Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

имам следния проблем след като тръгна да инсталирам Win XP на персоналния компютър ! след като зареди диска и стигне до Setup is starting Windows забива и ми вади син екран двати го прави този номер и то с различен код 0x000000C5(0,0xD09EC037x0000002,0x00000001,0X808825A1) и 0x0000019 (0x00000020,0x822e5810,0x822E5A18,0x0A410012) какъв може да е проблема в случая

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

имам следния проблем след като тръгна да инсталирам Win XP на персоналния компютър !

след като зареди диска и стигне до Setup is starting Windows забива и ми вади син екран двати го прави този номер и то с различен код

0x000000C5(0,0xD09EC037x0000002,0x00000001,0X808825A1)

и

0x0000019 (0x00000020,0x822e5810,0x822E5A18,0x0A410012)

какъв може да е проблема в случая

Изключи всичката периферия, без клавиатурата и мишката. Впрочем, те какви са? Махни излишните карти по PCI слотовете и пробвай с читава версия на ОС. Ако не стане това пусни тестове на РАМ-та и на харда.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, попрегледах тази тема, но не намерих нищо подобно на моя проблем. В офиса ни имаме инсталирани оригинални Уин ХР профешънал. На единия компютър се получава следното. Папката на уиндоуса е 23 гигабайта! Влизам вътре пускам да се виждат скрити файлове и папки, маркирам ги всички и ми показва че те са не повече от 4 гигабайта. Пускам нода да сканира само папката на уин-а. Той изписва отдолу точно пътя който сканира и аз виждам, че се сканират папки и файлове които въобще не са в папката на уиндоуса, те дори не са на този компютър, а на компа на шефа който е на горния етаж. Отивам гледам той е изключен, а нода си сканира някаква папка F и някаква G, които каквото и да правя не мога да ги открия. Най-лошото е че уин-а продължава да се увеличава и мен ми се налага да трия други работи от Ц за да не остава с по-малко от 100мб. А преинстала за момента е невъзможен тъй като на този компютър е програмата с която си вършим работата и ако го преинстална тя няма да работи тъй като е направена да засича там някви си кодове с цел сигурност за да не може друг някой да я пусне и за всеки нов компютър на който искаме да я сложим да работи викаме тоя дето я е правил. Ще съм много благодарен, ако някой му дойде идея какво е това и мога ли да го оправя :clap:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен проблем имах преди 4-5 месеца, но решение не открих. Случая беше следния: човек, занимаващ се с фотография, използващ много преносими носители, като флашки, външни хардове и т.н., се оплака, че му се пълни С:-то. По същия начин, както при теб, като измерих обема на папките, около 5-6 Gb, при дял от 30 Gb. Никаква програма не засече вирус или нещо от сорта. Единственото, което установих беше, че проблема идва от един външен хард, но до това заключение стигнах след 3-4 преинсталации. Поне според мен ще се наложи крайна мярка, за решаване на проблема, разбира се ако вируса или каквото е там не е в мрежата Ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнал ли си индексирането, хибернацията и систем рестор, който при xp и без това повече вреди? Използвай CCleaner. Paging файла е добре да са ти еднакви мин и макс размер, а при достатъчно количество рам и ако не пречи на програмите с които работите, изобщо можеш да го махнеш (просто се тества). Това, че ги маркираш и са ти "само" 4 гб. не е гаранция, защото останалите файлове са ти в папки и се показва само големината на маркираните файлове, чиято големина е меко казано много голяма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с някоя програмка да видиш размерите на папките вътре в windows директорията -http://www.foldersizes.com/, това видях на първо търсене в гугъл, виж дали там ще ти покаже коя папка прави големия обем. Опитай да намериш точната папка с много информация. Ако стане зор голям за мястото, може да изтриеш папките с информация за инсталирани ъпдейти - аз там имам 500-600 MB, но първо виж какво е написал djagi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори, но малко след като написах въпроса ми светна. Пуснах пак нода и той като изписва пътя на папките просто написах същия път в адресната лента и вляах в тази папка. Пича който коментира два поста по-нагоре е много прав за преносимите флашки и дискове. Беше пълно с файлове които са ми от флашките които използвам, но отдавна съм изтрил. То затова имало папки и от горния комп щот аз ги обменям от време на време, ама как и защо са попаднали там си нямам на представа. Намерих абсолютно в сички песни от една флашка която един колега ми даде за да видя просто дали работи, аз я вкарах в компа видях кво има вътре и му я върнах, как подяволите се е записало това на диска ми много ми е интересно. Добре че вече знам какво да правя ако се получи нещо такова. Още веднъж мерси за отговорите и чао :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те,можели едновременно да има инсталирани на windows xp браузъри ие7,ие8,да се ползват и двата само питам.

Редактирано от marinlp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те,можели едновременно да има инсталирани на windows xp браузъри ие7,ие8,да се ползват и двата само питам.

Попринцип никога не съм виждал два различни IE browsera на един компютър. Но за какво са ти и 7 и 8 ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип никога не съм виждал два различни IE browsera на един компютър. Но за какво са ти и 7 и 8 ?

Само питам,благодаря.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При рестартиране на компа ми се появи този прозорецдадох ок,но нищо не се получи какво означава това.ос, Windows XP SP3,лаптоп Дел 500.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При рестартиране на компа ми се появи този прозорецдадох ок,но нищо не се получи какво означава това.ос, Windows XP SP3,лаптоп Дел 500.

Нещо се е омазал драйвъра за Bluеtooth-a, инсталирай го наново!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се е омазал драйвъра за Bluеtooth-a, инсталирай го наново!

Как от къде да го сваля за да го инсталирам
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако не знае какъв е видът драйверът? Пробвай да го изтриеш от диспейчерът на задачи и да натиснеш скан за дравери

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтегли го от сайта на Дел

Снощи теглих от там инсталирах,сега при рестарт не се получават тези съобщения,но при рестарт ми чезне иконката във трея

Ами ако не знае какъв е видът драйверът?

Пробвай да го изтриеш от диспейчерът на задачи и да натиснеш скан за дравери

Как да сканирам за липсваш ти драйвари
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи теглих от там инсталирах,сега при рестарт не се получават тези съобщения,но при рестарт ми чезне иконката във трея

Как да сканирам за липсваш ти драйвари

Десен бутон старт

Не знам как се казва компютъра ти но като отворищ диспейчера на задачи върху името и сканирай за хардуерни промени

Редактирано от stamos12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон старт

Не знам как се казва компютъра ти но като отворищ диспейчера на задачи върху името и сканирай за хардуерни промени

Ето това намерих но като дам скан нищо нестава
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това намерих но като дам скан нищо нестава

Изтрий тези с удивителните и на акшън нати сни за скан, после ако ти иска драйвер посочи папката дето си инсталирал вчреа и и сложи там да търси драйвери.

След това дай снимка

Отвори единия удивителен и дай снимка да видим кода

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий тези с удивителните и на акшън нати сни за скан, после ако ти иска драйвер посочи папката дето си инсталирал вчреа и и сложи там да търси драйвери.

След това дай снимка

Отвори единия удивителен и дай снимка да видим кода

Явно снощи не съм инсталирал нищо не намирам нищо ето снимките

във сайта на дел намерих същото изтеглих го да го инсталирам ли http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/dsn/en/document?c=us&dl=false&l=en&s=gen&docid=2D785CBB1BBFF5F1E040A68F5B282502&doclang=en&cs=

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно снощи не съм инсталирал нищо не намирам нищо ето снимките

във сайта на дел намерих същото изтеглих го да го инсталирам ли http://support.dell....&doclang=en&cs=

Да изтегли го пробвай и кажи

Редактирано от stamos12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изтегли го пробвай и кажи

Със хп явно затова снощи не съм инсталирал нищо във сайта има много и се обърквам
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване