Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Тери Пратчет и неговите произведения

Препоръчан отговор

в България са излез ли доста заглавия от Тери Пратчет и са на една от първите места у нас по продажби!!!чела съм само няколко заглавия,но те ми допаднаха и се надявам бързо да доиде ваканцията,за да мога да прочета още нещо негово!!!споделете кое е любимото ви произведение от бате Тери,защо ви допада творчеството му и въобще каквото ви е на душата по темата!!! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 64
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Обикновено отбягвам да се присъединявам към някой форум, освен към този... Наречете ме лицемер, но смятам, че не пресилвам, като казвам, че в този сайт откривам някои доста полезни неща. Като говор

Това е една от най-любимите ми книги на Тери Пратчет. Огромна радост ми създава да я чета. Първият път не можах да схвана фабулата чак до падането на крепостта, но книгата е много свежа, бунтарска и н

Открих един много приятен сайт с аматьорски творби на фенове на ТП. Мисля, че тези, които владеят английската реч, ще бъдат приятно изненадани. Фенове на Пратчет Насладете се!

Луд та дрънка...Не сериозно, чел съм малко - 2-3 книги, но ми хареса това, че се пренасяш в някакъв съвсем различен свят, забравяш са всичко и просто не можеш да откъснеш очи от книгата. Сега имам още една негова книга, но все не мога да намеря време да я прочета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да определя любимата ми книга на ТП, макар че съм чел цялата поредица на диска без две три книги. Просто начинът, по който се преплитат всички книги е невероятен. Всички книги са добри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-добро си остава Морт

Също така страшно харесвам серията за градската стража, особено Шувинист

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Styx ако верно си прочел сички от поредицата "Истории от света на диска" без 2-3 ...... ще ти кажа еваларка , щото поредицата е 32 книги ?! аз съм чел само 2 Малки богове и Жътваря, като първата е невероятна. хората дето са чели Пратчет казват че Боговете е най-добра , но си зависи от тоя дето чете.

DarkLight поправи ме ако бъркам но Морт не е ли продължение на Жътваря? или по-добре кажи има ли някъква хронология на книгите или са независими една от друга?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малки богове наистина е едно от най-добрите произведения на Пратчет, истинска пародия... особено много ме кефи момента с "мълнията" :)

За хронология - частичо има. От една страна книгите са обвързани с една друга, тъй като става дума за един и същи свят и малко или много - за едни и същи места, герои, събития. Т.е. не всички книги са обвързани, но имат доста допирни точки. От друга страна съществуват минипоредици като Стражите например, където просто.... първата книга е просто в миналото на героите от втората ;) Морт не е продължение на Жътварят (Жътварят също е много силен роман) даже не си спомням дали Морт беше преди или след Жътваря (т.е. дали в Жътваря се споменава за дъщерята на Смърт).... Всъщност в Жътварят, Морт и "Музика на Душата" главно действащо лице е Смърт ;) Друга поредица е за магьосниците от Невидимия университет... И има и някои по-самостоятелни книжки... Абе цялата поредица си заслужава (не че съм я изчел цялата, но двайсетина книжки съм ударил)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да забравяме минипоредицата за трите вещици: Баба Вихронрав, Леля Ог и Мурад Чеснова. За мен "Малките богове" честно казано не е най-добрата. Тези с Ринсуинд най ми харесват, а любима ми е тази първата за Керът (мисля че "Въоръжени мъже" беше)

В книгите има някаква хронология, но тя не съвпада с реда на издаването. Например последната книга "Нощната стража" е за бащата на Ваймс, който е главен герой в предишните книги за стражата.

Морт е една от първите книги от поредицата. За съжаление тя е една от малкото, които не съм чел... Чувал съм, че е хубава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е супер начи може да ги "кое-как ми попадне" :P

а този Диблър Сам Си Отсичам "Еди какво си" (според- зависи от книгата) във всички книги ли го има?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
е супер начи може да ги "кое-как ми попадне"  :P

а този Диблър Сам Си Отсичам "Еди какво си" (според- зависи от книгата) във всички книги ли го има?

Диблър Сам Си Прерязвам Гърлото ако не се лъжа... ми мярка се из повечето книги за Анкх-Морпорк. Всъщност Анкх-Морпорк е наследил част от характеристиките си от Лондон. Този Диблър определено идва от Лондон, там продават през нощта хот-дог на нечовешки цени :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
е супер начи може да ги "кое-как ми попадне"  :P

По-добре не го прави. Въпреки, че няма хронология, ако ги четеш разбъркано няма да познаваш някои от персонажите и събитията. Почни си ги по ред.

Иначе Диблър-Сам-Си-Прерязвам-Гърлото има еквивалент в повечето градове. Гърлото е в Анкх-Морпорк. В Омния май беше Дхблах-Сам-Си-Отсичам-Ръката и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всяка книжка отзад има последователността на предишните. Като вземеш Нощната стража например ще видиш всички. Ако не може аз да ти ги препиша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако не те мързи много :P напиши ги че ми обещаха да ми дават Нощна стража но не знам след колко време евентуално може да стане тпва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз пък съм прочел всичките му книги и с нетърпение очаквам следващите :)

В началото са само пародии, но забелязвам, че с всяка следваща освен смеха (който е умопомлачителен (и жена ми се събужда от него в 2h през нощта, гледайки ме как се превивам и едвам се сдържам да не избухна :) )) има и много мъдрост...

особено минипоредицата за баба Вихронрав...

абе велик автор - радвам се, че е жив и ще пише още :clap

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Тери Пратчет ми е най-любимият..всяка негова книга е различна и еднаква. Ако не си прочел поне 3 негови книги, не можеш да навлезеш в света, който изгражда. Има неверочтно чувство за деликатен хумор..и са му адски сладки книжките, аз съм чела всичките. Бих препоръчала "Добри поличби"..тя обаче е и на Нийл Гейман. Двмата правят невероятна комбинация...а който си пада по Гейман- евала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Ех, ама обожавам го този човек... няма книга, на която да не съм се попикала от смях или да не ме е трогнала дълбоко. мога да се похваля,че съм чела всичко негово,което е било преведено на БГ и не съм останала разочарована от нито една. любими книжки... ами то май всичките влизат в тази графа, но най-вече Петият слон, Господари и господарки, Истината и Подвижни образи.

а "Добри поличби" наистина е мн хубава, а на Геймън съм чела и Neverwhere и я препоръчвам горещо на всички :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го харесвам много...невероятен е, но скоро не съм чела нещо негово. Мойе би з-то не съм си купувала. Но ако трябва да кажа засега най-много харесвам Морт...но може някоя скоро да я измести. Пак негова разбира се:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

това е любимият ми автор!!

чела съм почти всички книги от поредицата "Истории от Света на диска".. общо взето чела съм сичко което намерих ;) Книгите му са страшно увлекателни и те пренасят в един друг фантастичен свят, който всъщност представлява по-опростена и страшно забавна разновидност на нашия :huh: Просто съм се напикавала да се смея на някои моменти..! ;)

Едни от любимите ми книги са "Фантастична светлина", "Еманципирана магия", "Малки богове"(страхотна е! :P ), "Истината", "Интересни времена", "Дядо Прас"(просто без коментар :):) ), "Последният Континент" и още много и много.

Сега чета "Глинени крака" и я препоръчвам на любителите на криминалните романи.. само дето е представено по много забавен начин ;)

А ето един сайт, в който можете да откриете много за автора и всичките му книги (обложки, най-смешните извадки, последователността на поредицата и др.)

http://www.ie.lspace.org/

А това е сайт, в който има някои от книгите му:

http://liternet.bg/library/pr/p/tprat.htm

а темата е върха! :newspaper:cool.gif

Редактирано от kitty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой ще благоволи ли да публикува в форума сайт с електронни книги от автора?!

<{POST_SNAPBACK}>

Бе намират се няколко сайта с книги, но за мен добрата стара печатна книга си остава най-добра.А те съветвам да прочетеш всички книги за света на диска, и най вече тези за градската стража.Ето ги и сайтовете:

http://bk-books.hit.bg/TerryPratchet/Pratchett.htm

Има и един комай по-добър

http://www.tpratchett.hit.bg/

Ми приятно четене ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Градът е... е... а бе, как му викаха? Нещо си там. Жена, бе. Тъй де, туй си е. Ревяща, прастара, ама на цели столетия. Омотава те на пръста си, кара те да... как беше да, бе, да хлътнеш по нея, после ти бие един шут в... таковата, де. Да, вярно, в устата. Езика. Сливиците. А-а, в зъбите. Ей туй прави тя. Тя е... а бе, сещаш се, женско куче. Кутре. Кокошка. А-а, кучка. После пък я намразваш и тъкмо си мислиш, че си я изтръгнал от своето... онова, де, к'вото ще да е, и тя те допуска до нейното грамадно, бумтящо, прогнило сърце, хваща те в... в... Все тая. Да, бе, в крачка. Ъхъ. Тъй си е. И не знаеш къде си... легнал, де. Само ти е ясно, че не можеш да я оставиш. Щото... щото тя е твоя, тя е всичко на света за теб, ако ще и да си в канавките й...

Какво повече за Пратчет...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
е супер начи може да ги "кое-как ми попадне"  :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Диблър ССПГ има дълга и сложна кариера като продавач на неща определими от повечето му клиенти като наденички(поне те така се надяват, аз се моля никога да не ми се налага да изпитвам подобна надежда ;) )

За да проследиш развитието му почни от поредицата за Градската стража по реда си - по-долу само преведените на български:

1. Стражите! Стражите!

2. Въоръжени мъже

3. Глинени крака

4. Шовинист

5. Петия слон

6. Нощна стража(тук без да ти пускам спойлери става дума за връщане във времето и Диблър ССПГ като начинаещ бизнесмен :clap: )

Иначе доколкото си спомням се мяркаше от време на време в книгите за Ринсуинд. Иначе тук има доста подробна информация коя книга към коя поредица спада и какво точно се осмива в книгата.

Желая ти приятно четене - и добре дошъл в клуба на Пратчет маниаците cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване