Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bogoizbrania

От 'А' до 'Я' за сериалите - тема за зарибени

Препоръчан отговор

За колегите, да кажа: използвах търсачката, но върна много резултати и в началото още изглеждаха ненадеждни...

И така, има ли в този форум фенове на сериала, хора, които го гледат?

Споделете мнение!

И преди да почна да го хваля и разни подобни, да направя едно важно уточнение:

- Сериала не е за всеки, ако го обикнеш, то ще е от начало и адски силно, ако не ти хареса в началото, никога няма... И най-важното - трябва да си отворена личност с доста развинтено въображение, защото иначе няма да схванеш нищо.

И така, това е сериала, записан в книгата на Гинес, като най-дълго излъчваният, но не както "Дързост и красота", а че историята се развива вече 50 години, сега ще ги честваме, но самият сериал се развива доста накъсано през годините. Последните серии започват през 2005-та година, до ден днешен, но има и сериозно прекъсване около 2009-та година, продължило година и половина. Сегашните актьори споделят, че са го гледали в детството си и са мечтаели да играят в него.

Сериала е от Великобротания и ако някой очаква редовната американска лигня, много е сбъркал. Сериала не може да се сравнява с нищо американско и е уникален по своята същност и размах.

Ето малко повече информация: IMDb, WiKi, BBC...

Сериала грабва със своята оригиналност и абсолютна непредсказуемост. Има момент, в които история и мистерия се гради в продължение на няколко сезона, отделно от всички други свързани с конкретният сезон, както и всеки отделен епизод... На моменти мисълта на актьорите (сценаристите) е толкова бърза, че ти трябва да гледаш по 2-3 пъти, за да схванеш идеята.

Пълно е с интересни и комични ситуации, скрит и завоалиран хумор, но английски, трябва да свикнеш с него! Както и дълбоки, инстински мисли, чувства. Изпълнено е със всичко.

Това е сериал за мечтатели, за авантюристи, за ексцентристи. За любители на научната фантастика и оценяващи добрият хумор.

Сега ще предоставя няколко кратки откъса от него:

- започвам с един любителски трейлър, изработен от мен, но не и качен от мен, който няма никаква претенция да е нещо качествено, но все пак си ми харесва!!!

http://vbox7.com/play:1c55beaa

- след това трейлъра на един от най-дбрите сезони до тук, 6-ти

- Трейлъра за 1-вият сезон:

Иииииии

===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!

Трейлъра за 50 годишнината, изпълнен с история, изпълнен със запомнящи се моменти, изпълнен с духа на сериала!!!

===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!===!!!

И, 47 години (клипа е от преди известно време), цялата история, вкарана в 6 минути!

Също така е и един от малкото сериали, които имат и Spin-Off сериали като Torch Wood, което е анаграма от Doctor Who и Приключенията на Сара Джейн.

Искренно препоръчвам сериала на всеки, на съвременните хора препоръчвам да гледат САМО сериите от 2005-та година насам, иначе липсата на ефекти в старите може да не им хареса...

Невероятен сериал, уникален по същество, страхотен, откачен, умопрачителен, откачен, изящен, УНИКАЛЕН (не случайно го пиша пак :) ) Не е за всеки, признавам, но, опитайте го. Имам си свое правило за който и да е сериал - "Гледай първите 3 серии и ако не ти харесат, чао-чао, ако ти харесат, то тогава го гледай!"

Както и дългоочакваната загатка, която е била пред очите на всички, а именно: Коя е Ривър Сонг и какво общо има с Ейми Понд. :) :) Страхотно сценаристко решение, което оплита няколко сезона около тая мистерия, а тя реално е пред очите на всички... И страхотна игра с време и пространство, което е основното в сериала!

Та, гледайте 1-вите 3 серии от 2005-та година и да видим какво ще стане :)

Е, надявам се да съм ви заинтересовал поне мъничко :) Надявам се да отделите поне малко време на този велик сериал. Както всеки - има си и противници и поддръжници, аз очевидно го подкрепям и го смятам за един от топ 10 на всички времена, даже и в топ 3 бих го вкарал :) Някои серии заслужават и водещата позиция. Това е, може би, единственият сериал, който ме е карал да го чакам повече от година и то с нестихващ интерес!!!

Та, има ли фенове и бихте ли го гледали и ако ви накарам да го гледате: какво ви е мнението?

Поздрави и много весели и усмихнати дни и дано се съберем повече фенове!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми харесва как са развили историята на ангелите, другото си е много яко, особено като разбрах кой е Фейс оф Бо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми харесва как са развили историята на ангелите, другото си е много яко, особено като разбрах кой е Фейс оф Бо

Ангелите и Бо са доста от отдавна. Ама нищо. Прави ми впечатление, че двамата харесали, са от Linux раздела :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ангелите и Бо са доста от отдавна. Ама нищо. Прави ми впечатление, че двамата харесали, са от Linux раздела :D :D

Аз съм го гледал от начало до прекъсването преди Коледа.

След това не съм имал възможност да гледам какво е излязло

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам го като имам време! :)

По принцип си падам по sci-fi сериали и нямам най-любим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има фенове, има ! Много го харесвам това сериалче, даже ''обожавам''.  Спомням си, че първоначално да си призная бях малко скептично настроена, викам си фантастика - не си падам много по този жанр, но реших да пробвам и след като изглеждах първите няколко епизода - останах ''без думи''. Сериалът ме плени още от самото начало, било то невероятно заплетената история, силната актьорска игра, постоянната нагласа към всеки един доктор и неговите спътнички и т.н да не навлизам в подробности. :Д Също така в началото се опитвах да предположа и разгадая какво може да стане в следващите 5 мин., но след няколко неуспешни опита се отказах - това е един от малкото сериали, които не са толкова прозрачни и се чудиш във всеки един момент какво може да се случи и напрежението наистина е огромно. Та на тези, които се осмелят да гледат им пожелавам приятно пътуване във времето :Р 

Хубава вечер и от мен ! : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С голямо закъснение и аз да се впиша във феновете на доктора :) Дори и на Torchwood нищо, че е в пъти по кратък сериал от този за доктора :) Само последния сезон малко не съм разбрал кога е излязъл да го гледам. И на него ще му дойде времето тази година, надявам се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам Къртицата 2 по ТВ7 и се кефя на издънките, защото

Сексът в Базата вече е факт!

Сексът в Къртицата вече не е мираж!

м/у  Индира и Борислав

Тази вечер и  Пон-Пет в 20:30 ще гледам поредния епизод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път британците ми доказват, че нямат равни в сериалите.

Миналата година изгледах буквално на един дъх първите 3 сезона на Downton Abbey (със специалните коледни издания). Макар да включват легендата Шърли Маклейн, новите поамериканчени издания не ми се нрават особено. Затова пък, сякаш за компенсация, попаднах на The Fall с участието на Джилиън Андерсън (позната ви от "Досиетата Х" и "Криза").  С нетърпение очаквам втория сезон. Днес видях този тийзър и реших, че трябва да го споделя с вас.

Lhasa De Sela - Where do you go

...What do you sayWhen the rotted dayIs around your feetIn the noisy streetAnd your eyes fall rainFrom pain from painI say never againNever againNever again...

Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..Сериали/извън документалистиката/ които до сега са ми създавали тръпка и още повече от това, НЕ са много и са в подчертание откъм определена тематика :

Публикувано изображение

http://

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение"The 4400"....и разбира се брилянтният сериал "Ханибал"/2014/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Добър ден любов -Полина
    • от Anita Hristova Trifonova
      Сладост -поезия авторово А.Х.Т. sekirata cekupama .,  Полина -Добър ден, любов

• от И. Фрица
      Здравейте. Търся два филма. Надявам се някой да може да ми помогне. 
      1. Става въпрос за сериал от средата на 90-те  години, в който става въпрос за едно американско градче, в което се случват странни неща. Спомням си само малко от сериите. В едната от сериите главният герой (момче), не искаше да промени часа, когато се сменя с час назад или час напред. На сутринта когато се събуди, беше сам в град и не знаеше къде и какво се е случило. До като обикаляше сам, се натъкна на едно дете , на неговата възраст, което преди години също не е искало да смени часа. Така двамата разбраха, че са попаднали във времеви капан. Също си спомням, че на една от кутийте с мляко имаше неговата снимка, като изчезнало дете. В друга серия се сещам, как момчето се запозна със странни съседчета. Спомням си, че родителите на тези  съседчета ги караха да спят в легла, като консервени кутии, за да се съхраняват млади. В края на всяка серия, момчето слагаше в един шкаф, всякакви предмети от случките му. 
      2. Става въпрос пак за сериал, в който сериите не бяха свързани една с друга. Гледал съм го по "Канал 2". В една от сериите Става въпрос за един учен, който спира времето и се озовава сам ,в някой от големите американски университети. Хората там имаха странни усещания и се случваха странни неща, до като негов приятел му проследи записките и установи, че всъщност ученът не е спрял времето, а го е забързал. Двамата се срещнаха и започнаха да обсъждат теориите си. В серията имаше нещо странно с една бейзболна топка, която чупеше прозорец. Всички в стаята погледнаха навън, но не видяха никого, а всъщност ученът я беше хвърлил, но топката стоеше на едно място и по този начин обясняваше теорията на приятелят си. В друга серия ставаше въпрос за един човек, който работеше, като електричар в метрото. Един ден го удари ток, и когато се съвзе отиде в кръчмата, в която седеше всяка вечер. В този момент започна да изпитва Дежавю, като накрая установи, че всъщност вече е живял този ден . Спомням си, че в кръчмата имаше едно кученце, което го блъска каруца или кола, преди главният герой да го удари тока. А когато отива след инцидента в кръчмата вижда кученцето отново живо.
    • от Иванка Костова
      здравейте някой знае ли от къде да гледам сериала фреди благодаря

• Дарение

• Добави ново...