Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Чакай че нещо не мога да схвана. Нали говориш за Администраторската парола, тази която се поставя, ако искаш де, по време на инсталацията. И която парола почти никой не я слага. Ако е тя нищо не пречи да си влезеш във ОС.

Точно тази :) 

Преди години я поставих лично и вече не я помня.

Другия администраторски акаунт на компютъра е със същата парола - тоест няма достъп до ОС без парола.

както и да е.

Мерси за съветите - единствения начин ще бъде да му сваля харда и да го ресетна на друг лаптоп, но това няма как да стане в момента  ;) 

Лека вечер на всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

НЕ.

Може да стане с това, но предполагам го нямаш под ръка: 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16812232002

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да имаш под ръка това - закачаш цд и готово :D

да, да, ама го няма  :D

Тези външните устройства на какъв интерфейс са? Не може да няма някой твой познат някое външно устройство.

Ако са през USB, гледах преди време из нета, че има такъв вид форматиране на флашка, че може да я разпознава като хард или друго устройство.  Нещо не мога да намеря линкове към програмката, но можеш да потърсиш. Поне знаеш какво ти трябва.

Ах, ето. Виж това:

USB Hack: Turn a USB Stick Into a Hard Drive or Local Disk

http://www.getusb.info/usb-hack-turn-a-usb-stick-into-a-hard-drive-or-local-disk/

не са през USB, ами през някаквъ дърт интерфейс :)

Всека пак става дума за лаптоп, който се води DELL PP01S

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да, да, ама го няма  :D

не са през USB, ами през някаквъ дърт интерфейс :)

Всека пак става дума за лаптоп, който се води DELL PP01S

Не съм пробвал опциите за буут през мрежа. Не търси ли някакъв линк като му дадеш тази опция?

Да му пуснеш линк към някоя жива дистрибуция и вече през нея ще успееш да махнеш паролата.

Аз ще пробвам моя да видя как е :)

До сега не ми се е налагало.

При мен опцията е Boot from Legacy Lan

И нищо не става... буутва си от харда.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При мен опцията е Boot from Legacy Lan

И нищо не става... буутва си от харда.

:D  ахам - същата работа.

да не говорим,ч е моят има предвид да се буутва през вградения си телефонен модем  :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отворил си хард диска? Смел си, признавам. :)

Ами човъркаше ме любопитството :D  Значи искаш да кажеш че може и аз да съм го доразвалил (ужас) :help wanted4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никой ли няма да помогне :( поне ми кажете друг сайт, в който мога да питам :(

Аз си мисля, че някой модератор трябва да ти измести темата във хардуерният раздел.

Или пък ти да си отвориш там нова такава тема.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново за жалост  :sobbing: ! 2-ри път преинсталилирам за 2 дни и при включването на компа нямам windows. Сега съм влязал под мини ХР /Hiren`s BootCD/  и Ви пиша. Къде е проблема...? Защо не ми зарежда windows-a ..? Как да Ви предоставя нужната информация за компа и Т.Н ..? Дали не е заминал харда ..? Моля за помощ ..  :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го изхвърлиш пробвай да го сканираш за лоши сектори с други програми /например HDtune и вградената в уиндоус/. Втората има опция "Сканирай за лоши сектори и опитай възстановяването им". До опцията се стига: "Моя компютър", "Локален диск C", щракаш с десен бутон, "Свойства", отваряш втория таб "Инструменти", "Проверка за грешки", "Проверяване", избираш втората опция. Първата опция проверява за грешки във файловата система и иска рестарт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да си е заминал харда!Не е лошо да кажеш поради каква причина преинсталираш,проблема който е наложил преинсталацията или симптомите на pcто преди това ,хардът години работа,лоши сектори ,прекъсвания и т.н.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема за преинсталацията беше , че започнаха няколко от програмите започнаха да не ми зареждат.

Gom Player , Skype ... Сканирах за вируси - нямаше. Мислех , че windows-a е "замазал" и реших да преинсталма , но уви ... 

/ Като преди това се опитах да преинсталирам програмите / 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз си мисля, че някой модератор трябва да ти измести темата във хардуерният раздел.

Или пък ти да си отвориш там нова такава тема.

лично според мен, проблема не е хардуерен ;) а и където и да пиша, никой не отговаря... :) мерси за помоща, приятел, лек ден

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ползваш Hiren, ползвай Victoria, за проверка на HDD и ще стане ясно, дали това е проблема..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
лично според мен, проблема не е хардуерен ;) а и където и да пиша, никой не отговаря... :) мерси за помоща, приятел, лек ден

Мога само да ти дам съвет. Той е защото мислиш че проблема не е хардуерен. Пробвай това от тази тема, което съм дал:

http://www.kaldata.com/forums/topic/204945-windows-7-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-bsod/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Viktoria / testst / strat - Горе в ляво ми дава  - Passport error ! 

Оправих Викторията вече сканира ... 

Разгледай темата. Може да помогне:

http://www.kaldata.com/forums/topic/168782-%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D1%81/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

въпросите ми са няколко и много бих се радвала ако някой ми помогне. :) Да не пропусна да спомена... лаптопа ми е HP compaq nc6000, а флашката ми е 4ГБ. Ако въобще има някакво значение. :D

• Първият ми въпрос е дали могат да се запишат 2 Windows-а, 7 и XP на една флашка? (Работата е там, че аз съм си записала 7-ца на флашката, но много ми бави лаптопа и искам да си сложа XP.. притеснявам се обаче, че няма да попадна на читав Win XP и ако си изтрия 7-цата, ще остана без лаптоп а нямам друга флашка и съм надалеч от настолния си комп.)

• Вторият е коя версия на XP бихте ми препоръчали? (По възможност да е изпробвана от вас и да работи.)

• Третият и последен въпрос е коя програма да ползвам да запиша XP-то? (Ако може и бързичко обяснение как се работи с нея.)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

въпросите ми са няколко и много бих се радвала ако някой ми помогне. :) Да не пропусна да спомена... лаптопа ми е HP compaq nc6000, а флашката ми е 4ГБ. Ако въобще има някакво значение. :D

• Първият ми въпрос е дали могат да се запишат 2 Windows-а, 7 и XP на една флашка? (Работата е там, че аз съм си записала 7-ца на флашката, но много ми бави лаптопа и искам да си сложа XP.. притеснявам се обаче, че няма да попадна на читав Win XP и ако си изтрия 7-цата, ще остана без лаптоп а нямам друга флашка и съм надалеч от настолния си комп.)

• Вторият е коя версия на XP бихте ми препоръчали? (По възможност да е изпробвана от вас и да работи.)

• Третият и последен въпрос е коя програма да ползвам да запиша XP-то? (Ако може и бързичко обяснение как се работи с нея.)

1. има тема в която тези неща за предъвквани стотици пъти

2. Тази версия, която сте си купила

3. Има десетки теми за това как се прави записа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. има тема в която тези неща за предъвквани стотици пъти

2. Тази версия, която сте си купила

3. Има десетки теми за това как се прави записа

Благодаря много за помощта...  :shake_puter: Ако тези теми са ми помогнали, нямаше да пиша наново... работата е там, че във всяка тема пише различно нещо, а на мен това не ми върши работа. За мен е важно да е сигурно, нямам желание да оставам без лаптоп точно сега.

Редактирано от buBuSii (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря много за помощта...  :shake_puter:

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употре*ата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да увелича размера на шрифта в command promt, но ми забива . Първата снимка е колко е малък шрифта, а 2рата при опит да влезна в менюто font какво се случва. Иначе другите менюта Layout, Colors и Опции ги отваря без проблем. Как да го оправя, че почти нищо не се вижда...

Мерси предварително.

post-250446-0-45999700-1357306378_thumb.

post-250446-0-66899000-1357306401_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитвам се да увелича размера на шрифта в command promt, но ми забива . Първата снимка е колко е малък шрифта, а 2рата при опит да влезна в менюто font какво се случва. Иначе другите менюта Layout, Colors и Опции ги отваря без проблем. Как да го оправя, че почти нищо не се вижда...

Мерси предварително.

Да сте инсталирал наскоро някакви шрифтове? Имам съмнения че някой то тях е счупен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване