Премини към съдържанието
k0n3v3

Проблемна РАМ памет ...

Препоръчан отговор

Преди около 3 месеца купих на старо една платка 256RAM PC133. Първите няколко дни нямах проблем с нея, но след това компютърът започна да се рестартира сам, програмите да забиват, а от игрите да ме изхвърля с няква грешка. Писах в този форум и в крайна сметка излезе, че проблемът идва от РАМ-та. След като махнах платката проблемите спряха, но пък останах прецакан, защото съм дал 50 лева за нея, а пък не мога да я ползвам. Пък и понеже е втора ръка няма нито гаранция, нито нищо. Има ли някакъв начин да бъде оправена? Или пък ако някой иска да я купи му я давам за 40 лева :)

Моля ви, помогнетееееееее sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif

Редактирано от k0n3v3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 3 месеца купих на старо една платка 256RAM PC133. Първите няколко дни нямах проблем с нея, но след това компютърът започна да се рестартира сам, програмите да забиват, а от игрите да ме изхвърля с няква грешка. Писах в този форум и в крайна сметка излезе, че проблемът идва от РАМ-та. След като махнах платката проблемите спряха, но пък останах прецакан, защото съм дал 50 лева за нея, а пък не мога да я ползвам. Пък и понеже е втора ръка няма нито гаранция, нито нищо. Има ли някакъв начин да бъде оправена? Или пък ако някой иска да я купи му я давам за 40 лева  :yanim:

Моля ви, помогнетееееееее  sad.gif  sad.gif  sad.gifsad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ако е наистина паметта, то няма начин да се оправи sad.gif

А за купуване angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се бъзиках за купуването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=12178

Ето и още една полезна програмка

http://www.goldmemory.cz/

GoldMemory 6.68 [ 678 Kb | Shareware $29.00 | DOS]

Find memory errors, incompatibility between memory modules and motherboard and more...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с една банка памет преди около година(непрекъснати рестарти).Един от дилърите в нашия град я взема и я занесе в сервиз в София.Там я тествали на специални тестери за памети и се оказало,че има повреден чип.Сменили ми проблемния чип с нов и досега банката си работи като нова.Платих за цялата работа около 5 лева.Така,че няма да е лошо,ако направиш същото.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е да е съвместима с друга конфигурация. Имал съм подобни проблеми и така ги решавах. Пробвай я на различни компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно възможно е да е съвместима с друга конфигурация. Имал съм подобни проблеми и така ги решавах. Пробвай я на различни компютри.

<{POST_SNAPBACK}>

Така е.Има памети,които са съвместими само с дъна,които са предназначени за Tualatin P3 процесори.Невероятно,но факт!Защо е така,не зная,но познавам хора,на които им изгърмяха дъната,защото не се погаждаха с новите памети,които си бяха закупили.Особено с PQI,които бяха с особено разположение на чиповете,върху модулите памет.Доколкото си спомням,бяха с 5 чипа едностранно разположени,вместо с 8 такива.И пак всичко започваше с безкрайни рестарти.Тогава имах и конфигурация с Tualatin P3 процесор на работа,та пробвах при мен една платка такава памет на един приятел,при когото правеше такива проблеми.При мен вървеше без да ми създава ядове,но след като той я сложи отново,малко време след това дъното му отказа.След това на още двама-трима,които си бяха закупили от същата памет,дъната им сдадоха багажа.

Значи,това се отнася до памети,внесени през лятото на миналата година в BG.Сега гледам,че вече ги няма като нови,но като втора употреба...

Тази информация я имам от дилър,на който имам доверие.Още повече,че съм проверил нещата и на мой компютър.

Така,че внимавай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е.Има памети,които са съвместими само с дъна,които са предназначени за Tualatin P3 процесори.Невероятно,но факт!Защо е така,не зная,но познавам хора,на които им изгърмяха дъната,защото не се погаждаха с новите памети,които си бяха закупили.Особено с PQI,които бяха с особено разположение на чиповете,върху модулите памет.Доколкото си спомням,бяха с 5 чипа едностранно разположени,вместо с 8 такива.И пак всичко започваше с безкрайни рестарти.Тогава имах и конфигурация с Tualatin P3 процесор на работа,та пробвах при мен една платка такава памет на един приятел,при когото правеше такива проблеми.При мен вървеше без да ми създава ядове,но след като той я сложи отново,малко време след това дъното му отказа.След това на още двама-трима,които си бяха закупили от същата памет,дъната им сдадоха багажа.

Значи,това се отнася до памети,внесени през лятото на миналата година в BG.Сега гледам,че вече ги няма като нови,но като втора употреба...

Тази информация я имам от дилър,на който имам доверие.Още повече,че съм проверил нещата и на мой компютър.

Така,че внимавай!

<{POST_SNAPBACK}>

Напълно си прав ;)

В България се внасят малко модели памети и се очаква че където и да ги мушнеш, стига да са за същия слот и ще работят. Да, ама не :)

За справка колко видове памети има : НАПРИМЕР ТУК

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах подобен проблем с една банка памет преди около година(непрекъснати рестарти).Един от дилърите в нашия град я взема и я занесе в сервиз в София.Там я тествали на специални тестери за памети и се оказало,че има повреден чип.Сменили ми проблемния чип с нов и досега банката си работи като нова.Платих за цялата работа около 5 лева.Така,че няма да е лошо,ако направиш същото.

Успех!

<{POST_SNAPBACK}>

Еми не ми остава нищо друго освен и аз да я нодя накъде да я видят къде се е газирала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми не ми остава нищо друго освен и аз да я нодя накъде да я видят къде се е газирала.

<{POST_SNAPBACK}>

Пиши после какво е станало. Интересно е

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pland кажи каде се намира тази фирма ако съществува още защото имам и аз една повредена ДДР-ка и ако може да я оправят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
pland кажи каде се намира тази фирма ако съществува още защото имам и аз една повредена ДДР-ка и ако може да я оправят

<{POST_SNAPBACK}>

според мен такава фирма няма cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Недей така, бро :) Дано да има и такива фирми sad.gif

Днес ще пообиколя да питам наляво-надясно, пък дано някой каже че ша стане работата.

Начи обаждам се аз в сервиза на една пазаржишка фирма, няма да споменавам името, и казвам къф ми е проблема и дали ша мога да им занеса платката да я видат. А пича ми вика : "А ми то от тая платка начи нищо не става". Напрао щях да са изцепа в монитора. Еми ша продължавам да търся хелп sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Аз лично не съм ходил,както писах по-горе,паметта я носи мой познат дилър.След това не съм се интересувал точно кой е сервизът,само знам,че е в София.Днес или утре ще попитам и ще напиша къде се намира.

Редактирано от pland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм ходил,както писах по-горе,паметта я носи мой познат дилър.След това не съм се интересувал точно кой е сервизът,само знам,че е в София.Днес или утре ще попитам и ще напиша къде се намира.

<{POST_SNAPBACK}>

Следобед се свързах с моя приятел и го попитах на коя фирма е сервизът.Значи сервизът,където е носена моята памет е на Аргус компютри.Сервизът и офисът на фирмата били на едно място.Пак повтарям,че това се отнася за София!!!

И нещо друго - там се занимавали предимно с PQI - памети,но приемали и други марки.Моята,за която писах по-горе беше PQI.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много браточка, но ако може да ми разясниш и каде точно да намеря офиса, някакви координати, защото не съм от София и ще ми бъде трудно да я намеря примерно ако не знам никакъв адрес

мерси предварително :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=12178

Ето и още една полезна програмка

http://www.goldmemory.cz/

GoldMemory 6.68 [ 678 Kb | Shareware $29.00 | DOS]

Find memory errors, incompatibility between memory modules and motherboard and more...

<{POST_SNAPBACK}>

А някой да има лекарство за тази програмка Goldmemory някой използвал ли я е и знае ли дали е добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам каде точно да напиша своя въпрос и затова го правя тука. Аз сам доста на вие с компа и искам да попитам след като се сдобия с нова РАМ и платката се сложи на съответния слот трябвали да се правят някакви допълнителни настройки за новата РАМ или не?! Кажете ми защото около мене няма разбищи, които да ми я сложат и всичко ще трябва да си правя сам!Айде със здраве! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незнам каде точно да напиша своя въпрос и затова го правя тука. Аз сам доста на вие с компа и искам да попитам след като се сдобия с нова РАМ и платката се сложи на съответния слот трябвали  да се правят някакви допълнителни настройки за новата РАМ или не?! Кажете ми защото около мене няма разбищи, които да ми я сложат и всичко ще трябва да си правя сам!Айде със здраве! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Слагаш в слота паметта и действаш, никакви настройки. Но преди това трябва да си сигурен каква ти е паметта - SDR, DDR или DDR2. И трите се различават, но можеш да решиш проблема по следният начи - взимаш платка рам от твоят компютър, отиваш в магазина / не за зеленчуци /, даваш на търговеца там, и му казваш какъв модул искаш / като обем /.

Весела коледа и приятно посрещане на новата година!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hattamotto мерси братле така и ще направя! Весело посрещане на новата година и на тебе!!! :bye: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите с паметта най-често идват от несъвместимост му модулите. Ако се купува рам за pc тя обикновенно е non-parity ( за разлика от ECC рам има четен, деляем на 4, брой чипове), unbufered. Ако си вземете рам с ЕCC-error control ( по-сигурни, за сървъри, по-бавни, броят на чиповете е нечетен, деляем на 5 или на 3), се получава конфликт, който води до описаните от вас проблеми, а ако рамът не е unbufered, няма да можете да си го сложите, водачът е с 2мм настрани. Освен това е важно и cl-обменът на инфо между чиповте и дъното (броят на циклите)( има cl=1,най-бърз,cl=2,cl=3), той трябва да се поддържа от дъното(за това най-дбре е cl=2). Така, че може и да няма повреден чип, просто внимавайте какво купувате. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо сменяй паметта.Така ще направя и аз защото 256 е малка за XP SP2.Последиците са син екран на смърта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.