Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Филмите и книгите

peppinka

Препоръчан отговор

Продължавай ти. Ша видиш Кейт през крив макарон. Хихихи. Извън майтапа тенкс много Факирова, особено за Тес.

Сънчо, известно разсейване от работата дава по-добри резултати :) Само работа не става, трябва и малко удоволствие...

Гане, кажи някой и друг сериал, който си заслужава пък дружно ще търсим буквички!

Инче, оценка не мога да дам, щото не съм ги гледала изцяло, но ще дам едно списъче на сериали и филми, които стоят на харда ми без бг субтитри. Ако някой има желание да превежда, няма да му се разсърдя, ако ми се обади. Всички от списъка са с английско аудио.

Сериали:

Bleak House 2005 (имам английски, руски и италиански субове)

Mansfield park 1983 (имам английски и руски субове)

Emma 1972 (на тоя имам преведена една серия и имам още две поети за превод, надявам се да го завършим)

Little Dorrit 2008 (този също е поет за превод)

Dombey and Son 1983 (на този имам руски субове)

Fortunes and Misfortunes of Moll Flanders (нямам субове)

Sense And Sensibility 1971 (нямам субове)

Sense and Sensibility 1981 (имам руски субове)

Persuasion 1971 (нямам субове)

The Old Curiosity Shop 1979 (имам руски субове)

The Woman in White 1982 (нямам субове)

Vanity Fair 1999 (имам английски субове)

Филми:

The Abduction Club 2002 (имам хърватски, полски, испански, норвежки, финландски и датски)

The Lady and the Highwayman 1989 (на този имам хърватски, полски и румънски субове, а е и качен в ескейп от Ели)

Northanger Abbey 1986

Anne of Green Gables - The Continuing Story (2000)

Anne Of Green Gables - A New Beginning 2008

Mail Order Bride 2008

Rose Hill 1997

The Other Boleyn Girl 2003

Имам още и руските сериали Графиня де Монсоро и Кралица Марго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 563
  • Създадено
  • Последен отговор

Олееее, как ми се ще да ги преведете, момичета тези филми. Ех, мечти. :) Emma 1972 Sense And Sensibility 1971 Sense and Sensibility 1981 Persuasion 1971 Mansfield park 1983

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oф, забравиh, че имам и някои други (то може и още да наизлезнат) като

Maeve Binchy's Circle of Friends 1995

Lucky Chances1990 (също качен в ескейп от Ели, но без превод)

Barbara T. Bradford - Emma Harte trilogy

Тез двата последните и на патагонски ша ги гледам

кои Сънчо?

Олееее, как ми се ще да ги преведете, момичета тези филми. Ех, мечти. :)

Emma 1972

Sense And Sensibility 1971

Sense and Sensibility 1981

Persuasion 1971

Mansfield park 1983

И аз, и аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дюма, Дюма, у секви изказни средства го кльопвам еле щом продукцията е руска.

Олееее, как ми се ще да ги преведете, момичета тези филми. Ех, мечти. :)

Emma 1972

Sense And Sensibility 1971

Sense and Sensibility 1981

Persuasion 1971

Mansfield park 1983

Тропай с крачета на шеметчо. Кат види остин и ша забрави, че нема кога да спи хихи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oф, забравих, че имам и някои други (то може и още да наизлезнат) като

Barbara T. Bradford - Emma Harte trilogy

Може ли да качиш този в ескейп :help: Успях да си сваля първите два филма от трилогията, но третият си стои и няма никакъв сийд от поне 3-4 месеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да качиш този в ескейп :help: Успях да си сваля първите два филма от трилогията, но третият си стои и няма никакъв сийд от поне 3-4 месеца.

Добре, мила, ще гледам колкото може по-скоро да я кача :(
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne Of Green Gables - A New Beginning 2008 Ще се опитам да пусна заявка за превод. Ще потърся и субтитри. Дано открия нещо и за другите. Стискайте палци! Ей и патагонски субтитри има, само английски няма! Mansfield park 1983 - мини сериал само 6 епизода Sense and Sensibility 1981 - има по-нов вариант от 2008 - мини сериал - в три части. И това което ни чака - 2011 год. новата версия, този път USA.

post-189668-0-12470800-1295628833_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изгледах Абатството Даунтън. Семейството е представено много добре, типичните англичани с всичките им странности. Бабата е уникална и това, дето го каза някой по-горе, че никой англичанин не би си позволил да умре, докато е на гости, беше направо убиец. Колко са благоприлични само! Ежегодната им награда за градинарство също беше много забавен момент, човек ще каже, че за толкова години нито веднъж не й е минало през акъла, че й присъждат наградата само защото я уважават. Имаше и някои откровено казано смешни моменти, но в момента всичко ми се слива и не мога да дам примери. Мери не ми харесваше в началото, ама изобщо, но към края вече започна да ми допада. Едит е ужасно завистлива, макар че е разбираемо. Сибил е голям образ, май все се забърква в най-различни ситуации. Матю е сладур, жалко, че Мери слуша всички около себе си, но само не и самата себе си. Двете с Едит много гадни номерца си играят, та чак се чувствам благодарна, че не съм живяла по онова време, с подобни сестри и с подобни проблеми (коя колко ухажори има). Прислужниците са... просто нямам думи, тъй като в съзнанието ми изникват първо образите на Томас и онази мис Някоя-си, която е един от най-отвратителните образи, които съм виждала във филм. Готвачката е страхотен образ, все Дейзи й е виновна, която пък направо ме отчая като си падна по това същество Томас. Много се радвам, че тръгна да се обучава за войник. Ана и Бейнс са хубава двойка, той пак добре, че най-накрая се сети, че я иска, вече го бях писала като безнадежден случай. Забравих имената на другите, така че спирам с коментарите дотук и чакам с нетърпение втория сезон.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаси благодаря, че ми напомни за този страхотен филм - Убивай ме нежно. :rolleyes: С удоволствие ще го гледам за трети път.

Дори не знаех, че е екранизация по роман. Дали го има сканиран някъде?

Кристи, за съжаление не съм попадала никъде на книгата. Дори не знам дали я има издадена на български.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дюма, Дюма, у секви изказни средства го кльопвам еле щом продукцията е руска.

Сънчо, ша трампим тия двата сериала за Кейт - ако ти остане време за превод от гледане... :ph34r:

Koroleva Margo

Grafinya de Monsoro

Може ли да качиш този :help: Успях да си сваля първите два филма от трилогията, но третият си стои и няма никакъв сийд от поне 3-4 месеца.

Ето, мила, а другите два от трилогията на Брадфорд:

A Woman of Substance

Hold the Dream

To Be the Best

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, момичета - нещо малко по-различно. Навярно някои от вас са чели книгите "Харем" и "Роксолана". И двете книги обхващат един и същи период от историята - времето на Сюлейман Великолепни. И естествено и двете са за неговата баш робиня - една от най-известните жени в историята - Роксолана, Хюррем, Александра... Ето снимки на двете книжки. Знам, че Роксолана може да я намерите в читанката, а за Харем - мога да я осигуря за сканиране. И преди да ми кажете стига с тия турски филми, трябва да ви кажа, че от 3 седмици се радваме на историята на Хюррем, снимана от турски кинематографисти. Е, филмът наистина си заслужава. До сега са излезли 3 серии - по една на седмица, но това което видяхме до сега си заслужава. Великолепието ,богатството, погледът върху бита и живота в харема - всичко това е ново за нас. Винаги съм свързвала жените в харема с шалвари и фереджета. Е, ако изгледате поне една серия ще видите, че това си е чиста заблуда. Сериалът претендира за напълна истрическа достоверност. Всичко е плод на две годишен труд на историци, сценаристи. Подготовката за филма е грандиозна. Построен е специален павлион,който напълно наподобява палатът на султана, обзавеждането му. Самите артисти са облечени в типичните за времето дрехи, като в една серия се преобличат по няколко пъти - някъде четох, че са ушити 75 000 облекла. А за бижутата просто не говорим.Препоръчвам на всички, които искат да видят малко по-различна истина за оново време от това, което ние знаем да си свалят първата серия. Пък ако им хареса пак ще си говорим. И още нещо - след излъчването на първия епизод в Турция имаше вълна от протести, за това, че не било правилно да се показва харема на султана, живота там и изобщо да се развенчава образа, който хората си били създали за този велик владетел.

post-189668-0-14787700-1295881456_thumb.

post-189668-0-07986700-1295881471_thumb.

post-189668-0-72399700-1295881485_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, момичета - нещо малко по-различно. Навярно някои от вас са чели книгите "Харем" и "Роксолана". И двете книги обхнащат един и същи период от историята - времето на Сюлейман Великолепни. И естествено и двете са за неговата баш робиня - една от най-известните жени в историята - Роксолана, Хюррем, Александра...

Ето снимки на двете книжки. Знам, че Роксолана може да я намерите в читанката, а за Харем - мога да я осигуря за сканиране.

И преди да ми кажете стига с тия турски филми, трябва да ви кажа, че от 3 седмици се радваме на историята на Хюррем, снимана от турски кинематографисти. Е, филмът наистина си заслужава. До сега са излезли 3 серии - по една на седмица, но това което видяхме до сега си заслужава. Великолепието ,богатството, погледът върху бита и живота в харема - всичко това е ново за нас. Винаги съм свързвала жените в харема с шалвари и фереджета. Е, ако изгледате поне една серия ще видите, че това си е чиста заблуда. Сериалът претендира за напълна истрическа достоверност. Всичко е плод на две годишен труд на историци, сценаристи. Подготовката за филма е грандиозна. Построен е специален павлион,който напълно наподобява олма палатът на султана, обзавеждането му. Самите артисти са облечени в типичните за времето дрехи, като в една серия се преобличат по няколко пъти - някъде четох, че са ушити 75 000 облекла. А за бижутата просто не говорим.Препоръчвам на всички, които искат да видят малко по-различна истина за оново време от това, което ние знаем да си свалят първата серия. Пък ако им хареса пак ще си говорим. И още нещо - след излъчването на първия епизод в Турция имаше вълна от протести, за това, че не било правилно да се показва харема на султана, живота там и изобщо да се развенчава образа, който хората си били създали за този велик владетел.

Бих искала да прочета книгата, ако някой има възможност да я сканира. Историята ми стана интересна, по принцип харесвам сюжетите, които са за действителни личности и събития от историята на някоя държава. А относно сериала - ще погледна първи епизод, защото прочетох изключително провокативни коментари и статии в интернет за него, та иска ми се да си съставя собствено мнение по въпроса. Ако ви е интересно какви реакции е предизвикал сериалът, погледнете тази статия ТУК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, момичета - нещо малко по-различно. Навярно някои от вас са чели книгите "Харем" и "Роксолана". И двете книги обхнащат един и същи период от историята - времето на Сюлейман Великолепни. И естествено и двете са за неговата баш робиня - една от най-известните жени в историята - Роксолана, Хюррем, Александра...

Ето снимки на двете книжки. Знам, че Роксолана може да я намерите в читанката, а за Харем - мога да я осигуря за сканиране.

И преди да ми кажете стига с тия турски филми, трябва да ви кажа, че от 3 седмици се радваме на историята на Хюррем, снимана от турски кинематографисти. Е, филмът наистина си заслужава. До сега са излезли 3 серии - по една на седмица, но това което видяхме до сега си заслужава. Великолепието ,богатството, погледът върху бита и живота в харема - всичко това е ново за нас. Винаги съм свързвала жените в харема с шалвари и фереджета. Е, ако изгледате поне една серия ще видите, че това си е чиста заблуда. Сериалът претендира за напълна истрическа достоверност. Всичко е плод на две годишен труд на историци, сценаристи. Подготовката за филма е грандиозна. Построен е специален павлион,който напълно наподобява олма палатът на султана, обзавеждането му. Самите артисти са облечени в типичните за времето дрехи, като в една серия се преобличат по няколко пъти - някъде четох, че са ушити 75 000 облекла. А за бижутата просто не говорим.Препоръчвам на всички, които искат да видят малко по-различна истина за оново време от това, което ние знаем да си свалят първата серия. Пък ако им хареса пак ще си говорим. И още нещо - след излъчването на първия епизод в Турция имаше вълна от протести, за това, че не било правилно да се показва харема на султана, живота там и изобщо да се развенчава образа, който хората си били създали за този велик владетел.

Пускам го, много обичам такива неамерикански продукции, с удоволствие ще видя за какво става въпрос. Пък и съм голяма почитателка на Халит Ергенч, мисля че е страхотен актьор. Относно отзивите за сериала, бурните протести на турците още повече ме зарибяват, явно са показани неща, които или не трябва да се коментират или наистина са измислици. И друго ми е интересно, по времето когато се развива сериала България е под турско робство ( а и не само тя) дали са показани изобщо зверствата към поробеното население, или са се представили в розова светлина...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изгледах първият епизод на "Великолепния век", хареса ми, определено са се постарали турците - и декорите и костюмите са много изпипани. Само ми прави впечатление, че като че ли дрехите изглеждат доста западни, представях си всички жени с фереджета и джелби... 6+ за Халит Ергенч, отива му това превъплащение. Жалко, че не мога да кажа същото за актрисата, която играе Алекскандра - адски ми е фалшива и неприятна. И не мога да кажа дали защото наистина е бездарна, или просто образа й не ми се нрави. Като за главна героиня е някак адски...хищна, прекалено арогантна, нахална, опърничава дори за филм, все пак е робиня. Като изключим факта, че всичко изглежда сякаш се развива в някоя друга страна, прекалено цивилозавано ми изглежда всичко, но пък и аз съм като цяло съм завладяна от предрасъдъци към "комшиите", сериалчето става ще го следя :wub: Между другото малко ми напомня на Тюдорите, и към него реагирах по този начин, харесвах всички останали освен главната :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че така се намесвам в темата, просто сметнах за уместно да споделя и своите впечетления от продукцията на нашите съседи - напълно съм съгласна с hol_back_girl - като че ли повече са го европеизирали, като любител историк винаги съм си ги представяла с фереджетата и шалварите, но може и да съм сбъркала :wors: Продукцията е направена великолепно, слава Богу, че не са го правили в Холивуд, защото те със сигурност ще опескат нещата. P.S.: hol_back_girl, споменавате за Тюдорите и главната героиня? Тъй като съм гледала сериала, коя от всичките 6 жени на Хенрu VIII имате предвид?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че така се намесвам в темата, просто сметнах за уместно да споделя и своите впечетления от продукцията на нашите съседи - напълно съм съгласна с hol_back_girl - като че ли повече са го европеизирали, като любител историк винаги съм си ги представяла с фереджетата и шалварите, но може и да съм сбъркала :ph34r:

Продукцията е направена великолепно, слава Богу, че не са го правили в Холивуд, защото те със сигурност ще опескат нещата.

P.S.: hol_back_girl, споменавате за Тюдорите и главната героиня? Тъй като съм гледала сериала, коя от всичките 6 жени на Хенрu VIII имате предвид?

Амиии аз така и не догледах дори първият сезон, но имам предвид Ан Болейн, и тя ми изглеждаше алчна и пресметлива, пък и като знам как се развива сюжета - нямах никакво желание за гледане. Симпатизирах доста на Катерина (може и да бъркам името - първата жена на краля), и ми беше жал как Хенри се отнасяше с нея. Но това е само зариди личните ми предпочитания, иначе сериала също беше направен доста добре, изпипан откъм визия (за достоверност нищо не мога да кажа, защото не съм особено запозната).
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ан Болейн или Болин, не съм сигурна в точния превод, наистина беше особено дразнеща! На Катерина аз също много симпатизирах, особено след като Хенри и забрани да се вижда с дъщеря си Мери... това беше просто върха на глупостта! Щом Болейн не Ви е допаднала да не говорим за Катрин Хауард, която си беше, с извинение, една малка уличница!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм запозната с тази особа, сега прочетох че е петата жена на Хенри, освен ако не се е появявала някъде в първите серии...

Между другото не знам дали съм споменавала тук, ако повтарям се извинявам...Има един руски сериал, който страшно много харесвам, казва се "Одна ночь любви", вярно не е правен по книга, но пък го изгледах с голям кеф, защото най-вече ми хареса как е направен.

Публикувано изображение

Много се бяха постарали руснаците - тоалети, декори, пък и историята - точно като извадена от някой роман. Сега не мога да си спомня дали бяха 60 или 68 серии, но го препоръчвам на всеки, който поне малко отбира от руски. Преди време с Тихи търсихме каквито и да е субтитри, имахме желанието ако намерим нещо да го качим, но за съжаление така и не успяхме да намерим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един руски сериал, който страшно много харесвам, казва се "Одна ночь любви", вярно не е правен по книга, но пък го изгледах с голям кеф, защото най-вече ми хареса как е направен.

Много се бяха постарали руснаците - тоалети, декори, пък и историята - точно като извадена от някой роман. Сега не мога да си спомня дали бяха 60 или 68 серии, но го препоръчвам на всеки, който поне малко отбира от руски. Преди време с Тихи търсихме каквито и да е субтитри, имахме желанието ако намерим нещо да го качим, но за съжаление така и не успяхме да намерим.

Хм, това май ще се тегли... А и надеждата умира последна, може някой да се наеме да го преведе... Макар че 60 серии... Ама със сигурност ще го изтегля. Ако има желаещи, ше го кача след това в ескейп.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле, Пете Одна ночь любви дори го имам записан на диск и си го гледам от време на време. На мен сериалчето ми хареса, макар да имаше доста негативни коментари за него. Но главните герои са страхотни сладури. Особено Главната ми е като порцеланова кукличка, такава една финничка, хубавичка, а в същото време борбена. Абе страхотна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та относно "Одна ночь любви" ако правилно съм разпознала мацаката, която е мнооого готина, тя участва и в пъривият 3D-руски филм. Той наистина си заслужава гледането. Самият начин на снимане и цветове са радост за окото , а и историята не е лоша. Е не е по книга, нооо много ми хареса. Темный мир / Царството на мрака, за който се заинтересува ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Предполагам, че знаете, но все пак ще пусна инфото. Предстоят две премиери на филми, правени по книги:

Something borrowed - не си спомням автора обаче. Скоро едно от момичетата беше пуснало скана на книжката. Участва Кейт Хъдзън, премиерата е на 6 май.

Публикувано изображение

Water for elephants, по едноименната книга на Sara Gruen. В главните роли са Рийс Уидърспуун и Робърт Патинсън, премиерата е на 22 април.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Something borrowed" е по книгата на Емили Грифин - "Нещо назаем", наистина скоро я сканираха. Филма ще излезе в България на 24.06.2011г.

А що се отнася до втория филм, чакам го с огромно нетърпение, и не само заради Робърт Патинсън и Рене Зелеуегер, които много харесвам. Някой чел ли е книгата "Вода за слонове" на Сара Груън, по която е правен филма. И дали я има сканирана?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване