ivaylo85

RQ: Програма за търсене по снимка?

10 мнения в тази тема

Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Може би няма такова животно, но все пак да питам. Има ли начин да се търси в интернет по снимка, за да разбера еввнтуално как се казва това, което е изобразено на нея. Например: видял съм снимка на някакъв човек или на сграда- и като не знам нищо за тях няма критерии, по които да ги търся с гугъл. Затова възможно ли е някакси да се копира снимката и да се пейстне в някаква търсачка или пък друг вариант???

Това дори във филмите още не са го "изобретили" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност, докато се рових в нета да търся нещо по въпроса, прочетох, че майкрософт са имали подобен проект, наречен "Линкълн". Само че там е можело да снимаш с gsm-a си някакъв афиш например и след това по него да бъде открито мястото, на което ще се проведе събитието. Естествено не можеш да снимаш човек на улицата и да разбереш самоличността му. Сега обаче сайтът, свързан с този проект, вече не съществува. Предполагам,че се ползвало някаква предварително зададена база данни със снимки, така че хрумването ми не е пълна измишльотина :headphones:

Ето тук: http://new.klassa.bg/News/Read/article/1489_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D0%BF%D0%BE+%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD

Някъде по средата на статията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво, но виж какво си писал ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Хубаво, но виж какво си писал ти.

Знам какво съм писал. Именно идеята ми беше сходна. Ако човекът или сградата са обществено известни могат да се вкарат в някаква база данни. Точно как може да стане- дори и не си представям. Но предполагам, че един ден и на това ще бъдем свидетели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ivaylo85 Съгласен сам с тебе cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Tineye прави нещо от сорта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivaylo85 Съгласен сам с тебе cool.gif

Tineye прави нещо от сорта

Вие двамата да не би да пишете ей така, защото си нямате работа ?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не съм чак толкова изперкал :rolleyes:

http://hicomm.bg/bg/articles/news/8590/Google-Goggles-–-търсете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не съм чак толкова изперкал :snowflake:

http://hicomm.bg/bg/articles/news/8590/Google-Goggles-–-търсете-по-снимка/

Може би вече сте научили за новата услуга на Гугъл. Именно за нещо подобно си мислех, когато пуснах темата, а и предполагах, че търсачка номер 1 първа ще осъществи тази идея. Сигурен съм, че услугата ще се развива и ще е много полезна. Ако някой я е ползвал да пише някакви отзиви за нея.

Всъщност това което го пише там така и него намерих това гооглес или каквото беше ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение