Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Само журналистите пият повече от IT специалистите

Препоръчан отговор

alcohol.jpg

Специалистите по ИТ са едни от най-големите консуматори на алкохол

сред професионалните групи, твърди проучване на британското

министерство на здравеопазването.

Все пак те отстъпват на представителите на медиите, сочат резултатите от изследване, обхванало над 1400 души.

Един журналист пие средно по 440 милиграма чист алкохол на седмица (важи само за английските аматьорчета). ИТ специалистите са на второ място с 340 милиграма седмично.

Само

29% от представителите на тези две групи контролират употребата на

алкохол. Също толкова са признали, че са подложени на натиск да пият от

свои колеги.

Най-внимателни с алкохола са учителите. Половината от тях следят зорко за количеството, което ще изпият.

Средно, на един учител се падат по 240 милиграма чист алкохол седмично. Шофьорите обаче пият повече, твърди проучването.

Почерпката с алкохол след работа е толкова разпространена на Острова, че в проучването я определят като част от трудовия живот, пише "24 часа", цитиран от sport1.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле.. Учителя ми по ИТ - е най-големия пиандурник в училище biggrin.gif Има нещо вярно .. колкото до журналистите , незнам не ми се вярва да пият повече от ИТ специялистите biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пият,пият,повярвай ми-знам за какво иде реч

:blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-внимателни с алкохола са учителите. Половината от тях следят зорко за количеството, което ще изпият.

Тук със сигурност, обаче, не влизат преподавателите във висшите учебни заведения в България biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук със сигурност, обаче, не влизат преподавателите във висшите учебни заведения в България biggrin.gif

Айде сега, ние софиянци все да сме специални... Не подценявай провинциялните преподаватели! biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "чист алкохол"? Спирт ли? Аз толкова едва ли пия за една година. Сега чакаме проучване "Кой колко шмърка", за да определим дали журналистите ще си останат най-големите наркомани.

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм журналист, и трябва да кажа, че според мен журналистите си пият, ама нищо особено впечатляващо. Но следвах в математическия факултет в СУ, и да ви кажа, никой не пие повече от математиците и физиците. Направо са магьосници :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм журналист, и трябва да кажа, че според мен журналистите си пият, ама нищо особено впечатляващо. Но следвах в математическия факултет в СУ, и да ви кажа, никой не пие повече от математиците и физиците. Направо са магьосници :-)

щото не си ходил на купон на студенти по медицина :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пуснах съобщението си два пъти - нещо ми прекъсна нета, и не знаех, че е минало. А на купон със студенти по медицина съм била - няколко години съквартиранта ми беше стоматолог. От разговорите колко хора ще си счупят краката по поледиците и как се режат разни животни ми прилошаваше направо... не обичам докторския хумор :-(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде сега, ние софиянци все да сме специални... Не подценявай провинциялните преподаватели! biggrin.gif

Аз не разбрах как забърка пък софиянците в моите размисли ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
щото не си ходил на купон на студенти по медицина :)

Не ми пропомняй последните ми спомени (или каквото остана от тях) със студенти по медицина :)

Като влезеш в стая със 16 медика, след 20 минути си пиян и напушен без да си докосвал нито едно от двете вещества - от ганджа се не вижда, а от алкохолни изпарения се не диша. Като ги гледам, се чудя тези до четвъртата година започват сами да си лекуват цирозата biggrin.gif

Иначе за журналистите е така - имам няколко познати журналисти, дето са си буквални битови алкохолици :offtopic_s: Големият им ужас е да не ги пратят в някоя държава от Близкия Изток, дето няма алкохол biggrin.gif

Пък и ходих на един купон в журналистическото тука - леле, няма по-страшна гледка от млади, интелигентни и мъртво пияни журналисти laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм познавала патоанатом, предполагам, че ако бях, щях много да пия :-) А един приятел от Австралия ми каза, че там журналистите се боря със стреса със солидни количества кокаин. Така че, в сравнение с тях, да живее водката! :-)

А за лекарите и дрогите какви истории се носят... майка ми беше медицинска сестра и още в онези архаични социалистически времена страшни неща ми е разказвала. Буквално страшни, имам предвид. Дано това се е променило оттогава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване