Премини към съдържанието
plioko

Препоръчайте ми принтер

Препоръчан отговор

Препоръчайте ми какъв принтер да си взема Спрял съм се на няколко модела:

кажете коя марка са по добри.препоръчайте някой модели .по какъв параметър да гледам принтерите при покупка??

HP PSC 1510 All-in-One Printer/Scanner/Copier

Canon PIXMA MP170

Canon PIXMA MP150

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно съм фен на HP но има няколко въпросителни. Първо се ориентирай от цената на консумативите. Второ зависи за какво ще го използваш ако е само за черно/бял печат тогава не ти трябва висока резолюция ,а при цветен (фото качество) обратното -висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Препоръчайте ми какъв принтер да си взема Спрял съм се на няколко модела:

кажете коя марка са по добри.препоръчайте някой  модели .по какъв параметър да гледам принтерите при покупка??

HP PSC 1510 All-in-One Printer/Scanner/Copier

Canon PIXMA MP170

Canon PIXMA MP150

<{POST_SNAPBACK}>

Препоръчвам ти Brother DCP 110 C. И той е комбайн като другите. Аз го взех от Office1 за 178,80 лв. крайна цена.

Ето ЛИНК да го погледнеш.

Мисля че го има и в Технополис и в 2+. Сигурно и по други фирми.

Има и card reader. Има 4 отделни мастилници - циан , магента, жълто и черно. Самите мастилници са доста пълни, не са като демо-главите на други производители. Пуснах няколко снимки на фотохартия и съм приятно изненадан от резултата. Много добро качество. Като се има предвид, че това не е фото принтер.

Добър е. Доволен съм засега от него biggrin.gif

Единствено няма дисплей зо преглед на снимките, но като се ползва през компютър не е болка за умиране.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми каже къде се включва принтера или по точно как изглежда буксата в която се вкарва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някой може ли да ми каже къде се включва принтера или по точно как изглежда буксата в която се вкарва

<{POST_SNAPBACK}>

Пише го в спецификациите и на 3-те устройства, които си посочил:

Интерфейс: USB 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един патрон с боя за колко горе долу копия свършва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ги чел но са задоволяващ брой за цената laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
един патрон с боя за колко горе долу копия свършва

<{POST_SNAPBACK}>

Това също е много важно. Проучи добре въпроса с цените на мастилата и един патрон за колко страници го дават. Имай предвид , че навсякъде е прието да се дава разход на мастило при 5% покритие на страницата - това е покритието на една стандартна текстова страница. Което означава , че при печат на снимки, картинки и т.н разхода ти на мастило скача до небесата. Да не говорим, че при покупка принтерите идват с така наречените демо-глави, т.е. те са с по-малко мастило от стандартната глава или патрон (в зависимост от производителя). Проучи и този въпрос.

При мастилоструйките разходите за консумативи са многократно по-големи от първоначалната цена на устройството. Ето защо по-рано ти препоръчах Brother. Цената му е съизмерима с HP и Canon. Даже мисля , че е малко по евтин от тях. Но, обърни внимание. Това устройство е с 4 отделни мастилници. Т.е. когаво ти свърши единия цвят , слагаш само него, а не сменяш цялата трицветна глава както при цитираните модели на HP и Canon.

Пример: Печаташ снимки от ваканцията си на морето. Много небе и много море cool.gif Което означава много синьо мастило. И в един момент установяваш , че синята част на мастилницата ти е празна, а в червената и жълтата има още толкова , че можеш да се окъпеш с тях. Кофти, ама няма как, хвърляш ги и купуваш нова.

За цените на консуманивите на HP не ми се говори. Навремето се бях набутал с един такъв, още ми се плаче :)

Ето какво дава производителя са разхода на мастило при Brother DCP 110C :

Black - Approximately 500 pages at 5% coverage

Yellow, Cyan and Magenta - Approximately 400

pages at 5% coverage

Но ти си решаваш.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Пример: Печаташ снимки от ваканцията си на морето. Много небе и много море  cool.gif  Което означава много синьо мастило. И в един момент установяваш , че синята част на мастилницата ти е празна, а в червената и жълтата има още толкова , че можеш да се окъпеш с тях. Кофти, ама няма как, хвърляш ги и купуваш нова.

За цените на консуманивите на HP не ми се говори. Навремето се бях набутал с един такъв, още ми се плаче  :)

...

Добре, а как стои въпросът с пълненето на мастилниците, например с този комплект (черно) и този (цветно)? Има ли смисъл и колко пъти може да се прави? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш мога да ти дам телефон на една фирма, която по принцип продава на едро рефили и др. такива неща, но има и на дребно и са по-евтини от Inktec :P Вече няколко пъти си купувам от там и съм доволен.

Редактирано от trancefer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как стои въпросът с пълненето на мастилниците, например с този комплект (черно) и този (цветно)? Има ли смисъл и колко пъти може да се прави? :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Да ти кажа има смисъл. При тези цени на консумативите на HP всеки рефийл има смисъл. Не мога да ти кажа колко ще ти издържи главата. Може да издържи и 10 напълвания, може и на втория път да се скапе. Но така или иначе си на сметка. За качеството на рефилите не искам да говоря. Това е една отделна и голяма тема. Ще кажа само , че за обикновена употреба не са лоши.

Но аз сега с Brother си купувам оригинални мастила, защото цените им не са високи и няма смисъл да слагам други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже нещо за Epson DX3800 DX 3850?

Евтин е, според проучването ми може да се cartridge-a може да се сменя по цветове и консумативите не са скъпи /напр. около 20 лв. струва черното мастило, което било за 600 страници при 5%/. Някой има ли опит с това чудо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува мултифункционално устройство с фотокачество, до 300-400 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам я тази стара тема и се зачудих-заслужава ли си човек да вземе Brother DCP 110 C-цената му в момента е135лв.Как е с качеството и функционалността?За консумативите разбрах че са евтини и издържат по-дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Гледам я тази стара тема и се зачудих-заслужава ли си човек да вземе Brother DCP 110 C-цената му в момента е135лв.Как е с качеството и функционалността?За консумативите разбрах че са евтини и издържат по-дълго време.

Определено, сте много права, както сте се насочила за модела. Kазвам го като изхождам от консумативите. Модела се разпространява и от Ranxerox така , че винаги ще имате консумативи с добро качество и на ниски цени. Представителства има във всеки град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам HP Descjet 5740. Като го купих беше с ч.б. глава 21 мл. и цветна 7 мл. И още си карам с тях и сам издумкал към 500 страници текст. Само че на икономичен режим (пак се вижда много хубаво за текст). И сега мастилниците са наполовина пълни. Ама скоро ще свършат пък идея си нямам дали могат да се пълнят ръчно или трябва да се купуват нови глави. Някой ако е ползвал такъв принтер или подобен, ако може да сподели мнение. Благодаря предварително. angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

аз бих ти препоръчал HP, независимо че консумативите са по-скъпи. Аз ползвам HP Deskjet 3920. Пуснал съм го на икономичен режим (fast draft) и е идеален за текст. Зареждам мастилниците (HP21 черна и HP 22 цветна) - главно черната при един мой човек за по 5 лв със спринцовка. Но ако печатиш много по-добре да вземеш LaserJet серия cool.gif но за съжаление малко е скъпичка

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно си заслужава. Имам такъв и това е първата мастилоструйка, от която определено съм доволен. А това, че устройството е и мултифункционално е допълнителен плюс. Скенера му е добър и за обикновена домашна работа става. Не препоръчвам функцията за копир, но пак повтарям - за в къщи, където трябва да се свърши нещо набързо и е за 1-2 копия - става.

Отгоре на всичко има и четец за флаш карти.

:yanim:

П.П. Снимки , печатани на фотохартия излизат със добро качество, но отново подчертавам, това е устройство за домашна, а не офис употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо марката Canon и модел ip 1500, баща ми за 103 лв. си купи чисто нов ама той невероятен кво да ви кажа лек, малък, удобен , практичен и работи идеално.

Редактирано от Fixer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам Канон както каза Fixer и също много добра марка е Epson но зависи от модела..Иначе имат много добри модели :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. Снимки , печатани на фотохартия излизат със добро качество, но отново подчертавам, това е устройство за домашна, а не офис употреба.

Какво искаш да кажеш -че не е добре да се натоварва или че качеството му не е много добро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво искаш да кажеш -че не е добре да се натоварва или че качеството му не е много добро?

Качеството на снимките е добро. Но ако имаш повече снимки за печат, то по - евтино излиза да се дадат на някое фото. Иначе за бърз печат на 5-6 снимки става. А иначе общо това е домашен или за малък офис принтер. Най-голямото му предимство е , че е с четири мастилници. Това означава, че ако ти свърши червения цвят например, то сменяш само тази мастилница, а не хвърляш и другите цветни мастила както е при другите евтини принтери. Мастилниците са и достатъчно големи. Да не говорим, че цената на оригиналните мастила на Brother е колкото неоригиналните за другите модели, начело с HP - адски скъпи оригинални консумативи.

Нека някой друг да ти предложи за тази цена принтер с четири отделни мастила.

Не зная за какво искаш да го използваш, но устройството определено си заслужава.

;)

@Орландо Дончо - хайде да се въздържаш да се изказваш от мое име :down: Не помня да съм те назначавал за говорител или тълкувател на думите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор-мисля че е точно за мен ;)А гледам че в Метро има модел 150.Има ли разлика някаква ?

Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм с HP-та и нямам никакви проблеми с него.

;)

Ако се спреш на него като му инсталираш драйвера те съветвам да му спреш автоматичния ъпдейт.

поздрави

Редактирано от MDMA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.