Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

С какъв Уин си?

Windows XP Pro SP3 но се извинявам много. Тръгват просто явно одеве компютъра ми е бил прекалено натоварен и затова не тръгна. Благодаря все пак за отделеното внимание :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Значи проблема е следния бях с виста и сичко си беше ОК, но започна да ми бъгяви затова вкарах ХР. Под ХР ми забиваше страшно много затова инсталирах друга верстия сървис пак 3 и беше същото. Минах отново на виста пак същото страшно много забива и чакам по 10 минути да ми отвори My computer. Форматирах целия хард след това вкарах виста и сичко беше на 6. На сутринта пак същия проблем. Бях се заразил с вируса парите и затва го форматирах. Може ли проблема да е някъф хардуерен? HP Compaq 6730s взех си го преди 6 месеца без ОС и си вървеше екстра ама нз кво му стана процесор: Intel Pentium Dual-Core Processor T3400 (2.16 GHz, 1 MB L2 cache, 667 MHz FSB) памет: 3 GB твърд диск: 320 GB видеокарта: ATI Mobility Radeon HD 3430 256 MB dedicated video memory (512 MB HyperMemory)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е следния бях с виста и сичко си беше ОК, но започна да ми бъгяви затова вкарах ХР. Под ХР ми забиваше страшно много затова инсталирах друга верстия сървис пак 3 и беше същото. Минах отново на виста пак същото страшно много забива и чакам по 10 минути да ми отвори My computer. Форматирах целия хард след това вкарах виста и сичко беше на 6. На сутринта пак същия проблем. Бях се заразил с вируса парите и затва го форматирах. Може ли проблема да е някъф хардуерен?

50/50

Ако сте ги прехвърлили и ползвате програми от преди формата е напълно възможно да сте прехвърлили и заразените вече

Затова Ви препоръчвам да направите бакъп на цялата Ви информация - документи, снимки, филми, песни и други. Необходимо е да се отървете от всички файлове с разширения: .exe/.scr/.htm/.html/.xml/.zip/.rar . Това е така, защото тези файлове най-вероятно са инфектирани. Ако ги съхраните и след преинсталацията ги възстановите, те отново ще инфектират системата Ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50/50

Ако сте ги прехвърлили и ползвате програми от преди формата е напълно възможно да сте прехвърлили и заразените вече

Затова Ви препоръчвам да направите бакъп на цялата Ви информация - документи, снимки, филми, песни и други. Необходимо е да се отървете от всички файлове с разширения: .exe/.scr/.htm/.html/.xml/.zip/.rar . Това е така, защото тези файлове най-вероятно са инфектирани. Ако ги съхраните и след преинсталацията ги възстановите, те отново ще инфектират системата Ви.

Значи аз форматирах целия хард веднъж под NTFS след това 2 пъти под Quick и след това теглих всичко наново и беше за няколко часа добре след това пак бози и все си мисля че е хардуерен проблем последно време започна да ми излиза и син екран :|

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо немога да отварям архиви изписа ми ....архиват е от неизвесна форма или е повреден

Ами то си е казало - или е неизвестен формат, или е повреден архивният файл.

...последно време започна да ми излиза и син екран :|

Ами виж си грешката от синия екран, тя ще те ориентира. Провери и какви са му температурите. Възможно е и проблемът да е в скапан драйвер.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами температурите са доста високи. Пц-то много бързо започва да грее въпреки че е било изключено цяла нощ. А относно драйверите тегля ги от сайта на HP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами температурите са доста високи....

Колко? Имай предвид, че лаптопите работят при по-високи температури от настолните. Можеш да пуснеш тестове на РАМ-та и харда, профилактично. И кажи каква е грешката от синия екран.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз форматирах целия хард веднъж под NTFS след това 2 пъти под Quick и след това теглих всичко наново и беше за няколко часа добре след това пак бози и все си мисля че е хардуерен проблем последно време започна да ми излиза и син екран :|

Но така или иначе за да бъдем сигурни трябва да изключим едната възможност.

Предлагам,ако имаш желание и време, отвори нова тема в Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами как мога да го оправя архива

Пробвай да го изтеглиш наново бе... Ако не стане значи е прецакан торента или там каквото теглиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следният проблем - когато си пусна компа, който е с Windows XP Professional SP2 ми изкарва Desktop-a но когато цъкна Task Manager-a не ми показва процесите от кой потребител са. Някъде след 30 сек след това обновява екрана и всичко си е нормално. Дори преинсталирах от SP3 на SP2 но проблема си остана. Ето снимка - post-138978-1250536324_thumb.jpg. Някой знае ли защо е така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли лек за следния проблем: Като се цъкне с десен клавиш на мишката върху икона или декстопа ХР Pro SP2 замръзва. Необходимо е да се извика Task Manager, да се затвори процеса декстоп или прозореца при който се е случило забиването и така се оправя. Но когато се изтегли нов файл или се създаде такъв ако се цъкне отново с десен клик на мишката се повтаря всичко-забиване, необходимост от Task Manager... Някой може ли да ми помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли лек за следния проблем: Като се цъкне с десен клавиш на мишката върху икона или декстопа ХР Pro SP2 замръзва.

............

Moже да погледнеш ShellExView. И това мнение.

P.S. Хм, сега видях, че имаш SP 2. Не разбирам, XP го спряха от разработка, има само обновявания по сигурността, има Service Pack 3 отдавна. Изпуснал си маса обновявания. Имай предвид, че основните клиенти на форума за HJT са точно със SP 2...

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но един приятел отваря същия архив прблема не е от архива а от мен които който може да ми помогне да пише.Благодаря предварително. Публикувано изображение

Редактирано от Unstabble_goat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже да погледнеш ShellExView. И това мнение.

P.S. Хм, сега видях, че имаш SP 2. Не разбирам, XP го спряха от разработка, има само обновявания по сигурността, има Service Pack 3 отдавна. Изпуснал си маса обновявания. Имай предвид, че основните клиенти на форума за HJT са точно със SP 2...

Хех. Щом искаш да чуеш цялата история, заповядай. Бях със SP3, но от него едното процесорно ядро стоеше на 90 процента, а другото на 2-3. Четох, че това било предизвиквано най-често от дънната платка и нейната несъвместимост с процесора. Така и не пишеше какво точно пречинява проблема, драйвер или някой файл. Понататък търсенето ми удари на камък. После установих, че някоя от програмите прави тези поразий- оказах се прав, Ashampoo Burning Center съсипваше системата, въпреки че записваше добре. След като я отстраних четох някъде, мисля че в newsgroups, че SP3 е в дъното на цялата тази история. Премахнах го и оттогава само веднъж се получи подобен проблем.

Относно предложената от теб помощ-програмата я имам, а мнението съм го чел. Не ми помогнаха (преди време пак опитвах подобни лекове) особено. Системата оттогава е по-бърза действително, но проблемът остава. Благодаря ти все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех. Щом искаш да чуеш цялата история, заповядай. Бях със SP3, но от него едното процесорно ядро стоеше на 90 процента, а другото на 2-3.

.............

После установих, че някоя от програмите прави тези поразий- оказах се прав, Ashampoo Burning Center съсипваше системата, въпреки че записваше добре. След като я отстраних четох някъде, мисля че в newsgroups, че SP3 е в дъното на цялата тази история. Премахнах го и оттогава само веднъж се получи подобен проблем.

Относно предложената от теб помощ-програмата я имам, а мнението съм го чел. Не ми помогнаха (преди време пак опитвах подобни лекове) особено. Системата оттогава е по-бърза действително, но проблемът остава. Благодаря ти все пак.

Не съм сигурен, че си решил проблемите с натоварването на ядрата на процесора, като си се върнал на SP 2. Пропусна да уточниш кога се получава разминаване в товарите на ядрата. При пускане да речем на видео или при стартиране на някое конкретно приложение?

Веднъж в този форум имахме подобен на твоя случай с различен товар на ядрата, като това беше предизвикано от стари кодеци (огромно разминаване на товарите на CPU ядрата при пускане на MKV). След инсталирането на нов кодек-пакет нещата се оправиха.

Имал съм някакъв подобен случай с товарите на XP SP3 при конфликт на кодеци на nero и DivX. Положението се оправи след махане на nero кодеците и инсталация на последната версия на DivX. Винаги може да провериш кодеците с K-Lite Codec Tweak Tool. Програмата като че ли не помага за отстраняване на подобен на твоя проблем, но не е зле да я пускаш от време на време за профилактика.

Ако искаш, опитай: Start -> Run -> cmd -> sfc /scannow. За цeлта ще ти е необходимо инсталационно CD на Windows XP (със съответния сервизен пакет).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че си решил проблемите с натоварването на ядрата на процесора, като си се върнал на SP 2. Пропусна да уточниш кога се получава разминаване в товарите на ядрата. При пускане да речем на видео или при стартиране на някое конкретно приложение?

Конкретното приложение беше Ashampoo-то, а след него всяка една друга програма или игри вървеше по такъв начин (едното ядро го товари на 90 процента, а другото на 3-4). Върнах с Restore Point времето, изстрих програмата всичко тръгна наред. След това има няма няколко дена компютъра си се ъпдейтна със СП3 и всичко започна отначало.

Веднъж в този форум имахме подобен на твоя случай с различен товар на ядрата, като това беше предизвикано от стари кодеци (огромно разминаване на товарите на CPU ядрата при пускане на MKV). След инсталирането на нов кодек-пакет нещата се оправиха.

Да, описания случай е сходен, разликата е, че когато стартирах Ashampoo-то абсолютно всичко, което беше малко по-тежично приложение правеше едното ядро неизползваме(90 процента).

Ако искаш, опитай: Start -> Run -> cmd -> sfc /scannow. За цeлта ще ти е необходимо инсталационно CD на Windows XP (със съответния сервизен пакет).

И това съм пробвал, но няма голямо подобрение. Използвах функцията в WinXP Manager, но не оказа желания ефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретното приложение беше Ashampoo-то, а след него всяка една друга програма или игри вървеше по такъв начин (едното ядро го товари на 90 процента, а другото на 3-4). Върнах с Restore Point времето, изстрих програмата всичко тръгна наред. След това има няма няколко дена компютъра си се ъпдейтна със СП3 и всичко започна отначало.

....................

И това съм пробвал, но няма голямо подобрение. Използвах функцията в WinXP Manager, но не оказа желания ефект.

Доста странно, може и да излезеш прав за някои несъвместимости. Ще пробвам Ashampoo, заинтригува ме. Отдавна не бях слагал програма на шампоаните. Дали имаш предвид това, като споменаваш Ashampoo Burning Center -> Ashampoo Burning Studio 9?

Пробвал ли си инсталация на чисто (триене на дялове, създаване, формат, инсталация на пълен чист/ untouched Windows XP), след като си използвал това чудо на Ashampoo? A инсталация на друга операционна система, например Vista или Windows 7?

P.S.

1. Във WinXP Manager се стартира sfc /scannow като натиснеш някакъв си бутон, май беше за Repair на системни файлове...

2. Упс, забравих. Може да провериш за подписани драйвери със Start -> Run -> sigverif

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как да ти кажа компютъра тогава не беше прясно инсталиран, имаше едно 6 месеца. Използвах Ashampoo версия 7 тогава, но от началото нямаше никакви проблеми. После изведнъж се получи този проблем. Спомням си, че не бях инсталирал нищо друго този ден. Стартирах програмата, записах един диск, рестартирах компа и тръгнах да играя Hearts of Iron 2-непретенциозна към конфигурацията игра. Забелязах доста забавено стартиране на играта, а самата игра беше доста затруднена. Стартирах TaskManager-a и забелязах, че едното ядро работи на максимална мощност за разлика от другото. И от тук се започна всичко. Иначе на лаптопа използвам също Ahampoo Burning Studio 9, но ОС е Виста Унлимейт. За сега нямам никакви проблеми. ПС)Когато разбрах къде е проблема сложих и по-нова версия. Това също не даде резултат. Внимателно прочетох Release Notes, но не забелязах някакви поправки по отношение на моя проблем.

Редактирано от Rommel42 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи като си пусна компа, след около 20 минути доло лентата със задачите ми става като на уин 98. Не ще да се пуска докато не рестартирам. След 20 минути пак така. Какъв е проблема?

И аз имам този проблем. ПОМОЩ ;( Редактирано от jellybonn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр на всички.От днес имам голям проблем с валидността на windows xp sp3.Качил съм снимка на проблема понеже за първи път се сблъсквам с него и ме дразни.Какво трябва да направя за да се махне пък не ми пука че операционната система е копие.Не ми се обяснава много какво се появява ако натискам нещо около него защото каквото и да натисна ми прави проверка и ми пише да си купя оригинален windows което няма да стане и ще видим коя глава е по твърда, тяхната или моята.

_______.bmp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр на всички.От днес имам голям проблем с валидността на windows xp sp3.Качил съм снимка на проблема понеже за първи път се сблъсквам с него и ме дразни.Какво трябва да направя за да се махне пък не ми пука че операционната система е копие.Не ми се обяснава много какво се появява ако натискам нещо около него защото каквото и да натисна ми прави проверка и ми пише да си купя оригинален windows което няма да стане и ще видим коя глава е по твърда, тяхната или моята.

Изтегли това и си готов!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета имам проблем. Вчера стана шитня с win-а компа се рестартна сам и изписа да отвори win-а в save mode. сега е на сервис, моля кажете ако знаекете какво му е и колко горе долу ще ми вземат и дали ше има прейнсталл

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли това и си готов!

Благодаря много стана работата и това се махна.Случайно няма ли някакви странични ефекти от премахването на някакви 2 файла.Забелязах че при рестартирането се включи много бавно.Дано занапред да си е бързо както беше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване