Премини към съдържанието
pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

То показва, че имам само Windows 7, но все пак кат стартирам ми дава да избирам отново м/у Previous Version of Windows и Windows 7, a такава предишна версия няма...

Същият проблем е описан и преди, от ray111 - цък. Предложено е решение - цък. След това е върната информация, че е помогнало, като е посочена и причината за проблема - цък. Може да опиташ и ти по този начин (с Bcdedit или EasyBCD).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми работи микрофона при уиндос 7 . Изписва ми че е намален. Дали некой драйвър не го обслужва ? Ако някой помогне ще съм му благодарен.При ХР микрофона работи перфектно.Картата ми е Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GB ICH7.

post-42907-1259485262,52_thumb.jpg

post-42907-1259485270,26_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем,когато кликна на някоя икона винаги ми излиза едно очертание около нея което ме дразни много и ако някой може да ми каже как да го махна ще съ много благодарен374705.png

много се извинявам за размера на снимката просто незнам как да я направя с по-малка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто си сложих Windows 7 тука последните дни компа ми почна всеки ден по 2-3 пъти да се рестартирва сам. Някой има ли представа от какво може да е ?

EDIT : Забравих да кажа , че и забива от време на време. Сега преди 1 мин. ми заби и трябваше да го рестартирам ...

Аз го имах същия проблем,това се получава от обновени драйвери изтеглени през УиндоусЪпдейта и по точно от драйвера на мрежовата карта-поне при мен беше това и като разкарах се оправи,от тогава през УиндоусЪпдейта тегля само които са важни и нищо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се . Свалих си Driver Genius Professional Edition и дадох да се ъпдейтнат драйвърите, без да махам инст. звукови. Дори не съм го рестартирал още бързам да се похваля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто си сложих Windows 7 тука последните дни компа ми почна всеки ден по 2-3 пъти да се рестартирва сам. Някой има ли представа от какво може да е ?

EDIT : Забравих да кажа , че и забива от време на време. Сега преди 1 мин. ми заби и трябваше да го рестартирам ...

При мен имаше такъв проблем и с Виста и със 7-цата. Слагане, махане драйвери, махнах лана, махнах тунера, тествах рам, полудях просто. Случайно в един форум намерих следното решение, което поне при мен действа, но не съм сигурен кое от всички проработи, не искам и да се пробвам по дълго да търся:

1. от настройките на Power option минах на high performance

2. от настройките на лан картата - никога да не "заспива" - в power management на лан картата махнах всички чекчека

3. то се отнасяше само за мен, но тунера ми с най-новите драйвери от windows update също цакаше нещата, и му върнах старите от дисковете. Но тунера ми е стар - Asus

Това ми оправи фризовете и рестартите, иначе през евент лога не можах да засека нищо - измисляше си бадсектори, кернел проблеми и тнт.

Дано помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Windows 7 англииско- български . Каде да намеря и как да добавя и други езикови версии?

Редактирано от dilyanka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дефинирайте "английско-бърлгарски"

Windows с нативно Английско(En-US) UI+Българско MUI/LIP или? (т.е. Windows на англииски с бг езиков пакет)

за Microsoft Windows 7 Ultimate езиковите пакети за поддържаните езици/наречия са налични през Winodows Update като optional update

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лек проблем с Windows 7 - (ултимейт, 64 бит версия е). Мап-вам си драйв по мрежата съвсем успешно. Проблемите започват ако компютъра от който съм мап-нал драйв "изчезне" - примерно рестарт или просто някой "гаси и си ляга". Моята машина не се усеща, че мап-натия диск си е заминал и увисва крайно гадно. Убиването на процеса, който виси не помага. Даже не мога чист рестарт да направя. ХР-то след 15 секунди се усеща, че диска го няма. Виндовс 7 - не. Има ли начин да се зададе някъде таймаут? Или по-умен драйвер за нет-биос да се сложи? Не съм забранил никой от сървисите, които намират нет-дискове, а резултата е !@№$%. Има ли някой с подобен проблем/решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Windows 7 англииско- български . Каде да намеря и как да добавя и други езикови версии?

чрез "контролен панел"==>"регион и език" ==>"клавиатури и езици" ==>"език на дисплея".

==>"инсталиране и деинсталиране на езици"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Езикова поддръжка имат само Ultimate и Enterprice едишъни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От един ден съм с win 7 и си потърсих daemon tools из торентите и уж имаше съвместими. Инсталирах го 4.30... обаче се оказа че не е съвместим. Опитах да го махна, но го няма в листата с програми. Пробвах от папката uninstall, обаче нищо не става, пробвах ъпдейт и пак не става. Имам някакъв процес Au_.exe*32 на DT lite, който си седи постоянно, въпреки че програмата не работи. Как мога да премахна програмата.

Редактирано от nqho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо търсиш безплатен софтуер по торентите при положение че е достъпен за сваляне на офицялния им сайт където последна версия е напълно съвместима със 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не се бях замислил, че е е безплатен софт. Просто си свалях и други неща наред и свалих и това, понеже досега не съм имал такива проблеми с програми. Все пак как мога да го махна ?

EDIT: Май оправих нещата.

Редактирано от nqho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте идея с какво мога да си сменя иконите в Windows Explorer? Досега ползвах WinXP/Vista manager , само че в Windows7Manager тази функция липсва.

Пропускът е запълнен - в новата версия 1.1.5 вече има такава възможност :) :

376489.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато споделя папка защо не променя иконата с ръчичка отдолу?

Нали при XP, когато споделиш папка става с ръчичка отдолу, а при 7 иконката си остава непроменена.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой имали проблем с HDMI звука?

Аз съм с лаптоп HP compaq 8710p и откакто минах на 7мицата не мога да изхарам звук през HDMI интерфейса към LCD Full HD TV. В настройките за звук просто няма видима опция за ХДМИ.

Някакви идеи?По форумите пише, че са намерили решението за INTEL карти, но нищо за NVIDIA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна случка с Windows 7. Инсталирах я преди 2 седмици и си работеше без особени проблеми. Но снощи започнаха да ми изчезват индивидуалните настройки. Първо изчезна аеро-интерфейса и остана на ниво XP, после изчезнаха всички индивидуални настройки, включително и на Мозилата. Накрая не можех да вляза в системата. От време на време се появяваше надпис че липсва Windows\system32\config\systemprofile\Desktop. Вече се бях настроил за преинсталация, но днес всичко се възстанови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах сумати неща и немога да задам монитора да работи на 60 херца при резолюция 1680x1050... някакви идеи, че доста ми пречат тези 59 херца sad.gif Качих нови драйвери за монитора и нищо отново 59 херца при резолюция 1680x1060, при по ниска резолюция монитора се запазва на 60 херца... за пръв път съм с Windows 7 Ultimate x64, преди с XP или Vista не съм имал такъв проблем... Монитора е ASUS VW222S, a видеото е ATI HD 4850

Редактирано от `ELvisSs^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в автоматични настройки от монитора?

Оказа се, че това е бъг в Win-a и доста хора имат този проблем и единственото решение е програмата PowerStrip...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с perl!Искам да пусна експлойт,но не став по начина по който ставаше при Xp.Може ли някой да ми напише как се пуска?

Благодаря предварително! ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.