Премини към съдържанието
mermelqsta

Помощ с overclock на Sempron 3000+, am2, Manila

Препоръчан отговор

Вижте сега хора, извинявам ви се предварително, защото най- вероятно този проблем сте го срещали сигурно 12973412034 пъти, но АЗ НЕ РАЗБИРАМ МНОГО ОТ OVERCLOCK Та проблема ми е, че изчетох навсякъде всичко за този процесор, във всички форуми и така и не мога да разбера какво трябва да направя стъпка по стъпка, не разбирам от Биос, незнам дори дали моя Биос ще даде тази възможност за клокване и ми е нужно някой да ми обясни как да го направя стъпка по стъпка, ако ви се занимава разбира се... Някой да ми даде пример нещо или просто да ми обясни решил съм рано или късно просто да си сменя процесора но дотогава искам да пробвам дали мога да клокна и през това време да си го използвам максимално. Бачка на 1.6, искам поне на 2 ще стане ли?! Благодаря ви :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си изчел вече всичко, а прочете ли това? Ако си го прочел и все още "НЕ РАЗБИРАМ МНОГО ОТ OVERCLOCK" и "не разбирам от Биос, незнам дори дали моя Биос ще даде тази възможност за клокване", то по-добре не се захващай.

Ако все пак някой от колегите реши да повтаря неща, дъвкани многократно, дай малко повече информация относно конфигурацията си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си изчел вече всичко, а прочете ли това? Ако си го прочел и все още "НЕ РАЗБИРАМ МНОГО ОТ OVERCLOCK" и "не разбирам от Биос, незнам дори дали моя Биос ще даде тази възможност за клокване", то по-добре не се захващай.

Ако все пак някой от колегите реши да повтаря неща, дъвкани многократно, дай малко повече информация относно конфигурацията си!

MB: Gigabyte, M61SME-S2

CHIPSET: nVIDIA GEFORCE 6100/nFORCE 405

CPU: Sempron 3000+, am2, Manila, 1.6

RAM: A-data- 2gb- 667mhz ddr2

Pow-x 1gb 667 mhz ddr2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pow-x 1gb 667 mhz ddr2

Прочети наистина внимателно , но и се помъчи да го разбереш, доколкото можеш разбира се , а иначе са прави колегите ако не разбираш за какво става въпрос просто не се захващай последстията могат дабъдат необратими за хардуера и за джоба ти най-вече!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pow-x 1gb 667 mhz ddr2

Абе виждал съм 5 компа с това дъно и на всичките е сложен този процесор sempron3000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе виждал съм 5 компа с това дъно и на всичките е сложен този процесор sempron3000+

Аз съм със същия проц и с бокса съм го клокнал на 2.2 стабилни при температури 38 градуса и към 45-48 при 100% натоварване.

ПС: Скала много рам имаш незнаеш че вече се продават плочки от 1024гб рам Публикувано изображение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия проц и с бокса съм го клокнал на 2.2 стабилни при температури 38 градуса и към 45-48 при 100% натоварване.

ПС: Скала много рам имаш незнаеш че вече се продават плочки от 1024гб рам Публикувано изображение .

A как го направи, на мен в биоса ми излизат две неща който са за клока

FSI - 200

PCIE - 100

кое на колко трябва да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A как го направи, на мен в биоса ми излизат две неща който са за клока

FSI - 200

PCIE - 100

кое на колко трябва да е?

Човече,предишния коментар е от Юли месец миналата година.

Голямо старание полагаш за да го клокнеш тозипроцесор. :wors::):P:)

По-добре го остави да си изживее останалото време без мъки. :baby:

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване