Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

marto008

Проблем с рутер D-Link DL-524 или с Wi-Fi карта Intel(R) Wi-Fi 5100 AGN

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Ето какъв е проблема. На този рутер работат едно настолно РС и един лаптоп. Лаптопа под Windows Vista има интернет чрез Wi-Fi връзка. Връзката е идеална. Но когато инсталирам Windows XP Professional SP2 Wi-Fi връзката е твърде бавна, много бавно отваря страниците, а понякога не ги отваря. Прави ми впечатление, че срещу Signal streight пише Excellent, тоест има пълен обхват. Лаптопа се намира на около 2 метра от рутера. Та питам - от рутера ли е проблема или от Wi-Fi картата на лаптопа? Обадих се на HP от там ми казаха да ъпдейтна биос-а. Направих го, но проблема си седи, а нямам време да се разходя до тях. лаптопа е на около 2 месеца и рутера е на толкова. Допълвам, че връзката с кабел е перфектна.

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето какъв е проблема. На този рутер работат едно настолно РС и един лаптоп. Лаптопа под Windows Vista има интернет чрез Wi-Fi връзка. Връзката е идеална. Но когато инсталирам Windows XP Professional SP2 Wi-Fi връзката е твърде бавна, много бавно отваря страниците, а понякога не ги отваря. Прави ми впечатление, че срещу Signal streight пише Excellent, тоест има пълен обхват. Лаптопа се намира на около 2 метра от рутера. Та питам - от рутера ли е проблема или от Wi-Fi картата на лаптопа? Обадих се на HP от там ми казаха да ъпдейтна биос-а. Направих го, но проблема си седи, а нямам време да се разходя до тях. лаптопа е на около 2 месеца и рутера е на толкова. Допълвам, че връзката с кабел е перфектна.

Е щом на Виста няма проблем а на ХП има значи е от драйвъра за ХП :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Драйвъра го тегля от сайта на HP, но има проблем.

Е по пътя на логиката щом под виста няма проблем значи не е хардуерно.

А в рутера няма как да е! Виж може да опиташ да смениш канала на предаване

или типа парола смисъл криптирането :) в самия рутер или да ползваш вградения на хп менаджер за безжични връзки или обратното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених криптирането на WEP, но пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смених криптирането на WEP, но пак не става.

Канала от 11 евентуално можеш да пробваш да смениш на някой от другите въпреки че ме съмнява това да помогне пак

Това със смяната на вградения менаджер и оригиналния който евентуално върви с драйвера го пробвай също

Друго което ми идва на акъла вирус пак ме съмнява или ъпдейт на софтуера на рутера :P или изключване на рутера от захранването за минута и повторното му включване към ел. мрежата :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със изключване на рутера не помага. Канала беше на 6-ти и го преместих на 11-ти, но пак нищо не става. Какво по-точно представлява менажера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=125547

Погледни тук се дискотира темата за същия рутер. Повода е друг, но може да попиташ с лично съобщение някой от хората. Според писанията някои разбират и имат опит с такъв рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох я, но според мен работата май се върти около картата на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох я, но според мен работата май се върти около картата на лаптопа.

Според мен е абсурдно при условие, че си работи добре на виста просто дори и от официалния сайт явно драйвера ти прави мизерии за XP или самия билд на windows-a не е както трябва!

Защото замисли се на виста работи на XP неще е как да е от картата ;) явно драйвера, пробвай с друг!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста срещан проблем с този рутер. Из нета има много хора които се оплакват от забавянето. Провери за нов firmware, може да е оправен проблема при него. Само да питам Vista-та и XP-то лицензни ли са (платени)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вистата ми я инсталираха когато купих лаптопа. ХР-то ходих пак при тях да го инсталират. После пак сложих Виста Ultimate с някакъв код от нета. След това смених Виста с XP SP2 с код от нета, но той се оказа оригинален. Първо пробвах с един драйвър малко по-стар от този на сайта на НР, но не стана. Преинсталирах уина и изтеглих този от сайта на НР, но пак седи проблема. От НР ми казаха да направа ъпдейт на БИОС-а. Направих, но пак седи проблема. Изобщо се чудя какво става.

Вчера търсих из нета firmware за рутера, но нещо не можах да разбера къде е. Можете ли да ми дадете линк към него?

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-link

Само това намерих! Виж до ни сш объркал буквичката "L" с "I" = DI-524

Ако, да етука са му всичките работи DI-524

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах ъпдейта и има лек напредък, но не е скоростта която беше под Виста. Нещо липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"След това смених Виста с XP SP2 с код от нета, но той се оказа оригинален"

Ще ме извиняваш,ама няма нищо такова оригинално и безплатно!Кода от уиндоуса си важи само за един компютър,това че ти го приема при инсталиране не означва,че е оригинален!Пачнат,кракнат,активиран да,но не и оригинал!Работата с такъв пиратски софтуер ти причинява доста главоболие след време,ако му даваш ъпдейт на уиндоуса или на софтуер от Майкрософт и има да се чудиш къде ти е проблема и да си мислиш,че си с оригинал!Те като те засекат и.... познай от първия път какви ще са последствията за pc-то ти и коя ще е точката на рефлектиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"След това смених Виста с XP SP2 с код от нета, но той се оказа оригинален"

Ще ме извиняваш,ама няма нищо такова оригинално и безплатно!Кода от уиндоуса си важи само за един компютър,това че ти го приема при инсталиране не означва,че е оригинален!Пачнат,кракнат,активиран да,но не и оригинал!Работата с такъв пиратски софтуер ти причинява доста главоболие след време,ако му даваш ъпдейт на уиндоуса или на софтуер от Майкрософт и има да се чудиш къде ти е проблема и да си мислиш,че си с оригинал!Те като те засекат и.... познай от първия път какви ще са последствията за pc-то ти и коя ще е точката на рефлектиране!

Е като важи само за един компютър, защо има фирми, които инсталират Windows-и? Проблема е друг. Всеки знае, че ще му бъде по-изгодно, ако си изтегли уина от нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах ъпдейта и има лек напредък, но не е скоростта която беше под Виста. Нещо липсва.

питай тука http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=51

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре - я аз да те питам как съдиш за бавната скорост? Само по това че ти отваря бавно страниците или като теглиш торенти, файлове и подобни. Ако е само първото бих ти препоръчал да пробваш като за начало с друг браузър, да си махнеш нацяло криптирането на безжичната връзка и ако ти се занимава си сложи статично адресите на ЛАН картата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре - я аз да те питам как съдиш за бавната скорост? Само по това че ти отваря бавно страниците или като теглиш торенти, файлове и подобни. Ако е само първото бих ти препоръчал да пробваш като за начало с друг браузър, да си махнеш нацяло криптирането на безжичната връзка и ако ти се занимава си сложи статично адресите на ЛАН картата!

Днеска ръчах рутера и ся съм с безжичната връзка. Задоволително е, но не пак както на виста. Има още нещо което трябва да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази карта на моя Asus е голяма мъка с рутерите на БТК под linux. Използвах едина комшийска, незатворена мрежа известно време и под WindowsXP скороста беше към 10 пъти по бърза от тази под linux. След малко четене по форуми се оказа, че картата има проблеми с 802.11b и понеже рутерите на БТК стандартно са на mixed mode b and g ставаше някакъв проблем (дори с инсталирани последна версия драйвери). Когато рутера е 802.11g нямах проблеми. При теб ситуацията звучи подобно. Гледам, че твоя рутер също поддържа двата стандарта. Пробвай да го сложиш на 802.11g

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана ясно как да го сложа на 802.11g. Може ли обяснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея дали е възможно. Не съм използвал рутера. За по-лесно може да сложиш картата само на 802.11g: Control Panel -> Properties на картата -> Configure - > Advanced -> Wireless mode Надявам се да свърши рбаота.

post-41211-1245842985_thumb.jpg

Редактирано от the_X_files (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих така картата и сега съм с wireless връзката, но пак се бави.

Направих така картата и сега съм с wireless връзката, но пак се бави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...