Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Кръвното налягане - въпроси и отговори

Препоръчан отговор

Точното измерване на кръвно налягане трябва да става с апарати закупени от реномирани производители с гаранция за качество. Технологиите напредват и вече в домашни условия могат да се установят отклонения като предсърдното мъждене, което е предвестник на инфаркт. За повече информация прочетете специализираните страници на производители на медицинска техника като или

Я, стига глупости! 

Истината е, че каквото и да се закупи трябва да мине през сертифицирана изпитателна лаборатория за медицинско обурудване. Преди време закупих скъп електронен  апарат за измерване на кръвно налягане на "реномирана" фирма за производство на медицинска техника, че дори и сертификат за годност имаше! Занесох го в лабораторията на нашия град за проверка и се оказа че измерва абсолютно невярно. Закупеният по - късно друг електронен  апарат от една от промоциите на "Кауфланд" с неизвестна марка и за малко пари се оказа ,че работи почти перфектно за разлика от прехваления предишен такъв . Сервизния техник спомена, че серията била невероятно вярна в измерванията си в предвид производителя и цената!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Имам анемия, обаче от известно време не съм измервал кръвното си налягане. Наскоро го измерих и установих, че долната кръвна граница е под 40. Кръвното ми беше 100 на 30. От какво може да се предизвика подобно нещо и има ли опастности. Възможно ли е да е от обезводняване, или е по-скоро като заболяване.

Благодаря!

Редактирано от neo97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това измерване е вярно, значи пиша на дух в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си апарата с които го мериш дали всичко му е наред,няма начин долната ти граница да е 40 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерих с 3 апарата :D И 3-те показват едно и също. Между 100 на 30 и 110 на 40.

Доколкото прочетох, може да е и от застоял живот, стрес и обезводняване, но чак така да падне трябва да е нещо сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това измерване е вярно, значи пиша на дух в момента.

Защо да не е вярно? До колкото знам, без да съм учил медицина, такова кръвно е възможно.

neo97, отиди на преглед при специалист, тук няма кой да ти постави диагноза и дистанционно да ти измери кръвното... Избягвай Токуда, имам скорошни и не добри впечатления... До колкото разбрах, има някакви сензори, които се слагат да следят състоянието на кръвното за ден, а може би и повече, не помня, но при всички положения в клиника, с добри специалисти, които ще ти обърнат нужното внимание. Чух добри неща за Сити клиник и то от двама вече, тъй че след Нова година аз лично смятам да ги посетя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно от застоял живот се получава депресия.

Също така са ви нужни контакти с хора а не да стоите постоянно в къщи разходки от застоял живот се получава така излизайте и се срещайте с хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Искам да попитам - какви са точните симптоми на хипотонията и как се различава състоянието "хипертония" от "хипотония" по проявленията откъм това как се чувства даденият пациент? Как може да разберем кое от двете състояния е това, което ни е засегнало, ако нямаме апарат за измерване на кръвно налягане? Въпроса ми е напълно сериозен.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам - какви са точните симптоми на хипотонията и как се различава състоянието "хипертония" от "хипотония" по проявленията откъм това как се чувства даденият пациент? Как може да разберем кое от двете състояния е това, което ни е засегнало, ако нямаме апарат за измерване на кръвно налягане? Въпроса ми е напълно сериозен.

Няма как да знаете със сигурност без измерване на кръвното налягане.

И двете описани от Вас състояние се разграничават единствено и само по стойностите спрямо нормата.

"Хипо" - е представка за ниско.

"Хипер" - е представа за високо.

А "тония" - е от думата "тонус".

Тоест дали ще кажеш "хипертония" или "кръвното е високо" няма никаква разлика, освен,ч е първия термин звучи по-надуто.

Ориентировъчно може да използвате главоболието ( по-често е при високо кръвно налягане) и колапса ( по-чест е при ниско кръвно налягане)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...Ориентировъчно може да използвате главоболието ( по-често е при високо кръвно налягане) и колапса ( по-чест е при ниско кръвно налягане)

Да, знам какво значат представките. Също както, че едното е понижено, а другото - повишено кръвно налягане. На кратко въпросът е - как може да се различат двете, ако наоколо няма апарат за кръвно налягане? Конкретно питам, защото предполагам, че имам проблем в тази насока. В последната седмица-две 3 пъти се събуждам с главоболие/тежест и световъртеж, особено ако се събудя/стана по-рязко като се събудя. След 3-4 часа това преминава. Коментарът с посещението на лекар е ясен и имам намерение това да направя. Но събота и неделя лекари трудно се намират, а личният - никакъв шанс. А и във всеки случай - нямам апарат за кръвно налягане и не мога да бягам като старците всеки ден да ми мерят кръвното, нито на моята възраст искам да се вкарвам в такива абсурди. Искам да знам да се стремя да го повишавам или понижавам. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кратко въпросът е - как може да се различат двете, ако наоколо няма апарат за кръвно налягане?

Нали има апарати за измерване на кръвно? Защо не си вземеш един. Не са толкова скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нали има апарати за измерване на кръвно? Защо не си вземеш един. Не са толкова скъпи.

Като стана на 60 - ще си купя. В момента нямам такъв - не ми е трябвал. И да исках да си купя, в неделя вечер няма да стане. Зададох конкретен въпрос, нека отговорът се придържа към въпроса. Ако не - ще се чудя до утре, когато мога да посетя личният лекар вече. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам какво значат представките. Също както, че едното е понижено, а другото - повишено кръвно налягане. На кратко въпросът е - как може да се различат двете, ако наоколо няма апарат за кръвно налягане? Конкретно питам, защото предполагам, че имам проблем в тази насока. В последната седмица-две 3 пъти се събуждам с главоболие/тежест и световъртеж, особено ако се събудя/стана по-рязко като се събудя. След 3-4 часа това преминава. Коментарът с посещението на лекар е ясен и имам намерение това да направя. Но събота и неделя лекари трудно се намират, а личният - никакъв шанс. А и във всеки случай - нямам апарат за кръвно налягане и не мога да бягам като старците всеки ден да ми мерят кръвното, нито на моята възраст искам да се вкарвам в такива абсурди. Искам да знам да се стремя да го повишавам или понижавам.

Отново ти казвам - НЕ, НЯМА как да разбереш какво ти е кръвното и НЕ, не трябва да правиш нищо, БЕЗ да знаеш стойностите му.

Колко пъти трябва едно и също да ти се казва, че даже и да поставяш изисквания към тези, които ти дават съвети ?!

Съвсем прилични автоматични апарати за самоизмерване на стойностите на кръвното налягане струват около 30 лв и се продават във всяка аптека ( а аптеките работят в неделя) , а дори и в хипермаркетите - има и в кауфланд, има в Лилд, има в Била - тези магазини работят в неделя - тоест оправдания от сорта "няма от къде да си купя" са меко казано несериозни.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Отново ти казвам - НЕ, НЯМА как да разбереш какво ти е кръвното и НЕ, не трябва да правиш нищо, БЕЗ да знаеш стойностите му.

Добре, Trichocephalus, тогава какво да прави човек при такива ситуации? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, Trichocephalus, тогава какво да прави човек при такива ситуации?

да си измери кръвното-как какво ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

да си измери кръвното-как какво ?

Това ще го кажеш на доктора, който не просто събота и неделя, ами и през седмицата е далеч от разположение по работно време. Аз друго, освен манометър на помпата за гуми на колата нямам. Няма с какво да го измеря, ама е логично, че човек когато го боли главата - иска да спре. Не търся самолечение, просто се радвам на българската система на здравеопазване. Събота и неделя иди намери доктор - иначе нямаше въобще да си отварям устата тук. Е, все пак благодаря за отговора, за мен е изчерпана темата конкретно.п.п Събота и неделя все пак намерих доктор - във форума, виртуално. Хаха. Жалко, че моят в поликлиниката, реално - трудно се намира. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана на 60 - ще си купя.

:no-no:

Човек трябва да следи кръвното си налягане след 35 годишна възраст, че и по-рано.

Една позната си мереше кръвното по някакъв бабешки метод - с игла и конец и уж всичко беше в норма, но взе че получи хипертонична криза.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще го кажеш на доктора, който не просто събота и неделя, ами и през седмицата е далеч от разположение по работно време. Аз друго, освен манометър на помпата за гуми на колата нямам. Няма с какво да го измеря, ама е логично, че човек когато го боли главата - иска да спре да го боли.

Отново несериозни приказки и бля-бля.

На мен както ми е трябвал някой - винаги съм го намирал, независимо къде е, и какво прави в момента.

Във града ти има филиал на "бърза помощ" - винаги можеш да отидеш до там.

Личния ти лекар щом не работи през почивните дни си има договор със някого, който му поема пациентите - ти знаеш ли кой е това ?

Не може да не познаваш никого от комшиите си, който да има апарат за кръвно и да си го измериш.....

Отделно ти казах - отиваш в магазина и си купуваш апарат . Ама първо трябва да станеш от компютъра де ;)

От първия ти пост по темата : Публикувано Днес, 13:40  , до сега минаха почти 5 часа.

Само за сведение го споменавам.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам какво значат представките. Също както, че едното е понижено, а другото - повишено кръвно налягане. На кратко въпросът е - как може да се различат двете, ако наоколо няма апарат за кръвно налягане? Конкретно питам, защото предполагам, че имам проблем в тази насока. В последната седмица-две 3 пъти се събуждам с главоболие/тежест и световъртеж, особено ако се събудя/стана по-рязко като се събудя. След 3-4 часа това преминава. Коментарът с посещението на лекар е ясен и имам намерение това да направя. Но събота и неделя лекари трудно се намират, а личният - никакъв шанс. А и във всеки случай - нямам апарат за кръвно налягане и не мога да бягам като старците всеки ден да ми мерят кръвното, нито на моята възраст искам да се вкарвам в такива абсурди. Искам да знам да се стремя да го повишавам или понижавам.

Ако ти е високо кръвното можеш да изпиеш чаша горещ чай бавно на глътки, ако е ниско изяш един пакет солети и изпий една кола. Но преди това си премери кръвното, за да знаеш какво да направиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, Trichocephalus, тогава какво да прави човек при такива ситуации?

Да гледаш на кристална топка, за да установиш дали кръвното ти е хипо или хипер-тонично. Това е решението. Какво друго? Топка имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само за сведение го споменавам.

Аз за сведения ще спомена, че не си плащам осигуровките, за да си купувам оборудването на цялата болница. Интересуваше ме само информативно. Примерно човек ако отиде на палатка или там където няма нито доктори, нито съседи, нито жива душа. Нека не се ядем за апарати, от кого да се търси или от къде да се купува. Благодаря за отговора, въпросът ми го считам за изчерпан.Аз лично нямам машинка, но изрових от един познат. Просто въпросът остана с характер - ами ако няма от къде? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно човек ако отиде на палатка или там където няма нито доктори, нито съседи, нито жива душа. Нека не се ядем за апарати, от кого да се търси или от къде да се купува. 

Човек ходи по такива места с апарат за кръвно и с аптечка, в която има всички необходими лекарства и превързочни материали за оказване на първа помощ в случай на нужда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Човек ходи по такива места с апарат за кръвно и с аптечка, в която има всички необходими лекарства и превързочни материали за оказване на първа помощ в случай на нужда

Аз съм сигурен, че човек ходи и с ренген и кардиограф на такива места. За да може да знае дали да си прави шина, когато си падне на крака. И с комплект скалпели и други инструменти за операция - ако спешно трябва някоя операцийка да се направи. Нека не разспамваме темата. Аз видях каквото ми трябваше. Благодаря на Trichocephalus за включването. Моят въпрос конкретно го смятам за закрит. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложна хипотеза. Може да е като Робинзон Крузо и да е на някой самотен остров сред океана...

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...