Премини към съдържанието
Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте! Когато си включвам компютъра и Windowsa преди да зареди не издава сигнал че се включва. Каква може да е причината, и как да го оправя?

За кой сигнал става дума? Ако е за звука от приведствения екран, провери си звука, но ако е сигнала от проверката на БИОС провери дали е включена пищялката (някъде е малко високоговорителче) към дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещал съм и компютри без пищялка/ говорителче, така, че въпросния звук (ако е той) няма как а се чуе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звука на Windowsa. Нали всеки компютър кат се включи и изписва Windows XP ето и линк на снимката http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.spywarefixpro.com/wp-content/uploads/2009/08/windows-xp-safe-mode-1.jpg&imgrefurl=http://www.spywarefixpro.com/how-to-boot-into-safe-mode/&usg=__dS5msQ0LP5O9NWSefzNWFKobv9Y=&h=300&w=400&sz=15&hl=bg&start=29&zoom=1&tbnid=G6nSHcUf7qvjAM:&tbnh=135&tbnw=161&prev=/images%3Fq%3Dwindows%2BXP%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D579%26tbs%3Disch:10%2C798&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=732&vpy=248&dur=563&hovh=135&hovw=180&tx=185&ty=88&ei=frfVTJjABYTxsgau9KHpCA&oei=cbfVTOSaNdW6jAfTvMTNCQ&esq=3&page=3&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:29&biw=1024&bih=579 И след като зареди това и се чува сигнал и след това вече си зареждат и програмите и таи нататък. Но при мене го няма този сигнал!

"старт"==>"настройки"==>"контролен панел" ==> "звуци и аудиоустройства"==>"звуци" ==>"звукова схема" ==>поставяш на "windows default" и се радваш на различни звуци при зареждане.

Толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А windowsa ми е на английски.

Ами преведи си на английски това, което съм ти написал на български,де .

Има ли значение на какъв език ти е Windows-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение. Настройките които ми каза да направя са си така както трябва но НЯМА ЗВУК! А и също няма звук при изклучване.

Редактирано от Kaloqn123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение. Настройките които ми каза да направя са си така както трябва но НЯМА ЗВУК! А и също няма звук при изключване.

http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm :

Restore System Default Sounds

Restore Startup and Shutdown Sounds

Restore Sound - Windows Audio Service

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...наскоро ми инсталираха една програма за профилактика: WinXP Manager, която ползвах за първи път...не съм добре нито с английския, нито с компютрите...първото поражение,което забелязах: преди като натисна с десен върху .mp3-файл и избера Properties ми отваря бланка, където попълвам изпълнител, заглавие на албума, година, номер на писта...сега бланката изглежда съвсем различно - в Summary-Simple само 2 полета са активирани(Title, Comments), а в Advanсed има само 3 опции... освен това като задържа мишката върху файла преди попълнените данни се показваха... сега единствено ми изписва Type: MPEG Layer 3 Audio File, Size:...ползвам Winamp... За съжаление не ми е била активирана опцията System restore...явно съм разбутал някакви настройки и не зная как мога да го оправя...дано да не се налага преинсталиране...

Редактирано от RumenK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

давам накратко- син екран за втори път. (1вия път преди седмица, стават и такива неща веднъж)

Компютър - лаптоп Acer Extensa 5230. Февуари месец става на 2г. години.

Поддържам го, но работи и го товаря доста - SC2.

Прикачвам дъмчето

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x10000050 (0xe356a01c, 0x00000000, 0xbf83cfda, 0x00000001). A dump was saved in: E:\WINDOWS\Minidump\Mini111010-01.dmp.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Предполагам проблемът е следния - lan и wifi не се сработват добре. След първия син екран направих проверка и беше пълно с такива неща

Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet: The network link is down.  Check to make sure the network cable is properly connected.

и услугата често се е ресвала, защото ми е липсвала някаква библиотека, която добавих като я изтеглих от сайта на MS.

Благодаря Ви предварително...

Mini102810-01.zip

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами обнови драйверите. Защо ОС е в Е:? Ако няма ОС на Ц:, направо преинсталирай тази, че ако е единствена и сложена на Е:, не се знае кой е инсталирал и какви драйвери е сложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E- то не е проблемът, правих допълнителни промени на диска преди инсталация и оттам дойде това. Линукс, Уйндоус, Линукс и накрая това се получи Аз го преинсталирам и слагам драйвери Драйверите са от инсталационния диск и след това изтеглини иинсталирани тези от сайта на Acer, така че и това не е проблемът.

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се "вадеше" времето на работа на Windows - от колко до колко е бил включен (в случая WindowsXP) - т.е. искам да видя кога е пуснат компютъра (това да кажем с Everest го намирам де). По- важно ми е може ли да се види и за предна сесия, която вече е приключила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробай в Event Viewer

Да, гледах и там, но информацията е малко като за досещане - никъде няма нещо от сорта Power On/Off, но ако няма друг метод и тоя ще свърши работа.

Може би греша, но май в конзолата ставаше с команда, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то никъде няма такъв вид запис - "процеса" се представя като съвкупност от няколко процеса Information 11/11/2010 01:54:14 PM Kernel-General 12 None: The operating system started at system time ‎2010‎-‎11‎-‎11T11:54:14 Information 11/11/2010 01:53:49 PM Kernel-General 13 None: The operating system is shutting down at system time ‎2010‎-‎11‎-‎11T11:53:49 и след което следва детайлизиран запис на последователното включване/изключване/пауза на различните сървизи това е 1 рестарт от преди малко едит 2: windows logs>system

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се "вадеше" времето на работа на Windows - от колко до колко е бил включен (в случая WindowsXP) - т.е. искам да видя кога е пуснат компютъра (това да кажем с Everest го намирам де). По- важно ми е може ли да се види и за предна сесия, която вече е приключила?

За последната сесия това време за работа може да се види с команда Start -> Run -> пишеш cmd и ENTER, след това поставяш в конзолата Systeminfo | Find "Up Time" и OK/ENTER.

А със Start -> Run -> cmd -> systeminfo може да се информираш за същото (System Up Time), но е доста по-подробно и включва доста повече информация.

Може и през Start -> Run -> cmd -> eventvwr, после виж в System -> десен панел. Event 6006 е за старт, а Event 6005 (над 6006) е за стоп на системата. Това е за предишните сесии.

Също така може да погледнеш PsInfo. PsInfo е част от PsTools на Mark Russinovich, Sysinternals, Microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Може и през Start -> Run -> cmd -> eventvwr, после виж в System -> десен панел. Event 6006 е за старт, а Event 6005 (над 6006) е за стоп на системата. Това е за предишните сесии...

Ето това ми трябваше - благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наскоро преинсталнах windowsa и всичко беше ок,но след десетина дни започнаха проблемите.Windows Movie Maker вобще не работи никаква снимка,клип,mp3-ка не качва,като пусна компа трябва да излеза от акаунта и пак да влеза,че да зареди иконите и лентата съз задачите вирос уж няма.Пробвах с въстановяване на системата пробвах с WindowsXP-sp3 инсталирах с цел да поправи проблема но нищо няква идея как да го оправя ще ви бъда благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип външна програма е по-добра от който и да е вграден инструмент на Уиндоус! http://download.cnet.com/Windows-Movie-Maker-Windows-XP/3000-13631_4-10165075.html Оттук можеш да свалиш и да го инсталираш отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рових във бйос и другите менюта и съм включил това нещо,за какво служи то и мога ли да го изключа по някакъв начин ползвам Windows XP SP3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рових във бйос и другите менюта и съм включил това нещо,за какво служи то и мога ли да го изключа по някакъв начин ползвам

Windows XP SP3

ами то си пише: You cannot change this setting. "Не може да променяте тази настройка." Предполага се, че не може да я промениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами то си пише: You cannot change this setting. "Не може да променяте тази настройка." Предполага се, че не може да я промениш.

А за какво служи тази настройка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.