е ЗА КАКВО КОНКРЕТНО ЩЕ СЕ ИЗПОЛЗВА.... Ако се знаеше много хора биха отговорили......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ¦•••SHERIFA•••¦

Във връзка с това и аз да си задам моят въпрос: AMD 2600+ до 3000+ или AMD Opteron или Intel Xeon Server е по-добре за сървър ( ще се използва да поддържа 4 Counter-Strike 1.6 сървъра, 1 HL, B@ttle.net ( War3x, Diablo II, SC - BW, MKPortal ( портал ), IPB v2.1.3 ( форум ), download секция... ) - важното е като се играе в тези игри да не сече, лагва, забива, errors, бърза да е връзката, добре да върви играта... Защото сега Сървърът е AMD 26000+ и доста лагва и прави проблеми и за това. Също така и някои от другите компоненти добри ако кажете : ) Май дилемата е пак Intel или AMD. :B

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-важното при която и да е конфигурация е ЗА КАКВО КОНКРЕТНО ЩЕ СЕ ИЗПОЛЗВА.... Ако се знаеше много хора биха отговорили......

<{POST_SNAPBACK}>

проблемите пробвай да оправиш и с по - добра връзка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.