Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

При новата инсталация форматирахте ли дял С? Ако не, опитайте с формат. Ако имате важни данни там, то заредете някаква ОС от СД или флашка и си я преместете.

Форматирах го на NTFS. Също пробвах да заредя Ubuntu и Kubuntu от CD, но и това не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не отворите компютъра и да го огледате за нещо съмнително прегледайте тази тема http://www.kaldata.c...8A%D1%80%D0%B0/ Съмнява ме че има някакво съвпадение с обновяването :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oпитайте с HIren's, в пакета има и "жив" Windows.

Предполагам имате предвид инструмента Mini Windows XP. При опит да се стартира, компютърът пак се рестартира.

Защо не отворите компютъра и да го огледате за нещо съмнително прегледайте тази тема http://www.kaldata.c...8A%D1%80%D0%B0/ Съмнява ме че има някакво съвпадение с обновяването :(

Огледах всичко вътре, но нищо не ми се стори съмнително. Единственото, което ми дойде наум е да сменя записващото устройство с друго, но резултат няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли прах ? да не е паднал някой охладител ? ако трябва отворете и захранването и прегледайте за надути кондензатори - проблема е хардуерен и не е ЦД .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли прах ? да не е паднал някой охладител ? ако трябва отворете и захранването и прегледайте за надути кондензатори - проблема е хардуерен и не е ЦД .

Свалих захранването. Кондензаторите са наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А работят ли всички вентилатори ? би трябвало да загрява нещо , щом работи малко и гасне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко работи. Прегряване е първото нещо, за което се сетих да проверя и изключих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , ако имаш повече от една плочка рам , пробвай с една , сменяй и мястото , след това с другата плочка ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш , сваляш всички допълнителни платки и хард , оставяш само процесор , рам и видео , даже ако имаш вградено , само с него остави външното го махни - рестартирай биоса и пробвай да заредиш жива ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или скапана РАМ, или лоши сектори по харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото скоро да ви е правило проблеми? Защото на мен ми приличат повече на артефакти от видеокартата? :)

Някъде другаде да виждате подобни артефакти освен там? В биос напримерно как стоят нещата?

Не, само като тръгна да преинсталирам тогава ми изкарва тия символи и не мога да стартирам преинсталацията.Компютъра е с инсталиран Windows 7, обаче конфигурацията не е толкова мощтна и компютъра работи бавно и за това искам да заменя 7-цата с XP.Значи слагам диска с XP, настройвам от BIOS да чете първо от CD устройството и нали ми излиза надписа Press any key to boot from cd, натискам прозволно копче и се появяват тия символи и до тука... къде може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и се появяват тия символи и до тука...

Какво означава "до тука"? Пробвай ресет на биос-а и провери кондензаторите, включително захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така да добавя колегата, може да се сложи харда на друг компютър и да се провери там с опит за инсталация, но мисля че с рестартирането на биоса нещата ще се оправят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам харддиск със 80 ГБ пространство. Той разделен на три дяла:

С: - Общ размер 19,5 ГБ

D: - Общ размер 39,0 ГБ

E: - Общ размер 15,9 ГБ

Общо - 74,4 ГБ Само не разбирам защо като харддиска е 80 ГБ, а резултата е с 5,6 ГБ по-малко от дадения размер на ХДД. Та ето го и въпроса.

Как мога да направя така, че на всеки дял да има по 25 ГБ? В смисъл пространството да го разделя поравно на всички дялове. Обаче ме е страх, защото ако взема пространство примерно 10,0 ГБ от диск Д: има ли риск да се загуби част от информацията на дяла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е в различното използване на термините кило (K) и мега (М). По принцип, кило означава 1000, а мега 1 000 000 (1000*1000). Обаче, когато говорим за компютри кило е 1024, а мега 1,048,576 (1024*1024). Така, един мегабайт може да бъде 1 000 000 байта (според производителите), но в компютърните мерки в този случай сте с 48,576 байта по-малко от 1MB. Когато говорим за GB, числата стават по-големи, както и разликите в обема.

За оразмеряването на диска:

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=46315

"Acronis Disk Director Suite" или "Partition Magic" или "EASEUS Partition Master Home Edition".Разцепва,оразмеряване и слива партишъни под windows без никакъв проблем.

Partition Magic - инсталиране и работа с програмата

http://uroci.net/urok/2040/Partition-Magic---инсталиране-и-работа-с-програмата.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Проблема е, че не ми зарежда фейсбук през абсолютно никой от браузърите. Пробвах да ги изтрия и да ги инсталирам на чисто, пробвах с поправка на регистрите, но без успех...

Някакви предложения ?

post-157251-0-28244900-1337280477_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е страхотно. А с антивирусната как сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е страхотно. А с антивирусната как сте?

Nod32 v2.7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nod32 v2.7

Не ми звучи много актуално версията, а вероятно е и кракната...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте !

Проблема е, че не ми зарежда фейсбук през абсолютно никой от браузърите. Пробвах да ги изтрия и да ги инсталирам на чисто, пробвах с поправка на регистрите, но без успех...

Някакви предложения ?

Може да пробваш през portable вариант на някой браузър.Примерно Opera portable.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми звучи много актуално версията, а вероятно е и кракната...?

Да, кракната е. Но и да изключа антивирусната, проблема пак е на лице...

Може да пробваш през portable вариант на някой браузър.Примерно Opera portable.

Това не помогна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, кракната е. Но и да изключа антивирусната, проблема пак е на лице...

Това не помогна..

Да, защото с тази стара и кракната антивирусна, все едно нямате такава, мога да се обзаложа, че вероятно сте развъдили цяла конюшня кончета и тем подобни гадинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, защото с тази стара и кракната антивирусна, все едно нямате такава, мога да се обзаложа, че вероятно сте развъдили цяла конюшня кончета и тем подобни гадинки.

Malwarebytes Anti-Malware ще свърши ли работа за откриването и събарянето на конюшнята или да търся друга антивирусна програма ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...