Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте. Значи имам следния проблем :

- свързвам се с интернет-а и след около 3-4 минути ми излиза това нещо :

Публикувано изображение

Но преди да излезне това, ми идват 3 вируса, който немогат да се изтрият. И от тоя момент, интернета ми спира, скина на уиндоуса става като на уин 98 и трябва да ресна компютъра си за да оправя проблема ...

Моля които може да помогне. Мерси предварително :)

отново ми намирисва на оная гад Conficker :P -абсолютно същите симптоми,както на моя комп,когато беше поразен :wub: .но стига празни приказки-изпълни указанията от http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819 и изчакай някой от спецовете да ти даде по-нататъчни указания ;) .успех и дано се оттървеш без преинстал!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Здравейте ! Купих си Acer 5740g.Сложих му win7,всичко си е наред , но ми се наложи да сложа XP.Слагам диска и аха да почне инсталацията и изкача гадния син екран..пробвах с друг диск...същатата работа...и драйвери за хп няма на сайта на производителя , но там все ще се оправя ...стига да подкарам инсталацията .... Моля ви дайте идеи какъв може да е дерта . Благодаря предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Купих си Acer 5740g.Сложих му win7,всичко си е наред , но ми се наложи да сложа XP.Слагам диска и аха да почне инсталацията и изкача гадния син екран..пробвах с друг диск...същатата работа...и драйвери за хп няма на сайта на производителя , но там все ще се оправя ...стига да подкарам инсталацията .... Моля ви дайте идеи какъв може да е дерта .

Благодаря предварително !

Здрасти, и добре дошъл във форума.

Вероятно харда ти е sata, и ХР-то не го разпознава при инсталацията.

Пробвай в биос да настроиш от SATA на IDE Controller.

Влизаш в BIOS и > system configuration > device configuration > SATA Native Mode >поставяш на disable

Ако нямаш тази функция - в ACPI Support трябва да имаш настройка за харда HDD Mode- като какъв да работи : като SATA или IDE ===> трябва да го поставиш на IDE

Ако и това нямаш - намираш в BIOS AHCI и му даваш off

Може да пробваш като изтеглиш " Windows XP SP3 SATA-RAID". Демек Windows със вградени SATA драйвери.

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ос е ХР, сред рестарт дава тази грешка BCCode : 1000000a BCP1 : 000000E8 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000001 BCP4 : 806E4A16 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 преинсталирал съм го но след време пак си го прави :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

megatone, може ли лог за събитията? Ето как става:

• Start -> Run -> напиши compmgmt.msc и -> OK
  • В конзолата отиди на Event Viewer -> System. После натисни бутона от лентата с бутони Export List (под надписа Window), снимка

Публикувано изображение

• Дай име на изходния файл event, с тип (разширение) Text.
  • Запиши файла на десктопа и го прикачи към следващия си коментар или на rapidshare.com.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, това съм го правил доста пъти с успех, но сега ударих на камък. Опитвам на Windows XP SP3 да преместя pagefile.sys от C:\ на D:\ - и двата дяла са от един физически диск и са Primary. Kaкво се получава? - настройвам на С: да няма pagefile, след това задавам на D: да има, с размер управляван от системата. Потвърждавам, рестарт - и на C: продължава да си има, като не може да се изтрие. На D: също се появява pagefile.sys, но явно не е в употреба - може да се изтрие и повече не се появява след рестарт. Какво да направя в случая?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, това съм го правил доста пъти с успех, но сега ударих на камък. Опитвам на Windows XP SP3 да преместя pagefile.sys от C:\ на D:\ - и двата дяла са от един физически диск и са Primary. Kaкво се получава? - настройвам на С: да няма pagefile, след това задавам на D: да има, с размер управляван от системата. Потвърждавам, рестарт - и на C: продължава да си има, като не може да се изтрие. На D: също се появява pagefile.sys, но явно не е в употреба - може да се изтрие и повече не се появява след рестарт. Какво да направя в случая?

Добавяш на Д, рестартираш, нулираш С, рестартираш
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, и добре дошъл във форума.

Вероятно харда ти е sata, и ХР-то не го разпознава при инсталацията.

Пробвай в биос да настроиш от SATA на IDE Controller.

Влизаш в BIOS и > system configuration > device configuration > SATA Native Mode >поставяш на disable

Ако нямаш тази функция - в ACPI Support трябва да имаш настройка за харда HDD Mode- като какъв да работи : като SATA или IDE ===> трябва да го поставиш на IDE

Ако и това нямаш - намираш в BIOS AHCI и му даваш off

Може да пробваш като изтеглиш " Windows XP SP3 SATA-RAID". Демек Windows със вградени SATA драйвери.

ако пишеш като си сигурен щеше да е по добре - демек син екран не вари заради сата контролера - щеше да извади просто съобщение че не намира диск... неговия проблем е тъй наречения "зулум на М$ гъзоблизците" постарали са се да не може да се сложи xp...

виж дали файловете не са "read only"
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Значи имам следния проблем :

- свързвам се с интернет-а и след около 3-4 минути ми излиза това нещо :

Публикувано изображение

Но преди да излезне това, ми идват 3 вируса, който немогат да се изтрият. И от тоя момент, интернета ми спира, скина на уиндоуса става като на уин 98 и трябва да ресна компютъра си за да оправя проблема ...

Моля които може да помогне. Мерси предварително :cool:

Нужна ти е една кръпка. http://dox.bg/files/dw?a=f1c074d3f2 ето ти я. Инсталираш, рестартираш и заспива. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става, файла C:\pagefile.sys не е Read Only, но не може да се изтрие, а тоя на D се трие - не съм го гледал Read Only ли е, понеже няма смисъл щом може да се трие - явно по някаква причина не влиза в употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странна работа - сега зададох pagefile.sys да иде на диск E:, който е част от друг физически харддиск, който обаче е свързан на PCI карта и работи (т.е. тоя диск се "вижда") само под Windows и то ако са инсталирани драйверите. Да, но за изненада тук стана работата - pagefile.sys мина на Е:, а тоя от С: все още го имаше, но позволи изтриване (т.е. не се ползва), докато тоя на Е: не може да се трие (ползва се). Не ми се искаше да стане точно така, но засега върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам много кофти проблем...имам 2 инсталирани windows-a xp като и 2-та са в /C:.как да махна стария без да форматирам каквото и да било ?(имайте в предвид че не съм много наясно с тея неща:rolleyes:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам много кофти проблем...имам 2 инсталирани windows-a xp като и 2-та са в /C:.как да махна стария без да форматирам каквото и да било ?(имайте в предвид че не съм много наясно с тея неща:beer:)

И двата работят ли без проблем? Ако работят и двата без проблем направи така:

Десен бутон на My computer->Properties->Advanced->Startup and Recovery->Settings->Edit->отваря се notepad->редактираш текста,като правилният има следното съдържание:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

изтриваш излишните редове,и като затваряш notepad запаметяваш промяната.

Рестартираш и триеш папките на излишният Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

папката на стария в /C: която е нали?това ли е? направих го обаче продължава като се включва компа да ме кара да си избирам ОС и на мястото на тоя стария пише windows(defaut). кво правим ? :beer:

Редактирано от some_of_it (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

папката на стария в /C: която е нали?това ли е?

направих го обаче продължава като се включва компа да ме кара да си избирам ОС и на мястото на тоя стария пише windows(defaut). кво правим ? ;)

Start –> Run -> и в полето пишеш MSCONFIG

Избираш tab Boot.ini! > кликаш на бутон Check All Boot Paths.

MSConfig ще провери всеки ред от Boot.ini и при неактуални редове ще ти изпише съобщение че има невалиден ред(нещо подобно беше). Избери "Yes" за потвърждение на премахване на невалидните редове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start –> Run -> и в полето пишеш MSCONFIG

Избираш tab Boot.ini! > кликаш на бутон Check All Boot Paths.

MSConfig ще провери всеки ред от Boot.ini и при неактуални редове ще ти изпише съобщение че има невалиден ред(нещо подобно беше). Избери "Yes" за потвърждение на премахване на невалидните редове!

като дам boot.ini и ми се затваря изведнъж...давам пак run-MSCONFIG,ok и пак се затваря ...???

между другото се затваря по същия начин като искам да си изтегля и някоя антивирусна ..само докато напиша самата програма и се затваря мозилата нацяло...

успях току що да го нарправя тОВА с run-a обаче ми изписа че всички path са ok ??? шок съм!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като дам boot.ini и ми се затваря изведнъж...давам пак run-MSCONFIG,ok и пак се затваря ...???

между другото се затваря по същия начин като искам да си изтегля и някоя антивирусна ..само докато напиша самата програма и се затваря мозилата нацяло...

успях току що да го нарправя тОВА с run-a обаче ми изписа че всички path са ok ??? шок съм!

Щом ти се затваря мозилата при опит да изтеглиш някоя антивирусна погледни и тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти се затваря мозилата при опит да изтеглиш някоя антивирусна погледни и тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

не могаа да го изтегля товааа...нали ти казвам че затваря всичко свързано с антивирус..какво да правя??? :speak:

аз имам eset nod32 изтеглена но и нея като почна да инсталирам ми затваря ... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не могаа да го изтегля товааа...нали ти казвам че затваря всичко свързано с антивирус..какво да правя??? :rolleyes:

аз имам eset nod32 изтеглена но и нея като почна да инсталирам ми затваря ... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Пипнал си много гаден вирус.Може да пробваш "Alkid Live CD USB", но не знам дали ще има ефект.

Спасението:

Преинсталираш Windows, веднага инсталираш антивирусна, която предварително си изтеглил. Сканираш целия хардиск. По време на сканирането вирусите се поставят под карантина. След като приключи антивирусната, рестартираш . След това е желателно още веднъж да преинсталираш за да си изчистиш настройките които са променени от вируса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , наскоро си инсталирах WindowsXP SP3 и забелязах ,че някой кирилизирани програми ги изкарва с йероглифи , със субтитрите е същатата работа , прочетох доста теми за този проблем и се оказа , че явно ми липсват някой пакет и нямам поддръжка на кирилица в windows-a ,ето и снимка за пояснение http://picbg.net/img.php?file=3b642c0b1044eadf.JPG Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , наскоро си инсталирах WindowsXP SP3 и забелязах ,че някой кирилизирани програми ги изкарва с йероглифи , със субтитрите е същатата работа , прочетох доста теми за този проблем и се оказа , че явно ми липсват някой пакет и нямам поддръжка на кирилица в windows-a ,ето и снимка за пояснение http://picbg.net/img...c0b1044eadf.JPG

Благодаря предварително

Слагаш инсталационното СД, посочваш го като източник и си в бизнеса. Ако имаш файловете насипани в някоя директория посочи нея
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това от посоченото прозорче добави "21025" -Сръбско българска кирилица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужна ти е една кръпка. http://dox.bg/files/dw?a=f1c074d3f2 ето ти я. Инсталираш, рестартираш и заспива. :P

Благодаря ти много оправих се. Би ли ми помогнал малко по тоя въпрос : http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=159035

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се повтарям (изивнявам се) но реших тук да питам. Когато зададем в настройките за desktop-a няколко снимки има ли начин да се направи така че да няма отчиане не на време кога да се сменят автоматично т.е. да ги сменям само когато аз пожелая защото там нали има различни периоди и най-големия е един ден!? Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато зададем в настройките за desktop-a няколко снимки има ли начин да се направи така че да няма отчиане не на време кога да се сменят автоматично т.е. да ги сменям само когато аз пожелая защото там нали има различни периоди и най-големия е един ден!? Благодаря предварително!

Начинът е елементарен. Направи си една папка с любимите си тапети, и когато искаш, влизай в нея, и си задавай нов тапет.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване