Премини към съдържанието
pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

все някъде можете да намерите някоя стара PS2 клавиатура...

в BIOS разрешениа ли е USB периферията? (конкретно клавиатури и мишки.....то за другите май няма)

в дадения момент светят ли лампичките на клавиатурата (поне 1 според избрания режим - Num Lock, Caps Lock и/или Scrol Lock)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с NVIDIA GTA 9600 и имам проблем с резолюцията при игрите имат отсрани черно не са на пълен екран.Някой ако може да помогне да се оправи проблема .С вистата нямах проблеми.

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все някъде можете да намерите някоя стара PS2 клавиатура...

в BIOS разрешениа ли е USB периферията? (конкретно клавиатури и мишки.....то за другите май няма)

в дадения момент светят ли лампичките на клавиатурата (поне 1 според избрания режим - Num Lock, Caps Lock и/или Scrol Lock)

В Биос влизам - Можа ама само до Биос после до като се включи компа изцяло клавиятурата не реагира в бис нямам такова за USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с NVIDIA GTA 9600 и имам проблем с резолюцията при игрите имат отсрани черно не са на пълен екран.Някой ако може да помогне да се оправи проблема .С вистата нямах проблеми.

А защо примерно не се разровиш в опциите на играта и да си направиш видеото на съответната резолюция :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестартира се със или без син екран?

ако има така любимия ни BSOD, какво пише на него?

как забива? може ли да се извършват действия с мишката в такива ситуации? екрана става ли млечно бял (полупрозрачен)?

клок правен ли е?

Не се рестартира със син екран , просто се рестартира и после при пускане ми изписва "Start With Safe Mode , Start Windows Normally"и т.н. и аз съответно избирам "Start Windows Normally" и се стартира и така... А когато забива това ми се случва почти винаги като играя Warcraft (dota). Цвета на екрана не се променя просто зацикля и се чува някъв звук "тъъъъъъъъъъъъът" някво бръмчащо такова. Клок не съм правил. А и впрочем няколко пъти и сам се изключва компа напълно , не само рестарт , а спира на цяло и трябва после да го пускам ръчно. Това е ставало само 2-3 пъти , но все пак е факт дори не се бях сетил за това , но ето преди малко тамън като ти отговарях пак ми се изключи така и за това сега го пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се рестартира със син екран , просто се рестартира и после при пускане ми изписва "Start With Safe Mode , Start Windows Normally"и т.н. и аз съответно избирам "Start Windows Normally" и се стартира и така... А когато забива това ми се случва почти винаги като играя Warcraft (dota). Цвета на екрана не се променя просто зацикля и се чува някъв звук "тъъъъъъъъъъъъът" някво бръмчащо такова. Клок не съм правил. А и впрочем няколко пъти и сам се изключва компа напълно , не само рестарт , а спира на цяло и трябва после да го пускам ръчно. Това е ставало само 2-3 пъти , но все пак е факт дори не се бях сетил за това , но ето преди малко тамън като ти отговарях пак ми се изключи така и за това сега го пиша.

Провери ли как са ти температурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли как са ти температурите?

Ами проверих ги и ми се струват нормални. Ето скрийншот от Everest долу в дясно до часовника са температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намести хубаво плочктие памет (при изключен компютър и изваден захранващ кабел)

пусни съответно и 1 memtest

ъпдейтни драйвърите до последните им стабилни версии

поне това е на прима виста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намести хубаво плочктие памет (при изключен компютър и изваден захранващ кабел)

пусни съответно и 1 memtest

ъпдейтни драйвърите до последните им стабилни версии

поне това е на прима виста

Как да го направя тоз memtest с коя програма ? А относно драйвърите , те са ми уж най-новите версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се намира тва вграденото в Windows-а , че гледах из контрол панела , но нищо не намирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах тест по начина , който е описан от линка , който си ми дал. След като почна теста всичко добре до момента в който зацъкли на 61%. Понеже там на синия екран с жълти букви си пише , че може от време на време теста да се забавя и да изглежда , че е спрял , но всъщност не е и че като цяло теста ще трае няколко минути след като зацъкли на 61% , а това стана към 8 часа го оставих до сега ( 9 часа ) да зарежда уж и очаквах да продължи. Но нищо не стана в продължение на 1 час то си седя зациклило на 61%. Реших вече да не чакам и да натисна F1 , за което беше посочено , че ще ми отвори Options , но като го натиснах нищо не стана. Друг вариант беше да натисна Esc , за което беше посочено , че ще ме изкара от теста , но и там не дади никакъв резултат като го натиснах. В крайна сметка реших просто да рестартирам компа и тази загуба на време от 1 час всъщност не ме доведе до никъде и незнам в действителност от какво е проблема все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това , което той ми е дал като линк трябва да заплатя за програмата 10 долара. Единствено видях там дето пише Free Download изтеглих първото ISO image for creating bootable CD (Windows - zip) , но понеже нямам презаписващ диск , а флашката ми не е в мен не ми се хаби цял диск за това понеже файла е около 500kb. Незнам дали в действителност с това , което съм изтеглил мога да направя нещо , но няма как да го boot-на и без това.

EDIT : Из настройките на TuneUp Utilities няма ли някакъв такъв тест пак за рамта ? Преди в по-старите и версии бях мярнал май подобен тест , но сега в най-новата версия , която си инсталирах нещо не го намирам.

EDIT 2 : Поразрових се из нета и намерих един сайт , в който един също се оплакваше от чести забивания на компа (freezes) с Windows 7. Там му казаха , че най-вероятно Nvidia драйвърите нещо са прецакани

Yeah I think you're right. I think the NVidia drivers are messing
, а друг му каза , че може и от драйвърите за чипсета да е проблема. Аз съм сложил най-новите драйвъри който ти Aquaris ми даде. Дали ако сложа някакви по-стари ще е по-добре ? Редактирано от sa6o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това , което той ми е дал като линк трябва да заплатя за програмата 10 долара. Единствено видях там дето пише Free Download изтеглих първото ISO image for creating bootable CD (Windows - zip) , но понеже нямам

Ето ти Memtest86+, напълно безплатна. Има варианти за дискета, флашка, CD.

http://www.memtest.org/#downiso

Като няма сини екрани по логовете никаква информация ли няма? Възможно е и дъното да се скапва - електролитите на 5-те волта.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора някой знае ли как да оправа едно нещо. Начи откакто инсталирах VMware Workstation когато вклчвам компа ми иска да натисна ентър на логон скрийна. Нямам парола и обичам да ми се зарежда веднага.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не става пробвах да пусна и тоз другия тест и пак нищо ... Възможно ли е това забиване докато играя Warcraft да е нещо , защото играта може би да не се "разбира" с Windows 7 ? Незнам вече от кво е ама е супер дразнещо всеки ден да ми забива така и постоянно да ми прецаква играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез рутер съм свързал 2-те си домашни пц-та в мрежа Workgroup. На машината с Уиндоус 7 съм натроил хоумгруп да е без парола, на фаъруола не съм правил настройки, а антивирусната ми е MSE. Та .. при шарване на папка от Уин ХР, тази папка я виждам и влизам в нея от пц-то с Уин 7 и боравя с шарнатите файлове, но при обратния случай, а именно, когато съм шарнал нещо от Уин 7 и се опитвам да боравя с него на УинХР машината, се получава следното - в MyNetworkPlaces виждам адреса на Уин7-цата, но като се опитам да влезна не става.. ? Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне да реша този проблем, а именно да боравя с шарнатата от Уин7 информация, на УинХР машината ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи качих Windows 7, но проблема е, че имам само Локален диск Ц, а Д-то липсва, а него не съм го форматирал нито сам трил партишан-а ... помагайте, че имам страшно важни неща на Д! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви питам отново, имаше някакъв начин да се махне запитването при пускане на компютъра кой Win да стартира, като аз имам само Windows 7, а то ми показва че имам по стара версия, но всъщност нямам такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

start>run>msconfig>boot - триеш излишното

То показва, че имам само Windows 7, но все пак кат стартирам ми дава да избирам отново м/у Previous Version of Windows и Windows 7, a такава предишна версия няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.