Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

искам да си купя нов плейър, но се колебая м/у SAMSUNG YP-P2JAB (4GB) и SONY NWZ-S638FB

онова, което ме притеснява е, че самсунга е с тъчскрийн, което изобщо не ме радва затова клоня към сони. все пак ако някой от вас има един от двата плейъра нека си каже мнението.

i_09035844.jpg

i_09045301.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, имах Samsung-a самоче 8ГБ, а Sony-то го имаше един приятел и съм го слушал няколко пъти.

- Това което мога да кажа за Samsung-a че звука, видеото и батерията са прекрасни просто.

- За звука какво да кажа, за сега съм чувал само 1 плеър който да изкарва звук като него и той е Cowon 9. Марките Sony, iPod, Creative и Sandisk SANSA имат бая хляб да ядат за да достигнат това което имат Smasung. Преди 2 год. някъде имах Samsung YP-S3 и той свиреше сравнително добре, но вече му мина модата на него. На Samusng P2 ако му вкараш последният Firmware, излизат доста настройки за звук и др глупости.

- Екрана и видеото му бяха доста добри, сега го гледам и си е супер, може би Samsung P3 ще има по хубав екран.

- Батерията е разкошна, когато слушах само музика ми траеше около 20/25 часа, и отгоре на това го увеличавах почти винаги до край. Да не говорим че повечето марки когато им видиш някъде спецификация, пише че държи 24 часа, а даже и половината не трае.

- Това Sony е с няколко години назад, може би 2005. Не плюя Сони защото съм имал това чудо Sony и все още го имам и свири много добре, между другото слушалките които ми дойдоха с плеърчето бяха най добрите докато не си купих на Sennheiser, така че този модел който ти си дал е много зле и не ти го препоръчвам.

Ако искаш да не е touchscreen, бих ти препоръчал Samsung T10.

Редактирано от DiDokal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей, имах Samsung-a самоче 8ГБ, а Sony-то го имаше един приятел и съм го слушал няколко пъти.

- Това което мога да кажа за Samsung-a че звука, видеото и батерията са прекрасни просто.

- За звука какво да кажа, за сега съм чувал само 1 плеър който да изкарва звук като него и той е Cowon 9. Марките Sony, iPod, Creative и Sandisk SANSA имат бая хляб да ядат за да достигнат това което имат Smasung. Преди 2 год. някъде имах Samsung YP-S3 и той свиреше сравнително добре, но вече му мина модата на него. На Samusng P2 ако му вкараш последният Firmware, излизат доста настройки за звук и др глупости.

- Екрана и видеото му бяха доста добри, сега го гледам и си е супер, може би Samsung P3 ще има по хубав екран.

- Батерията е разкошна, когато слушах само музика ми траеше около 20/25 часа, и отгоре на това го увеличавах почти винаги до край. Да не говорим че повечето марки когато им видиш някъде спецификация, пише че държи 24 часа, а даже и половината не трае.

- Това Sony е с няколко години назад, може би 2005. Не плюя Сони защото съм имал това чудо Sony и все още го имам и свири много добре, между другото слушалките които ми дойдоха с плеърчето бяха най добрите докато не си купих на Sennheiser, така че този модел който ти си дал е много зле и не ти го препоръчвам.

Ако искаш да не е touchscreen, бих ти препоръчал Samsung T10.

Единствената причина да се колебая за тъчскрийна е, че мой съученик има телефон самсунг със сензорни бутони и малко трудно се използва. Преполагам, че тъчскрийна е горе-долу същата работа. Може и да греша.

Честно казано не съм очаквал, че звукът при Сони не е добър. Изненадан съм. Благодаря ти, че ме предупреди. Предполагах, че плейърите на Сони са малко по-добри, понеже са и по-скъпи. Какво е мнението ти за А и Е сериите на Сони. Вероятно същата работа като С.

