Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Изключва ти чак след този екран, така ли?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Това настолен компютър ли е? Отвори капака и огледай кабелите и кондензаторите.Виж захранващия кабел как е.Може да пуснеш едно LiveCD (или флашка)  да видим всичко наред ли ще е. Ако ОС не е преинсталирана много отдавна, една преинсталирания ще реши проблема, но ти си решаваш.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следният както си правя нещо от компютъра и по някои път не иска да ми угасне монитора Настроил съм го да гасне след 1 минута ако не се ползва компа. Пробвал съм как ли не  и единственият вариант е да ресна компа за да почне пак да си гасне монитора .От какво може да е и как мога да го оправя този проблем без рестартиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следният както си правя нещо от компютъра и по някои път не иска да ми угасне монитора Настроил съм го да гасне след 1 минута ако не се ползва компа. Пробвал съм как ли не  и единственият вариант е да ресна компа за да почне пак да си гасне монитора .От какво може да е и как мога да го оправя този проблем без рестартиране.

Ех, и аз го имах този проблем преди години...: http://forums.softvisia.com/index.php/topic/12019-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%B8/

Та не знам как стана, май се оправи от самосебе си, а може и от изтриването на нещото в темата (поверете дали го имате: http://store.picbg.net/pubpic/F1/02/b37708721ac8f102.bmp) не съм преинсталирал от 30.04.2010 ...

А иначе ако все пак продължава да го прави - "подсещайте го" като отваряте отново настойките, премествате го например на 2 минути и прилагате после пак на 1 и давате ОК, а май става и без първото прилагане - направо на  2, после на 1 и ОК - без рестарт на системата! Надявам се ме разбрахте. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен го няма това  което е на снимката.Подсещал съм го но само някои път се оправя  но повечето пъти не иска.    

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,не съм единствения където го има този проблем ! Не знам колко време стана и при мен не се оправи.Вече ми стана навик да влизам там и да го настройвам на 25 мин.Дори като гледам Тв с "VLC media player" ми изгасва монитора,а вечер като го оставя пц-то монитора се включва !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не иска да гасне  :brick wall:

Редактирано от smurfavr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте приятели :) Имам инсталиран уин 7 , но искам да си върна xp всичко е точно , но изписва  , че има друга ОС инсталирана и пише да вкарам диска с Хр диска е вътре натискам ентър, но нищо . как да го оправя ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как искаш да си върнеш xp? Трябва да го инсталираш, ето линк как става: Инсталиране на Windows XP.

аз знам как се инсталира Xp , но са ми казвали , че след като е инсталиран Win 7 неможе да се върне Хр

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз знам как се инсталира Xp , но са ми казвали , че след като е инсталиран Win 7 неможе да се върне Хр

Може, но трябва да изтриеш всички дялове и ги създадеш отново. Затова първо си прехвърли ценната информация  на дискове.  Прочети и това http://windows7bg.com/index.php?/page/index.html/_/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BE%D1%81/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5-windows-7-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-windows-xp-%D0%B8-r23

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но трябва да изтриеш всички дялове и ги създадеш отново. Затова първо си прехвърли ценната информация  на дискове.  Прочети и това http://windows7bg.com/index.php?/page/index.html/_/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BE%D1%81/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5-windows-7-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-windows-xp-%D0%B8-r23

изтрих всички дялове избрах къде да инсталирам стигна до 45 процента и ми изписа , че неможе да продължи инсталацията диска бил повреден откакво може да е ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтрих всички дялове избрах къде да инсталирам стигна до 45 процента и ми изписа , че неможе да продължи инсталацията диска бил повреден откакво може да е ? 

Ако сте изтрили и създали отново дяловете, форматирали сте С и сте сигурен, че Уиндоуса на диска е читав, не би трябвало да има проблем. Копието чисто ли е ? В смисъл MSDN ли е? Грешка ли показа когато стигна до тези 45 процента? Какво пише ако е грешка? 

Може и да имате проблеми с харда на компютъра ?!

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте изтрили и създали отново дяловете, форматирали сте С и сте сигурен, че Уиндоуса на диска е читав, не би трябвало да има проблем. Копието чисто ли е ? В смисъл MSDN ли е? Грешка ли показа когато стигна до тези 45 процента? Какво пише ако е грешка? 

Може и да имате проблеми с харда на компютъра ?!

Копието не е читаво :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може диска да е надраскан, може самото копие на Уиндоус да не е читаво, може оптичното устройство да не може да прочете диска(а той да си здрав и Уин-а да е читав).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Вчера сестра ми изключила настолния от щепсела без shut down :D Била го приспала... :D

Та проблема беше син екран с включването.... Реших да преинсталирам Windows, но какво се случва по време на инсталацията...

http://prikachi.com/images/245/5994245o.jpg

Дадох му ОК, като бях сигурна, че нещо не е наред...

След това, стартира Windows, и преди да ми се появи десктопа пак бам.това съобщение...

http://prikachi.com/images/252/5994252V.jpg

Когато се опитах да инсталирам driver или да отворя какъвто и да е инсталационен файл на компа ми дава това съобщение. 
Форматирах няколко пъти и качих windows, но нищо не става. Пак същата история. Сега забелязох, че и мишката спря да работи...свети, но не работи..

Та дайте някакви идеи :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така посочени файлове + ограничения достъп + формат само на системното устройство - ситуацията ми напомня подобна такава при зловреден софтуер. В твоя случай може да е и проблемна инсталация на ОС.

Принципно се тръгва с отстраняване на софтуерен проблем, като такъв.

Иначе - най-лесно ще е да си прехвърлиш инф. някъде и да форматираш целия хард, ползвай система NTFS

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows-vista/comparing-ntfs-and-fat-file-systems . После отново правиш разделяне и инсталираш на чисто ОС. Провери и кабелите за дата трансфера. 

Успех :)

DPsFnshr.exe is simply a process used by your PC to open and execute the files that are required to run software and applications. It is known to all that Windows includes a huge number of files and folders, which are the main programs that comprise Windows operating system. If you are trying to launch a program but it cannot response, that means the associated DPsFnshr.exe process are missing or corrupted from the Applications folder. Occasionally, Windows becomes unresponsive because more and more process like DPsFnshr.exe file are corrupt or are an incorrect version that is not supported by the program or feature trying to access it.

What are the main causes of the DPsFnshr.exe error?

The error can be caused by various reasons, generally, these situations below would easily make the computer result in the DPsFnshr.exe error:

• DPsFnshr.exe file has been corrupted or deleted on the computer mistakenly
  • Related registry files has been damaged or corrupted
  • Windows or drivers have been out of date
  • Improper program installation or removal
  • Malicious spyware or virus invasion

Относно grpconv.exe - it`s a Windows Operating System tool. It is used to convert Windows 3.1 groups to folders when upgrading to Windows 95 or later. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

Още - To facilitate the upgrade from Windows 3.1 to Win95/98, an executable file named GRPCONV.EXE is included with Win95/98. This file provides the translation of groups and group items to folders and links unless you need to access Win 3.1 Group files

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, значи нямам друг избор, тъй като никаква програма от инсталираните от ОС не тръгва, ами изписва това съобщение....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте! Може ли да ми препоръчате някаква версия на Windows XP за лаптоп Lenovo V570c , защото не ми харесва нито 7  мицата нито Вистата купих си лаптопа преди 1 година а я съм ползвал 1 месец заради операционната система. Моля ви се кажете ми някакъв начин за инсталиране на Windows XP на този лаптоп моля ви се !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп ще работи перфектно с Windows 7. Проблемът вероятно е бил бъгавият Windows, който си свалил. Ако все пак искаш Xp, търси SP3, msdn версия. Това за msdn се отнася и да другите уиндоуси, де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато преинсталирах win 7 на настолният ми компютър на Winx XP  влизам в nETWORKconection и не ми показва двете мониторчета да се свържа към интер нет какво ли не неопитах но не се получава помощ ако може

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато преинсталирах win 7 на настолният ми компютър на Winx XP  влизам в nETWORKconection и не ми показва двете мониторчета да се свържа към интер нет какво ли не неопитах но не се получава помощ ако може

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен?

Подозирам че ти липсва драивера.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка поправка към поста на @ba4o_kiro64. Не е  "диспечера на задачите", а е "диспечер на устройствата (Device Manager)" . И аз мисля че липсва драйвера за мрежовата карта. Една проверка за липсващ драйвер:  Start >> My Computer >> Properties >>  Hardware  >> Device Manager.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване