Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Moже ли да се играе ЦС на линукс?

Препоръчан отговор

мисля да минавам на линукс НО незнам нищо по въпроса. виждам доста инфо във форума и ще го про4ета.Въпроса ми е дали ще мога да играя Кънтър Страйк и GTA ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледам , че се интересуваш най-вече от игри ...да ти кажа в линукс има игри , но в сравнение с виндолс са направо малко .... така че ако ползваш най-много за това компота по добре се откажи - идеологията на линукс е доста различна .... за CS мисля , че имаше линукс версия , ама за GTA само wine и то е повече от подозрително ...... потърси в нета winehq и чети на воля кое се подържа ..има доста писано ...

успех , ако не размислиш :)

Редактирано от juve (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цс 100% се играе както трябва, а за GTA виж в замундата там имаше игри готови направени за линукс да се играят. До колкото помня имената на всичките почваше такa... ready to linux или от рода. А най-добре напиши линукс и няма да ти излезнат повече от 4-5 страници и ще видиш готовите игри.

Редактирано от RAGUN4O (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Не че искам да се заяждам,но ми направи впечатление лошият ти правопис - обърни му внимание.

За игрите,какво да ти кажа?Вървят :) .При добре инсталирани видео драйвъри,аз лично нямам проблем(с някой игри де,не че играя много).Линукса го ползвам,защото е много по-стабилен,по-свободен и всичко си правиш сам.Всичко което си направиш си го направил сам,което лично на мен ми доставя голямо удоволствие.

Никъде не съм виждал ЦС писан за линукс,но ще се радвам,ако някой даде линк.Аз го подкарвам с Wine и нямам проблеми,освен че като стане по напечено,като ми метнат някоя димка ми пада фпс (пада ми по-ниско от колкото на Уиндоуса).Все пак...върви добре,даже доста имайки в предвид,че го емулираме.Инсталирането е съвсем просто,не мисля че имаш проблем с него.

За GTA нищо не мога да ти кажа...не го играя,а под линукс даже не съм се и опитвал да го пускам.

Не че съм някакъв кооой знае какъв линукс професионалист,но мисля,че знам за какво става дума.Съветът ми е първо да си оправиш всичко - да си инсталираш всичко нужно,да си го настроиш както трябва,да си обновиш ядрото(ако не си го направил),да инсталираш драйвърите,да настроиш и rcconf и мисля,че ще е по-лесно.Поне аз забелязвам известна разлика - след като си настроя всичко и с по-ново ядро,игрите ми вървят някак си по-добре.

Отделно искам да ти кажа малко за графичните среди.Като ползвам гном,не да използвам смяната между пуснатите прозорци(алт+таб),каквото и да правя.С КДЕ нямам никакви проблеми.Убунтуту също ми създаде много проблеми на мен.Дебиана си ме слушка безотказно,макар и да не е толкова автоматизиран.

Желая ти успех!

Редактирано от RPAngelov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което трябва да знаеш е в отговорът на RPAngelov cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисля да минавам на линукс НО незнам нищо по въпроса. виждам доста инфо във форума и ще го про4ета.Въпроса ми е дали ще мога да играя Кънтър Страйк и GTA ?

На мен ми върви със 75fps под Федоа. Няма да имаш проблеми само ако си с карта на nVidia или евентуално нещо горе долу ново на ATI. Ама не дейд а стреляш по кокошките с галбица. Сложи си едно XP. Подозирам, че и сам ще стигнеш до тези изводи.

Редактирано от shoshon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е...дайте да се придържаме към темата :) човека пита за ЛИНУКС,а не за съвет под каква ОС да цъка кънтър и ГТА.Дебиана по нищо не отстъпва на Уидноус-а като говорим за ЦС.Ако имаш още въпроси питай тук :) и пак ти казвам,ако ползваш Cedega за емулатор много ще се разочароваш.Ползвай си просто Wine за ЦС-а.

Мисля,че човека пита,тъй като не му се правят гимнастики за да задържи Уиндоуса за 2 игрички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,че човека пита,тъй като не му се правят гимнастики за да задържи Уиндоуса за 2 игрички.

Ще извиняваш колега , ама мисля че не си прав .... Човека попита само за тези 2 неща ..... по естетсвото на въпроса съдя , че за линукс само е чул , но не е пипал , а поради фактът , че пита за игри , за мен е показателно , че се интересува главно от игри , и като така , за да играеш всички съвремени гъзарии е необходим Виндолс ... тъжно , но е факт , защото и на мен ми се играе COD5 , ама на ...няма и понеже за някакви си игри няма да си цапам дисковете с боза , затова тренирам на ETQW или ЕТ . cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде ми попадна новината,че DirectX 10 идвал и за Мак и Линукс.Това би трябвало да оправи нещата до някъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някъде ми попадна новината,че DirectX 10 идвал и за Мак и Линукс.

haha cool.gifcool.gif тези от M$ може да пишат дебилски софтуер, но това не значи , че са толкова прости ..... да си отворят входната врата само по пантофи cool.gif и с кофа мехлем в ръка ..... това според мен си е чиста проба виц .... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то има проекти за пренасяне на DirectX 10 в XP, Linux и Mac OS X, но това са разработки на трети страни.

Самите Microsoft не искат да осигурят DirectX 10 в Windows XP, като казват, че архитектурата е твърде различна (не знам дали са прави или не). Защо тогава да го правят за Linux или MacOS? Te вече са привлекли разработчиците на игри към тяхната платформа (с разработката на DirectX) и въобще не им се иска тези игри да тръгнат "нормално" и на друга ОС.

Може би си чел нещо за CodeWeavers и следващата версия на CrossOver. Но там поддръжката на DX10 няма да е резултат на съдействие от страна да Microsoft, а е резултат на Reverse Engineering (доколкото знам).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване