Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

powerISO

VirtualCloneDrive

и като краен вариант, все още недоизпипания "демон"

системните шрифтове (%windir%\Fonts) са (поне под RTM) 623 файла..

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

powerISO

VirtualCloneDrive

и като краен вариант, все още недоизпипания "демон"

системните шрифтове (%windir%\Fonts) са (поне под RTM) 623 файла..

Хм, а при мен в тази папка има 236 бройки (български интерфейс за Windows 7 и MS Office 2007):

2jtqp3.jpg

Според мен може да се опита "Възстановяване на предишни версии" за папката Fonts:

hx1y4p.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да обясня от къде идва разминаването

реално nologo си прав - шрифтовете са 236, така че грешката е моя

623 стават заедно с останалите варианта - bold, semi bold, regular, ittalic (може да се провери с properties на цялата папка)

ако отвориш още първия шрифт Agency DB, ще видиш че има 2 варианта - това е указано и от иконката съставена от нкк "листчета"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък sega реших да изтегля драйвери от сайта на nVidia, изтеглих, като ползвах опцията от сайта да намери драйвери - и ето какво ми дава!!!

setuperror.th.jpg

А пък е Win7 - какво става?!

70357958.th.jpg

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А пък sega реших да изтегля драйвери от сайта на nVidia, изтеглих, като ползвах опцията от сайта да намери драйвери - и ето какво ми дава!!!

..............................

Най-вероятно използваш драйвери за неподходяща операционна система. Ако имаш Windows 7 x64 и се опитваш да инсталираш 32 битови драйвери (и обратно), може да не се получи. Снимка с пример за избор на драйвери от nVidia в зависимост от ОС (тук съм маркирал серия 9):

wa200p.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32 bit си е

51241807.th.jpg

А и ползвах опцията сайта (зареди се една активекс контрола) да намери драйверите - преди това свалях ръчно зададени според видеокартата и бяха същите, както и резултата. - Не, определено не е 64 bit!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес си инсталирах на лаптопа (asus m51vr-ap105) Windows 7 и всичко добре поне до момента :speak:

Всички програмки които ползвам си вървят... само daemon tools предупреждава, че не е за този windows...

Дано скоро излезе версия съвместима със Win7 sad.gif

Magic ISO върви та пее. Незнам защо толкова се харесва Daemon tools.

Cheers.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
32 bit си е

................

А и ползвах опцията сайта (зареди се една активекс контрола) да намери драйверите - преди това свалях ръчно зададени според видеокартата и бяха същите, както и резултата. - Не, определено не е 64 bit!!!

От снимките, които си дал се вижда всичко, друго освен модела на видеокартата ти.

Сигурен ли си, че теглиш от сайта на nVidia драйвери в зависимост от:

*типа (Product Type) на видеокартата

*продуктовата серия (Product Series) на видеокартата

*модела (Product) на видеокартата

*операционната система (Windows 7 x32, каквато твърдиш, че имаш)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

videow.th.jpg

Ето видеокартата

И ОС-а - по- горе също дадох картинка от еверест

88577715.th.jpg

Драйверите ги намира "програмка" от сайта на nVidia и ги показва като нужните за моя комп, но и по модела на видеото преди това теглих точно същите и с точно същия резултат.

Ето и отчета на Everest.

Report.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

драги, да виждаш за този стар модел чипсет/видео да се поддържа Windows 7?

c1b408593cf34607595caba2054f80ee_120x90.jpg

или карай с тези който 7 намира (хич не ти го препоръчвам), или си смени комютъра, или използвай ОС подходяща за твоя хардуер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
драги, да виждаш за този стар модел чипсет/видео да се поддържа Windows 7?

c1b408593cf34607595caba2054f80ee_120x90.jpg

или карай с тези който 7 намира (хич не ти го препоръчвам), или си смени комютъра, или използвай ОС подходяща за твоя хардуер

След като избера, това което си показал:

choice1d.th.jpg

Се появява това:

choice2.th.jpg

Ерго: не става въпрос за видеодрайвер (тия, които ти ми показваш), а това са драйвери за дъното - т.е. другите му компоненти, но не и видео!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой знае ли как да подкарам интернета и звука на windows 7 инсталиран в VirtualPC?

Интернета го настрои на NAT,а за звука от автоъпдeйта. При мен така се получи само ,че на virtualBox.

Редактирано от yul67 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Каква програма за виртуални дискове да ползвам, понеже съм инсталирал Ultra ISO и си работи, но е проблемно изхвърлянето на имиджите ако се наложи - като дам с десен клик "извади" за миг изхвърля имиджа и после пак си е там. Става само от настройките на Ultra ISO, но е досада за тая работа да се бърка чак в опциите на програмата.

Освен това да питам - понеже имах и останали папки, като копия , на WinXP, реших да ги махна, но не съм огледал и почнах да трия шрифтове на седмицата вместо това, което трябваше. И сега някак си имам чувството, че при някои страници в интернет (ползвам Файърфокс), като че са дребни шрифтовете - не е проблем да увеличавам, ама ако има начин някакъв за възстановяване на шрифтове, да опитам. Иначе аз върнах от кошчето изтритото, но ми се струва по- различни шрифтовете - въпреки, че може и само да ми се струва.

P.S. иначе това с минимизиране на прозорец чрез разклащане (Aero Shake) на другия е яко!!!

PowerIso

Gizmo Drive

Virtual Clone Drive - тази лично според мен е най добра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден,имам няколко въпроса към Windows 7.

В момента съм на Виста,ако искам да сложа и двата Windows-са,после ще мога ли да изтрия някой от двата без да се навреди другия,и мястото на изтрития да кажем "C:" да се премести в другата половина (D:)...?

Малко можеби тъп и объркан въпрос,но надявам се да отгворите...

Още искам да попитам,наистина ли x32 и x86 bit. системи се еднакви?

Коя 7-ца ми препоръчвате да инталирам, 32,64 или 86 bit. ?

Аз лично никъде немога да намеря 32 bit...

Кое ми препоръчвате,да си инсталирам само 7 с формат на виста или и двете операционни да ги държа?

Поздрави.

Редактирано от mi6ell (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, х86 (без bit) = 32bit=х32

х64=х64bit

най-добре си отдели от D: един дял 25-30GB и на него инсталирай 7 - така, ако решиш да премахнееш 7, няма да засегнеш останалата информация (това е много честа грешка)

след като изтриеш този който не ти трябва, с програмите в Hiren's Boot CD ще трябва да менажираш дяловете (защото сам няма да отиде където искаш) - макар че аз лично бих направил пълен формат на целия диск

ако имаш до 4GB RAM(вкл. 4GB RAM) инсталирай 32-bit (х86)

Важно: напомням на всички потребители че утре (бел. ред: 20-ти август) изтича срокът за безплатно сваляне на Windows 7 RC+валиден CD-KEY от сървърите на MS. самият Windows 7 RC е активен до 1 юни, 2010

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...макар че аз лично бих направил пълен формат на целия диск...
Значи най-добре,формат на всичко и на чисто да си я кача 7-цата?

Искам да попитам гледам из торентите,никъде няма 32 бит,само един торент намерих 32бит...

Всички са 86,значи ли това,че е 32бит?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чисто CS1.6 ме съмнява да си го подкарал без съвместимост.... (явно ми говориш за "друг CS).

Още при Виста имаше нужда от съвместимост с XP за да стартира...

чист Counter Strike, след което патч cs16patch_full_V23.exe

Редактирано от MaRCHiaNo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи най-добре,формат на всичко и на чисто да си я кача 7-цата?

Искам да попитам гледам из торентите,никъде няма 32 бит,само един торент намерих 32бит...

Всички са 86,значи ли това,че е 32бит?

пояснения:

ако държиш да пробваш и двете ОС, остави сегашната на C:\, и отдели от другия дял (както казваш D:\) около 25-30GB - на този дял инсталирай window 7

когато прецениш за себе си, коя от двете ти върши по-добра работа и е по-удобна за теб, триеш дяла на излишната и с инструментите от Hiren's Boot CD си нагласяш дяловете

тук, в горния пост, имах предвид че е по-добре в този момент да форматираш целият твърд диск и да разделиш пространството по твое усмотрение - иначе току-виж всичко се омазало в цветен вариант

а иначе другия формат е веднага да се оттървеш от сегашната си ОС и след формат на дяла (C:\) да инсталираш отгоре windows 7 - въпрос на гледна точка

съвет: когато определяш размера на дяла за 7 при чиста инсталация (а и при dual boot) си определяй 100MB допълнително - (за примера от горe: 25,1-30,1GB) - по-пригледно е просто

сега и още малко теория за дяловете: когато правиш размера на дяловете (или отделяш пространство от вече съществуващ дял) под windows се налага да напишеш размера в MB....това става по формулата "желано количество в GB х 1024 = размер в МВ", така в случая имаме 25,1 х 1024 = ~25703

не се страхувай да задаваш въпроси за което не разбираш, никой не се е родил научен, но се опитвай да потърсиш първо отговорите на въпросите сам в Google

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ,отново съм аз...

Да разбирам ли,че версията която се тегли от сайта на Microsoft, е непълна,демо и прочие?

А тази нелегалната по-торентите е пълна?

Редактирано от mi6ell (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мне, и двете са пълни просто са различни версии - по тракерите е финална

от МС е Release Candidate (7100) по торрентите е Release to manifacturing (RTM - 7600)

ествествено от МС си върви с легален ключ, за торрент ще ти трябва или активатор, или rearm - но дори и без активатор, всяка версия предлага 30 дни използване без проблеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,отново!

Започнах да инсталирам 7-цата,записах я на диск слагам го и пускам да се инсталира...

Стигам до момент в който ме пита дали да я запише като update или забравих какво беше,цъкам второто не упдате и после ме пита,в (C:) или в (D:) да инсталира,опасявам се,че ако му дам (C:) ще го запише без да я форматира и така ще имам и виста и 7 в една директория,а аз искам да нямам виста камоли пък да имам и двете в една директория..

Та въпроса ми е къде е стъпката с формат на (C:)...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване