Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

А реши ли проблема?

Това проблем ли е - ако не се обнови БИОС-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БИОСА-------се обновява само при крайна нужда! Писах-моят е от 2008-а! И ако го искаш без нужда...препоръчително в сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Техномаркет е.

Какво не му е у ред ?

:(

Ти кажи колко си платила за него преди 3 месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Техномаркет е.

Какво не му е у ред ?

;)

Какво не му е у ред ? - От писаното до сега в темата, аз не успях да разбера какво не му е наред и изобщо има ли някакъв проблем... М/би още съм сънен, та се извинявам, ако съм пропуснал да прочета какъв в действителност е проблема. Явил се някакъв черен екран... Е, и?... Нали сега компютърчето работи нормално или бъркам?... Нищо не му пипай, разбира се.

От Техномаркет е. - Много е тъпо от години да си в този форум и накрая да вземеш компютър от Техномаркет... Тук всяка втора тема е за компютърни конфигурации и почти във всяка тема се обяснява, как не трябва да се взима компютърна техника от техно магазините, МЕТРО и т.н. Горе-долу по същата логика, по която не отиваш да си пазаруваш зеленчуци в Мост или Ресет, примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в компютъра. На лични достигнахме до нейно решение да търси сервиз ...специалист. Мислех,че не е нужно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осведомих се, до сега четох за БИОС.

Та това значи било вградено от производителя значи на дънната платка това да ми излиза черния екран

Но ако компа си работи ок - няма нужда от обновяване.

Мда.

Мерси за вниманието още веднъж и извинявайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не му е у ред ? - От писаното до сега в темата, аз не успях да разбера какво не му е наред и изобщо има ли някакъв проблем... М/би още съм сънен, та се извинявам, ако съм пропуснал да прочета какъв в действителност е проблема. Явил се някакъв черен екран... Е, и?... Нали сега компютърчето работи нормално или бъркам?... Нищо не му пипай, разбира се.

От Техномаркет е. - Много е тъпо от години да си в този форум и накрая да вземеш компютър от Техномаркет... Тук всяка втора тема е за компютърни конфигурации и почти във всяка тема се обяснява, как не трябва да се взима компютърна техника от техно магазините, МЕТРО и т.н. Горе-долу по същата логика, по която не отиваш да си пазаруваш зеленчуци в Мост или Ресет, примерно.

Тя е във форума, ама не я интересува техниката явно, ами по-долните раздели. Няма лошо, всеки някога се научава. Просто за напред haidukpikaso да знаеш, че готова конфигурация не се взима, а тук има достатъчно специалисти които ще предложат качествена конфигурация, а всички фирми, където предлагаме чарковете и сглобяват безплатно, ако ти не можеш. И получаваш пълната гаранция на всичките си компоненти и възможност да го отваряш и чистиш, ъпгрейдваш и тн без да си обвързана с гаранцията на компютъра. Говорено е много защо това е лош избор и честно казано си се прецакала, но за напред да знаеш. 1 темичка в хардуерната част и все някой ще ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

При старт/рестарт на компчето натискаш бутон Pause. Четеш и мислиш, или снимаш-пращаш и питаш. Продължаваш с шпацията (до преди седмица и аз не знаех що за понятие е това). Пак помпиш Pause при нов екран на BIOS,а след него шпация, за да зареди ОС-та. Търсиш параметър smart и там четеш за здравето на коравия диск. Останалото е инициализации на периферията.

На сайта на произодител на дънни платки има графа BIOS. При нова версия има анонс, какво е новото. Четеш и преценяваш.

Извод: барай си шарана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е във форума, ама не я интересува техниката явно, ами по-долните раздели. Няма лошо, всеки някога се научава. Просто за напред haidukpikaso да знаеш, че готова конфигурация не се взима, а тук има достатъчно специалисти които ще предложат качествена конфигурация, а всички фирми, където предлагаме чарковете и сглобяват безплатно, ако ти не можеш. И получаваш пълната гаранция на всичките си компоненти и възможност да го отваряш и чистиш, ъпгрейдваш и тн без да си обвързана с гаранцията на компютъра. Говорено е много защо това е лош избор и честно казано си се прецакала, но за напред да знаеш. 1 темичка в хардуерната част и все някой ще ти помогне.

Аааа не така, не си прав ти, приятелю -

Хайдука е любознателна личност и се интересува не само от кекс.

И не съм се прекарала изобщо - избора си е изцяло и само мой - да си купя готова конфигурация, отколкото да ми сглобяват със стари части.

Мерси, тва дърво вече го ядох. И знам много добре за кво иде реч.

:D

Благодаря за съвета, Profruit , записах си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа не така, не си прав ти, приятелю -

Хайдука е любознателна личност и се интересува не само от кекс.

И не съм се прекарала изобщо - избора си е изцяло и само мой - да си купя готова конфигурация, отколкото да ми сглобяват със стари части.

Мерси, тва дърво вече го ядох. И знам много добре за кво иде реч.

:P

Благодаря за съвета, Profruit , записах си ;)

За кекса :headphones: , добре... За останалото... не знам как си се опарила, но ако си мислиш, че готовата (сглобена) машинка от техно не е със стари (морално остаряли) чарколяци, много се лъжеш. Какво дърво си изяла, може ли малко по-подробно? (ако си пускала тема, достатъчно е линк) По принцип, сглобена от човек, който разбира какво прави, една такава конфигурация би трябвало да е по-добре като ефективност/цена, както и качество на избраните компоненти и гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай, чети

:)

--------[ Обща информация ]--------------------------------------------------------------------------------------------- Компютър: Вид на компютъра ACPI Uniprocessor PC Операционна система Microsoft Windows XP Professional Пакет на обновление на ОС [ TRIAL VERSION ] Internet Explorer 6.0.2900.5512 DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c) Компютър 1-46F1D6F95D2B4 Име на потребителя aia Домейн [ TRIAL VERSION ] Дата / Време 2011-08-21 / 15:16 Дънна платка: Тип централен процесор AMD Sempron 140, 2700 MHz (13.5 x 200) Дънна платка Biostar N68S3+ (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN) Чипсет на дънната платка nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10 Системна памет [ TRIAL VERSION ] DIMM1: Nanya M2F2G64CB88B7N-CG 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) Тип BIOS AMI (08/26/10) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Комуникационен порт Printer Port (LPT1) Дисплей: Видеокарта NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a (256 MB) 3D-ускорител nVIDIA nForce 7025-630a Монитор Fujitsu Siemens 19P4 [19" CRT] (YELW159549) Мултимедия: Звуков адаптер Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - High Definition Audio Controller Съхранение на данни: IDE контролер NVIDIA nForce Serial ATA Controller IDE контролер NVIDIA nForce Serial ATA Controller IDE контролер Standard Dual Channel PCI IDE Controller Флопи-дисково устройство Floppy disk drive Дисково устройство SAMSUNG HD502HJ SCSI Disk Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) Оптично устройство TSSTcorp CDDVDW SH-S223C SCSI CdRom Device (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM) Състояние на SMART OK Раздели: C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ] D: (NTFS) 270.4 GB (244.1 GB свободно) Общ размер [ TRIAL VERSION ] Вход: Клавиатура Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard Мишка Microsoft PS/2 Mouse Мрежа: Основен IP адрес [ TRIAL VERSION ] Основен MAC адрес 00-30-67-94-F9-43 Мрежова карта NVIDIA nForce 10/100 Mbps Ethernet (91.1 [ TRIAL VERSION ]) Периферни устройства: Принтер Lexmark Z600 Series Принтер Microsoft Office Document Image Writer USB1 контролер nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - OHCI USB 1.1 Controller USB2 контролер nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - EHCI USB 2.0 Controller DMI: Производител на DMI BIOS American Megatrends Inc. Версия на DMI BIOS 080015 Производител на DMI системата BIOSTAR Group DMI система N68S3+ Версия на DMI системата Сериен номер на DMI системата [ TRIAL VERSION ] UUID на DMI системата [ TRIAL VERSION ] Производител на DMI дънната платка BIOSTAR Group DMI дънна платка N68S3+ Версия на DMI дънната платка Сериен номер на DMI дънната платка [ TRIAL VERSION ] Производител на DMI кутията BIOSTAR Group Версия на DMI кутията Сериен номер на DMI кутията [ TRIAL VERSION ] Запазена марка на DMI кутията [ TRIAL VERSION ] Тип на DMI кутията Desktop Case

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми отговори какво е това което ми се появява със стартирането на windowsa..... съмнява ме че са ми сложили проследяваща програма и това ми е проблема

https://www.kaldata.com/forums/gallery/image/11277-/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем, на локален диск D на папките изчезнаха имената , а на диск C и E са са там.

Публикувано изображение

Редактирано от stonit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички :* ... Преди няколко дни си инсталирах Win Xp Sp2 и нямам звук ... Инсталирах много глупости но без успех ... Преди преинсталацията всичко си беше супер ! ... Проблема не е от звуковата карта. .. Сложих си хард диска от моя комп на него и си тръгна звука ... Някои може ли да ми предложи добър РАБОТЕЩ драйвър за звука ? .. Благодаря предварително :no-no: ... Може и да ми помогнете и на скайп redicted.to.rlzz ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички :* ... Преди няколко дни си инсталирах Win Xp Sp2 и нямам звук ... Инсталирах много глупости но без успех ... Преди преинсталацията всичко си беше супер ! ... Проблема не е от звуковата карта. .. Сложих си хард диска от моя комп на него и си тръгна звука ... Някои може ли да ми предложи добър РАБОТЕЩ драйвър за звука ? .. Благодаря предварително :no-no: ... Може и да ми помогнете и на скайп redicted.to.rlzz ;)

Ами кристалната ми топка е на почистване и няма как да науча каква е звуковата ти платка

Някой може ли да ми отговори какво е това което ми се появява със стартирането на windowsa..... съмнява ме че са ми сложили проследяваща програма и това ми е проблема

Да, има кийлогер, деинсталирайте го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе за Пикасо и други... БИОС не е желателно да се обновява без нужда! И го правете в сервиз само...ако все пак сте решили :* .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кристалната ми топка е на почистване и няма как да науча каква е звуковата ти платка

Да, има кийлогер, деинсталирайте го

Еми незнам каква е звуковата ми платка как мога да проверя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми незнам каква е звуковата ми платка как мога да проверя ?

Еверест

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еверест

Еверест ?! :D Така ... Намерих една програмка unknown devices и на звуковата карта пише Hardware ID: VEN_1031&DEV_7012&SUBSYS_70121849&REV_A0 ... това помага ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еверест ?! :D Така ... Намерих една програмка unknown devices и на звуковата карта пише Hardware ID: VEN_1031&DEV_7012&SUBSYS_70121849&REV_A0 ... това помага ли

Опитайте с това: http://download.cnet.com/C-Media-AC97-Audio-Device/3000-2120_4-154785.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с това: http://download.cnet...0_4-154785.html

Сега веднага ще опитам и ще ви кажа резултата :D

Сега веднага ще опитам и ще ви кажа резултата :)

Don't Sent :S Сега какво ? ... Въобще не иска да го отвори ?! ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега веднага ще опитам и ще ви кажа резултата :D

Don't Sent :S Сега какво ? ... Въобще не иска да го отвори ?! ...

И намен ми вдига аларма, по-добре не го теглете. А нямате ли диск с драйвери към компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме но сестра ми ми изгори всички дискове :) .. пироманка Оправих го .. със C-media :DМерси МНОГО !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме но сестра ми ми изгори всички дискове ;) .. пироманка

Оправих го .. със C-media :DМерси МНОГО !!!!

браво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам - мога ли да инсталирам ХР без вградени САТА драйвери, на хард диск САТА? По точно въпроса ми е мога ли някак да изключа това чудо САТА и Уиндоуса да тръгне, тоест САТА диска да работи като АТА?! Извинявам се ако въпроса ми ви се стори глупав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...