Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

на теория да.....

от към сигурност ....мисля си че все пак е по-сигурен от 32 битовия, но за това ще каже 1 друг потребител по-късничко

но за производителност и стабилност ....мнеее

отчети факта и с видео картата

аз имам "удоволствието" от hyper memory и 64 пак ми показва 3325 рам (768 отиват директно във видеото) - така че понякога няма никакви гаранции и с 64

OK, благодаря.

От цитатите по-горе става ясно, че това дето е изтекло не е финалния билд, така че акцията май се отлага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Той може да зададе колко МВ да се отделят за нуждите на вграденото видео. Но така или иначе с тази вградена мобилна версия на видео карта... при това - Интел е за предпочитане аерото да е деактивирано и да се ползва Windows Vista Home Basic или нещо подобно. Понеже ще се получи малък запек с тази видеокарта и 6GB RAM да имаш забързване няма да се усети кой знае какво. На лаптоп с вградено видео към момента не са нужни повече от 2GB RAM а ти имаш 3.

Малко софтуер има за 64битови ОС все още и ще се налага да инсталираш 32битови версии, което обезмисля инсталирането на 64bit ОС ако си с по-малко от 4GB RAM.

Инсталирал съм Windows7 RC на компютъра на приятелката ми, който е с двуядрен процесор на AMD, вградено видео, с nvidia чипсет, 1.5GB RAM, 160GB SATA2 HDD и точно заради вграденото видео компютъра кляка, като спра аерото и патериците падат.

У дома, компютъра ми е с видео карта GeForce 9600GT и въобще не може да става на въпрос за сравнение, но тъй като съм с 4ГБ РАМ и не обичам да съм платил за нещо, пък да остава неизползвано си джиткам с MS Windows Vista Ultimate+SP2 x64, производителността е страхотна и разлика спрямо Windows 7 не забелязвам никаква (освен времето за гасене на компютъра, при виста е 2 пъти по-дълго).

За справка служебния ми компютър е с Windows Vista Business x86 и ето колко RAM гълта:

12931935788044350391247559666ZoAjxdRm57JYhV3h3U6g.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко софтуер има за 64битови ОС все още и ще се налага да инсталираш 32битови версии, което обезмисля инсталирането на 64bit ОС ако си с по-малко от 4GB RAM.

Това е доста важно за решението ми. Ок. благодаря на всички. Изясних си някои неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста важно за решението ми. Ок. благодаря на всички. Изясних си някои неща.

Не, софтуер си има достатъчно. Единственото тъпо нещо е, че няма 64-битов Флаш Плеър, но от Адоби са обещали във версия 11...да видим !! С игрите само не знам само каква е работата, но като се има предвид, че някои не са оптимизирани са 4 ядра едва ли имат и поддръжка на повече от 4 ГБ РАМ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те няма какво да "поддържат", но има игри, които не вървят под 64битова ОС. Не помня името на една, която бях срещнал преди около половин година бе излязла, шутър някакъв. Да не говорим, че няма до момента игра, която да иска повече от 3GB RAM и това са единици. Офис пакет 64 бита има ли (освен бетата на MS Office 2010)? - по-скоро не.

Накратко какво излиза:

Ползва 64битова ОС със 32бит браузър, който е с 32бит флаш плейър, инсталирал си е 32бит мултимедиен плейър (като GOM, KMP, BSplayer...), с 32бит MS Office 2007 (примерно), играе 32битови игри...

Иначе по темата за Windows7 RTM - не знам какво са рипнали всички да търсят и да се ослушват за RTM версия на Windows7 при положение, че съм сигурен, че на над 95% от случаите сегашния билд, който ползвате ви върши работа и не вярвам да е въпрос на живот и смърт да се изчака седмица, след която ще можете да си го изтеглите като бели хора от сайта на Майкрософт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде из форумите прочетох превод на такъв слух, изпълзял от руски сайт. И на мен не ми се вярва, но поне се знае със сигурност, че след 22-24ти RTM ще има ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някъде из форумите прочетох превод на такъв слух, изпълзял от руски сайт. И на мен не ми се вярва, но поне се знае със сигурност, че след 22-24ти RTM ще има ;)

Ще го има вероятно в MSDN, за публичен достъп не съм сигурен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Microsoft also provided some timings around when people will be able to get the final code:

* MSDN & TechNet Subscribers: Subscribers will be able to download the final version of Windows 7 a few weeks after RTM is announced.

* Volume License (VL) Customers: Windows 7 will be available to Volume License customers on September 1st.

* Consumers, Enthusiasts, & Beta Testers (Everyone else): The retail version of Windows 7 will be available in stores October 22nd. If you pre-ordered Windows 7, it should be delivered sometime around the October 22nd timeframe (depends on the retailer).

* On New PCs: OEMs are expected to start shipping new PCs with Windows 7 pre-installed on them around October 22nd.

Ще бъде достъпен за сваляне от всички, но след 3 месеца!

Редактирано от Progres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хех

вярно че с уин7 МС правят много нови стъпки (като пълна 64 битова подръжка за разлика от виста където само ултимейт има 64) ама никой не вижда смисъл да се променя статуквото

за хората които са склонни да се разделят с известна сума пари възможността за сваляне от интернет ще е реална

за всички останали...точка 2.10/2.11 от правилата

т.е. както сега не е възможно да се свали уин хр/виста от "сульо и пульо" така ще бъде и за уин7

ако някой си мисли че мс ей така от милото обро ще се обърнат на 180 градуса и ще го пуснат за вся и всьо....ще остане разочарован

разбира се говорим за официално

нелегитимно всички сме наясно с положението (за което не са ни виновни от МС бтв):

UPDATE!!

RTM Will be Build 7751 and will be released around July the 35th at about 10 pm.

BREAKING NEWS!!

This will be 128 bit Version, In a bizarre twist MS has decided to scrap 64 and 32 bit in favor of 128 bit OS.....More news at 9

...нали Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

днес реших и на другият си компютър да сложа Windows 7, всичко протече както трябва докато не се стигна до драйверите за звука.

Картата ми е Creative Sound Blaster Audigy SE имам и вградена в дъното, но тя не работи както трябва нещо и затова си ползвам само Creative.

Грешката която ми дава е Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39), потърсих в Google но информацията която намерих едно че не помогна (пробвах мисля всичко, особено описаните в сайта на Microsoft решения....) друго, че са и доста старички, още преди виста... Разбрах, че главно тази грешка я дава на CD/DVD drive и решенията на Microsoft вършат работа. Попаднах на няколко форума в които обсъждат моя проблем, само, че на XP, но без решение...

В един форум четох, че ако се сложи 64 битова 7-ца, се оправяло...но аз от там идвам...сега съм с 32 битова.

Вградената карта ми е изключена от биоса; Сменях PCI портовете; Преинсталирах драйвери, най-новите при това, които уж са за Windows 7, но не става; Преинсталирах и чистих регистри и в Safe Mode, отново без ефект. общо взето съм пробвал наистина много неща и вече не знам какво да правя...

Принципно утре ако излезне 32битовата на 7600 билд, ще пробвам и с него да видя как е положението, но преждевременно търся решение и ще бъда благодарен, ако някой даде идея.

ето и малко скрийнове:

fe1c99a449eef810.jpg

c0d707048bd7197e.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам абсолютно същата звукова карта + вградена, която не съм я спирал през BIOS-a, понеже и така да си стои не ми пречи :wors:

Та, под Windows 7 64bit не съм имал проблеми с нея, просто си свалям драйвърите за Windows7 от сайта на Creative и готово. Същото бе и докато бях под 32bit версията на 7 преди да си взема допълнителната RAM :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то никой не е казал, че всеки с такава карта ще има този проблем, а че при мен става някаква аномалия, въпреки наличието на съответните драйвери....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В з@мунда се появи 7600.16385.090713-1255. Дали тоя ще е финалния рилийз или *.163856.* като Vista ...

EDIT: Руснаците пишат, че е оригинална инглиш версия, не преведена китайска.

Обращаю внимание

Это не переделка китайской 7600.16384.090710-1945 собраной 10 июля,

Это английская версия 7600.16385.090713-1255 которая собрана 13 июля.

Редактирано от EvilSide (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам вапрос pc to mi e > AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ ram 2gb ddr 2... video card XPERT VISION NVIDIA GeForce 8500 GT SUPER DDR2 512MB 128 BIT TV DVI.. и се чудя

ДА ЛИ ЩЕ МИ ВАРВИ WINDOWS 7 64 БИТА... ДО СЕГА САМ КАРАЛ САМО НА ВИСТА 32 БИТА..И СЕ ЧУДЯ ДА ЛИ ЩЕ МИ ВАРВИ 64 БИТВА ВЕРСИЯ НА WINDOWS 7.....,, АИ ДЕ ОТ МЕН ЛЕКА ВЕЧЕР .

Редактирано от sunai (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имам вапрос pc to mi e > AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+ ram 2gb ddr 2... video card XPERT VISION NVIDIA GeForce 8500 GT SUPER DDR2 512MB 128 BIT TV DVI..

ДА ЛИ ЩЕ МИ ВАРВИ WINDOWS 7 64 БИТА... ДО СЕГА САМ КАРАЛ САМО НА ВИСТА 32 БИТА..И СЕ ЧУДЯ ДА ЛИ ЩЕ МИ ВАРВИ 64 БИТВА ВЕРСИЯ НА WINDOWS 7.....,, АИ ДЕ ОТ МЕН ЛЕКА ВЕЧЕР .

Ще ти върви без проблем. :P

Лека и на теб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам един проблем днес реших да пробвам уин7 и добре преинсталнах и като се пусна единия раздел на харда ми неиска да се пусне а тои е наи големия намирам го само на едно место но не ми дава да го ползвам пи6е ми нещо от сорта 4е се използва за интернета можете ли да ми помогнете? последната версия е уин7 7600

Редактирано от sandres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имам един проблем днес реших да пробвам уин7 и добре преинсталнах и като се пусна единия раздел на харда ми неиска да се пусне а тои е наи големия намирам го само на едно место но не ми дава да го ползвам пи6е ми нещо от сорта 4е се използва за интернета можете ли да ми помогнете? последната версия е уин7 7600

Хайде да не те мързи толкова !

Препиши точно какво пише в съобщението, че иначе мога да ти кажа : сигурно е нещо от сорта на права или заключване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да ви е честито джентълмени!Вече и пописан 7600 и той е RТМ!

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso

SHA1: 5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso

SHA1: 326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде халал да ни е както се казва на български език :)

Най-сетне, то стана като латиносериал - има РТМ няма РТМ има РТМ няма РТМ.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
RТМ = Final cool.gif

Release To Manufacturing :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване