Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

каква е разликата между OEM и RETAIL версиите на Windows 7 Ultimatе. Има ли разлика в начините на активация на ОЕМ и Retail версиите и ако има разлика коя версия в бъдеще ще се активира по-лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

OEM се предлага от производителите на хардуер и най-общо предполага повече съпорт, евентуално bundled software (при пре-инсталация)

и бля, бля..

разлика в активациите няма

_VeSk0o_

разгеле, включи

видеото изглежда слабичко....каква е останалата конфигурация? кой точно уин7 и къде точно забива? ако имаш добър фотоапарат или камерафон приложи и снимки

на лс може и линк към използваното

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
OEM се предлага от производителите на хардуер и най-общо предполага повече съпорт, евентуално bundled software (при пре-инсталация)

и бля, бля..

_VeSk0o_

разгеле, включи

видеото изглежда слабичко....каква е останалата конфигурация? кой точно уин7 и къде точно забива? ако имаш добър фотоапарат или камерафон приложи и снимки

на лс може и линк към използваното

еми компютъра беше с вин 7 от мултирама закупен но му сложих хп и доиде проблема иначе забива точно на expanding files или как се пише ;) и екрана започва да примигва sad.gif

Редактирано от _VeSk0o_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи да те разбирам ,че искаш да имаш 2 Windows-a?

Аз съм така!Форматирай някой дял от харда ти и зареди Windows-а с Daemon Tools (щом нестава с диск) и го инсталирай аз го инсталирам с Daemon Tools и нямам проблеми след като приключиш с всичко като се включва компютъра ще ти пита кои Windows да заредиш!

Но след като пирключи инсталацията истегли си програмата EasyBCD 1.7.2

http://www.sevenforums.com/tutorials/8057-...ndows-7-xp.html

Гледай от стъпка 9!

Благодаря много от друг дял се получи инсталацията :) . Незнам защо не става от DVD. Иначе е хубаво поне за сега и XP да се запази за някои работи които още не могът да се подкарат под Windows 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е успял да направи ъпгрейд от бета към РТМ? И от кой билд ? Защото както писах преди ъпдрейда от билд 7077 към РТМ просто не се получава. Та си мислех ако ъпдейтна първо до по нов билд дали ъпдейда до РТМ ще се получи?

Редактирано от dj_ee3 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и бля, бля..

т.с. може да им се има пълно доверие що се късае до оригинален продукт... така ли е или пак има някакви резерви???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

винаги когато говорим за Windows има някакви резерви..дори да е ОЕМ

сегга чак стоплих....отговора е не....и на 2-те не може да им се има 100% доверие - след 6-ти....пришки ми излязоха на устата

споко....2.10/2.11 е за линкове...не пречи да попиташ дали е "истинско месо"

уточнение за горе: "разлика в активациите няма" дотолкова доколкото и двете се активират с ключ и чрез един и същ процес на валидация

но принципно: да, OEM (и MSDN) предполагат да им се има повече доверие...разбира се ако абревиатурите вървят с подходящото доказателство

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер , вчера инсталирах новия УИНДОУС 7 , но имам голям проблем . Единия ми дял "C" кадето съм си инсталирал уиндоуса си е на мястото , но дял "D" го няма . sad.gif Моля помогнете ; sad.gif

post-240463-1248647522_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,извинявам се за глупавият въпрос,но .................... :P

Този ли е ОЕМ-а,който ще излезе на 6 август или след 6-ти ще се появи нещо друго.

...

Пак много се извинявам,но просто всеки казва нещо различно.Мерси.

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,извинявам се за глупавият въпрос,но ....................;)

Този ли е ОЕМ-а,който ще излезе на 6 август или след 6-ти ще се появи нещо друго.

------

Пак много се извинявам,но просто всеки казва нещо различно.Мерси.

това е RTM-a...най-накрая истинският.

а това,какво ще излезе на офицялната дата,ще разберем тогава.

Добър вечер , вчера инсталирах новия УИНДОУС 7 , но имам голям проблем . Единия ми дял "C" кадето съм си инсталирал уиндоуса си е на мястото , но дял "D" го няма . sad.gif Моля помогнете ; sad.gif

колго GB ти е харда ? нещо да не си оцапал при инсталацията без да искаш...може да си го истрил с 2 кликвания..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както гледам скоро вече и сервизен пакет скоро ще има а вие се чудите дали е финална версия.Свалете си ОЕМ версията че има драйвери за много от хардуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
infyto иди в device manager и ако го виждаш му сложи буква...

В Disk management го виждам дяла обаче като му сложа буква и не става . Смисал давам му properties -> General слагам буква и пак не ми излиза в my computer .. , но мисля че трябват някви настройки ..

post-240463-1248687204_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, да

ще го видиш на мукавей тоя дял

ето защо се препоръчва чиста инсталация

при инсталация 7 си прави собствен дял (100МБ при последните версии) - на теб този дял ти се явява този който не виждаш...и няма да можеш да го видиш

как си инсталирал 7? ъпгрейд? dual boot?

сега бегом да форматираш целия хард диск, да го сцепиш наново, та да ти дойде акъла

пускай livecd с надеждата да можеш да измъкнеш нещо/каквото можеш от дяла и трии всичко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтекат 30 дена activation grace period

Cmd <Enter>

sysprep /generalize

slmgr.vbs –rearm

rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

slmgr /rearm

и Reboot Windows 7, кaто Vista става за три пъти 120 дена общо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, не знам дали е свързано с win7, но откакто съм с него всеки път щом се опитам да сложа XP ми прекъсва инсталацията. Форматира дяла, копира файловете, рестартира се, започва да инсталира и до там спира, изключва се... Кажете какво да правя, че вече не знам. :speak:

Редактирано от s7r1k3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

махаш ли 7 или търсим dual-boot?

ако е второто, първо хр, после 7 - и разбира се на различни дялове

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И dual boot и само XP пак не става. Пробвал съм различни версии XP, но нищо. :speak:

Редактирано от s7r1k3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко сложих билд 7600, всичко добре, но след първия рестарт на PC-то, всякакви програми отказват да се стартират. Зареждат се, има ги в task manager-а като процеси, но не се стартират на екрана. Спрял съм UAC, акаунта е администраторски. Някакви идеи на какво може да се дължи това? За да си пусна песен от foobar2000 примерно трябва да го стартирам като администратор, след това Open и да търся файловете, вместо да цъкна директно в/ху тях и да се стартират.

Редактирано от Nattramn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-новите версии са, рестартирах PCто и вече изобщо не отваря нищо освен Skype, добре че имам и друго PC с XP. Дали релийза не е читав не знам, днес цял ден изгубих с тоя Win7, но много ме съмнява проблема да е в релийза, откъдето го "взех" нямаше оплаквания в коментарите.

Проблема е, че нищо не се стартира, дори и инсталатори.

Редактирано от Nattramn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-новите версии са, рестартирах PCто и вече изобщо не отваря нищо освен Skype, добре че имам и друго PC с XP. Дали релийза не е читав не знам, днес цял ден изгубих с тоя Win7, но много ме съмнява проблема да е в релийза, откъдето го "взех" нямаше оплаквания в коментарите.

Проблема е, че нищо не се стартира, дори и инсталатори.

И аз така си мисля. Че рилийзът не е читав или си направил някоя грешка при инсталацията. Foobar 2000 се стартира съвсем нормално на Windows 7 7600:

9kq97t.jpg

Този Windows 7 на чисто ли е инсталиран или е надграден от предишни версии на Windows?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На чисто, 2 пъти преинсталирах, понеже си помислих, че нещо е станало с инсталацията първия път, но явно не. Странно защо в началото всичко се стартираше докато не рестартирах PCто. Така стана и при първата инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На чисто, 2 пъти преинсталирах, понеже си помислих, че нещо е станало с инсталацията първия път, но явно не. Странно защо в началото всичко се стартираше докато не рестартирах PCто. Така стана и при първата инсталация.

На два пъти преинсталира или инсталира отново. С триене на дялове и създаване, формат и т.н. ? Има ли нещо друго, което изпускаш? Например да си се опитвал да правиш някаква активация на Windows 7?

Имай предвид, че начините за незаконна активация на операционна система не се толерират от правилата на този форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване