Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 1)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

"Удоволствието на краля"-Хедър Греъм.Хубава е книжката, хареса ми :( Интересно беше в началото с историята на родителите. Главната си докара само неприятности с криворазбрания обет пред майка си :super:

Редактирано от MariTe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А аз сега се заплеснах по Лоис Макмастър Бюджолд - "Споделящият нож". ...

Оказва се че съм фен на фентъзито/то аз си го подозирах,още от както ми харесаха "Кристален пламък" на Джейн Ан Кренц и "Синеокия варварин" на Линдзи,да не говоря за "Надарения" на Джой:(/

Та ако се сетите нещо такова,моля да споделите.

От фентъзито ти препоръчвам горещо цялата поредица "Бараяр" на Бюджолд! Великолепна е, има чудесен хумор, и леко вплетена любовна нишка! Също и "Проклятието на Шалион", "Рицарят на Шалион" и "Свещеният крал" - те са друга трилогия пак на Бюджолд. Поредицата "Шутът и убиецът" на Робин Хоб също е много хубава, а пък ако не си чела "Хрониките на Амбър"(поредица) на Роджър Зелазни - това си е направо основен пропуск в образованието, те освен че се смятат за класика вече, и са ми абсолютно любими!

Колкото до любовни фентъзита, мисля си че съм чела и други освен изброените от теб, само дето сега не мога да се сетя за заглавия, ще тр.да си погледна в библиотеката, по принцип и аз много ги харесвам! А, може би "Кръстопът на чувствата" (пак на Джейн Ан Кренц) може да се нарече така, въпреки че освен дето действието се развива на друга планета, и хората имат по някой силно или слабо развит пара-сетивен талант, няма нищо друго фантастично в нея - по-скоро прилича на поредицата за Аркейн. Тя също ми е от любимите, само дето другите две книжки от поредицата не са преведени...

Сега си препрочетох на Елизабет Лоуел "Нефритовия остров" и естествено съм очарована до безобразие. ...

И тъй като от първия прочит ме яде нещо за Фейт/която тук са побългарили на Вяра,за мой огромен ужас/ и Оуен, се поразрових и се оказа,че за тях си има книга "Midnight in Ruby Bayou" (2000),ама не е издадена в Бг. :super:

Да не ви обяснавам и за мъката ,че и книгата да Арчър не е преведена. ...

Pearl Cove (1999) и Midnight in Ruby Bayou (2000) ги има преведени на руски, ако се справяш с руския мога да ти пусна линк да си ги изтеглиш (или виж в Дамский клуб). Аз ги прочетох - страхотни са!!! Само дето нямам търпение (и умение!) да преразказвам, а и сега няма време... Ако все пак не става с руския, и няма кой друг да ги преразкаже, пиши - ще се пробвам в по-удобен момент.

Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От фентъзито ти препоръчвам горещо цялата поредица "Бараяр" на Бюджолд! Великолепна е, има чудесен хумор, и леко вплетена любовна нишка! Също и "Проклятието на Шалион", "Рицарят на Шалион" и "Свещеният крал" - те са друга трилогия пак на Бюджолд. Поредицата "Шутът и убиецът" на Робин Хоб също е много хубава, а пък ако не си чела "Хрониките на Амбър"(поредица) на Роджър Зелазни - това си е направо основен пропуск в образованието, те освен че се смятат за класика вече, и са ми абсолютно любими!

Колкото до любовни фентъзита, мисля си че съм чела и други освен изброените от теб, само дето сега не мога да се сетя за заглавия, ще тр.да си погледна в библиотеката, по принцип и аз много ги харесвам! А, може би "Кръстопът на чувствата" (пак на Джейн Ан Кренц) може да се нарече така, въпреки че освен дето действието се развива на друга планета, и хората имат по някой силно или слабо развит пара-сетивен талант, няма нищо друго фантастично в нея - по-скоро прилича на поредицата за Аркейн. Тя също ми е от любимите, само дето другите две книжки от поредицата не са преведени...

Pearl Cove (1999) и Midnight in Ruby Bayou (2000) ги има преведени на руски, ако се справяш с руския мога да ти пусна линк да си ги изтеглиш (или виж в Дамский клуб). Аз ги прочетох - страхотни са!!! Само дето нямам търпение (и умение!) да преразказвам, а и сега няма време... Ако все пак не става с руския, и няма кой друг да ги преразкаже, пиши - ще се пробвам в по-удобен момент.

Страшно мерси за заглавията/гуш/

И като си в настроение за редене на приказка ще е супер да ми разкажеш за Арчър и Фейт:lol6:

Марги, внимавай с Вярвай ми, че са две различни книги под това българско заглавие на Кренц.

А аз току що прочетох Пиратът принц на Конито и сега се чудя какво да подхващам, че ми се иска пак нещо такова. Особено любовните сцени бяха мнооооого на ниво и достатъчно количество за моето развратно съзнание. Препоръчайте нещо такова :)

Ако не си чела "Шейх" пак на Конито мисля,че ще ти хареса.

А също и "Пантера и перла" на Дорийн O. Малек.

АЗ тез трите ги четох една след друга и бях просто отнесена от кеф.

Много страст ,приключения и силни чуства.

Това е като ударна доза еротика и направо си е тонизиращо :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марги, внимавай с Вярвай ми, че са две различни книги под това българско заглавие на Кренц.

Благодаря за съвета.Не знаех,че има две книги.В момента съм попаднала на тази.Ето резюмето:

"От незабележимо момиче в гимназията, Филомена Кромуел се е превърнала във великолепна самоуверена млада жена, постигнала успехи и известност.

Когато се връща в родния си град, всички са уверени, че е дошла, за да отмъсти на неверния си годеник Брейди Пакстън, изоставил я преди девет години...

А Трент Равиндър е готов да й прости лудориите, стига тя да не се увлече отново по старата си любов и да признае, че той е единственият мъж за нея... "

Но във момента за малко съм я позарязала заради удоволствието да се насладя "Фалшивия годеник" на Дебора Рейли.Страхотен превод и история .Благоря на malagaeli

за труда и затова,че ни достави това удоволствие :help: В историята има от всичко по малко.Има любов,романтика и смях.Зававно да е наблюдаваш как един донжуан,който може да има всяка жена,тича след нашата :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, явно и Шейха влиза на редичката. :)

Ще потърся и тази Пантера и перла.ю

Марги, ти си попаднала на тази, чието оригинално заглавие е The main attraction.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата се заключва, поради огромния брой страници в нея. Създайте нова тема "Кой любовен роман четете в момента (част 2)" и продължете да споделяте своите впечатления в нея! Благодаря предварително за проявеното разбиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...