Премини към съдържанието
diavolo_vam

Домеин - безплатен обяд има ли?

Препоръчан отговор

Сигурен съм че много хора се питат каква е разликата от безплатните домеини и платените. По какви параметри да определяме домеина, които да закупим с това за какво е предназначен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм че много хора се питат каква е разликата от безплатните домеини и платените. По какви параметри да определяме домеина, които да закупим с това за какво е предназначен.

<{POST_SNAPBACK}>

Доста неясно. Какво искаш да питаш все пак ???

А на заглавието на темата ще ти отговоря ясно и категорично - безплатен обяд няма и никога не е имало.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето разликата е в това, че безплатните не са твоя собственост.

Повечето от безплатните вкарват реклами в сайта ти, и много често след време (примерно 1 год.) искат да започнеш да им плащаш..... sad.gif

Цената за платен домейн на година не е много висока около 18 лв. така че ако ти трябва вземай платен.

Редактирано от stoyanovs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам май не си наясно какво точно искаш да питаш, но все пак виж тук. Това е безплатен домейн, чиято реклама е в редиректващата страница, която те праща на желаната страница след 15 сек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид с какво се различават платения host от безплатния. И например да препоръчате няколко изпитани от вас саитове за host oт които сте доволни. Някои ако може да разясни какво е :Eжедневен back-up, SSH достъп, SSL Server и какво означава например че имат 30ГБ месечен трафик? И искам да попитам по какъв начин да платя 18лв в DotTK?

Редактирано от diavolo_vam (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с 18 лева го каза stoyanovs, а аз ти казах, че DotTK е безплатен домейн.Ако например имаш сайт с дъъъъълго име и искаш да го направиш от рода :

www.diavolo_vam.tk

просто влез и ще разбереш - лесно е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправих се (благодаря Castigado Pantockrator) написал съм го неясно.

Платения домейн е около 18 лв. Освен ако не искаш .bg за което май дерат кожи ohmy.gif

diavolo_vam сега разбрах защо въпроса ти не е ясен.

прави разлика между хост и домейн.

- хост е услуга която при която доставчика ти съхранява файлове, бази данни и т.н. видими от интернет (хоства ти сайта)

- домейна е името (уникално) което използваш посетителите ти да намират по лесно сайта ти в интернет.

Иди на някой сайт напр. host.bg и ще видиш цените за платени хостинг и домейни. Ако можеш да си го позволиш бих ти препоръчал да заложиш на платени услуги.

Ако си на безплатни, тъкмо ще ти стане интересно и ще почнат да те цакат.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поправих се (благодаря Castigado Pantockrator) написал съм го неясно.

Нямах впредвид теб, а diavolo_vam когато казах, че не е наясно какво иска да пита. :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има подобна тема тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хххммм.. ми то на dot.tk на страницата ми излиза некъв мн неприятен банер на dot.tk то тва е мн преебано.. и съм сигурен че неможеш да го премахнеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно за какъв банер говориш. Или са забравили да ми сложат на мен или имаш впредвид редиректващата страница на която има банер и след 15 сек. те прехвърля на друга страница без никакви банери.

ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен редирекващата страница после най-отгоре на страницата ми има един банер в който си рекламират саита и пише тама да си напишеш саит и да видиш дали е свободен. А когато ме пита саита дали искам да си сложа някакъв банер аз отказах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.