Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Смятам след 1 2 месеца да си сложа още 2 ГБ рамче в кошничката :) та въпроса ми е какво предлагате да са съшата маркакато тези които имам в момента ? Да са 1 плочка от 2 или 2 от по 1.Питам защото не съм мн. наясно какво значение има ... Та пишете давайте съветчета идеики :) Вие сте :rolleyes: незнам къде точно се гледаше за да вида каква ми е рамта,но ето ще копирам от Евереста маи мястото където мисля че пише biggrin.gif

Дънна платка:

Тип централен процесор DualCore Intel Core 2 Duo E7200, 2533 MHz (9.5 x 267)

Дънна платка Asus P5KC (3 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Чипсет на дънната платка Intel Bearlake P35

Системна памет [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: A-Data EXTREME DDR2 1066+ 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: A-Data EXTREME DDR2 1066+ [ TRIAL VERSION ]

Тип BIOS AMI (03/18/08)

Комуникационен порт Communications Port (COM1)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x2 Gb DDR2 1066 Mhz A-Data,а сегашната в раздела "Купувам-продавам".В крайна сметка в книжката на дъното има описание на поддържаните марки памети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе какви предлагате защото сега съм с 2х1 и ако искам да сложа още 2 те 2х1 ли да въдат или 1х2ГБ ?Марка нещо ? :jumping11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш намерение да клокваш, спокойно може да сложиш още две по гигабайт точно от същите, за да не се загуби двуканалния режим. По принцип може даже и на друга фирма, но задължително трябва да са на същата честота и тайминги, за да не се "спъват" едните в другите. Ако сложиш още два на една плочка обаче, ще се загубят двата канала. Вариант е и две по две, както те посъветва gyps, не са чак толкова скъпи в момента. Добре е да са на 1066Mhz също така, ако искаш да използваш пълния потенциал на процесора.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да вземеш още 2 плочки по 1ГБ , за да запазиш двуканалния режим.Като купуваш съответно от същите памети , за да няма спънки при подкарването им:jumping11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако сложа 2х2 1066 същата марка ще има ли два канала.А ако имам 2х2 и 2х1 лошо ли е за процесора защото не съм на ясно пък нали няма смисъл да ги продавам 2х1 и да сложа само 2х2 .... ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ако сложа 2х2 1066 същата марка ще има ли два канала.А ако имам 2х2 и 2х1 лошо ли е за процесора защото не съм на ясно пък нали няма смисъл да ги продавам 2х1 и да сложа само 2х2 .... ???
2х2-ще имаш двуканален режим.2х2 + 2х1-ще имаш двуканален режим,излишно натоварен контролер,лош клок,набутани пари за нищо,и ако си с 32 битова ОС,много неизползваема памет.Ако е 64 битова-много неизползвана. cool.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе зимай 2х1 гледай да са същите ти с какво ще я напълниш тая рам????????? да вистата е малко по-тежка и кво от тва и 2 са ти достатъчни ако не играеш игри, ако играеш земи си още 2гб за 40тина лева и тва е. разлика между 4 и 6 гб едва ли ще усетиш. аз бях пробвал 64бит виста с 8гб и нямаше почти никаква разлика между 4 и 8,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре така май ще направя,а ако не се лъжа като си с повече от 3 ГБ рам нещо трябваше ли да се настрйва за да ти ги отчита всичките 4 да кажем ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами добре така май ще направя,а ако не се лъжа като си с повече от 3 ГБ рам нещо трябваше ли да се настрйва за да ти ги отчита всичките 4 да кажем ?

Ми да се "виждат" тези 4GB трябва да минеш на Виста или на 64битов XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми да се "виждат" тези 4GB трябва да минеш на Виста или на 64битов XP.

И виста да е, пак да е 64 битова. Преди и аз смятах че ги ползва четирите, но на практика само ги вижда ако е 32 битова със СП1. Реално ползва до към 3.2 -3.5 гигабайта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото мисля да минавам на Виста и ... мики какво ме съветваш я кажи за последно :)
2Х2 на 1066 и си в джаза. cool.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 битова, go6o_kara ти каза.Windows7 64.(По-добра е от глистата отвсЕкъде,нищо,че е бета...)Може и ХР 64,но не ти го препоръчвам.Само от любопитство,защо са ти необходими 4 гиги рам?Честно,не се сещам.

P.S.О,вече са ти отговорили.Моля за извинение.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
64 битова, go6o_kara ти каза.Windows7 64.(По-добра е от глистата отвсЕкъде,нищо,че е бета...)Може и ХР 64,но не ти го препоръчвам.Само от любопитство,защо са ти необходими 4 гиги рам?Честно,не се сещам.

P.S.О,вече са ти отговорили.Моля за извинение.

а за 64-битова ОС имали някакво значение дали я потдържа процесор,рам,хард,видео защото и аз скоро ще съм с 4 гиги и ще минавам на 64 бита ОС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а за 64-битова ОС имали някакво значение дали я потдържа процесор,рам,хард,видео защото и аз скоро ще съм с 4 гиги и ще минавам на 64 бита ОС

64-битов процесор поддържа 32 и 64битова ОС ,а 32битов процесор само 32битова ОС.За да изпреваря селдаващия въпрос може да разбереш колко бита ти е процесора с EVEREST. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
64-битов процесор поддържа 32 и 64битова ОС ,а 32битов процесор само 32битова ОС.За да изпреваря селдаващия въпрос може да разбереш колко бита ти е процесора с EVEREST. cool.gif

Мисля че потдържа

Instruction Set x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване