Премини към съдържанието
Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

А аз днес инсталирах ръчно критичните ъпдейти на XP SP3, help,run и всичко си имаше, но след рестарта IE8 и FF4 едва зареждаха страниците(около минута - две).Не е от доставчика.

Също така MBAM и NOD(и всичко, що иска нет) не можеха да се свържат

Да, случвало ми се е след пълен ъпдейт (над 70 ъпдейта) и рестарт да се чувства значително забавяне, което обаче за няколко дена се оправя. Явно им отнема известно време да "слегнат". Поне при мен. Но кой ъпдейт го причнява...

Нали не използваш прокси, за да се свържеш към нещо? Тогава браузърите няма да се свързват нормално.

А броя на конекциите, които си задал в юторент. При голям брой разрешени конекции, може да се случи подобно нещо.

Публикувано изображение

Може да пробваш този инструмент:XP TCP/IP Repair 2.1, който ще рестартира нет настройките ти. Само се увери, че имаш настроойките си за нет под ръка, когато го използваш.

Другото, което може да опиташ е, ако си приключил с ъпдейтването да изключиш автоматичният ъпдейт и да видиш след 15-ина минути как е. А от време на време го включвай за проверка на налични ъпдейти.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ми се начина на показване на прозореца при изклюване. Как да направя това ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, случвало ми се е след пълен ъпдейт (над 70 ъпдейта) и рестарт да се чувства значително забавяне, което обаче за няколко дена се оправя. Явно им отнема известно време да "слегнат". Поне при мен. Но кой ъпдейт го причнява...

Нали не използваш прокси, за да се свържеш към нещо?

Да,бяха ми много разрешените връзки в торента,нормално е да яде от скоростта на нета,преди обаче не е правило голям проблем, но знам ли,не можах да изтърпя да "слегнат", а иначе ъпдейтите не бяха повече от 12,автоматичния по принцип съм го спрял(и зелен NOD не съм видял :question: )

Явно причината е в торент клиента,пробвах и с qtorrent,който също е лек, с много по - малко торенти,абсолютно същата работа.

Не ползвам проксита,като ъпдейтвам пак ще видим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте!

Нека споделя и моят нов проблем.

От вчера забелязвам, че като оставя компа да работи и "заспива", т.е. застопорява се на това положение, на което е и нереагира нито, мишка, нито клавиатура.Антивирусната ми е Аваст, пуснах я и откри нещо в Даймън туулс, което нещо го преместих в папка, не го изтрих / това си е действието на програмата/.Оправя се като рестартирам, но след определено време пак "заспива".Уиндоуса съм преинсталирала преди 5 месеца.Кажете какво мога да направя, за да си разреша проблема?

Редактирано от aureus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си power настройките на never, за да не заспива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си power настройките на never, за да не заспива...

Май не обясних правилно.Може би думата е "засича", а не "заспива", защото стои на екран, все е едно е стоп кадър, а не черен екран.Тези настройки ги оправям при инсталирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои може ли да каже от къде може да се види дали уиндоус-а е ъпдейтнат ? Че,с новата програма "Advanced SystemCare 4" ми се струва,че се ъпдейтна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои може ли да каже от къде може да се види дали уиндоус-а е ъпдейтнат ?

Че,с новата програма "Advanced SystemCare 4" ми се струва,че се ъпдейтна :)

http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде е проблема,не знам и къде да пиша

Та съм с нов комп и ми инсталираха ХР,S3

Не мога да копирам от сд-то старата си информация,пробвах с такива програми за възстановяване-не и не

Някъде прави мазало,затваря ми и другите работещи програми-Мозилата,Скайпа...офф

Не знам вече колко пъти рестартирах днес,дава End Now и забива компа

:rolleyes:

Ей все такива прозорци излизат,за всичко

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи За всичко? За всяка програма и за всеки файл ли? Ако е само за файловете на диска - може би просто повредено CD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде е проблема,не знам и къде да пиша

А дали на това CD не са записани само шорткътите към самите DOC-файлове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи За всичко? За всяка програма и за всеки файл ли? Ако е само за файловете на диска - може би просто повредено CD...

Разбрах че не е у ред СД-то,дава грешки.

Спират и всички останали програми,работят,работят и спрат-излиза тоя прозорец End Now,след което компа забива и добре че е с копче за рестарт.

Днес за втори път чистих от Run - над 1000 грешки винаги ми излизат в System.

А дали на това CD не са записани само шорткътите към самите DOC-файлове ?

Не,нормални файлове са си-снимки,файлове на Corel и на Word са,общо 682 МВ ми е сд-то.

Някои ги копирам и си ги отварям,снимките например,но повечето ми папки с кръстословиците са рарнати,все нещо грешка намира вътре и не копира.

Ето го сд-то.Да виждаш шорткъти?

Публикувано изображение

Ето и от Run-а

Публикувано изображение

И още мазало - баси всичко затваря,нищо не е у ред

:rolleyes:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво да гледаме , едно повредено СД / надрано , блажно , държано на слънце и тн. / или пък лошо работещо СД устройство. Съветът ми е да намерите програма за извличане на данни от повредени CD-та и колкото може да възстанови . Не мога да се сетя преди две години ползвах една много добра която за нищо не се отказваше , извлече ми от диска който записвах бал и даваше грешка при копирането , е вярно бавно ставаше но за цяла нощ се справи и вече имам работещ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво да гледаме , едно повредено СД / надрано , блажно , държано на слънце и тн. / или пък лошо работещо СД устройство.

Съветът ми е да намерите програма за извличане на данни от повредени CD-та и колкото може да възстанови .

Не мога да се сетя преди две години ползвах една много добра която за нищо не се отказваше , извлече ми от диска който записвах бал и даваше грешка при копирането , е вярно бавно ставаше но за цяла нощ се справи и вече имам работещ .

Коя програма да пробвам,каквото може да изкара от сд-то.

Това със сд-то ми е ясно-защо ми затваря другите програми-те са си на харда.

Има проблем в Уиндоса.

Компа е чисто нов,на три дена е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажеш освен че е нов и какво има в него като хардуер...но не мисля че има смисъл. Просто заради тормоза на диска крашват и програмите. Я спри малко с него и разцъкай - дали ще прави проблеми - съмнява ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема и пробвай http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=26494&st=0 Ако диска е зле със сигурност не пробвай исо бъстер - той се отказва - не мога да се сетя :help: а пък и съм я изтрил ;) тая програма нямаше грешка , намаляше скоростта до минимум - абе беше перфектна . А компа ти забива защото СД устройството се мъчи да чете .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажеш освен че е нов и какво има в него като хардуер...но не мисля че има смисъл. Просто заради тормоза на диска крашват и програмите. Я спри малко с него и разцъкай - дали ще прави проблеми - съмнява ме.

Ами ще те разочаровам-но отдавна съм го извадила вече сд-то,няма нищо там в устройството.

Пак е същото затваряне,ето това имам на харда качено + CorelDraw,аз нея я ползвам без иконка.

И параметрите на животинчето

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на всички снимки се вижда че крашват докато ровиш нещата от диска. Като си извадила диска - да не би да ровиш из свалените файлове - които евентуално да са си повредени и пак заради това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на всички снимки се вижда че крашват докато ровиш нещата от диска. Като си извадила диска - да не би да ровиш из свалените файлове - които евентуално да са си повредени и пак заради това...

Да,от това е било,мъчех се да отварям файловете,които можах да издърпам от сд-то.

Много ви благодаря,и на jonov за програмата

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали компютърът ми работи с 32-битова или 64-битова версия на Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали компютърът ми работи с 32-битова или 64-битова версия на Windows?

Да,как

:yanim:

Сега имам проблем с шрифтовете-та сигурно е от версията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,как

:yanim:

Сега имам проблем с шрифтовете-та сигурно е от версията

http://support.microsoft.com/kb/827218

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се чудите за 32-64бита сигурно говорим за Виста/7:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ако пише просто WindowsXP значи е 32битово, но има и 64 битов вариант:

Публикувано изображение

/едит/ Тя темата била за ХР, но не съм видял навреме... Идеята е същата Десен клик върху "MyComputer"->Properties.

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се чудите за 32-64бита сигурно говорим за Виста/7:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ако пише просто WindowsXP значи е 32битово, но има и 64 битов вариант:

Публикувано изображение

/едит/ Тя темата била за ХР, но не съм видял навреме... Идеята е същата Десен клик върху "MyComputer"->Properties.

Е значи моето трябва да е 32битово

Публикувано изображение

Редактирано от sortilegio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи моето трябва да е 32битово

Да, 32 битово е :) 64 битовото ХР по принцип не е широко разпространено на домашни машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване