Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vankata_6

Христо Смирненски

Препоръчан отговор

Здраваейте!

Търся "Приказка за стълбата", но в съвременен вариант, т.е. трябва да напиша нещо като съвременен разказ, който да е събременнен вариант на творбата на Христо Смирненски.

Предлагам ти учебника по най-нова история на България. Избираш произволен урок и го преразказваш. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доклад за цикълът "Зимни вечери" на Христо Смирненски- МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!!! ЗА УТРЕ МИ ТРЯБВА!!!!1 Публикувано изображение:wors::wors::shock11::offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам да пиша есе по една от следните теми: 1.Раличава ли се детското страдание вчера и днес? 2.Снегът и зимата ме правят... 3.Мракът е тайнство на заплахата и страха. Ако някой може да ми каже поне на къде да се насоча кагато пиша есето ще съм му много благодарен П.С. И трите теми се отнасят към цикъла "Зимни вечери", "Цветарка" и "Братчетата на Гаврош"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде подробен отговор на въпроса: "Защо сърцето символизира душата и съвестта? Какво означава да си "безсърдечен"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде подробен отговор на въпроса: "Защо сърцето символизира душата и съвестта? Какво означава да си "безсърдечен"?

Отговорът, който търсиш се крие във въпроса: "Защо чувстваме със сърцето си?"...

Помислете преди да задавате въпороси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разлгедах цялата тема ,но намерих само малко за моита тема.Умолявам ви!!! хелп ме :) трябва ми отговор на литературен въпрос:Как е изобразена картината на човешкото страдание? Трябва аз да си избера за кой от фрагментите да пиша.айде моля ви помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Трябва ми анализ на "Братчетата на Гаврош".Хелп :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Трябва ми анализ на "Братчетата на Гаврош".Хелп :blink:

Тук има малко-http://literatura.kabinata.com/smirnenski.htm

и тук-http://teenproblem.net/school/index.php?m=s&id=624

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) трябва ми лис на тема "социално страдание и безнадежноста в зимни вечери" Публикувано изображение благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) трябва ми лис на тема "социално страдание и безнадежноста в зимни вечери" Публикувано изображение благодаря предварително

Eто-http://myschoolbel.hit.bg/Temi%20po%20Lit%...2012%20klas.htm

и тук-http://search.pomagalo.com/?keywords=%F1%E...mp;x=31&y=9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,моля ви помогнете... имам утре Лит. , а съм 1 смяна.. помогне те трябва да отговоря на въпроса : Можем ли да твърдим,че в поезията на Смирненски се налага усещането,че общочовешките цености са загърбени ? чакам тази вечер огт... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже отговора на въпр: Защо са раздали "Приказка за стълбата" на депутатите ? и Защо Хр. Смирненски е сложил това подзаглавие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам да пиша есе по една от следните теми:

1.Раличава ли се детското страдание вчера и днес?

2.Снегът и зимата ме правят...

3.Мракът е тайнство на заплахата и страха.

Ако някой може да ми каже поне на къде да се насоча кагато пиша есето ще съм му много благодарен

П.С. И трите теми се отнасят към цикъла "Зимни вечери", "Цветарка" и "Братчетата на Гаврош"

Аз търся 1-та тема-Раличава ли се детското страдание вчера и днес? Обаче никой нищо не е писал аре плс побликуw

вайте нещо за нея!!!! Трябва ми за утре!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора мн ми трябва ми есе на тема "Изкачване и пропадане от стълбата" плс некой да помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раличава ли се детското страдание вчера и днес? Много спешно ми трябва за утре ми е , опитах се сама да го напиша ,но не ми идва нищо на ум моля ви се помагайте Публикувано изображение, търсих куде ли не ,но не открих нищо по таи тема ужас просто незнам какво да правя , ХЕЛП МЕ :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,трябва ми съчинение на тема : Страдание и съпричастие в цикъла "Зимни вечери" (ЛИС) имам една ама тя е много малка,ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен,трябва ми за утре,да съм написал съчинението,и по точно ако можете да ми дадете 7 доказателсва,или 3 но трябва да са по-голями,пък за увода и тезата ще видя да се справя някак предварително ви благодаря,очаквам съдеиствиеот ви :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. на всички!МНОГО СПЕШНО МИ ТРЯБВА ЕСЕ НА ТЕМА"ЗА ЧОВЕШКОТО СТРАДАНИЕ И СЪПРИЧАСТИЕ В НЕГО" ОТ ЗИМНИ ВЕЧЕРИ ХЕЛП МЕ ТРЯБВА МИ ЗА УТРЕ ОТ ТОВА ЕСЕ ЗАВИСИ МНОГО МОЛЯ ВИИИИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми съчинение разсъждение на тема "Състраданието в поемата Зимни вечери" от Христо Смирненски. Трябва ми за 27 февруари 2007г. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Много спешно ми трябва ЛИС на тема Нравственото падение на човека според "Приказка за стълбата" (за утре ми е а съм 1 смяна). Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми ЛИС на тема "Как се променя гледната точка на героя за света" по разказът "По стълбата" на Христо Смирненски :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми есе на някои от двете теми-"Може ли стълбата да бъде преодоляна по някакъв друг начин?" или "Бихте ли изкачили стълбата на тази цена?" трябва да е непряко свързано с "Приказка за сълбата" на Смирненски. Трябва ми за понеделник такаче моля пишете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми ЛИС на тема"Как се променя гледната точка на героя" от разказа "По стълбата" спешно е помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми есе на някои от двете теми-"Може ли стълбата да бъде преодоляна по някакъв друг начин?" или "Бихте ли изкачили стълбата на тази цена?" трябва да е непряко свързано с "Приказка за сълбата" на Смирненски. Трябва ми за понеделник такаче моля пишете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.