И не на последно място ти благодаря за компетентното мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, SONY са винаги с едни гърди по-напред от конкуренцията. Това повечето форумци биха потвърдили. Но понеже цената не е без значение, при приблизително равни цени - SONY. От SAMSUNG-a могат да ти посивеят косите, 'щото не са от най-благонадеждните, но в никой случай лоши.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен, SONY са винаги с едни гърди по-напред от конкуренцията. Това повечето форумци биха потвърдили. Но понеже цената не е без значение, при приблизително равни цени - SONY. От SAMSUNG-a могат да ти посивеят косите, 'щото не са от най-благонадеждните, но в никой случай лоши.

;)

Много съм разколебан, а много ми се ще да си го купя скоро, но не знам към какъв да се насоча. Готов съм да дам повече пари, но искам да съм сигурен, че ще си купя възможно най-доброто на бг пазара. В крайна сметка кой да бъде и ако може защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето виж какво представлява P2, не знам защо казваш че е лош екрана (touuchscreen-a), при него няма проблем с цъкането на екрана, гъкаш и влизаш, не е нужно да цъкаш няколко пъти. Ето едно хубаво ревю на P2, и ето едно хубаво форумче за всички плеъри.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това е ревю на Сонито.

Първо да кажа, че имам Samsung P2.

Относно touchscreen-а, не му бери грижа, не е като на GSM-ите (не говоря за Омния). Цък тук. Моя съм го изпускал на плочки от 1м. височина и единствения ефект е един тъмен полукръг с диаметър 1-2 мм., който по никакъв начин не пречи на функционалността.

Аз съм си много доволен от джаджата, и образ, и звук. Слушам го с Sennheiser PX100. Трябва да се отбележи, че на плосък еквалайзър, без подобрения, музиката не е годна за слушане. Лично аз съм го оставил в режим CLUB, отлично е. Другото, което трябва да се отбележи - ако смятате да говорите на GSM-а през него, откажете се, качеството на звука е отврат.

Сега за Сонито (не съм го ползвал, говоря на база ревюта и отзиви на потребители). Звукът на всички съвременни Сонита е еднакъв и си е отличен, с добри слушаки. Тези в комплекта на този модел (EX82) са толкова добри, че няма нужда да се сменят за слушалки под 100 лв. Разликата между съвременните Сонита е единствено в дизайна, използваните материали и функционалността/екстрите.

Неоспоримо предимство на Сонито е батерията - минимум 30 часа музика.

Предполагам точно тези модели са на една цена, щом правиш пряко сравнение. Извода е, че никой не може да ти каже какво да си купиш. Можем само да те насочим, да кажем нещо за всяко, ти трябва да решиш накрая.

Всичко опира до това какво искаш.

- качество на звука - не е критерии за избор- и двете са добри и крайният резултат зависи от слушалките. С P2 ще трябва да харчиш допълнително и за слушалки (като мен), а със Сонито нямаш допълнителни разходи. Това го казвам с презумцията, че сега си нямаш добри слушалки.

- обем на паметта - Сони е по-добро

- батерия - Сони е по-добро

- екран - P2 е по-добро

- екстри като цяло (bluetooth и др.) - P2 е по-добро

- външен вид - всеки сам си преценява

- здравина - не знам, ама не са слаби, т.е. не е критерии

- практичност - Сони е по-добро, защото можеш да го командваш и в джоба си, а P2 трябва да го гледаш, макар с новите firmware-и, P2 може да се направи така, че да се заключва само touchscreen-а, а в джоба да натискаш пауза и звук +/-.

Всичко опира до това какви са ти приоритетите.

DiDokal, изобщо не е коректно да твърдиш, че имаш резултати от съпоставяне между конкретни модели, без най-малкото да се обосновеш.

- с едни и същи слушалки ли ги слуша (и кои)?

- поигра ли си с настройките и на Сонито - както казах, P2 хич не ми харесва на Normal.

- една и съща песен ли си слушал и на двете?

- достатъчно добър ли беше записа, за да покаже на какво е способна джаджата?

- самата mp3-ка с какъв битрейт беше?

Редактирано от Vegetto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това е ревю на Сонито.

Първо да кажа, че имам Samsung P2.

Относно touchscreen-а, не му бери грижа, не е като на GSM-ите (не говоря за Омния). Цък тук. Моя съм го изпускал на плочки от 1м. височина и единствения ефект е един тъмен полукръг с диаметър 1-2 мм., който по никакъв начин не пречи на функционалността.

Аз съм си много доволен от джаджата, и образ, и звук. Слушам го с Sennheiser PX100. Трябва да се отбележи, че на плосък еквалайзър, без подобрения, музиката не е годна за слушане. Лично аз съм го оставил в режим CLUB, отлично е. Другото, което трябва да се отбележи - ако смятате да говорите на GSM-а през него, откажете се, качеството на звука е отврат.

Сега за Сонито (не съм го ползвал, говоря на база ревюта и отзиви на потребители). Звукът на всички съвременни Сонита е еднакъв и си е отличен, с добри слушаки. Тези в комплекта на този модел (EX82) са толкова добри, че няма нужда да се сменят за слушалки под 100 лв. Разликата между съвременните Сонита е единствено в дизайна, използваните материали и функционалността/екстрите.

Неоспоримо предимство на Сонито е батерията - минимум 30 часа музика.

Предполагам точно тези модели са на една цена, щом правиш пряко сравнение. Извода е, че никой не може да ти каже какво да си купиш. Можем само да те насочим, да кажем нещо за всяко, ти трябва да решиш накрая.

Всичко опира до това какво искаш.

- качество на звука - не е критерии за избор- и двете са добри и крайният резултат зависи от слушалките. С P2 ще трябва да харчиш допълнително и за слушалки (като мен), а със Сонито нямаш допълнителни разходи. Това го казвам с презумцията, че сега си нямаш добри слушалки.

- обем на паметта - Сони е по-добро

- батерия - Сони е по-добро

- екран - P2 е по-добро

- екстри като цяло (bluetooth и др.) - P2 е по-добро

- външен вид - всеки сам си преценява

- здравина - не знам, ама не са слаби, т.е. не е критерии

- практичност - Сони е по-добро, защото можеш да го командваш и в джоба си, а P2 трябва да го гледаш, макар с новите firmware-и, P2 може да се направи така, че да се заключва само touchscreen-а, а в джоба да натискаш пауза и звук +/-.

Всичко опира до това какви са ти приоритетите.

DiDokal, изобщо не е коректно да твърдиш, че имаш резултати от съпоставяне между конкретни модели, без най-малкото да се обосновеш.

- с едни и същи слушалки ли ги слуша (и кои)?

- поигра ли си с настройките и на Сонито - както казах, P2 хич не ми харесва на Normal.

- една и съща песен ли си слушал и на двете?

- достатъчно добър ли беше записа, за да покаже на какво е способна джаджата?

- самата mp3-ка с какъв битрейт беше?

Мерси за описанието на характеристиките.

ПП: Реших да си купя сони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли ще се пазарува от България? Ако може да се излезе навън или да се поръча, Cowon S9 е правилният избор според мен. Казват, че има страхотен дисплей и че плейъри, които да го превъзхождат по звучене и възможност за настройка, почти няма. Горе-долу същите пари със Samsung-a, но има и 32GB версия. Затова и аз лично съм се насочил към него за след няколко месеца работа. Иначе и Creative не са лош избор от това, което има в България. Същото важи и за iriver, но те, за жалост, са дефицитни на нови модели в милата ни родина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Задължително ли ще се пазарува от България? Ако може да се излезе навън или да се поръча, Cowon S9 е правилният избор според мен. Казват, че има страхотен дисплей и че плейъри, които да го превъзхождат по звучене и възможност за настройка, почти няма. Горе-долу същите пари със Samsung-a, но има и 32GB версия. Затова и аз лично съм се насочил към него за след няколко месеца работа. Иначе и Creative не са лош избор от това, което има в България. Същото важи и за iriver, но те, за жалост, са дефицитни на нови модели в милата ни родина.

Ето едно четиво.

Хубаво може да се поръча, ама излиза от бюджета, пък и няма да има гаранция...

Samsung P2 4GB е 250 лв. (такова е посочил, значи това е бюджета), а най-малкия Cowon S9 е 16 GB - 210-230 долара без ДДС или доставките... А в Европа е 8GB най-малкия и е около €190.

Пък и избора вече е взет.

Редактирано от Vegetto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване