Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес се присетих за един минисериал, който бях гледала преди много години и че е по романи. Става дума за поредицата "Шарп" на Бърнард Корнуел. В рамките на няколко дни ще кача всичките 15 филма.

Ето първите няколко:

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2753

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2755

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2756

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2757

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2794

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=2795

Много ти благодаря за филма http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Отдавна си го търся и не мога да го намеря http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Филма е страхотен и мго препоръчвам на всички :)

Знам че не е по книга ( за което само можем да съжаляваме според мен ) но не мога да не споделя този предстоящ филм. Просто като видях трейлъра и умрях от смях .

Публикувано изображение

Когато целта оправдава средствата. Когато си готов на всичко за да докопаш наградата, дори и това да означава да си свършиш качествено работата.

Запознайте се с Елизабет Хелси (Камерън Диас ) на нея не й пука за нищо, най-малко за образованието. Тя пие на работа, употребява забранени вещества и е спала с повече мъже, отколкото ученика има в класа й. А, да забравихме да споменем , че тя е и учителка в про-гимназията. Когато не учиениците, а учителят спи във час, положението изглежда отчайващо. Но дали пък няма нещо, което да стимулира дори този обществен паразит , да даде нещо на обществото.

Запознайте се със Скот Делакорт ( Джъстин Тимбърлейк ) – мъжът мечта на Елизабет, за него тя е готова на всичко, дори това да значи да спечели паричен бонус, с който да си направи операция по уголемяване на бюста. Задача, която не е никак лека, защото за целта тя трябва да се превърне в най-добрият учител , който про-гимназията е имала и да изведе класа си пръв по успех сред останалите.

Остава само да видими дали една загубена жена може да намери пътя си отново, дали за грешника има прошка и колко точно лош може да бъде един Лош учител .

Трейлър

Това не е за изпускане :) Определено ще се гледа ;)Благодаря,че го сподели с нас http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=872

Заповядайте, дами, старото ново филмче по Барбара Картланд. Старо, щот отдавна качено. Ново, щот вече си има бг субки. :)

Сърдечни благодарности и от мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ели, благодаря за The Lady and the Highwayman/ Дамата и разбойникът (1989). Аз преди няколко дни я прочетох и сега ще изгледам филмчето с огромно удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.escape-bg.net/torrents-details.php?id=872

Заповядайте, дами, старото ново филмче по Барбара Картланд. Старо, щот отдавна качено. Ново, щот вече си има бг субки. :)

Огромни благодарности и целувки http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Откога го чаках Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, благодарностите са към Гането и Мария, които се погрижиха да има превод и добри субтитри. Аз съм свършила най-лесното от всичко - да кача торента, преди време. Основната работа е техният труд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, благодарностите са към Гането и Мария, които се погрижиха да има превод и добри субтитри. Аз съм свършила най-лесното от всичко - да кача торента, преди време. Основната работа е техният труд.

Момичета, благодаря ви много, че ни радвате с поредното филмче. Аз нали съм паразит и ще чакам за още новички филмчета по нашата част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правят филм по книгата на Нора Робъртс "Порочна невинност"

"On the set of Carnal Innocence..."

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Дано да е по-добър от досегашните. :)

Редактирано от radysan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Премиерата му ще е на 13 юни по телевизия Lifetime :ph34r: Аз също се надявам да е по-добър от досегашните :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца видях в YouTube филма по книгата на Н.Робъртс Sanctuary/Красива и мъртва. Филма е от преди доста години 10+/- и качеството е лошо. Спомням си, че съм го гледала по Холмарк и ми беше харесал, но пък тогава не бях чела книгата. Погледах малко в YouTube, но спрях-на моменти картината е позамазана. Ако искате хвърлете му по едно око.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца видях в YouTube филма по книгата на Н.Робъртс Sanctuary/Красива и мъртва. Филма е от преди доста години 10+/- и качеството е лошо. Спомням си, че съм го гледала по Холмарк и ми беше харесал, но пък тогава не бях чела книгата. Погледах малко в YouTube, но спрях-на моменти картината е позамазана. Ако искате хвърлете му по едно око.

Я пък. Не знаех, че е по Норка туй. А инак филмчето е много сладурско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, има два по-стари филма по книга на нора - Sanctuary и This Mаgic Мoment, но така и не успях да ги намеря в нета :)(((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и едно филмче, за което научих наскоро: Sandra Brown's Smoke Screen (2010) Приятно гледане! :)

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля да ми помогнете за един филм "living with the enemy "2005 с Марк Хъмпфри и Сара Ланкастър.Преди месец го даваха по Hallmark. много ми допадна. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно филмче, което ме очарова и е по книга.

Филм - Звяр

Книга /фен превод/ - Алекс Флин - Зверски

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно филмче, което ме очарова и е по книга. Може да ги изтеглите.

Филм - Звяр

Книга /фен превод/ - Алекс Флин - Зверски

Благодаря от сърце :hush:Публикувано изображение Отдавна се опитва да намеря книгата и филма Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, имам една молба.

Дали не можете да измайсторите едни буквички на тази версия на Persuasion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, имам една молба.

Дали не можете да измайсторите едни буквички на тази версия на Persuasion

И аз се присъединявам към молбата. Дори не знаех, че има версия от 1971г. Наскоро гледах тази от 2007 и много ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа, според мен. От сума ти време имам 4 от 6 епизода, преведени от три момичета от форума и не мога да намеря някой да преведе останалите две, за да ги синхронизираме и пуснем. Субките са за това сериалче - Emma

А и трудно се намират субки, от които да се превежда. Но иначе още едно гласче от мен в подкрепа на молбата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой намери английски субтитри, защото нямам време да търся, ще ви ударя едно рамо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз започнах да гледам "Game of thrones", сериала на НВО е по четирилогията на Джордж Р. Р. Мартин. Попринцип, нямаше да ми допадне много филма, защото като цяло всичко се върти око кралски интриги, борба за власт, убийства и т.н. Ноооооо за мое най-голямо щастие има намесена и любовна история. Тя се развива на едно място, което е доста далеч от раздираното от вражди и интриги кралство.z

Единствените кръвни наследници на трона са Визерис и Денерис. Те са брат и сестра. Визерис е решен на всяка цена да си върне трона, а сестра му Денерис просто иска да се върне у дома. Но за да се възкачи брат й на трона, му трябва една голяма армия, с която да си върне това, което му принадлежи по право. И тъй като той е зъл и алчен, решава, че най-доброто решение е да омъжи сестра си за хал Дрого. Той е могъщ, непобедим воин, който има огромна армия и е решил да помогне на Визерис, ако се омъжи за сестра му. Макар, че не желае да се омъжва, Денерис не може да се противопостави на жестокия си брат, и макар и ужасена, тя се съгласява на брака. Дрого е грамаден, свиреп мъж, който не говори нейния език, има варварски обноски, и гледа много много лошо. (Точно такъв тип герой, какъвто попринцип харесваме) :rolleyes: Тя се омъжва за него, и много скоро двамата са истински влюбени един в друг. И Макар че Дрого си остава се така свиреп, намръщен и ръмжащ, той я обича с цялото си сърце и прави всичко за нея http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif В книгата любовната им история не е толкова интересно написана, както е представена във филма. Затова, бих препоръчала само заради тях да гледате сериала. Ако нямате желание да се запознаете с останалите персонажи, мога да ви пратя само частите с Денерис и Дрого, все пак, те са на друг континен(или е остров, не съм сигурна) и до сега, в епизод 8, не са се намесили с останалите персонажи, и историята им, преспокойно може да се разграничи от останалите герои.

Иначе, има нещо, което мен лично малко ме тревожи, но ще го напиша с бели букви, за да може, ако някой иска да не го чете и да не си развали удоволствието.

За мой най-голям ужас, в края на първата книга, Дрого умира, и се опасявам, че след като филма се придържа към книгите, и тук ще го убият. Но това не бива да ви попречи да изгледате историята им.

Ето и малко снимчици :nono:

Това е Денерис

Публикувано изображение

и отново тя с двете й прислужници

Публикувано изображение

Това е Дрого (моя сладури Джейсън Момоа) повреме на сватбата (тука не се вижда много добре, иначе си е доста крсаив)

Публикувано изображение

Ето и още една негова снимка, много обича да гледа лошо.

Публикувано изображение

Това е на двамата от сватбата

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И още една последна обща.

Публикувано изображение

Тааааа, ако някой реши да гледа сериала и по-специално тях, да викне, много искам да си ги пообсъждам с някой ;)

О, и ето едно тяхно музикално клипче, според мен е много хубаво http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ша ма умориш Ин ама въобще не съм изненадана от избора ти. Само дето аз доста линии следя с любопитство. Факт тези от любимците ми. И като се наритам качествено че сама си затрих книгите пак ще ги намеря отново. Носи се слух, че били още по добри. Кога ще ги чета е друга тема амаъъъъъъъъъъъъ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ша ма умориш Ин ама въобще не съм изненадана от избора ти. Само дето аз доста линии следя с любопитство. Факт тези от любимците ми. И като се наритам качествено че сама си затрих книгите пак ще ги намеря отново. Носи се слух, че били още по добри. Кога ще ги чета е друга тема амаъъъъъъъъъъъъ.

Съни, аз от читанката гледах първа книга. Или по-точно четох това, което гледах във филма. И да си кажа честно, на филм много повече ми хареса. Не знам заради автора ли е или заради нещо друго, но просто не можа да ме грабне. Примерно имаше една сцена, много напрегната. Денерис требеше да изяде едно сурово конско сърце, по там техен си варварси обичай, и така добре са я направили сцената, че направо настръхвам като я гледам. А като я прочетох, нищо особено не ми се видя. Много посно. Много думи спестени. Казано с две изречения и те не много на място. Честно все едно четях преразказ на някой, който много добре не си спомня сюжета и блуждае. Ама аз четох само за Денерис и Дрого, щото много си ги обичкам, та не знам, останалата част от книгите може да е хубава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съни, аз от читанката гледах първа книга. Или по-точно четох това, което гледах във филма. И да си кажа честно, на филм много повече ми хареса. Не знам заради автора ли е или заради нещо друго, но просто не можа да ме грабне. Примерно имаше една сцена, много напрегната. Денерис требеше да изяде едно сурово конско сърце, по там техен си варварси обичай, и така добре са я направили сцената, че направо настръхвам като я гледам. А като я прочетох, нищо особено не ми се видя. Много посно. Много думи спестени. Казано с две изречения и те не много на място. Честно все едно четях преразказ на някой, който много добре не си спомня сюжета и блуждае. Ама аз четох само за Денерис и Дрого, щото много си ги обичкам, та не знам, останалата част от книгите може да е хубава.

Абсолютно съм съгласна! Имах късмета да намеря време да прочета цялата първа книга, като цяло замисалът на историята е много добър, обаче нещо му липса на автора и не успява да грабне вниманиета на читателя, така както го прави сериала! И на мен ми е кофти, че Дрого умря, обаче Денериз се оказа много силна млада жена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна! Имах късмета да намеря време да прочета цялата първа книга, като цяло замисалът на историята е много добър, обаче нещо му липса на автора и не успява да грабне вниманиета на читателя, така както го прави сериала! И на мен ми е кофти, че Дрого умря, обаче Денериз се оказа много силна млада жена.

Ох не ми говори, че сърцето ме боли като си го помисля. След като го убият не знам дали ще продължа да гледам сериала http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера гледах "Здрач", прочетох и 1-та книга. И по този повод се сетих за един сериал "Розуел". Само че в него вместо вампири има извънземни. Има и книги "Roswell High", по който е напрaвен сериала, но не са преведени на български. Аворката е Melinda Metz,тя е и режисьор на филма.

## Резюме : Прeз 1947 година в пустинята на Ню Мексико, близо до град Розуел се разбива космически кораб, след 42 години няколко деца са намерени в близост до мястото, те биват осиновени и отгледани като хора, но всъщност са различни. Притежават необикновенни способности, но никой не знае тяхната малка тайна, до деня в който едно момиче е застреляно в ресторантчето “Крашдаун” и единият от тях - Макс я връща към живот благодарени на свръхчовешките си способности. Покрай цялата странна ситуация, Макс признава на Лиз истината за себе си и останалите извънземни в града и се сближава с нея. По-късно за тях научават още няколко човека, приятели на Лиз. Но местният шериф Валенти подозира нещо, вярва в съществуването на извънземни и подозира Макс и останалите, междувременно се заместват и хора от тайствена правителствена агенция и нещата стават наистина напечени. Извънземните не знаят нищо за себе си, докъто не откриват, че на земята има и други като тях, научават за съществуването поне на един друг като тях от тайнствен индиянец от близкият резерват и започват да го търсят. Но когато го намират той не е сам, с него е и още едно извънземно момиче Тес, заедно научават много важни неща за себе си, включително за съществуването на нови много опасни врагове.

Сериала е доста успешен, има 3 сезона. Историята грабва зрителите още от пилотният епизод и ги държи пред екраните до края. В “Roswell” има по нещо за всеки, има много любов, има интересни мистерии, има и забавни моменти, екшън и напрежение. Ако сте пропуснали това заглавие, непременно поправете грешката си и го гледайте, няма да съжалявате.

Наистина не съжалявам, че го гледах.Обаче съжалявам, че няма повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам, дали това е само мое впечатление, но когато четох книгата Песен за огън и лед, цялата история с дотраките седеше на заден план. Ако някой друг мисли така, моля да сподели :wink12: В тази книга няма главен герой, някакси всички са нещо като главни. На мене най-силно впечатление от книгата ми направи Джон Сняг, но нещо не съм очарована от него във филма ( може би просто не ми харесва актьора :lol6:) . Обаче определено съм съгласна с мненията ви относно хал Дрого - него наистина са го направили впечатляващ :lol6:. Бели букви :

Много ми е жал за Нед Старк, така тъпо ще му падне главата - а за него са избрали също много добър актьор :love:

Интересно ми е какво мислите за образа на Кутрето?

Иначе книгата е доста тежка за четене - доста информация, прекалено много предателства и заговори, и в същото време малко сериозни битки или "велико зло". Филма е направен доста по-лек- предполагам, за да може да се въприеме от по-голяма публика :eek:.

ПП. А някой може ли да ми припомни, какво се случваше с драконовите яйца? В момента книгите не са ми в къщи, а не мога да се сетя и ще се изям от яд :wors:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.