Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Скоро инсталирах седмицата.

Всичко е окей само дето не мога да си инсталирам уеб камерата.

Като я включа автоматично ми зарежда някакви драйвери и после не работи

Пускам сдито но пак не се появява А4TECH а някаква си VMicro

Излючи интернета,деинсталирай драйверите на камерата,сложи диска на камерата и включи камерата.Аз съм с такава камера и така се оправих.

Редактирано от VID (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Скоро инсталирах седмицата.

Всичко е окей само дето не мога да си инсталирам уеб камерата.

Като я включа автоматично ми зарежда някакви драйвери и после не работи

Пускам сдито но пак не се появява А4TECH а някаква си VMicro

При мене обаче работи - естествено няма ги иконите на самата камера и ZOOM (бинокълчето) на самия десктоп, но когато пусна Скайпа - камерата работи.

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правил съм го, но освен fixmbr пуснах и fixboot.

След това се зарежда директно XP-то.

Явно Уиндоуса ми е самоделка - н ми излиза опцията Recovery Console. Чистя кто луд с Unlocker-a. Засега ХР-то се държи добре, като изключим началното питане коя операц. с-ма да се стартира. Вече сигурно няма как да се махнве това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно Уиндоуса ми е самоделка - н ми излиза опцията Recovery Console. Чистя кто луд с Unlocker-a. Засега ХР-то се държи добре, като изключим началното питане коя операц. с-ма да се стартира. Вече сигурно няма как да се махнве това?

Може да погледнеш това: How to Uninstall and Remove Windows 7 or Vista Leaving Windows XP on Dual Boot System. Обърни внимание, че трябва да имаш инсталационен диск или заредено ISO във виртуален диск за Windows 7. Ето превод на част от статията:

1. Стартираш Windows XP.

2. Поставяш инсталационния диск на Windows 7 в CD/ DVD-ROM или го зареждаш във виртуална машина, ако имаш ISO.

3. Start -> Run -> пишеш следното в командния ред: [буквата на DVD устройството, където е поставен Windows 7]:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force и натискаш Enter.

Пример: Ако това устройство - реално или виртуално е с буква D, то пишеш: D:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

Това ще премахне стартиращото меню на Windows XP за dual boot.

Надявам се това да помогне, но прегледай отначало докрай линка, който ти дадох.:)

P.S. Редактирах превода, защото малко избързах и бях допуснал дребни неточности...

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да погледнеш това: How to Uninstall and Remove Windows 7 or Vista Leaving Windows XP on Dual Boot System. Обърни внимание, че трябва да имаш инсталационен диск или заредено ISO във виртуален диск за Windows 7. Ето превод на част от статията:

1. Стартираш Windows XP.

2. Поставяш инсталационния диск на Windows 7 в CD/ DVD-ROM или го зареждаш във виртуална машина, ако имаш ISO.

3. Start -> Run -> пишеш следното в командния ред: [буквата на DVD устройството, където е поставен Windows 7]:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force и натискаш Enter.

Пример: Ако това устройство - реално или виртуално е с буква D, то пишеш: D:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

Това ще премахне от стартиращото меню на Windows XP операционната система Windows 7.

Надявам се това да помогне, но прегледай отначало докрай линка, който ти дадох.:)

Благодря, ще го пробвм още довечера. 7-цата я имам качена на виртуал. диск. Дано стане!

Супер си! Наистина стана! Хиляди благодрности!

Сега остана да изтрия остатъчните папки от 7-цата: system32 и winsxs - заемат ми около 3,6 Гб. Трия яко с unloker-а, но става много бавно. Има ли друг начин да се отърва от тях?

Редактирано от MISHOVAL (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това открих на един руски сайт: post-11689-1248291153_thumb.png

Може би се отнася за руския RTM

Редактирано от Евгени (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си, ама това го знаем от сутринта

и сега имаме 1 бомба

6-ти август е датата на която Microsoft Windows 7 ще бъде достъпен за сваляне от дадени групи потребители на MSDN, TechNET и MS Connect (справка, важната тема по-горе)

от днес Microsoft Windows 7 вече официално навлезе във фаза RTM

имаме готов и подписан build

не се съобщавата повече пдробности

доживяхме - Имаме RTM

източника е ясен...не бих си позволил да публикувам недостоверна информация

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колеги, на какво може да се дължи този проблем? Нищо в msconfig не е променяно, билд 7600:

Ами не е проблем това, вероятно Уин-а е 32 битов ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колеги, на какво може да се дължи този проблем? Нищо в msconfig не е променяно, билд 7600:

bfi1248374339v.png

Провери в "MSCONFIG>BOOT>ADVANCED OPTIONS>"... и махни отметката от "Maximum Memory", ако е сложена...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В БИОС трябва да има функция Memory Remap Feature, виж дали е разрешена.

Благодаря ти, точно това реши проблема! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-новите новини:

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x953EFBCC

SHA-1: 0xBC10F09B86DCBAF35B31B0E6FBA7D006ACAAD28D

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x77BE890E

SHA-1: 0x029DCCEDD7691206010F84CE58343405A4DA92C9

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0xC1C20F76

SHA-1: 0x5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x1F1257CA

SHA-1: 0x326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

Източник

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах в някои от билдовете в замунда, водещи се RTM с номер: 7600.16385 сумите се разминават с тези, които си обявил.... това как да го разбирам ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намигането не се връзва

има само 1 начин за разбиране....

ртм е готов

ртм не е излязъл (извън МС)

това което се намира в тракерите не е ртм

говори се че ртм вече е достъпен чрез МС конект...

в заключение: ртм няма.... :)

editorial:

следващата информация подлежи на санкции спрямо 2.10/2.11 от правилата на форума

в известен руски торрент-тракер се появиха евентуалните х86 и х84 изображения на Microsoft Windows RTM от....хммм....относително стабилен източник

обаче:

според неофициалните източници чек-сумите се припокриват с изнесените в интернет пространството....ако това са реалните чек-суми!

пак според неофициални източници (Ця и КО.):

кончательный дистрибутив RTM релиза вероятнее в августе будет выглядеть таким образом: 7600.16385.090713-1255-1

съветвам абсолютно всички да подхождат с внимание.....

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
намигането не се връзва

има само 1 начин за разбиране....

ртм е готов

ртм не е излязъл (извън МС)

това което се намира в тракерите не е ртм

говори се че ртм вече е достъпен чрез МС конект...

в заключение: ртм няма.... ;)

:P На доста места вече се появиха релийзи на които SHA1 сумата съвпада с по-горе посочените... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
то....ако това са реалните чек-суми!

пак според неофициални източници (Ця и КО.):

съветвам абсолютно всички да подхождат с внимание.....

трябва ли да се самоцитирам, за да стане ясно

никой няма потвърждение на чексумите!

това че 2х3 суми са съвпаднали, значи нищо - покажи ми снимката на чековете от сървър на МС и ще повярвам че това е вярната сума....

само че преди 6-ти август това ще е доста трудно да не кажа невъзможно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе важното е че Уиндоуса вече го има в "магазините" и отивам да си го взема да го видим какво толкова го хвалят.

Предлагам да не издребняваме за някакви си там чексуми дали съвпадали или не съвпадали....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе важното е че Уиндоуса вече го има в "магазините" и отивам да си го взема да го видим какво толкова го хвалят.

Предлагам да не издребняваме за някакви си там чексуми дали съвпадали или не съвпадали....

В магазините ще е октомври като излезе официално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишните ми впечатления - на виртуална машина - много зле. Сега - на съвременен компютър с инсталиран от мултирама уин7. Пуснат аеро и тем подобни. Много лошо впечатление. Ако ще е за шаранията - някоя линукс дистрибуция би била много по-подходяща и многократно по-лека. Поиграх си час-два... Искам да видя нормален сериозен човек, работещ с програми, различни от офис, който да хареса тази ос. Лично за мен - не може да си ползвал XP, да ти е било всичко ОК и това чудо да ти хареса. Разбира се, изобщо не ме интересуват хората, които са имали проблеми с XP.

Сега въпроса - имаше един скрит дял - 200 мб. - има ли общо с вин7 или е нещо от мултирама и момчетата, дет са го инсталирали. Не се сетих да го погледна, преди да го унищожа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предишните ми впечатления - на виртуална машина - много зле. Сега - на съвременен компютър с инсталиран от мултирама уин7. Пуснат аеро и тем подобни. Много лошо впечатление. Ако ще е за шаранията - някоя линукс дистрибуция би била много по-подходяща и многократно по-лека. Поиграх си час-два... Искам да видя нормален сериозен човек, работещ с програми, различни от офис, който да хареса тази ос. Лично за мен - не може да си ползвал XP, да ти е било всичко ОК и това чудо да ти хареса. Разбира се, изобщо не ме интересуват хората, които са имали проблеми с XP.

Сега въпроса - имаше един скрит дял - 200 мб. - има ли общо с вин7 или е нещо от мултирама и момчетата, дет са го инсталирали. Не се сетих да го погледна, преди да го унищожа.

Не се убиждай ама говориш пълни глупости.Първо как може да вземеш готов комп от Мултирама.Второ ги дава с инсталирани БЕТА билд 7000 версии на Win 7.Ти знаеш ли каква е разликата м/у него и с този където съм сега финала 7600.Xp изобщо не я споменавай като OC,най шарения,грозен,бъгав и не знам още какъв джам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да на win-a...това е някакъв "swap" партишън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване