Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Видях, че не споменаваш Устоите на земята - The Pillars of the Earth, и реших да ти го препоръчам . Минисериал в 8 части, действието се развива през 12в в Англия, отново има борба за трон и интересни персонажи. Донякъде прилича на Игра на тронове, но без фантастичните елементи. Изключително добре направен е и е по романите на Кен Фолет. Според мен чудесно подбран актьорски състав, никой не ме дразни. Скоро го гледах и още съм под въздействието му. Ако си го пропуснала горещо препоръчвам.

Друго хубаво е всичко филмирано по Елизабет Гаскел, започни със Севера и юга, ако естествено не си изгледала вече сериалите на ВВС по нейните книги.

п.п. Забравих да споделя, че се изнедаха приятно, че има още един фен на Есперимента тук. Този сериал в последните години ми е на едно от първите места в личната класация. А новия сезон тръгна доста добре.

Благодаря ти миличка за преложенията :) веднага ще ги проверя,защото да ти кажа сън не виждам да мисля "Игра на тронове" скъсах се да сънувам хал Дрого хахаха и да взема да си отклоня временно вниманието на някъде другаде ...Иначе Експериментът е много готин сериал само дето тоя сезон нещо го завартяха.Много тъпо беше тва че направиха така все едно Питър не е съществувал :( но от друга показват какво е щяло да бъде ако той се беше удавил в езерото и не беше го спасил наблюдателят.Да се надяваме че няма да е последен сезон и ще измислят още нещо.Уолтър ми е много забавен хахаха много съм се смяла с него обаче Уолтърнат :) е много доленннннн !

Вчера гледах Робин Худ с този актъор които играе Едард и много ми хареса филма,който не го е гледал да го гледа...а тази лейди Мариан е актрисата където играе кралица Елизабет :) А тоя крал Джон в колко книги съм го чела и сега още повече не го харесвам .Джон Безземни пфууу :P

П.П. И ще бъда много благодарна ако някой ми каже Хал Дрого дали наистина е прероден,че още не съм почнала книгите а иначе много ми е любопитно.Нямам време да си прочета Оливия и Антъни на Джейн Фийдър"Годениците" пък кои знае кога ще почна Игра на тронове :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти миличка за преложенията :) веднага ще ги проверя,защото да ти кажа сън не виждам да мисля "Игра на тронове" скъсах се да сънувам хал Дрого хахаха и да взема да си отклоня временно вниманието на някъде другаде ...Иначе Експериментът е много готин сериал само дето тоя сезон нещо го завартяха.Много тъпо беше тва че направиха така все едно Питър не е съществувал :D но от друга показват какво е щяло да бъде ако той се беше удавил в езерото и не беше го спасил наблюдателят.Да се надяваме че няма да е последен сезон и ще измислят още нещо.Уолтър ми е много забавен хахаха много съм се смяла с него обаче Уолтърнат :D е много доленннннн !

Вчера гледах Робин Худ с този актъор които играе Едард и много ми хареса филма,който не го е гледал да го гледа...а тази лейди Мариан е актрисата където играе кралица Елизабет :) А тоя крал Джон в колко книги съм го чела и сега още повече не го харесвам .Джон Безземни пфууу :D

П.П. И ще бъда много благодарна ако някой ми каже Хал Дрого дали наистина е прероден,че още не съм почнала книгите а иначе много ми е любопитно.Нямам време да си прочета Оливия и Антъни на Джейн Фийдър"Годениците" пък кои знае кога ще почна Игра на тронове :D

Сега тя Крис си нема работа. Ама и затова Солти ша стои още на тезгяха, но напълно подкрепям мнението и за Устоите.... Е ся чак по убав от троновете нинам, но разкош за вечер когато искаш да се насладиш на добре направен сериал. Що се отнася до хал дрого аз ша замълча щото мразя спойлери, ама ти ако си питко любопитко можеш много такива намери. Аз нещо буксувам на четвъртата и пира не ми е баш. Може би щот не съм врана. Но ще се нагостя де защото ме чакат едни дракони да танцувам с тях и тогава може на уше да подшушна отговора на зададения от теб въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да гледам последната част на Здрач ,ами много ми хареса , много добре са го направили ,според мен са хванали основните моменти , разбира се има и неща които ги няма , но като цяло е много добър , май тази част до сега най - много ми харесва нямам търпение да видя края . Препоръчвам го , идете да го гледате заслужава !!! :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Ута Данела нищо не казахте /струва ли си, или не/, да видим как стои същия въпрос при Розамунде Пилхер. Тоя месец явно ще бъдат излъчени доста филми по нейни книги. Хубави ли са? Аз си поиграх да вадя малко заглавия. Ако и помогнете да попълним филмографията й... Rebecca/ Ребека ?!? /Дафни дьо Морие/ Coming Home / Heimkehr / Завръщане у дома Nancherrow / Имението на Нанчероу This September / Vier Frauen - Virginias Geheimnis Four Seasons / Vier Jahreszeiten/ Четири сезона : „Лято”, „Пролет”, „Есен”, „Зима” The Shell Seekers / Die Muschelsucher / Търсачи на раковини Summer Solstice / Zauber der Liebe/ Лятно слънцестоене Winter Solstice / Wintersonne / Зимно слънцестоене September / September / Септември Der rote Vogel Stolen Summer 1: Stürmische Begegnung 2: Wilder Thymian 3: Karussell des Lebens 4: Wechselspiel der Liebe 5: Das Ende eines Sommers 6: Sommer am Meer 7: Schlafender Tiger 8: Wolken am Horizont 9: Schneesturm im Frühling 10: Lichterspiele 11: Das Haus an der Küste 12: Eine besondere Liebe 13: Wind der Hoffnung 14: Irrwege des Herzens 15: Stunden der Entscheidung 16: Die zweite Chance 17: Zwei Schwestern 18: Der Preis der Liebe 19: Rückkehr ins Paradies 20: Melodie der Herzen 21: Dornen im Tal der Blumen / Тръни в долната на цветята 22: Magie der Liebe 23: Rosen im Sturm 24: Klippen der Liebe 25: Möwen im Wind 26: Blüte des Lebens 27: Der lange Weg zum Glück 28: Zeit der Erkenntnis 29: Zerrissene Herzen 30: Ruf der Vergangenheit 31: Im Licht des Feuers 32: Die Rose von Kerrymore 33: Küste der Träume 34: Wind über dem Fluss 35: Blumen im Regen 36: Kinder des Glücks 37: Wenn nur noch Liebe zählt 38: Morgen träumen wir gemeinsam / Утре ще мечтаем заедно 39: Mit den Augen der Liebe 40: Bis ans Ende der Welt 41: Sternschnuppen im August 42: Paradies der Träume 43: Flamme der Liebe / Пламъкът на любовта 44: Gewissheit des Herzens 45: Federn im Wind / Крилете на вятъра 46: Wege der Liebe / Пътища на любовта 47: Solange es dich gibt / Докато има любов 48: Liebe im Spiel 49: Traum eines Sommers 50: Tiefe der Gefühle 51: Dem Himmel so nah 52: Vermächtnis der Liebe 53: Königin der Nacht 54: Segel der Liebe 55: Über den Wolken 56: Der Himmel über Cornwall 57: Land der Sehnsucht 58: Sommer des Erwachens 59: Wo die Liebe begann 60: Die Liebe ihres Lebens 61: Und plötzlich war es Liebe 62: Wiedersehen am Fluss 63: Sommer der Liebe 64: Flügel der Hoffnung 65: Der Mann meiner Träume / Мъжът на моите мечти 66: Sieg der Liebe / Любовта побеждава 67: Nebel über Schloss Kilrush / Замъкът Килруш 68: Aus Liebe und Leidenschaft / От любов и страст 69: Wind über der See / Попътен вятър 70: Pfeile der Liebe / Градина на щастието 71: Melodie der Liebe / Целувка за Каролине 72: Herzen im Wind / Брак без любов 73: Gezeiten der Liebe / Вълните на любовта 74: Herzenssehnsucht / Сърцето жадува 75: Eine Liebe im Herbst / Къщата на леля Клара 76: Entscheidung des Herzens / Изборът на сърцето 77: Liebe gegen den Rest der Welt 78: Wiedersehen in Rose Abbey 79: Lass es Liebe sein 80: Im Zweifel für die Liebe 81: Wohin du auch gehst 82: Liebe am Horizont 83: Wenn das Herz zerbricht 84: Flügel der Liebe 85: Lords lügen nicht 86: Herzensfragen 87: Sonntagskinder 88: Verlobt, verliebt, verwirrt 89: Der gestohlene Sommer 90: Englischer Wein 91: Gefährliche Brandung

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, някоя от вас сеща ли се, има един сайт, в него има инфо за реджънси филмите излезли през годините, само дето съм му изгубила адреса и не се сещам. В него има изредени всички реджънси филми, отстрани има плакати на филмите, а като отвориш страницата на даден филм освен резюме има и скрийншотове. Ако някой се сеща за адреса на сайта, ще му бъда страшно благодарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представям ви едно австалийско предложение с което ценителите ще бъдат хванати в окото на бурята. Запознати твърдят, че може да пропуснете новелата на Патрик Уайт, но филмът на Фред Шеписи (режисьор) и Джуди Морис (сценарист) заслужава всеки долар от вложените в него 15 милиона.

Публикувано изображение

Нужна е смелост, за да излезете след прожекция на филм базиран на известен роман и да декларирате безрезервно пред света, че ??сте му се насладили много повече отколкото на книгата. Искам да кажа, книгата винаги идва да първо място. Адаптациите твърде често носят културно малодушие в токова много от нас. Представяте ли си някой да има смелостта да предпочете филмовата версия на, да речем, "Големите надежди" на Чарлз Дикенс, "Портрет на една дама" на Хенри Джеймс или "Невинни години" на Едит Уортън? Е, смелост, това е, което аз съм готов да проявя... Горе-долу така започва статията на Браян МакФарлан по повод The Eye of the Storm.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца видях в YouTube филма по книгата на Н.Робъртс Sanctuary / Красива и мъртва. Филма е от преди доста години 10+/- и качеството е лошо. Спомням си, че съм го гледала по Холмарк и ми беше харесал, но пък тогава не бях чела книгата. Погледах малко в YouTube, но спрях-на моменти картината е позамазана. Ако искате хвърлете му по едно око.

Ако не сте гледали филма (няма го в ескейп, нали?), в петък (14.09), от 23.00 ч. ще го дават по ТВ7. Преди две-три съботи случайно го хванах по същия канал и си признавам, че малко ме поприспа, но пък аз не харесах нито един от филмите по книгите. Редактирано от liq t. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам дали някой се сеща как се казва един много стар филм, който беше тематично свързан с Анн от фермата Грийн Гейбъл. Расказваше са за хора от същото градче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи гледах 50-те нюанса, преди да споделя впечатленията си - малко предистория. Не мога да кажа, че съм прочела книгата, по-точното определение е може би прехърлила диагонално. Спомням си, преди години, когато нашумя книгата как половината ми приятелки истерясаха по поредицата (да отбележа приятелки, които са чели три книги през целия си живот), някак изтърпях прехвалените им коментари. Много ми беше трудно, защото мен нищо не ме впечатли в книгата - нито любовната история, нито секс сцените, нито героите - нищо не ме грабна. И сега, когато започнаха да рекламират филма, пак бях подложена на същото - останалите дами около мен, които не бяха запознати с книгата, сякаш започнаха да я четат едноременно. С която и да се срещна - "Чувала ли си за 50-те нюанса?" (да бе, сякаш е възможно да не си чувал, всъщност може би ако си бил в кома последните три години) "Чела ли си я?", "Харесваш ли я?"... Като отговоря "Не!" - реакцията е завъртане на очите плюс промърморване под носа - "Кво се правиш? Толкова е яка?". Жени, които с години така и не проумяха моя афинитет към любовните романи, които дори са ми се подигравали за литературните предпочитания, предвид че през целия си живот четат само списания, седнали да ми обясняват какъв шедьовър е това. Доооообре, някак успях да не се настройвам още по-негативно към филма и отидох да го гледам с нулеви очаквания. По принцип не съм особено критична към филмите които гледам, дори мога да кажа, че масово това, което се определя като боза на мен адски много си ми харесва. 

Конкретно в случая, въпреки занижените ми очаквания, филма дори тях не можа да оправдае. Скучен и муден, така мога да го определя. Голямо разочарование се оказа Джейми Донър, който по принцип доста харесвам, изобщо не се доближи до образа на доминанта Грей. Дакота ме изненада, тя пък сякаш си пасна с ролята, обаче химия между двамата - НУЛА. Относно еротините сцени, очаквах от Холивуд доста да прекалят с количестото им, не са го направили, предвид съдържанието на книгата, филма си беше доста обран. Обаче сцените не бяха нищо особено, липсаше им всякакво въздействие, както всъщност си беше и в книгата. Много слаба работа...

Мисля, че който е фен на поредицата изобщо няма да хареса филма, а който не и е просто любопитен, ще остане разочарован от липсата на детайли...

В заключение само ще вметна, че най-вълнуващото от цялата ми кино вечер беше трейлъра на Magic Mike 2  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук вече се разминахме, аз също вчера ходих на кино, болна, кашлящя, кихаща, се изтърсих в най-голямата зала в наща синема с два трамвая приятелки и се влюбих във филма. Еротичните сцени бяха доста посъкратени, което се очакваше и което ми допадна, че иначе щеше да влезе в друга категория. Тръгнах резервирана спрямо Дакота, но както се изрази ти ролята й лепна, все едно за нея е писана. За Крисчън бих предпочела друг актьор, но след като видях Джейми, си промених мнението. Той подхождаше към почти всяко действие с лека кривичка усмивка, която ми плени сърцето. Сюжета не беше натоварен от куп детайли, които дразнят в самата книга. Щом не чух Ана да си говори с вътрешната богиня, си казах Алелуя, от това се боях преди да стъпя в кино салона. Двамата ми бяха много сладки, от момента в кабинета му, когато наща кукувица видя, че си е забравила молива, през странните му забележчици, когато тя го гледаше заблеяно като теленце. Много ми хареса непринудеността на Крисчън, когато Ана се събуди в хотела му, и нейното притеснение. Филма изобилстваше от забавнички малки моменти, по време на които цялата грамадна зала в която бях избухваше в смях. Може да е излишно да го казвам, но откакто литнаха с Чарли Танго не съм спяла втори ден да си припявам "Love me like you do, love me, love me like you do". Саундтракът към филма беше страхотен. Любовните сцени не бяха кой знае какво стресиращо, почи същото, което сме гледали в филми като "Game of thrones" примерно. Нямаше кървища синини и летящи черва, че да се стресира народа.

Аз лично съм много пристрастна, обичам поредицата, но има една странна тенденция. Тази поредица не е като повечето в които заобичваш първата книга, а следващите ти размиват пейзажа. Напротив, първата книга е много слаба, с непрестанното "еба си" което кънти в главата на главната героиня от бг превода, не се и учудвам, че си се изнервила. Авторката не е особено блестяща писателка. Все пак самата поредица е замислена като фен фик на здрач и едва по-късно преработена за самостоятелна творба. Като знам как еволюират героите в следващите две книги и колко интересни неща се случват с тях, нямам търпение да гледам и другите два филма. До тогава мога само да си пея "Love me like you do, love me, love me like you do........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що гледах A walk to remember, страшно любим филм ми беше в тинейджърските ми години, не го бях заглеждала от много време и попаднах случайно на него. Поревах си както само аз си мога и се присетих за другите два филма по романи на Спаркс, които харесвам, те поне са с приличен край - The Lucky One и Safe heaven, гледа ми се нещо такова и приемам препоръки, ако някой се сеща за нещо подобно. Нямам нищо против по-драматичните истории, но много държа на хепиенд. 

Иначе съм се заредила с нетърпение за "Бунтовници", ако ми излезе късмета ще успея още тази седмица да го гледам. Адски много харесах "Дивергенти" и имам големи очаквания за продължението.

Искам да споделя нетърпението си относно новата екранизация на приказка - Красавицата и звярът, вече са избрани и актьорите за главните роли:

11041766_357188654482257_329716493750371

Толкова я обичам тази история, че ще преглътна всичко, ако се доближава максимално до анимацията на Дисни!

И малко инфо за друга предстояща екранизация - филмовата версия на „Аз преди теб“ се очаква по големите екрани през 2016 г. След по-малко от месец, в началото на април, започват снимките на филма, чийто сценарист е Джоджо Мойс. В главните роли ще се превъплътят познатата от „Игра на тронове“ Емилия Кларк (Луиза) и Сам Клафлин от „Игрите на глада: Възпламеняване“ (Уил). Между другото авторката подготвя продължение на романа - "След теб" се очаква да излезе в оригинал през есента

afret-you2.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на едно сериалче. Първия сезон е скромните 8 епизода, но много ми допадна. Сериала не е по книга, но тъй като е исторически и любовен смятам, че е точно за тази темичка.

POLDARK%2B.jpg

http://www.imdb.com/title/tt3636060/?ref_=ttep_ep_tt

Действието на сериала Poldark се развива в Корнуол. Рос Полдарк се завръща у дома, след години прекарани на бойното поле, само за да открие, че баща му е мъртъв, семейния дом се руши, а жената която обича е сгодена за братовчед му. Той се прибира в дома си и решава да го съгради наново, да направи имението доходоносно, заради селяните, за които е отговорен. Мимоходом забъсва от улицата и едно бездомно момиче на име Демелза, правейки я прислужница в дома си. Елизабет, неговата изгора, се омъжва за братовчед му Франсис и Рос се амбицира да докаже, на какво е способен. Много ми хареса градацията на главните герои, както и деградацията на второстепенните. Демелза с всеки изминал епизод все повече заприличваше на красива дама, не на оръфана бездомница. Във филма са засегнати много по-различни теми, от повечето исторически сериали, което за мен го прави много по-интересен. Тук няма толкова интрига, а по-скоро борба за оцеляване, борба да се докажеш и борба да успееш. Леко и приятно филмче, препоръчвам с две ръце и нямам търпение да пуснат втория сезон.

8486073-large.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уоу, звучи доста добре, ще му хвърля един поглед. Изгледах трейлъра за сезона, харесва ми как е направен. Благодаря, че го сподели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уоу, звучи доста добре, ще му хвърля един поглед. Изгледах трейлъра за сезона, харесва ми как е направен. Благодаря, че го сподели!

Няма защо, ако попаднеш на нещо историческо споделяй и ти. Аз постоянно гледам за такива. Дори започнах и един на име Banished в който се разказва за английски затворици пратени в Австралия. Общо взето историята се развива в затворическия лагер. Има група главни герои. Едните са трима затворници, двама мъже и една жена, жената и един от мъжете се обичат. Другите са командира на охраната, един страж и една затворничка. Там има завръзка и от гадин командира почна да ми допада (да не споменавам, че е най-красивия мъж в целия сериал) също към главните спадат свещеник и жена му, както и една друга затворничка. Малко на групичка по трима са ги накъдрили, ама не ме завладя толкова колкото Полдарк :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.