Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

post-71044-0-10295700-1331031237_thumb.pПремахнах отметката от тази команда.Start => Run => Control Userpasswords2 => махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer .Но сега компютъра ми има съвсем други настройки и липсват програми.Как да възстановя тази команда или да сменя акаунта?

По същия начин по който сте я махнали я сложете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Мисля,че антивирусната ми програма ми товари компютъра (по някои път) между 3-6 % но вчера като погледнах ми товареше с 22 % - може и да греша за антивирусната де,но така предполагам !

post-47744-0-98754000-1331221761_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,преинсталирах си компа,сложих ХР а преди това бях с Уиндос 7,и сега се появи проблем уиндоса ми разпознава телефона Нокия500 като фотоапарат и не мога да качвам филми и музика,а преди това го нямах този проблем. Някакви предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте ! Мисля,че антивирусната ми програма ми товари компютъра (по някои път) между 3-6 % но вчера като погледнах ми товареше с 22 % - може и да греша за антивирусната де,но така предполагам !

Коя и каква е антивирусната(платена;кракната;пачната??)?.Може да се е обновявала, и за това да товари.Ако е кракната програмата - по-добре я махай.

Здравейте,преинсталирах си компа,сложих ХР а преди това бях с Уиндос 7,и сега се появи проблем уиндоса ми разпознава телефона Нокия500 като фотоапарат и не мога да качвам филми и музика,а преди това го нямах този проблем.

Някакви предложения.

Пробвай с "Nokia PC Suite". http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=46895 Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моя проблем: Ей така от нищото компа почна да се държи странно при зареждане на УинХР. Изписва ми там в началото "добре дошли" и ми зарежда само част от иконите на работния плот. И до там! Нищо не мога да направя, освен рестарт. И след 1-2 рестарта се оправя и си е като нов, все едно нищо не му се е случвало. Няма вируси, дефрагментирам го редовно, ресторвъл съм го, не знам просто... Имам на друг локален диск инсталиран Уин7, но там няма проблем, така че не мисля, че е нещо от хардуера. Предполагам нещо се е омазало, макар да не намирам основателна причина за това. Кажете решение, което не касае преинсталация, че всичко ще иде на вятъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно никой си няма представа, ама не се и учудвам. Проблема е наистина странен и много ми пречи. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някоя програма която се стартира със системата(според мен) ти прави проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някоя програма която се стартира със системата(според мен) ти прави проблем.

Да се надяваме, че не е нещо сериозно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери какво се стартира при пускането на системата (сигурен съм че знаеш как).Изключваш ги една по една, до като не разбереш къде е проблема. За по-сигурно преди това, направи една "точка на възстановяване".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видя, засега съм доста наплашен, понеже компа е на 5 години и не се знае вече кога ще ме "изненада" (чукам на дърво). Ето обаче нещо, което намерих в EVEREST Error code 1000008e, parameter1 c0000005, parameter2 bf806586, parameter3 b373f760, parameter4 00000000 . Дано има разибрачи, които биха ми помогнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя и каква е антивирусната(платена;кракната;пачната??)?.Може да се е обновявала, и за това да товари.Ако е кракната програмата - по-добре я махай.

Публикувано изображениеzagi_bg написа на 08 март 2012 - 20:59 :

Здравейте,преинсталирах си компа,сложих ХР а преди това бях с Уиндос 7,и сега се появи проблем уиндоса ми разпознава телефона Нокия500 като фотоапарат и не мога да качвам филми и музика,а преди това го нямах този проблем.

Някакви предложения.

Пробвай с "Nokia PC Suite". http://www.kaldata.c...atid=1&id=46895

Здравей,нямам инсталирана антивирусна,фаервола е изключен,инсталирах "Nokia PC Suite" и реших проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не че имам проблем голям проблем с операционната система, но всеки знае капка по капка какво става. Дяла където ми е Windows-а е доста малък, но достатъчен за него. Проблема е, че с течение на времето вече около 4 години са се натрупали много излишни файлове, които нямам достатъчно познания в областта на софтуера и не смея да пипам и трия нещо което не знам какво е. Използвал съм много програми за почистване и оптимизация, но и те не разпознават следите от деинсталирани програми пейдж файл, бакъпи и какво ли още не. Ще може ли да ми помогнете доколкото можете с почистването на около 2 гигабайта боклуци. Прекалено трудно и бавно ще е ако почна ръчно да търся и трия няколко хиляди файла един по един. Някакви предпожения? Благодаря предварително! П.П. Мислех да пише темата за инфектирама състема, но май не е там мястото на странния ми проблем. Преинсталацията не е решение. Имам много информация която съм събирал с години и ще ми трябват поне няколко месеца да възстановя всичко по мястото му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това правил ли си го: Десен бутон на C: > Properties > Disk Cleanup > More Options > натискаш "Clean up" бутона под "System Restore". Щом програми като CCleaner и други подобни не са помогнали, ще се наложи остатъците да се трият ръчно. Има една малка програмка "TreeSize Free" с нейна помощ ще видиш коя папка колко място заема.Ако имаш съмнения за дадена папка дали може да се изтрие без да създаде проблем, направи една точка във Възстановяване на системата (System Restore), или потърси информация в нета.И още нещо, прехвърли си по-важната информация от С:\ на друг дял от хард диска, защото все някога(неизбежно е) компютъра ще трябва да се преинсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имам много тежък проблем с едно XP... Предполагаема вирусна инфекция но явно не е по силите на нито една от антивирусните които съм ползвал... Сериозните симптомите започнаха докато мигрирах към нов антивирус явно докато съм бил без firewall.... 1. Десктопа започна да изчезва при стартиране на системата с познатото съобщения Restore Youre Active Desktop.... Съобщението не можеше да се махне по никакъв начин... 2. В Gest account-а Windws Explorer спря да работи... не визуализираше дървото с директориите... 3. Няколко часа по-късно интернета започна да гасне Ctrl+Alt+Del също спря да работи... 4. Опитах System Restore и системата умря напълно... Още докато зарежда уина праска син екран за части от секундата и рестарт и така до безкрай... Какво опитах до тук... Де що AV Rescue CD-та намерих ефект никакъв всичко е чисто уж.... Restore през Erd Commander всички точки са ми изтрити без две но при тях проблема остава... Накрая опрях до добрия стар Windows Repair... Няма да навлизавм в подробности с колко зор си намерих windows който да има rеpair... Както и да е но и там имам проблем тъпия рипейр не ми разпознава мишката и клавиатурата които са на USB стига до едно положение в което тръгва да инсталира някакъв Bluetooth Video Capture WDM нз си какво и казва че неможе да мине някаква проверка желая ли да продължа и съответно два бутона които не мога да натисна... Ок хубаво намерих си стара клавиатура на PS2 работеща но отново стигам до същото място и не мога да натисна който и да е от бутоните клавиатурате пак не е активна... На тази система имам и втори Windows (7) ....ако мога с него нещо да направя ще се радвам да споделите... Въобще има ли начин как да прескоча тая глупост с тоя драйвер който въобще не ми трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имам много тежък проблем с едно XP... Предполагаема вирусна инфекция но явно не е по силите на нито една от антивирусните които съм ползвал...

Сериозните симптомите започнаха докато мигрирах към нов антивирус явно докато съм бил без firewall....

1. Десктопа започна да изчезва при стартиране на системата с познатото съобщения Restore Youre Active Desktop.... Съобщението не можеше да се махне по никакъв начин...

2. В Gest account-а Windws Explorer спря да работи... не визуализираше дървото с директориите...

3. Няколко часа по-късно интернета започна да гасне Ctrl+Alt+Del също спря да работи...

4. Опитах System Restore и системата умря напълно... Още докато зарежда уина праска син екран за части от секундата и рестарт и така до безкрай...

Какво опитах до тук... Де що AV Rescue CD-та намерих ефект никакъв всичко е чисто уж.... Restore през Erd Commander всички точки са ми изтрити без две но при тях проблема остава... Накрая опрях до добрия стар Windows Repair... Няма да навлизавм в подробности с колко зор си намерих windows който да има rеpair... Както и да е но и там имам проблем тъпия рипейр не ми разпознава мишката и клавиатурата които са на USB стига до едно положение в което тръгва да инсталира някакъв Bluetooth Video Capture WDM нз си какво и казва че неможе да мине някаква проверка желая ли да продължа и съответно два бутона които не мога да натисна... Ок хубаво намерих си стара клавиатура на PS2 работеща но отново стигам до същото място и не мога да натисна който и да е от бутоните клавиатурате пак не е активна...

На тази система имам и втори Windows (7) ....ако мога с него нещо да направя ще се радвам да споделите... Въобще има ли начин как да прескоча тая глупост с тоя драйвер който въобще не ми трябва...

Времето, отнемащо една преинсталация е около 30 мин.+ драйвъри и програми още толкова = 1 час. А ако питаш какво да правиш със седмицата, то след преинсталацията на ХР, ползвай програмата EasyBCD, за да си възстановиш двойното зареждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не преинсталацията е най-лесното нещо... А аз не съм по лесните неща...BTW програми имам около 40 GB наистина ли вярваш че за 1 час ще мога да кача всичко??? Тоя уиндоус не е преинсталиран от 2009-та и смятам да не го махам докато не му спрат поддръжката от MS... Няма да мирясам докато не го поправя и докато не разбера с каква гадинка си имам работа....Други предложения? Двойното зареждане може да се оправи и през диска на Windows 7 не е там проблема...

Редактирано от Stormrage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не че имам проблем голям проблем с операционната система, но всеки знае капка по капка какво става. Дяла където ми е Windows-а е доста малък, но достатъчен за него. Проблема е, че с течение на времето вече около 4 години са се натрупали много излишни файлове, които нямам достатъчно познания в областта на софтуера и не смея да пипам и трия нещо което не знам какво е. Използвал съм много програми за почистване и оптимизация, но и те не разпознават следите от деинсталирани програми пейдж файл, бакъпи и какво ли още не.

Ще може ли да ми помогнете доколкото можете с почистването на около 2 гигабайта боклуци. Прекалено трудно и бавно ще е ако почна ръчно да търся и трия няколко хиляди файла един по един.

Някакви предпожения? Благодаря предварително!

П.П. Мислех да пише темата за инфектирама състема, но май не е там мястото на странния ми проблем. Преинсталацията не е решение. Имам много информация която съм събирал с години и ще ми трябват поне няколко месеца да възстановя всичко по мястото му.

Можеш да погледнеш и във папка temp какво има. Във изпълни постави ( %temp% ) и вътре във папката можещ да изтриеш всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вече добрата Tune Up може да ти изчисти баласта! Друга възможност: Revo Uninstaler PRO... в опция заличаване на доказателства... гарантирани 2-3 ГБ фрии... За зарази евентуално се обърнете където трябва! ------------------------------------------------------------------------ Revo дори изтрива и последната точка за възтановяване!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш и във папка temp какво има. Във изпълни постави ( %temp% ) и вътре във папката можещ да изтриеш всичко.

Вече е малко късно. Бях омазал файловата таблица и файловете за стартиране в опит за почистване и се наложи принудителна преинсталация. Всичко се оправи, но ще е добре да мина едно много подробно сканиране с някоя почистваща почти всички следи и ненужни файлове.

Хубавото е, че се оправиха всички проблеми а лошото е, че загубих информация събирана подреждана с години. Ако ми потрябва нещо ще трябва пак да го търся и свалям, но поне ще ме изкара още много години. Предишния Windows изкара около 4-5 години. Този може да изкара двойно повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е след преинсталация няма какво да почиствате... Друг е въпросът дали е било наложително да изтриете "D" дял с ценните филми,видео и други Ваши данни.

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е след преинсталация няма какво да почиствате...

Друг е въпросът дали е било наложително да изтриете "D" дял

с ценните филми,видео и други Ваши данни.

Не съм трил D, но в C имах доста важни картинки, схеми и линкове в текстови файлове. Късно е вече за тях. Когато ми трябват ще си ги намеря пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми каже защо ми излизат тия символи при опит за преинсталиране на Windows XP? Цък

Редактирано от h0useman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото скоро да ви е правило проблеми? Защото на мен ми приличат повече на артефакти от видеокартата? :) Някъде другаде да виждате подобни артефакти освен там? В биос напримерно как стоят нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, имам следния проблем: Ползвам Windows XP SP3 и преди няколко дни си обнових драйвърите с Driver Genius. Що за глупава идея... Както и да е. До тук добре, но вчера компютърът ми започна да се рестартира през неопределен интервал от време. Помислих, че проблемът не е толкова сложен, но започнах да получвам BSOD със следното съобщение за грешка: Driver_Irql_Not_Less_Or_Equal 0x73DC696 atapi.sys - Address F73DC696 base at F73D7000; Date stamp 4802539d. Опитах да вляза под Safe Mode и да roll back-на драйвърът, който тогава си мислех, че най-вероятно е или този на CD ROM устройството, или на LAN картата, но не успях дори да вляза в Safe Mode, тъй като компютърът бе започнал да се рестартира на все по-малки интервали и вече не можех дори да се логна в акаунта си. Проблемът продължи със серия от различни BSOD с различни номера на грешки като всички се отнасяха за atapi.sys. Тогава освен рестартите, компютъра взе и да гасне от само себе си отвреме навреме. Реших да преинсталирам, но и това не помогна. Всичко вървеше добре преди екрана, който казва "Installing devices...". Забива на 35 мин. и така си стои. После ребуутнах, извадих диска и пак опитах да вляза в Safe Mode, но не успях - той продължава да си се рестартира и да се опитва да завърши инсталацията на Windows - неуспешно. Моля, дайте ми някаква идея какво да правя... :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Моля, дайте ми някаква идея какво да правя... :shock11:

При новата инсталация форматирахте ли дял С? Ако не, опитайте с формат. Ако имате важни данни там, то заредете някаква ОС от СД или флашка и си я преместете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...