Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

peppinka

Филмите и книгите

Препоръчан отговор

Незнам, дали това е само мое впечатление, но когато четох книгата Песен за огън и лед, цялата история с дотраките седеше на заден план. Ако някой друг мисли така, моля да сподели :) В тази книга няма главен герой, някакси всички са нещо като главни. На мене най-силно впечатление от книгата ми направи Джон Сняг, но нещо не съм очарована от него във филма ( може би просто не ми харесва актьора :wub:) . Обаче определено съм съгласна с мненията ви относно хал Дрого - него наистина са го направили впечатляващ :love:. Бели букви :

Много ми е жал за Нед Старк, така тъпо ще му падне главата - а за него са избрали също много добър актьор :)

Интересно ми е какво мислите за образа на Кутрето?

Иначе книгата е доста тежка за четене - доста информация, прекалено много предателства и заговори, и в същото време малко сериозни битки или "велико зло". Филма е направен доста по-лек- предполагам, за да може да се въприеме от по-голяма публика :eek:.

ПП. А някой може ли да ми припомни, какво се случваше с драконовите яйца? В момента книгите не са ми в къщи, а не мога да се сетя и ще се изям от яд :wink12:.

Ох, още не мога да преживея, съдбата на моя сладурчо Дрого :wors: И на Регооооо :lol6: :lol6:

Иначе аз не съм чела другите книги, ама поогледах така отгоре отгоре и видях, че са се излюпили май. Щото Денерис все сравняваше тоя или оня с тях, гледаше ги как летят и т.н. тя явно са се излюпили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, още не мога да преживея, съдбата на моя сладурчо Дрого :cool: И на Регооооо :cool::)

Иначе аз не съм чела другите книги, ама поогледах така отгоре отгоре и видях, че са се излюпили май. Щото Денерис все сравняваше тоя или оня с тях, гледаше ги как летят и т.н. тя явно са се излюпили.

Мерси, и аз имам някакви такива спомени, но ме беше страх да не си въобразявам. Просто ми се иска да има дракони. Иначе Дрого трудно ще го преживеем всички :). Тъпото в книгата (и филма) е че умират само добрите и готините персонажи. И остават само подмолните и злите хора. И в един момент се питаш в крайна сметка ще победи ли доброто? Не е като в нашите хубави любовни книжки, в който винаги има хепи енд :baby:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, и аз имам някакви такива спомени, но ме беше страх да не си въобразявам. Просто ми се иска да има дракони. Иначе Дрого трудно ще го преживеем всички :cool:. Тъпото в книгата (и филма) е че умират само добрите и готините персонажи. И остават само подмолните и злите хора. И в един момент се питаш в крайна сметка ще победи ли доброто? Не е като в нашите хубави любовни книжки, в който винаги има хепи енд :).

Дам, за жалост е така, и аз смятам след неизбежния край на Дрого, да спра да гледам филма. Просто много малко интересни персонажи има. Може би само заради Денерис може да продължа да го гледам. Но като цяло, тя, Дрого и Аря ми харесват като персонажи, всички останали във филма, ме нервят супер много, не знам защо. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дори само заради джуджето ша го гледам, впреки че съм отвратена от превода на субовете. Ама то не ми пречи. Колкото до сюжета май ще се оповавам на книгите, като си ги възстановя де. Големо омотване става на места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм да, джуджето е голям сладур във филма :speak:, само че аз с го представях малко по-лош. Определено спомените ми от книгата са доста объркани, щетрябва да се опреснява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ястребът и гълъбицата

Публикувано изображение

Не е точно по книга, а вдъхновен от книга - новелата на Стендал „Игуменката от Кастро“. Италианско производство. Много сладко романтично минисериалче. Лично аз много си харесвам Джулио Берути /играеше и в "Дъщерята на Елиза"/, който е в главната роля.

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значииииии, след толкова коментари и аз се хванах и изгледах Игра на тронове. Филма толкова много ми хареса, че реших, че ще прочета и книгите. Засега съм едва в началото на първата, но ми прави впечатление, че филма се придържа доста към тях. На много места дори репликите са едно към едно. Наистина жалко за Дрого, но най-много ми беше мъчно за онзи, на когото му отрязаха главата (да не издавам на тези, които още не са гледали филма или чели книгите). Санса много ме дразни, но Аря е такава сладурана, че веднага си намери местенце в сърцето ми. Най-любим от всички обаче ми е Джон Сняг. И във филма и в книгите ми прави страхотно впечатление. Ако и той умре по някое време...незнам, трудно бих го преживяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значииииии, след толкова коментари и аз се хванах и изгледах Игра на тронове. Филма толкова много ми хареса, че реших, че ще прочета и книгите. Засега съм едва в началото на първата, но ми прави впечатление, че филма се придържа доста към тях. На много места дори репликите са едно към едно. Наистина жалко за Дрого, но най-много ми беше мъчно за онзи, на когото му отрязаха главата (да не издавам на тези, които още не са гледали филма или чели книгите). Санса много ме дразни, но Аря е такава сладурана, че веднага си намери местенце в сърцето ми. Най-любим от всички обаче ми е Джон Сняг. И във филма и в книгите ми прави страхотно впечатление. Ако и той умре по някое време...незнам, трудно бих го преживяла.

Споко мило, видях, че Снягчо го има и третата книга. Ама като не съм я чела не мога да кажа какво ще стане с него. :P

Аз пък гледам едно ново сериалче, дето е пак по книги."The Nine Lives of Chloe King" или иначе казано "Деветте живота на Клои Кинг". Доста ми харесва, особено след като съм на вълна хора с котешки сили ;)

Базиран на поредицата „Деветте живота на Клои Кинг“ от Лиз Брейсуел, тази нова драма е за тийнейджърка която се събужда с котешки сили. КОТЕШКИ СИЛИ! Което означава че й растат огромни нокти, става свръх пъргава и повръща когато диетата й се променя неочаквано.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сноучо е готин а Ариа ми е най любима от всички и предпочитам да мисля че в другите книги точно нейния персонаж ша развият. И каквото и да ми говорят на мен от книгите ми стана по ясна хавата. Сериала е направен максимално добре, но на места направо блеех преди да прочета посли ко стая. А това че ги колят ами така е било ся. Не мой четем само за цветя и рози. Поръчах и получих вече втората. След морето ша са кефя на обратен филм. Първо книга после добре направен сериал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз съм чела всички книги за Игра на тронове , които бяха преведени на български, не помня имена, но бяха поне 5-6-7 .Последните 2 книги са края - в едната книга се разказва за края на една част от геройте. В последната книга трябваше да е за другата част, но тя не излезе в България. Това ми е информацията от преди поне 3 години. И Джон Сняг не умира, даже за напред доста се обръща внимание на неговата личност. :rolleyes: Аз също много го харесвам, той ми е любимеца, ама нещо не ми хареса актьора, който са избрали за филма. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Препоръчвам ви да прочетете книгите, наистина много добре са написани.( но аз съм пристрастна, заради мъжа, който ми ги препоръча :cool: )

Ариа наистина е уникална и нейния живот е доста интересен. Спойлер: Най-якото е, че Нимерия, вълчището на Ариа се завръща и много и помага в последствие. Недейте да мразите Санса, защото по-нататък след сватбата, тя наистина си го получава http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif. Много страда и някакси тогава вече не е честно.

Иначе и аз следя сериалчето за Клои Кинг. За сега много ми харесва :yanim:. Главната играеше в един друг сериал " The gates". Там имаше пак вампири, върколаци и още какво ли не. Приятно беше. Тая мацка там беше сукубус и пак не можеше да целува момчетата, защото им изпиваше жизнената сила (тъжно нали??).

Някой, ако е чел книжката за Клои, може ли да каже да се пробвам ли с нея или по-добре да си остана с филмчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бравоооо много благодаря. :cool::eek::) Само да попитам тази година само един филм ли ще пуснат? Публикувано изображение защото предишните години пускаха по 4 филма наведнъж. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много благодаря за филма :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един по книга, и ... той без субтитри засега.

За любовта и други демони

Ако намери някой английки субтитри за тоя, или за предния по Норчето, да свирка, ще ги преведем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сейф Харбър Романът е на Даниел Стийл - "Белезите на времето". Заглавието реших да остане в оригинал, защото това е името на градчето, където се срещат наште герои. Преводът е на Дони, за което й благодаря. Приятно гледане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

David Nicholls - One day (Винаги в същия ден) - Trailer

Книгата е публикувана през 2009 година, а филмът излиза на екраните у нас на 26 август.

На 26 август на голям екран у нас излиза филмът по бестселъра на Дейвид Никълс "Винаги в същия ден" (One Day).

Лентата с Ан Хатауей в главната роля е по книгата със същото заглавие, която се продава в над 650,000 копия с появата си в Англия, преведена е на над 37 езика, а сред заклетите й фенове е Дукесата на Корнуел - Камила.

Три месеца книгата е част от класацията за бестселъри на New York Times.

В нея остроумно и забавно са проследени две десетилетия от живота на двама души винаги в същия ден – 15 юли, когато се запознават.

Ема Морли (Ан Хатауей) и Декстър Мейхю (Джим Стъргес) прекарват заедно нощта на 15 юли 1988 г. след дипломирането си. Двамата са убедени, че няма да се срещнат отново.

Но къде ще бъдат точно в този ден следващата година?

Съдбата преплита непрекъснато житейските им пътища, изпълнени с успехи и провали.

Съдбата преплита житейските им пътища, изпълнени с успехи и провали, излъгани надежди и неочаквани радости.

Ема работи като актриса, сервитьорка и учителка, докато преследва мечтата си да стане известна писателка. Мъжете, с които излиза, винаги се оказват неподходящи, вероятно защото сърцето й отдавна е отнето.

Декстър обикаля света в продължение на няколко години. Кариерата на телевизионен водещ му носи слава и той се отдава на алкохола и мимолетните връзки с различни жени. Когато губи работата си, той среща изискана жена, която става негова съпруга и майка на дъщеря му, но все още нещо в живота му липсва...

В един момент и двамата разбират, че това, което винаги са търсели, е под носа им...

Редактирано от Il colombo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми прилича на "Love me,if you dare".Въпреки разликите в сценария...някак ми напомни за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак съм аз.

Гледахте ли вече

Джейн Еър (2011) ?

Да. И наистина много ми хареса!!!

Имам чувство, че това е най-добрата екранизация до сега. Актьорската игра е на високо ниво. Костюмите, интериорът са автентични от времето на Викторианска Англия.

Всичко е класика. Самата книга е НВЕРОЯТНА! Любовта е прекрасно пресъздадена на фона на романтична мелахолия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. И наистина много ми хареса!!!

Имам чувство, че това е най-добрата екранизация до сега. Актьорската игра е на високо ниво. Костюмите, интериорът са автентични от времето на Викторианска Англия.

Всичко е класика. Самата книга е НВЕРОЯТНА! Любовта е прекрасно пресъздадена на фона на романтична мелахолия.

Абсолютно подкрепям. Бях малко предубедена, защото наскоро гледах една нова екранизация от четири части мисля, и много ми хареса. Но тази наистина ме грабна. В началото се зачудих дали съм го свалила правилно, защото започна от средата, но идеята с ретроспекциите ми хареса.

А за м-р Рочестър, какво да кажа. Просто нямам думи. Прекалено хубав за оригинала /според който всъщност трябва да е груб, мрачен и грозноват /, но въобще не им се сърдя, за избора. Джейн също беше много сладка. А каква химия имаше само между двамата. Усещаше се във всеки поглед, всяка усмивка, направо вибрираше във въздуха.

Имаше един много силен момент, когато той я молеше да остане, ако бях аз, хич нямаше и да се замисля. Ама те едно време с тоя техния морал... :PИмам семо две забележки - пропуснали са момента с циганката и са претупали малко края. Ноооо, заради м-р Рочестър им прощавам.

Горещо препоръчвам, на всички ценителки на романа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, в книгата Джейн Еър е със зелени очи и тъмни коси, а във филма Мия Васиковска е с руси коси и тъмни очи. :shy11:

Но това е не е много от значение, тъй като Мия играе перфектно своята роля. Даже актьорът, който играе мистър Рочестър (Майкъл Фасбендър) е най-красив и добър от всичките преди него.

Любимият ми момент от филма е когато Сейнт Джон Ривърс я караше да спомене името на Рочестър (според него тази силна любов е просто "низка страст" ).В този момент Джейн чу, как Едуард я вика и тръгна към Торнфийлд Хол. Тогава Сейнт Джон я повика по име, а след това тя чу гласа на любимия си. Колко контраст имаше в тези гласове! Умоляващият глас на Рочестър и ядосания и недоумяващ глас на Ривърс... За мен, този момент ще е най-паметен, въпреки, че някои хора изобщо не го забелязват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни много новини нося :shy11: Току що видях, че се подготвя филм по първата книга за Стефани Плъм. Катрин Хейгъл ще играе Стефани. Премиерата за САЩ е предвидена за 27.01.2012.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни много новини нося :* Току що видях, че се подготвя филм по първата книга за Стефани Плъм.Катрин Хейгъл ще играе Стефани. Премиерата за САЩ е предвидена за 27.01.2012.

Не мога да повярвам. Аз съм голям фен на Стефани. Само дето Катрин Хейгъл не ми се вързва много с тази гериня.

п.п. Тези дни гледах Нещо назаем. Сигурно защото очаквах поредната боза, бях приятно изненадана. Не е нещо което бих гледала няколко пъти, но пък ми беше приятен. Сигурно ще гледам и следващия, ако решат да снимат цялата поредица.

Редактирано от kristi_34 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредичката за Стефани Плъм има ли фанта моменти или е просто съвременна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредичката за Стефани Плъм има ли фанта моменти или е просто съвременна?

Чиста съвременна, без примеси, с много смях, а Стефани е голям образ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Тези дни гледах Нещо назаем. Сигурно защото очаквах поредната боза, бях приятно изненадана. Не е нещо което бих гледала няколко пъти, но пък ми беше приятен. Сигурно ще гледам и следващия, ако решат да снимат цялата поредица.

Абсолютно съгласна съм, гледах го миналата седмица, но забравих да споделя. Много ми хареса филма, чак ме хвана яд, че не го гледах на кино. Още от трейлъра му бях хвърлила око, най-малкото защото Кейт Хъдзън ми е любимка. Та филма определено си струва гледането, освен че е забавен и супер романтичен, определено има смисъл и е далеч от блудкавите и досадни неща, с които ни заливат напоследък. Много се изненадах, когато се оказа че Декс всъщност е влюбен в Рейчъл отдавна, а не като в други филми - чакаш час и половина, невероятния главен да осъзнае чувствата си към грозноватата или обикновена приятелка. А приятелството между Дарси и Рейчъл, мисля че си беше истинско, въпреки донякъде негативния образ на Дарси, който се бяха опитали да създадат. И като казах Дарси, не знам защо но докато гледах филма се сетих за Офелия от "Чаровникът, който я укроти" на Джоана и съм на мнение, че нейната история ще ме изненада също толкова приятно. Общо взето чакам да ме осветли финансов блясък, за да се сдобия с книгата, с удоволствие ще я прочета.

И да похваля още един филм, който не е по книга - "По приятелски" - много се смях на него. Сюжета му е изтъркан до безобразие, даже преди няколко месеца бях гледала подобен - с Аштън Кътчър и Натали Портман (не му помня името), но там хич не се впечатлих, да не кажа че едвам го изгледах. Но тук определено се изкефих, наистина ми беше много забавен, а и любовната история ми допадна, финала бе достатъчно романтичен за да задоволи гладната ми за любовни моменти душичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...