Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

става въпрос за компютър който се рестартираше малко преди да изгрее десктопа

със "Disable the Automatic Restart on System Failure" После запиши кода на грешката и потърси в гугъл или постни тук.

след това грешки не видях, всичко си тръгна нормално

и специални благодарности на Lyudmil i ivanvazovv

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Привети!Наскоро си преинсталирах ОС...Windows XP SP3....след което при първоначално включване на компютъра или рестарт излиза това съобщение:

Публикувано изображение

Бързам да добавя,че това съобщение по никъкъв начин не ми пречи на връзката към Интернет,нямам забавяния при сърфирането из мрежата, тегля и качвам без проблеми.

Моля за съдействие ....!!! :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привети!Наскоро си преинсталирах ОС...Windows XP SP3....след което при първоначално включване на компютъра или рестарт излиза това съобщение:

Публикувано изображение

Бързам да добавя,че това съобщение по никъкъв начин не ми пречи на връзката към Интернет,нямам забавяния при сърфирането из мрежата, тегля и качвам без проблеми.

Моля за съдействие ....!!! :yanim:

Виж на снимките имаш ли сложена отметка:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Виж дали ти е включена на автоматик услугата:

Start--->run--> services.msc-->Wiraless Zero Config.-->двоен клик ---> Automatic--->Рестартираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва помощ! Компютърът ми е атакуван от spyware и мога да го стартирам само в Safe Mode. Всичките ми важни файлове и папки са на диск D. Как мога да преинсталирам, без да ми се изгуби информацията от този диск, тъй като никога досега не съм преинсталирал Windows. Желая дая инсталирам Windows XP Service Pack 3. Може ли да ми дадете линк за даунлоуд и читав ключ?

Редактирано от zucher (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако D: не ти е системен дял преинсталацията запазва информацията освен при разделянето ако не го изтриеш виж ся инсталирваш си го по нормалния начин като стигнеш до разделянето натискаш Enter на C:-то и сичко ти е ок D никой не ти го бара Публикувано изображение

П.С. Линкове ще ме баннат ако сложа

Редактирано от daniel1995 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти Hiren's BootCD .

Записваш го на диск и настройваш от БИОС да бутва от ЦД/ДВД и с програмите си изтриваш "гадовете".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва помощ! Компютърът ми е атакуван от spyware и мога да го стартирам само в Safe Mode. Всичките ми важни файлове и папки са на диск D. Как мога да преинсталирам, без да ми се изгуби информацията от този диск, тъй като никога досега не съм преинсталирал Windows.

Желая дая инсталирам Windows XP Service Pack 3. Може ли да ми дадете линк за даунлоуд и читав ключ?

Щом ще ползваш услугите на Замунда и Арена, трябва да търсиш не читав ключ, а читава версия на Уиндоуса. Веднъж ми се наложи да тегля 6 различни модификации на XP_SP2, докато попадна на работещо копие. Ключа после ще го мислиш... Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти Hiren's BootCD .

Записваш го на диск и настройваш от БИОС да бутва от ЦД/ДВД и с програмите си изтриваш "гадовете".

Линкът за тази програма не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А програма, наречена PC Antispyware 2010, която моят Firewall ми каза да инсталирам, Windows-ка ли е или е менте? По принцип антивирусната ми е BitDefender Antivirus 2009, която веднага усети вирусите, но те я блокираха. Преди ползвах Кашперски, но много често взеха да блокират ключовете и затова преминах на Бит. Коя е по-добра от двете и има ли някоя по-добра от тях? Пробвах да започна преинсталацията от Safe Mode - сложих диска, натиснах Setup и то почна нормално да си инсталира. В един момент поиска да се рестартира и аз му дадох ОК. След този рестарт обаче ми се появява следното съобщение "Insert your Windows Service Pack 3 CD in your CD-ROM", а моят СД е в СД РОМ-а. Какво правя грешно? Дайте guide стъпка по стъпка как става преинсталацията на ХР. СПЕШНО!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извикай някой приятел да ти помогне с преинсталацията, че като те гледам, със сигурност или ще си затриеш инфото на D:, или ще си оставиш старото копие на Уин-а на С:.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извикай някой приятел да ти помогне с преинсталацията, че като те гледам, със сигурност или ще си затриеш инфото на D:, или ще си оставиш старото копие на Уин-а на С:.

Приятелите ми, разбиращи от такива работи, са на почивки, така че всичко е в мои ръце. Въведох следния код:... Имаше някакъв бутон F6 за някакви допълнителни драйвери, който натиснах, но надали се е изтрило нещо, тъй като внимателно прочетох на няколко пъти какво пишеше.

Редактирано от capnemo
2.10 от правилата на форума (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А програма, наречена PC Antispyware 2010, която моят Firewall ми каза да инсталирам, Windows-ка ли е или е менте? По принцип антивирусната ми е BitDefender Antivirus 2009, която веднага усети вирусите, но те я блокираха. Преди ползвах Кашперски, но много често взеха да блокират ключовете и затова преминах на Бит. Коя е по-добра от двете и има ли някоя по-добра от тях?

Пробвах да започна преинсталацията от Safe Mode - сложих диска, натиснах Setup и то почна нормално да си инсталира. В един момент поиска да се рестартира и аз му дадох ОК. След този рестарт обаче ми се появява следното съобщение "Insert your Windows Service Pack 3 CD in your CD-ROM", а моят СД е в СД РОМ-а. Какво правя грешно? Дайте guide стъпка по стъпка как става преинсталацията на ХР.

СПЕШНО!

PC Antispyware 2010 - самата програма е spyware:) Направиил си грешка,че си я инсталирал,но има начини за справяне с нея и тук във форума достатъчно са обяснени! Не е нужно да преинсталираш , заради нея! В google можеш да намериш подробно как да я изтриеш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC Antispyware 2010 - самата програма е spyware:) Направиил си грешка,че си я инсталирал,но има начини за справяне с нея и тук във форума достатъчно са обяснени! Не е нужно да преинсталираш , заради нея! В google можеш да намериш подробно как да я изтриеш!

При инсталация, кабела с нета се вади, за да не ти влизат гадини преди да си инсталирал защитните програми. Най-коректно е да преинсталираш на чисто, ще ти загуби макс. 25-30 мин., и след това си качваш драйвърите и антивируса. Закачаш си нета и няма да имаш проблеми. Относно преинсталацията, реално участваш, само когато определяш на кой дял ще ти бъде Уиндоуса, при въвеждане на серийния номер и регионалните настройки, часова зона и толкова. Започва се с бутване от CD. Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталация, кабела с нета се вади, за да не ти влизат гадини преди да си инсталирал защитните програми. Най-коректно е да преинсталираш на чисто, ще ти загуби макс. 25-30 мин., и след това си качваш драйвърите и антивируса. Закачаш си нета и няма да имаш проблеми. Относно преинсталацията, реално участваш, само когато определяш на кой дял ще ти бъде Уиндоуса, при въвеждане на серийния номер и регионалните настройки, часова зона и толкова. Започва се с бутване от CD.

Не става и не става. Аз направих следното:

1. Дадох команда "Run Windows XP Professional in Safe Mode"

2. Сложих диска и дадох "Install"

3. Поиска ми ключ и му дадох

4. Започна да инсталира различни компоненти и поиска рестарт

5. Рестартира се

6. Изникна съобщението "Insert your Windows Xp Professional Serice Pack 3 CD in your CD-ROM"

Махнах и кабела за интернет и пак пробвах - нищо не стана. Иначе ползвам версията на SP3, която ти ми препоръча, само че не с този ключ, посочен на торента. Да не би от това да е проблемът? Какво друго трябва да направя, за да се преинсталира най-после компът ми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, трябва ми линк към свястна версия на Windows XP Professional Service Pack 1 по възможност, за да мога да използвам nLite и да прибавя SP3. Така би трябвало да стане вече с преинсталацията на Уиндоуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и не става. Аз направих следното:

1. Дадох команда "Run Windows XP Professional in Safe Mode"

2. Сложих диска и дадох "Install"

3. Поиска ми ключ и му дадох

4. Започна да инсталира различни компоненти и поиска рестарт

5. Рестартира се

6. Изникна съобщението "Insert your Windows Xp Professional Serice Pack 3 CD in your CD-ROM"

Махнах и кабела за интернет и пак пробвах - нищо не стана. Иначе ползвам версията на SP3, която ти ми препоръча, само че не с този ключ, посочен на торента. Да не би от това да е проблемът? Какво друго трябва да направя, за да се преинсталира най-после компът ми?

Какъв сейф мод, какви пет лева бе приятелю. Правиш чиста инсталация. Т.е. Стартираш компютъра, от БИОС-а се задава да бутне от CD и след това с помпане на Еnter, чакаш да бутне от CD-то. Започна син екран, като ти изрежда един куп драйвъри и т.н., тук ти не участваш и не пипаш нищо. После стигаш до момента, в който избираш на кой диск ще качваш Уиндоуса. Триеш С дяла и го създаваш наново. Инсталираш на С и нататък писах, какво да правиш по-горе.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв сейф мод, какви пет лева бе приятелю. Правиш чиста инсталация. Т.е. Стартираш компютъра, от БИОС-а се задава да бутне от CD и след това с помпане на Еnter, чакаш да бутне от CD-то. Започна син екран, като ти изрежда един куп драйвъри и т.н., тук ти не участваш и не пипаш нищо. После стигаш до момента, в който избираш на кой диск ще качваш Уиндоуса. Триеш С дяла и го създаваш наново. Инсталираш на С и нататък писах, какво да правиш по-горе.

Какво да натисна, за да ми се покаже BIOS-ът?А трябва ли да имам Сървис Пак 1 заедно със Сървис Пак 3, съединени с помощта на nLite или е достатъчно само СървисПак 3 да имам?

Извинете за неудобството, но ми е за първи път да преинсталирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да натисна, за да ми се покаже BIOS-ът?А трябва ли да имам Сървис Пак 1 заедно със Сървис Пак 3, съединени с помощта на nLite или е достатъчно само СървисПак 3 да имам?

Извинете за неудобството, но ми е за първи път да преинсталирам.

Обикновено с del или F2, в зависимост от биоса, това се вижда в началото на екрана след стартиране. Този Уин, който ти препоръчах си е с всички пакове.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено с del или F2, в зависимост от биоса, това се вижда в началото на екрана след стартиране. Този Уин, който ти препоръчах си е с всички пакове.

Да, но на какъв CD трябва да запиша ОС? /Има различни опции като Boot и т.н./

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но на какъв CD трябва да запиша ОС? /Има различни опции като Boot и т.н./

На обикновено CD от 700 МВ. Задаваш фърст боот CD, секънд НДД, другите дизейбъл, буут фром лан дезейбъл

Сега пак прочетох въпроса ти и разбрах, че незнаеш как да запишеш ЦД-то. Ако го правиш с Неро отваряш неробърнинг рум. то ти показва ню компилейшън. Това го затваряш. Отиваш горе в менюто на прозореца - File, open и му показваш имиджа, който си изтеглил. Ще ти се покаже прозорче с имиджа и възможност да избереш скоростта на запис. Избираш най-ниската възможна. Изчакваш записа и след това започнаш инсталацията. Дано си разбрал правилно.

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На обикновено CD от 700 МВ. Задаваш фърст боот CD, секънд НДД, другите дизейбъл, буут фром лан дезейбъл

Сега пак прочетох въпроса ти и разбрах, че незнаеш как да запишеш ЦД-то. Ако го правиш с Неро отваряш неробърнинг рум. то ти показва ню компилейшън. Това го затваряш. Отиваш горе в менюто на прозореца - File, open и му показваш имиджа, който си изтеглил. Ще ти се покаже прозорче с имиджа и възможност да избереш скоростта на запис. Избираш най-ниската възможна. Изчакваш записа и след това започнаш инсталацията. Дано си разбрал правилно.

А image-ът "Microsoft Corporation.img" ли трябва да бъде или произволен, какъвто ми даде Неро? Съвсем се обърках... сигурно изглеждам като последният идиот, но наистина ми е трудно. Не мога ли така от CD, на което без никакви други опци като Boot, съм записал директорията с Windows SP3, да започна и завърша преинсталацията?

Ъпдейт: Пробвах с обикновено CD, без да избирам като опция никакви Boot и тем подобни от Неро, да преинсталирам, като наредих фърст боот СД от BIOS, но ми даде следният error: Please insert system disc.

ПС: Ако някой има гайд с картинки и подробно описание за преинсталация на Windows XP Professional Service Pack 3, както и за дискът, с опциите, които се избират от Неро, за да се прави за тази процедура, да ми пише на и-мейл: [email protected] Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам за съвет когато вкарам някой диск не ми се показва автоматичното изпълнение (autorun)

като влезна в настройките на устройството сичко си е направено както трябва моля за съвети Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А image-ът "Microsoft Corporation.img" ли трябва да бъде или произволен, какъвто ми даде Неро? Съвсем се обърках... сигурно изглеждам като последният идиот, но наистина ми е трудно. Не мога ли така от CD, на което без никакви други опци като Boot, съм записал директорията с Windows SP3, да започна и завърша преинсталацията?

Ъпдейт: Пробвах с обикновено CD, без да избирам като опция никакви Boot и тем подобни от Неро, да преинсталирам, като наредих фърст боот СД от BIOS, но ми даде следният error: Please insert system disc.

ПС: Ако някой има гайд с картинки и подробно описание за преинсталация на Windows XP Professional Service Pack 3, както и за дискът, с опциите, които се избират от Неро, за да се прави за тази процедура, да ми пише на и-мейл: [email protected] Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

най-простото упътване за запис с Nero 7+:

Nero Burning ROM>меню Recorder>Burn image>навигираш до *.iso, записваш на скорост не по-висока от 4х и това е

за упътване за инсталиране тук: http://store3.data.bg/pchelp/index.htm

*внимание - ако ви се показват йероглифи, сменете кодировката (Encoding) на Windows-1251

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам за съвет когато вкарам някой диск не ми се показва автоматичното изпълнение (autorun)

като влезна в настройките на устройството сичко си е направено както трябва моля за съвети Публикувано изображение

С какъв Уин си?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване