Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Има и вариант да е дало фира оптичното устройство и да зацикля на едно и също място при четене.

машината има второ ч.устройство,ама не е включено.Искам да попитам как да го включа ?Дали могат и двете едновременно да са включени ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Знаеш ли ,че има голяма вероятност оптиката да е заминала,защото няколко пъти при опитите за инсталазия се показва съобщение,че или носителя или четящото устройство са повредени...Иначе нямам важна информация на дяла ,но незнам как се форматира под дос.Дали им анякъде ръководство за това ,как се прави.Аз не можах да намеря.

Затова използвай бутващ диск като Hirens.BootCD-v.10.5 или UltimateBootCD-5.0.1(бутваш от диска и избираш програма за работа с HDD аз ти препоръчвам Acronis)

машината има второ ч.устройство,ама не е включено.Искам да попитам как да го включа ?Дали могат и двете едновременно да са включени ?

Може да са заедно ако имаш място, но трябва да сложиш едното на Master а другото на Slave, ако са на един канал.

ПП:WinToFlash е програма с която можеш да си направиш бутваща флашка с Windows!

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачката е била проблема(това пък най-малко очаквах ;) ).Свързах другата и се инсталира от раз,без проблеми! Мерси много за помоща на всички. :P Ако може да помоля за още малко помощ с драйверите,че са ми трудни за откриване,а искам да го направя за едно детенце да може да се играят малко по-прилични игри(доколкото позволява конфигурацията). Искам да сложа най новите. Видео:NVIDIA GeForce FX 5700LE Аудио: C-Media CMI 9739A/9761 @ SiS 7012 Audio Device PCI Direct X дали е последният излязъл за ХР ,ако не е може ли линк(вече ставам нахален а ;) )

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачката е била проблема(това пък най-малко очаквах :) ).Свързах другата и се инсталира от раз,без проблеми!

Мерси много за помоща на всички. ;)

Ха честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха честито!

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mного ме дразни, когато на някой компютър му се размести подреждането в My Computer.

Публикувано изображение

Искам да изглежда така :

Публикувано изображение

Някой знае ли къде е ключа за палатката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таня, направи аранжиране на иконите по този начин:

Публикувано изображение

P.S. View трябва да е на Тiles (за твоя случай):

Публикувано изображение

Извинявай за редакциите, но трудно пуснах едно XP...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се заинати двд-рома.Като му ръгна двд диск,независимо дали е филм или друга информация вътре,не го отчита че е вътре нито ауторън се стартира,иначе "сд" го завърта веднага. Win XP SP3 прясно инсталиран.Идеи има ли някой,да не би някоя настройка,защото до последно си бачкаше?

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не трябват драйвер за оптикатаа.... Нали е прясно преинсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с моя WinXP. Преди време инсталирах Linux Ubuntu и тогава ставаха едни гафове с loader-ите, защото на компютъра си имам 3 OS-а - WinXP, Win7 и Ununtu и правихме разни глупости за да се стартират и трите OS-a. Е днес реших малко да позачистя по C:\ и намерих някакви файлове на партишъна. Изтрих ги, защото мислех че са остатъци от първата инсталация на Linux, рестартирах и при избор на WinXP ми се появи съобщението от картинката. Опитах с recovery на boot.ini, но нищо. Сега пиша от Win7, които единствен се пуска. Ubuntu също не стартира, но така или иначе мисля да го махам. WinXP ми е по-спешен(да го оправя имам в предвид). Мога ли да направя нещо пред Win7 за да си върна XP-то и какво е то? Благодаря предварително на отзовалите се! :ph34r:

Снимката ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Преинсталирах XP SP3 и сега avira personal free при всяко стартиране ми изписва че акаунта ми е админски и нещо било опасно.Опасно ли е да ми е така акаунта,и трябва ли нещо да му променям ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди около месец едни приятели бяха ми дали диск с Windows XP за преинсталиране, добре преинсталирах го, всичко си беше ОК до сега.. Та.. От няколко дена, когато рестартирам компютъра ми излиза нещо от сорта на '' След 11 дена ви изтича паролата, искате ли да я смените?'' или нещо подобно, та.. какво трябва да правя при положение, че незнам каква е старата парола, съответно и нямам идея как да я сменя?.. всъщност до сега изобщо си нямах и на идея, че има парола.. xD

Здравей,

Направо си турни Windows XP SP-2 с отворен код.

Няма да имаш проблеми., стига умове.

Ако не знаеш от де да го свалиш пиши на мейла ми.

ББ за са ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп Ацер Аспире оне Д250. Но имам 1 проблем с инсталацията на WinXp...Слагам диск с WinXP кои работи но като започна да инсталирам и ми излиза следния син екран:

Публикувано изображение

И мога да натиисна амо F3 и се рестартира и не иинсталира Xp ... Моля помогнете как да оправя този проблем кво трябва да направя . Благодаря предварително! :wors:

Редактирано от -BON- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп Ацер Аспире оне Д250. Но имам 1 проблем с инсталацията на WinXp...Слагам диск с WinXP кои работи но като започна да инсталирам и ми излиза следния син екран:

Публикувано изображение

И мога да натиисна амо F3 и се рестартира и не иинсталира Xp ... Моля помогнете как да оправя този проблем кво трябва да направя . Благодаря предварително! :wors:

До болка е повтаряно, но специално за теб още веднъж - ключовата дума е SATA drivers. Пусни в Google и решението ще излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са четири.

1.Ако диска с XP е без вградени драйвъри (както е в случая) използваш това:

Понеже хардиска е SATA, в BIOS настройваш харда да е "IDE compatible mode, запаметяваш настройките

и след това без проблем се инсталира Windows XP.

2.Намираш си XP с вградени SATA драйвъри и инсталираш него.

3.Теглиш SATA драйвърите от сайта производител на лаптопа и ги вграждаш с програмата Nlite.

След което записваш диска и инсталираш.

4.Инсталираш драйвърите със Boot дискета преди да се качи XP.Но в твоя случай няма да стане защото липсва флопи.

Предпочитаните лесни варианти са 1 и 2.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са четири.

1.Ако диска с XP е без вградени драйвъри (както е в случая) използваш това:

Понеже хардиска е SATA, в BIOS настройваш харда да е "IDE compatible mode, запаметяваш настройките

и след това без проблем се инсталира Windows XP.

2.Намираш си XP с вградени SATA драйвъри и инсталираш него.

3.Теглиш SATA драйвърите от сайта производител на лаптопа и ги вграждаш с програмата Nlite.

След което записваш диска и инсталираш.

4.Инсталираш драйвърите със Boot дискета преди да се качи XP.Но в твоя случай няма да стане защото липсва флопи.

Предпочитаните лесни варианти са 1 и 2.

Благодаря сега ще пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Преинсталирах си XP-то (SP2), и исках да си инсталирам Bulgarian.Language.Pack.For.Windows.XP.SP2 понеже оригинала ми е на френски ми казва, че не може понеже работело само върху английска версия. Следователно, нито IE8 нито антивирусната искат да се инсталират на български. След това опитах да променя езикът на показване както е възможно при Windows 7, но и това не намерих. Има ли накакъв начин да сменя езика на windows-a и на IE, че мисля да оставя компито на нашите, а те нито с английския нито с френския ще се оправят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преинсталирах си XP-то (SP2), и исках да си инсталирам Bulgarian.Language.Pack.For.Windows.XP.SP2 понеже оригинала ми е на френски ми казва, че не може понеже работело само върху английска версия.

Следователно, нито IE8 нито антивирусната искат да се инсталират на български.

След това опитах да променя езикът на показване както е възможно при Windows 7, но и това не намерих.

Има ли накакъв начин да сменя езика на windows-a и на IE, че мисля да оставя компито на нашите, а те нито с английския нито с френския ще се оправят ?

Както ти е казано БГ интерфейс може да се слага само върху английска версия на Уиндоус. За съжаление няма друг начин. Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е казано БГ интерфейс може да се слага само върху английска версия на Уиндоус. За съжаление няма друг начин.

А не може ли да се смени езикът на интерфейса от Regions & Languages ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да се смени езикът на интерфейса от Regions & Languages ?

На целия Уиндоус не може , но например програми с БГ интерфейс /Фьйърфокс, антивирусни и т.н./ би трябвало да се показват на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Значи имам следния проблем :

- свързвам се с интернет-а и след около 3-4 минути ми излиза това нещо :

Публикувано изображение

Но преди да излезне това, ми идват 3 вируса, който немогат да се изтрият. И от тоя момент, интернета ми спира, скина на уиндоуса става като на уин 98 и трябва да ресна компютъра си за да оправя проблема ...

Моля които може да помогне. Мерси предварително :question:

Редактирано от ExtreMchy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Нормално ли са тези графики на компа ? Прикачен файл:

post-137739-046794400 1279131145_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Нормално ли са тези графики на компа ?

Прикачен файл:

Нищо ли няма заредено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи колко програми (гледам че има заредени 49 процеса, дай да ги видим) си заредил и колко рам ползват... аз съм докарвал до 1,7бг заета рам само от браузъра - настроил съм го да не кешира по диска а всичко в рамта... и като плейна няколко HD клипа в youtube и готово... utorrent също гълта рам колкото може - на 64 битова седмица са ми разправяли да заема по 3,5гб - тъпче торента в паметта и чак като тя свърши копира на диска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, появи ми се един проблем - когато заторя капака на лаптопа и нещо забива и не преминава в стендбай. Отварям и на екрана гледам само preparing to stand by и до там. ХП пакет 3 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...