Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

EU цени - 299,99 Euro

курс на БНБ (фиксиран) - 1,95583 лв за 1 Euro

сметни си и задължителната наценка+транспорт - отидоха над 600 лв.

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Нали ? А Snow Leopard е $25-$30 - фиксинг на БНБ - 1,33431 лв за $1 - отиде на 33-40 лв. !

Ей Били, вземи се осъзнай малко :) и намали цените - може пък и да увеличите приходите в крайна сметка :blink:

Редактирано от rvp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ? А Snow Leopard е $25-$30 - фиксинг на БНБ - 1,33431 лв за $1 - отиде на 33-40 лв. !

Ей Били, вземи се осъзнай малко :hit: и намали цените - може пък и да увеличите приходите в крайна сметка :)

Кризата го гони и него, даже гледах по новините бил изгубил почти 20 милярда. Но това не му пречи пак да е най-богатия човек на земята с 40 милярда.

Аз лично се съмнявам някой в България да се пръкне с 600 лв. за нещо, което може да се развали след два дена :(

Редактирано от Pastilance (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички след като направих простотията да кача 64битово XP решиж да сложа win7 въпреки че след месец УЖ ще получа пакет за надграждане ли кво било от HP. Значи инсталации висчко мина безпроблем, но влизам си в my computer и един много важен дял с 100GB МНОГО ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ е ИЗЧЕЗНАЛ! ПОУСПОКОИХ СЕ КАТО влязох в мениджъра за дялове и видях че има дял неозначен с буква /C:, D: и т.н/ И пише че е 100G и са заети 90G от тях което ме успокой зщото фаиловете не са изтрити...но как да направя дяла ВИДИМ и ФАЙЛОВЕТЕ ДА СЕ ЗАПАЗЯТ

Мерси предварително :)

Редактирано от bigger (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стигна до Рим и не видя папата?

сложи им по 1 буква на тия дялове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хелоу! :)

Преди време си дръпнах от MS W7 build 7100. Тествах го на една машина.. хареса ми и взех, че го турих на още няколко. На всички машини вървеше добре и без забележки. Преди няколко дена го сложих на лаптопа - MSI MegaBook EX600 (MS-1636). Заради няколко филмчета, които имам (има звук, но няма картина) се наложи да питам чичко Гугъл дали няма пуснат някакъв кодек пакет за W7.. Първо дръпнах последната версия на K-Lite-а - на сайта им пише, че е съвместима с W7. Уви това май не е съвсем така. При всеки опит да отворя директория с филми експлорер-а се чупеше. При директориите с къси клипове, грижи няма.

Faulting application name: Explorer.EXE, version: 6.1.7100.0, time stamp: 0x49ee918d

Faulting module name: libavcodec.dll, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x4a9e88c9

Exception code: 0x40000015

Fault offset: 0x00010a62

Faulting process id: 0x99c

Faulting application start time: 0x01ca3b75ac294e30

Faulting application path: C:\Windows\Explorer.EXE

Faulting module path: C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\ffdshow\libavcodec.dll

Report Id: 2411ade8-a769-11de-802b-00218549f2e5

След махането на k-lite експлорера спря да се чупи, но пък не мога да си гледам филмчетата, които явно искат някой по-екзотичен кодек. Дръпнах и сложих това.. Експлорера пак започна да се чупи, но този път е на случаен принцип и липсва "обяснение" в Event Viewer-а.

Току що се счупи отново:

post-246447-1253629371,61_thumb.jpg

Ето какво е записано при събитията:

post-246447-1253629766,87_thumb.jpgpost-246447-1253629776,09_thumb.jpg

Дайте някакви идеи. :hush:

П.П.: Win-а е x86; При K-Lite скрийна с runtime error-a беше същия.

П.П.2: на другите машини не съм търсил и/или слагал кодеци, лаптопа бе първата такава жертва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да я сложа тая буква xD става ли с тоя вградения мениджър...

ПП Оправих се...то било елементарно но... xD xD

Редактирано от bigger (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да си възстановя ctfmon.exe да зарежда с уиндоус? Вероятно след някаква "оптимизация" е изчезнал от msconfig-a.Искам да го върна там.По принцип не ми правеше впечатление-във форуми и текстови редактори,но при включен скайп и натискане на ляв Алт+ляв Шифт забива скайпа,та така разбрах.Ако си го включа ръчно(стартменюто и го напиша в търсачката) скайпа работи.(уиндоус 7 ултимейт,скайп 4.1...не е от нито едно от тях...от задклавиатурното е!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да си възстановя ctfmon.exe да зарежда с уиндоус?

Намираш файла и го дръпваш в Startup папката, в старт менюто :cool: Иначе казано направи shortcut тук - C:\Users\ПОТРЕБИТЕЛСКО_ИМЕ\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Не е най-елегантното решение, но би трябвало да работи... другия вариант е да буташ регистрите:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_USERS\S-1-5-21-2857316446-605147548-3843570029-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Редактирано от madcorp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хелоу! :eek:

Преди време си дръпнах от MS W7 build 7100. Тествах го на една машина.. хареса ми и взех, че го турих на още няколко. На всички машини вървеше добре и без забележки. Преди няколко дена го сложих на лаптопа - MSI MegaBook EX600 (MS-1636). Заради няколко филмчета, които имам (има звук, но няма картина) се наложи да питам чичко Гугъл дали няма пуснат някакъв кодек пакет за W7.. Първо дръпнах последната версия на K-Lite-а - на сайта им пише, че е съвместима с W7. Уви това май не е съвсем така. При всеки опит да отворя директория с филми експлорер-а се чупеше. При директориите с къси клипове, грижи няма.

Faulting application name: Explorer.EXE, version: 6.1.7100.0, time stamp: 0x49ee918d

Faulting module name: libavcodec.dll, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x4a9e88c9

Exception code: 0x40000015

Fault offset: 0x00010a62

Faulting process id: 0x99c

Faulting application start time: 0x01ca3b75ac294e30

Faulting application path: C:\Windows\Explorer.EXE

Faulting module path: C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\ffdshow\libavcodec.dll

Report Id: 2411ade8-a769-11de-802b-00218549f2e5

След махането на k-lite експлорера спря да се чупи, но пък не мога да си гледам филмчетата, които явно искат някой по-екзотичен кодек. Дръпнах и сложих това.. Експлорера пак започна да се чупи, но този път е на случаен принцип и липсва "обяснение" в Event Viewer-а.

Току що се счупи отново:

post-246447-1253629371,61_thumb.jpg

Ето какво е записано при събитията:

post-246447-1253629766,87_thumb.jpgpost-246447-1253629776,09_thumb.jpg

Дайте някакви идеи. :)

П.П.: Win-а е x86; При K-Lite скрийна с runtime error-a беше същия.

П.П.2: на другите машини не съм търсил и/или слагал кодеци, лаптопа бе първата такава жертва.

От няколко години ползвам само една комбинация от кодеци и гледам всичко без проблем като използвам само WMP. Свали и си инсталирай последния стабилен CCCP пакет, като при инсталацията не отмятай ffdshow, защото него ще го свалиш отделно от сайта им и ще го инсталираш. Готово! Просто и ефикасно, ще гледаш и хай дефинишъните без проблем, ако ти позволява хардуеъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали и си инсталирай последния стабилен CCCP пакет, като при инсталацията не отмятай ffdshow, защото него ще го свалиш отделно от сайта им и ще го инсталираш. Готово! Просто и ефикасно, ще гледаш и хай дефинишъните без проблем, ако ти позволява хардуеъра.

Или - махни всички кодеци, и ползвай някой плеър с вградени такива - KMPlayer, GOM Player, SM Player, ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последното мнение, че кодеците чупят всичко... просто се сблъсках с файлове, които не искат да извадят картина в win7. Ще пробвам с някоя от гореспоменатите програмки (kmplayer, бла-бла).

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебаех се къде да попитам, но тъй като мисля, че проблемът е софтуерен, реших да е тук.

Една колежка скоро си купи лаптоп Acer AS7738G-664G50MN. Беше с LINUX, но го сменихме с Windows7. Чиста инсталация, със създаване на нови дялове на харддиска. Със захранващия кабел лаптопът работи нормално, но когато е на батерия, на моменти сам изпада в състояние на хибернация. Първият път се случи още преди да е заредил Windows-а, а втория път - след няколко минути работа.

Всички драйвери са инсталирани, в настройките на захранването съм дал да не се изключва никога. Има ли нещо, което да съм пропуснал? Нямам много опит с лаптопи, и ще съм благодарен за някакъв съвет или мнение.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

яааа, хибернация преди да е заредил уиндоус - това вече е интересно. сигурен ли си, че е хибернация, а не е друго ? можеш лесно да провериш като я изключиш съвсем. в промпта пиши: powercfg -H off, рестарт и виж какво се случва само на батерия. съответно с powercfg -H on я включваш.....

Редактирано от rvp (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на дефектна или стара батерия.

И аз така бих си помислил, ако лаптопът не беше чисто нов ... Но е възможно. То ще си проличи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би повече от месец вече съм си с Windows 7 Ultimate, никакви проблеми.До колкото ме водят спомените го активирах в 7loader, тази сутрин като се събудих видях съобщението за genuine и реших, че проблема ще се оправи ако го активирам отново, но с по-нова версия на активатора.Изтеглих v1.6.2. активирах нормално, излезе ми съобщението за рестарт, след който всичко (уж) трябва да си е на мястото, но отново ми изкарва съобщението че не ми е активиран win-a.

Някакви решения ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал ли си за "замълчи когато нямаш какво да кажеш" ? Пределно ясно ми е, че с оригинален win няма да имам проблеми ! Не виждам смисъл от това да се правиш на легитимен при положение, че и ти си част от стадото и съм напълно сигурен в това ?

Ако някой сериозно има решение на ситуацията нека помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал ли си за "замълчи когато нямаш какво да кажеш" ? Пределно ясно ми е, че с оригинален win няма да имам проблеми ! Не виждам смисъл от това да се правиш на легитимен при положение, че и ти си част от стадото и съм напълно сигурен в това ?

Ако някой сериозно има решение на ситуацията нека помогне.

@Nikkie Колега, чували ли сте за правилата на форума и по-специално за т.2.10?

...

добавено: trosho в тази връзка, преди нямаше ли 1 допълнителен текст към 2.10 забраняваш обсъждането на проблеми породени от "накрайници"? или съм го гледал в друг форум?

Такъв текст не съм сигурен дали е имало.

Ако си спомням правилно, в предишните части на темата се опитваха да дават информация за активатори и май завърши с изтриване на постовете.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съобразно приетите правила на тази общност няма друго възможно решение освен на ЛС

а иначе активатори много - като не стане с 1 пробваш с друг, като почистиш преди това стария

добавено: trosho в тази връзка, преди нямаше ли 1 допълнителен текст към 2.10 забраняваш обсъждането на проблеми породени от "накрайници"? или съм го гледал в друг форум?

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде бях срещнал как се придобиват права на System акаунт ,но не съм сигурен дали беше тука.Ако някой има спомен,ще съм му много благодарен за линк....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване