ivaylo85

RQ: Програма за търсене по снимка?

10 мнения в тази тема

Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???

Това дори във филмите още не са го "изобретили" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, докато се рових в нета да търся нещо по въпроса, прочетох, че майкрософт са имали подобен проект, наречен "Линкълн". Само че там е можело да снимаш с gsm-a си някакъв афиш например и след това по него да бъде открито мястото, на което ще се проведе събитието. Естествено не можеш да снимаш човек на улицата и да разбереш самоличността му. Сега обаче сайтът, свързан с този проект, вече не съществува. Предполагам,че се ползвало някаква предварително зададена база данни със снимки, така че хрумването ми не е пълна измишльотина :headphones:

Ето тук: http://new.klassa.bg/News/Read/article/1489_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D0%BF%D0%BE+%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD

Някъде по средата на статията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, но виж какво си писал ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубаво, но виж какво си писал ти.

Знам какво съм писал. Именно идеята ми беше сходна. Ако човекът или сградата са обществено известни могат да се вкарат в някаква база данни. Точно как може да стане- дори и не си представям. Но предполагам, че един ден и на това ще бъдем свидетели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ivaylo85 Съгласен сам с тебе cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tineye прави нещо от сорта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ivaylo85 Съгласен сам с тебе cool.gif

Tineye прави нещо от сорта

Вие двамата да не би да пишете ей така, защото си нямате работа ?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не съм чак толкова изперкал :rolleyes:

http://hicomm.bg/bg/articles/news/8590/Google-Goggles-–-търсете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не съм чак толкова изперкал :snowflake:

http://hicomm.bg/bg/articles/news/8590/Google-Goggles-–-търсете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.

Всъщност това което го пише там така и него намерих това гооглес или каквото беше ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход