Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И аз бях харесал същия модел. Във фирмата директно ме попитаха дали ще се използва за отопление и след като отговорих утвърдително ми заявиха, че не го препоръчват. Праз миналата зима имали много оплаквания от него, че не топли добре, въпреки, че на книга всичко изглеждало добре. Де да знам - може да е и заради интереса да вземата едни 400 лева отгоре /с монтажа/, но ми препоръчаха   другия им модел Daikin FTX25KV/RX25K  - държал се много по-добре на отопление.

Вече е монтиран в стаята на хлапето и определено телата му са тихи. Модела  няма екстри и не съм гледал колко точно държи зададената температура. Дванайската от същата серия в другата стая /поне за сега/ също работи съвсем тихо, но и тя държи температурата в помещението с два градуса по-висока от зададената от дистанционното. Поне за мен тези два градуса разлика не са проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С дайкин сме вкъщи, тих е и си поддържа температурата. През зимата дори и на 25 градуса да го сложим пак няма проблем. Но сме с изолация и горе-долу добра дограма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично имам в къщи 4 климатика японски втора употреба не са Дайкин , но да добавя мнение за тях. Трите са на 10 години при мен единия е на 3. преди това колко са работили само един господ знае. Най-новия е Фуджицу , много добра машина работи перфектно тих  много ниска консумация на ток с него още не съм имал проблеми. Другите три ( 2 Санйо ) и  още 1 Фуджицу за десет години работа на единия му изгоря  STK-то веднага си намерих при хората от които съм го взел и цена на ремонта 60 лева с труда . гаранцията оддавна беше минала. на другия му се спука една тръба за фрион на външното тяло. там малко скъпо защото ми го свалиха , смениха я и пълнене с фрион  80 лева. Третия го спуках от работа лято зима нон стоп само комресора стана малко по шумен . Супер много съм доволен и скоро ще взема и 5-ти. При мен не е падало повече и то само няколко пъти до -16 градуса ,но работят без проблемно и лично аз си умирах от смях как комшиите ми със разни Панасоници ,Мидеи и дори един Фуджицу (Европейски) висят по терасите и ги поливат с топла вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...