Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Кръвното налягане - въпроси и отговори

Препоръчан отговор

шоколад и много течности (поне така знам аз)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ив, това е за ниско кръвно - да се вдигне. А FIGI_78 пита са високо как да се смъкне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ив, това е за ниско кръвно - да се вдигне. А FIGI_78 пита са високо как да се смъкне.

Значи пак съм ги объркала Публикувано изображение

Случва се доста често...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по въпроса - не препоръчвам самолечение. Има си специалисти - те назначават терапията. Не мисля, че темата е здравословна. Ще вземе някой да прочете какво са му напрепоръчвали, да се нагълта с хапчета............. и пак при същия доктор за промивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости! Това е противопоказно. Многото течности натоварват съдовете и го повишават, затова и едни от основните лекарства са деуретици т.е. за обезводняване.

FIGI_78,

ако съдя по името си на 30. Аз съм над 40 и от 7-8 години се боря с този проблем.

Той не се решава във форуми. Ето ти един добър блог, но само за обще култура http://hyperton.blogspot.com/

Скоро посетих нов кардиолог и неговата теория е, че ако нямаш определено заболяване, се дължи на лош ген, който се отключва на определена възраст, обикновенно след 30те.

Моя съвет е да си намериш добър кардиолог и да започнеш изследвания и лечение ВЕДНАГА. Внимавай, защото докторите много ги обърка търговския закон - станаха повече търговци отколкото доктори. Имам впредвид следното: Ако нямаш конкретно заболяване, напр. бъбречно те започват да те лекуват с почти стандартна комбинация от медикаменти. Целта им е да налучкат най-добрата за конкретния случай. Има обаче и такива, които се придържат само към определени лекарстава на определени производители, чиито търговски представители най-меко казано ги ухажват редовно. И започва само да ти сменят схемата и увеличават дозата без никакъв ефект, освен че за теб е финансово отрицателен. "Не питай старило, ами патило"

И за да не те отчайвам ще ти цитирам един добър кардиолог: Високото кръвно не може да се излекува, но вече има достатъчно добри препарати, които успешно го регулират.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости! Това е противопоказно. Многото течности натоварват съдовете и го повишават, затова и едни от основните лекарства са деуретици т.е. за обезводняване.

FIGI_78,

ако съдя по името си на 30. Аз съм над 40 и от 7-8 години се боря с този проблем.

Той не се решава във форуми. Ето ти един добър блог, но само за обще култура http://hyperton.blogspot.com/

Скоро посетих нов кардиолог и неговата теория е, че ако нямаш определено заболяване, се дължи на лош ген, който се отключва на определена възраст, обикновенно след 30те.

Моя съвет е да си намериш добър кардиолог и да започнеш изследвания и лечение ВЕДНАГА. Внимавай, защото докторите много ги обърка търговския закон - станаха повече търговци отколкото доктори. Имам впредвид следното: Ако нямаш конкретно заболяване, напр. бъбречно те започват да те лекуват с почти стандартна комбинация от медикаменти. Целта им е да налучкат най-добрата за конкретния случай. Има обаче и такива, които се придържат само към определени лекарстава на определени производители, чиито търговски представители най-меко казано ги ухажват редовно. И започва само да ти сменят схемата и увеличават дозата без никакъв ефект, освен че за теб е финансово отрицателен. "Не питай старило, ами патило"

И за да не те отчайвам ще ти цитирам един добър кардиолог: Високото кръвно не може да се излекува, но вече има достатъчно добри препарати, които успешно го регулират.

Успех!

След този пост по темата няма какво повече да се каже .

Поздравления, GPPi4 ;)

Високото кръвно не може да се излекува, но вече има достатъчно добри препарати, които успешно го регулират.

Темата се затваря - и нека горният пост прочетат и осмислят всички, които се опитват по интернет да си решават здравословните проблеми !

p.s.ако се появи нова информация по темата -ще я добавя, но моля -без глупави съвети от сорта -" пий това и това и ще се оправиш "!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ako e млад и спортува организма му се е нагодил, като спортува дига кръвно, като спре кръвното пада, колкото е хубаво сега толкова по лошо ще става с годините

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят тъст често и отдавна вдига кръвно налягане, най-високото беше 200/130 мм, което е съпроводено от силно главоболие, гадене и повръщане, болки в сърцето, започва силно да нервничи. Има ли хапчета или инжекции, които могат да помогнат при домашно лечение? Или само "бърза помощ" може да помогне? Или може би му е необходимо постоянно лечение - има ли такова?

Отговор: http://kaldata.com

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сам си задаваш въпрос и сам си отговаряш ли? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят тъст често и отдавна вдига кръвно налягане, най-високото беше 200/130 мм, което е съпроводено от силно главоболие, гадене и повръщане, болки в сърцето, започва силно да нервничи. Има ли хапчета или инжекции, които могат да помогнат при домашно лечение? Или само "бърза помощ" може да помогне? Или може би му е необходимо постоянно лечение - има ли такова?

Отговор: http://cambg.org/faq/health_medicine/arter..._treatment.html

Никога не предприемайте самолечение на хипертония! Най-напред трябва да се изясни произхода й - дали е симптоматична или т.нар есенциална хипертония и тогава да се назначи най-доброто лечение, което е индивидуално съобразено. За това си има специалисти кардиолози - обърнете се към тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам съвет за високо кръвно налягане и коригирането му със природни продукти - като Шлемник Байкалски Да кажа, защо питам - казаха ми че много добре действа, като се комбинира с традиционната терапия, или самостоятелно. разбира се не си правя илюзии - меря стойности и записвам. И така от 3 седмици, и наистина има резултат. Може ли някой да сподели ако е опитвал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от три години всяка сутрин вазопрен 10 мг. пия, обаче например баща ми пие друго, майка ми друго, така че за кръвното ти , само личното ти джи-пи може да ти каже какво да пиеш.някои дни пропускам поради разсеяност, но това го разбирам, когато започна да не се чувствам добре и видя че съм го пропуснала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес установих, че кръвното налягане ми е извънредно ниско след 2 кафета ,1 шоколад Своге и тестена закуска. Бях изпила 1 чаша вода и 1 фанта портокал 500мл. Дали се дължи на пълнолунието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Днес установих, че кръвното налягане ми е извънредно ниско след 2 кафета ,1 шоколад Своге и тестена закуска. Бях изпила 1 чаша вода и 1 фанта портокал 500мл. Дали се дължи на пълнолунието.

Да, разбира се.

Целия биологичен живот на Земята е под силното влияние на Луната.Без Луната живота на земята не би бил възможен.

Например менструалния цикъл при жените е пряко следствие от Лунните влияния.

А иначе по твоя конкретен въпрос - под силно Лунно влияние се намират хората които имат

Слъчев знак Рак или Козирог.Разбира се всички планети от рожденния хороскоп на един човек разположени по тази ос, особено луната, водят да това че когато луната се намира в пълнолуние или в някои от тези 2 знака, тва води до повишена нервност и чуствителност на организма и всички последствия от това...

Редактирано от жоро щангата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например менструалния цикъл при жените е пряко следствие от Лунните влияния.

Ей това не ми стана ясно? Би ли обяснил? Явно си много в час Публикувано изображение

По темата: Аз доколкото знам пълнолунието влияе на съня - т.е. предизвиква безсъние. Познавам много хора, при които се получава така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувала съм как хора се оплакват от безсъние...незнам,може и да е внушение.На мене лично не ми повлиява по никакъв начин.Би ми било интересно,по какъв начин точно свързват безсънието си със пълнолунието.Баси 1.00 часа е....дали пък не ми влияе и на мен :):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали пък не ми влияе и на мен

То за теб всеки ден е пълнолуние Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за теб всеки ден е пълнолуние Публикувано изображение

Като гледам и на теб ти се отразява Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Една луна предизвиква приливи и отливи на океан, море...та на нас ли няма да влияе ? :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се реагира, когато са приближени границите на кръвното налягане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от лошите варианти на отклонения в кръвното налягане. В официалната медицина липсват медикаменти за директно решаване на проблема. Препоръчват се в краткосрочен/спешен план шоколад или нещица за вдигане на налягането с цел осигуряване на минимален но все пак по-висок обем на кръвта в циркулация, приемане на течности като кока-кола например и кратка разходка на чист въздух и спокойствие. В дългосрочен - повече спорт, намаляване/спиране на цигарите, здравословна храна с по-малко мазнини, повече плодове, намаляване на застоялия режим и възможните стресове от всякакъв характер Публикувано изображение Задължително изследване при кардиолог и пълен тест в клинична лаборатория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих искал да попитам, ако сме нейде леко-далеко от цивилизацията и няма чалъм да си премерим кръвното, може ли да се ориентираме по симптомите евентуално дали е високо, или ниско?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих искал да попитам, ако сме нейде леко-далеко от цивилизацията и няма чалъм да си премерим кръвното, може ли да се ориентираме по симптомите евентуално дали е високо, или ниско?

Ако не си го изпитвал преди и нямаш опит понякога е трудно да го определеш сам дали е ниско или високо. Има хора, които редуват ниско и високо, предимно по-дъртичките и там без уред е трудно да се каже. Но има и хора, които имат изострен усет и определят кръвното си с удивителна точност. За високото в общия случай се характеризира със замаяност, замъглено виждане и главоболие или по-точно болка в задната част на главата. Ниското си проличава сякаш най-добре и често когато при по-рязко ставане/изправяне на тялото се усеща замайване. Намаленият приток на кръв около мозъка го поражда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не.

Ако не си го изпитвал преди и нямаш опит понякога е трудно да го определеш сам дали е ниско или високо. Има хора, които редуват ниско и високо, предимно по-дъртичките и там без уред е трудно да се каже. Но има и хора, които имат изострен усет и определят кръвното си с удивителна точност. За високото в общия случай се характеризира със замаяност, замъглено виждане и главоболие или по-точно болка в задната част на главата. Ниското си проличава сякаш най-добре и често когато при по-рязко ставане/изправяне на тялото се усеща замайване. Намаленият приток на кръв около мозъка го поражда.

При някои хора е така,както си описал , но при други - не .

При положение, че проблемът с кръвното налягане може да доведе до много по-сериозни последици е най-добре да не се разчита на подобни съвети Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...