Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Ами ако аз съм ти я инсталирал едва дали ще можеш - това ми е първата работа да го изключа :)

когато купихме компютъра българския интерфейс беше инсталиран след това ''специалисти" преинсталираха операционната система след преинсталирането половината програми не работеха и трябваше да ги викаме пак за да ги оправят затова предполагам че ос не е лицензирана до колкото ги познавам те не биха платили за оригинална ос

Брей , трябва да са били големи специалисти и са ти инсталирали още един Windows от работеща ОС и сега се чудиш каква е тая каша :(

Съвет , отивай ама при друг специалист или прочети как се инсталира и направо преинсталирай компютъра :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някои има ли идеи как да въстановя системата

за да възтановиш системата трябва да имаш ТОЧКА ЗА ВЪЗТАНОВЯВАНЕ НА СИСТЕМАТА

ако нямаш няма начин да я възтановиш

ако си с Windows 7 има шанс защото системата самаси прави точки за възтановяване

ако си с windows XP трябва сам да си записваш точки за възтановяване ако нямаш такава няма начин освен преинсталация

П.П за по подробно обяснение ако си нямаш понятие пиши с каква операционна система си и ще ти обясня

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди няколко дни имам един проблем. Когато се ровя в нета или гледам някой филм, също и като проверявам нещо в папките ми, като затворя папката или я смаля не се показва десктопа с иконите. Показва се само лентата на задачите. Иначе като увелича отново смалената папка, тя се показва без проблеми, но смаля ли я като че ли папката остава на екрана, без да мога да заредя нещо от нея. Налага се да рестартирам компа за да се оправи. Ще ви бъда благодарен ако ми кажете как да се справя с този проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да знаем какво има в кутията, няма как да предложим драйвери.

Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-конкретно ни интересува дънната платка (чипсета й), и адаптера на мрежата. Тази снимка показва оптичните устройства и дискове, които в случая не ни трябват.

Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Преди няколко дни имам един проблем. Когато се ровя в нета или гледам някой филм, също и като проверявам нещо в папките ми, като затворя папката или я смаля не се показва десктопа с иконите. Показва се само лентата на задачите. Иначе като увелича отново смалената папка, тя се показва без проблеми, но смаля ли я като че ли папката остава на екрана, без да мога да заредя нещо от нея. Налага се да рестартирам компа за да се оправи. Ще ви бъда благодарен ако ми кажете как да се справя с този проблем.

Защото точно в този момент компютъра ви е забил и чете нещо от харда , лампичката не спира да свети и процесора ви е натоварен на 100 % .

От кога не е преинсталиран ? проверка за вируси и всякаква гад ? Пуснете диспечера на задачите и го погледнете в тоя момент колко е натоварен процесора и кой процес го товари .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото точно в този момент компютъра ви е забил и чете нещо от харда , лампичката не спира да свети и процесора ви е натоварен на 100 % .

От кога не е преинсталиран ? проверка за вируси и всякаква гад ? Пуснете диспечера на задачите и го погледнете в тоя момент колко е натоварен процесора и кой процес го товари .

Благодаря! От лятото не е преинсталирван, по-точно от юни. Антивирусната ми програма работи безупречно. Вчера деинсталирах една програма за поддържане на системата и дефрагментиране и от тогава нямам този проблем. А и също става така когато два браузъра остават отворени дълго време, няколко часа. Тогава забива системата, преди нямаше такива проблеми, но от един-два месеца е така, затова оставям само единия браузър отворен.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. По време на инсталацията на Windows XP Pro SP2 ми изписва следното съобщение: setup cannot copy the file query.htm. Имате ли представа от какво може да е ? Форматирал съм харда изцяло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт диска, на който е записан уиндоуса  или от оптичното устройство. Първо пробвай с друг диск(запиши си Уин-а на друго СД) и ако пак не стане смени оптичното устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. По време на инсталацията на Windows XP Pro SP2 ми изписва следното съобщение: setup cannot copy the file query.htm. Имате ли представа от какво може да е ? Форматирал съм харда изцяло.

АКо е само този файл мисля че можете спокойно да игнорирате грешката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се поне към SP3 а грешката е възможно да е от копието на ОС или лошо четящо устройство

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей,

Прочети тези (макар и леко стари материали)

http://pcworld.bg/8560_ssd_ili_hdd_da_izberem_za_laptopa

http://pcworld.bg/14695_ssd_diskovete__do_kolko_sa_resheni_problemite_s_tyah&page=1

Особено за броя на презаписите, технологията TRIM (за удължаване на живота на дисковете), за вредните навици като дефрагментацията и т.н.

Поздрави!

Здравейте!

За много години!

Така и така ме накарахте да се зачета (а чукча не читатель, чукча - писатель ;)  ), та в тази връзка как Ви се струват тези "манипулации" в/у XP:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?47244-XP32-64-SSD-Windows-Registry-Tweaks

п.с. Постът е относно работата на SSD с windows XP....

Редактирано от piston79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Това не обяснява, защо мразите братята Кирил и Методи? Ако не ми разбирате въпроса, погледнете към електронният ми подпис, там ще намерите отговора.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Под сейф мод виждат ли се файловете ?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички.

Проблемът ми започна когато уина ми започна сам да си де изключва.При опит да отворя стеам ,цс, браузер или дори когато се опитвах да се логна тук в сайта при натискане на тав за да си въведа паролата пак си изгасна.

Предположих че нещо уина се е сбозил и си викам ок сладам цд-то и преинсталвам както съм си правел и до сега.Да ама не :/ .Стигам до часта в която форматирам диска разделям си го на Ц и Д , избирам да продължи инсталацията върху Ц и натискам ентер .Показва ми се това съобщение като на снимката която прикачих.

Доколкото разбирам е нещо в харда и нали съм си любопитен и ме човърка да си оправя сам проблема разкачих харда и пак го закачих .Да съм напълно искрен даже  го отворих и май направих огромна грешка.Харда ми си издаваше леко транни звуци като цъгъркане (ако това е от някакво значение).

Та въпросът ми е има ли някаква оправия това нещо и ако някъде аз съм сгафил ,моля да няма подигравки от ваша страна.Все пак не сме се родили научени , ако можете да ми обясните къде съм сгрешил и за напред какво не трябва да се бута или прави при такива проблеми.

Благодаря предварително.

post-321375-0-11533100-1357171459_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може и така да е все пак пц-то ми е вече на 6 години и само 1 платка рам има добавяна и сменена лан карта.Странното ми е че ми отчита харда в биоса а по време на инсталация ми вади грешка или няма нищо общо с това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм имал такива случаи доста ,в които го отчита харда, но до там няма отваряне,няма тръгване!Ако имаш възможност можеш да пуснеш някоя програма за диагностика на харда като HD tune примерно!Но не разбрах сега изобщо работи ли компютъра или не?

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не си работи вече около 10-на пъти стигам до тази грешка , иначе си стартира добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване