Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

eni4ka

Най - тъжната песен, която сте слушали

Препоръчан отговор

Evanescence - My Immortal

<{POST_SNAPBACK}>

Ако има някой превода моля....Това все пак е моята слабост също и Милко Калайджиев- Искам само любов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от любимите ми песни,които винаги ме трогват до сълзи е на Аеросмит-I don't want to miss a thing.Текста е просто разбиващ,а музиката-зашеметяваща.Обожавам всяка една секунда от този шедьовър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от любимите ми песни,които винаги ме трогват до сълзи е на Аеросмит-I don't want to miss a thing.Текста е просто разбиващ,а музиката-зашеметяваща.Обожавам всяка една секунда от този шедьовър.

<{POST_SNAPBACK}>

Днес,когато по VH1 я даваха и се разплаках. ;)

Песента наистина е прекрасна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nightwish - Angels Fall First Within Temptation - Somewhere

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да определя една песен... Може би Кони Привередливые на Висоцки...

А може би Ария "Возьми моё сердце"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за много такива песени.Ще започна с една моя любима песен на Guns - Civil War. Това е най-хубавата им песен, но има нещо в нея, което ме натъжава много. Друга песен е на Machine Head - The Burning Red, и също по-горе неше спомената и на Queen - The Show Must Go On.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Oще вчера мислех да драсна някой ред, но реших да изчакам. Но днес вече не издържам. Не знам дали споделящите тук четат всичко написано преди тях, може би не ги интересува, но нима на тези които са го прочели не им прави впечатление, че от всички отговори дотук има само един за българска песен и два - за руски, всички останали са за песни на английски език.

За Бога, какво става? Толкова ли англофони сме станали, че разбираме по-добре английския от родния си български?

Да не говорим за това, че повечето пишат английските думи без правописни грешки в повечето случаи (може би просто копират текста), а като почнат да пишат на български - направо да ти се доплаче - има постове дето всяка дума е с правописна грешка, пунктуацията изобщо не я броя.

Но пак по темата - толкова ли добре знаем английския, че чувствата изразени с думи на този език в една песен са в състояние да ни развълнуват (и разплачат даже) много по-силно, отколкото чувствата изразени на родния ни език? Ако това е така - жална ни майка българска!

Това означава, че не познаваме езика си, че той не ни е вътрешна необходимост да изразяваме най-съкровеното в душата си и неминуемо вървим към залез като народност и култура.

И най-лошото е, че на никой не му пука от това!

Нима нямаме български песни, които да ви разплачат?

Извинявам се за споделеното извън темата, но според мен си трябва силно да се замислим за това какви сме и какви искаме да бъдем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима нямаме български песни, които да ви разплачат?

...ето мен например, кажи речи всички български песни, които излизат напоследък ме разплакват...чак ми иде да се гръмна някой път :)

А ти не се притеснявай чак толкова! Те повечето от нашите просто са преведени чужди песни и може би хората предпочитат оригинала :whist: За това не са виновни слушателите а "творците" :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песните които задължително ме разплакват са българските народни бавни родопски песни. Като малка ги знаех всичките от дядо ми. "Руфинкината" , "Полегнала е Тодора" ... и много много други.Настръхвам просто ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има чудесни български песни,които трогват.Като ,,Вървят ли двама`` ,,Осъдени души``,много народни песни,много поп песни и т.н.,но това е за всеки строго индивидуално.Вярно е,че трябва да ценим родната си музика,но никой не ни кара тя да бъде в сърцето ни на първо място.Уважението,любовта към нея ги има,но тази тема е за всеки строго индивидуална.Когато прочетох заглавието,в главата веднага ми изплува на Аеросмит.И това е така не защото в нея се пее на английски или защото е еди си какъв стил,а просто защото наистина нещо вътре в мен потрепва като я чуя.Слагам превод на текста тук. Не искам да пропускам нищо Бих могъл да остана буден,само за да чувам диханието ти. Да те гледам как се усмихваш,докато спиш, докато в далечната страна на сънищата, летиш. Мога да прекарам целия си живот в този сладък плен. Всеки момент прекаран с теб,е истинско съкровище за мен. Не искам за затварям очи. Не искам да заспивам, защото ще ми липсваш, и не искам да пропускам нищо. Защото дори когато те сънувам, най-сладкия сън,за който бленувам, пак ще ми липсваш,и не искам да пропускам нищо.... Лежейки до теб,слушайки как бие сърцето ти, се опитвам да позная какво сънуваш по лицето ти, и се чудя се дали съм в съня ти... Тогава целувам очите ти,и благодаря на Господ,че сме заедно, просто искам да стоя до теб, във времето безкрайно... Не искам за затварям очи. Не искам да заспивам, защото ще ми липсваш, и не искам да пропускам нищо. Защото дори когато те сънувам, най-сладкия сън,за който бленувам, пак ще ми липсваш,и не искам да пропускам нищо.... Не искам да пропускам нито една усмивка, Не искам да пропускам нито една целувка. Искам просто да стоя завинаги до тебе близко, точно както сега. Искам просто да те притискам до себе си, да чувам сърцето ти до моето сърце, и да прекарам цялото от времето си, така във твоите ръце... П.С.Преводът съм го правила аз.На места не е буквален превод,но е заради запазването на доброто и цялосто звучене на текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Evanescence-Wash it all away.mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

There you'll be - Faith Hill I don't want miss a thing - Aerosmith My immortal - Evanescence :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята е ''Brian May - Too Much Love Will Kill You'' ако някои може да ми даде перфектния превод ште сам много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слушам чалга ама определено никой неможе да изпее по-тъжна песен от циганин.Чувал съм много такива и ти пълнят душата някак си и те карат да се чудиш каква е мъката на тоя човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Westlife - Unbreakable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има толкова много тъжни песни дето слушам когато съм Публикувано изображение като например:

*Mariah Carey - Without you

*L'ame Immortelle - Fallen Angel

*Tony Braxton - Un break my heart

*Tina Arena ft. Mark Antony - I want to spent my lifetime loving you

старички са .. ама ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоян Михалев&Виктор-Откакто Ти Както Никога Преди Кирил Маричков-Моят свят Вървят ли двама Еvanescence-MY IMMORTAL.. HIM-Gone With The Sinn Damien Rice-The Blower's Daughter,Cold Water Green Day-Wake Me Up When September Ends The Corrs-Hurt Before Lemar-Time To Grow U2-Stuck In A Moment You Cannot Get Out Staind-Zoe Jane Mario Winans&P.Daddy-I don't Wanna Know много са...ние мечетата сме много чуствителни;):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да призная, че си прав, че сме позагърбили родния език, което изоибщо не е хубаво, но огледай се - не виждаш ли всичко около себе си на английски...имена на магазини...банки...какво ли още не ... не знам защо се получава така наистина в един момент в държавата си започнахме да обръщаме прекалено внимание на английският език...но тва не по темата:) Но важното за тази тема когато чуеш някоя песен какво ти трепва ... за какво си спомняш, изобщо какво в нея те кара да си тъжен:):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сещам за една българска- Б.Т.Р- Спасение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, когато песента е на родния ти език тя те превзема изцяло и наистина може да те разплаче. За мен такава е "Болка" на Георги Христов, а също и "Спасение" на БТР, както каза neophyte. От чуждите - Joe Cocker "I Who Have Nothing".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко от моите тъжни песни: Richard Marx - Right here waiting Deep Purple-Soldier of fortune Kiss-Forever Aerosmith-I don`t miss a thing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руши Видинлиев - От друга страна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...