Премини към съдържанието
DedMoroz

Споделяне на sheet в Excel

Препоръчан отговор

Ако някой знае как се споделят само sheet-тове в Excel моля да ми помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Ами копирай sheet-а, който искаш да споделиш в нов book и споделяй новия файл ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти но целта ми е sheet-а да си остане при другите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Office 2003 има едно меню Permissions - разгледай го него. Може да има това, което ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно не те разбрах много. Имаш един файл на Excel и искаш дадени потребители да виждат само определени sheet-ове ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да ти кажа честно не те разбрах много. Имаш един файл на Excel и искаш дадени потребители да виждат само определени sheet-ове ли?

<{POST_SNAPBACK}>

Да точно така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След голямо мъчение успях да намеря два начина, вторият от които може и да ти свърши работа.

Първият начин е да скриеш даденият sheet или sheet-ове използвайки менюто Format -> Sheet -> Hide. После отиваш върху Tools -> Protection -> Protect Workbook. Задай парола и запиши файла. Така даден sheet няма да се вижда от потребителите, които нямат паролата за отключване на workbook-а.

Първият начин не работи в случай, че искаш дадени потребители да виждат само дадени шийтове. Тук нещата стават доста по-сложни, ако не и невъзможни за мен (т.е. да намеря решение). Никъде не открих възможност дадени sheet-ове да бъдат защитавани така, че да се виждат само от дадени потребители. Единственото, което намерих е начин как да зададеш дадени потребители да могат да редактират дадени клетки. Опцията се казва Allow Users to Edit Ranges и се намира в Tools -> Protection. Тази функция позволява да зададеш дадена област, която може да бъде редактирана само от определени потребители. Също така можеш да зададеш определена група, която да може да редактира тази област само след въвеждане на парола. Менюто, с което се избира това е лесно, но ако имаш проблеми с него ще го дообясня. Идеята е да маркираш всеки sheet и да го зададеш като област, която само определена група да може да редактира без парола. Така можеш да ограничиш определени потребители да попълват определени клетки. Ако обаче искаш даден sheet да не се вижда от дадени потребители, можеш (не се смейте) да маркираш целият sheet и правиш текста във всички клетки с бял цвят и после да заключиш sheet-а с парола, така че само потребителите, които имат паролата, да могат да направят текста черен и да го прочетат, съотнетно променят (не забравяй да премахнеш възможността за селектиране на клетките, защото тогава дори и бял текста се вижда).

Другата идея, която ми хрумна е да създадеш отделни файлове за отделните потребители, които да защитиш с пароли и накрая да създадеш един консолидационен файл, в който да зададеш да ти изтегля информация, но за съжаление за всяко изтегляне на информация ще трябва да задаваш паролата на файла.

Това се сетих аз засега, не знам дали някоя част ще ти помогне, но ще е хубаво да доуточниш какво точно ти трябва и какво искаш да направиш.

Благодаря много на Мирето за помощта, която ми оказа, при "мъдренето" на този казус :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.