Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

• Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

От два дни го има в Мултирама като OEM вариант.

г-н Радев, бихте ли опреснили информацията ни относно цените?

офф: скоро няма ли да си направите свястна интернет страница - лош марктеинг, лош

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам супер проблем!

1.Когато искам да си сменя резолюцията на работния плот понеже е много голяма 1680х1050 и като дам на по малка примерно 1280х1024

излиза на половин екран.

2.Игрите също излизат на половин екран а не на цял.

Колеги моля ви помагайте!!! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем, имам два хард диска които са по 80 ГБ.

Единият е разделен на две, съответно на C: и E:, ОС е инсталирана в С:, дотук добре, проблема ми е че ми изчезна втория диск, който като дял се казва D:!

Отначало го показваше и преди малко изчезна безследно, някой да има идея как мога да го възвърна, със ОС Windows 7 Ultimate RTM x86 съм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как е положението в device manager?

ако дяла няма буква там му сложете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждат се и двато дяла.

44476745.jpg

Оправих се, благодара ви!

Редактирано от handcream (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам се за подвеждането

погледнете в Disk management как седят нещата

съвет: когато прилагате снимки, въздържайте се от full size снимки с %7Boption%7D таг - използвайте thummails

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам се за подвеждането

погледнете в Disk management как седят нещата

съвет: когато прилагате снимки, въздържайте се от full size снимки с 47050372.png

А това за снимките, извинете незнам как се прави да е по-малка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф-топик:

Повечето безплатни сайтове за качване на снимки поддържат bbcode за thumbnails (в imageshack.us -> Thumbnail size)

ако качвате от собствения си компютър обаче разчитате единствено на оразмерителната система на сайта - в такъв случай е добре да отрежете ненужната част от снимката

радвам се че сте се справили сам - поздравления

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах Windows-a с тая версия (инсталирана на чисто, форматирано) -

winver.th.jpg

Проблема ми е, че не мога на таскбара да изкарам допълнителни ленти - по- точно изкарвам, но след рестарт изчезва и трябва наново. Искам да изкарам Quick Launch, но не става. Опитах и с друга лента и е пак същото.

P.S. Друго което искам да попитам - не трябваше ли да е възможно преинсталиране, което да започва от работещ все още Windows7? Опитах, но не става - стига се до едно място, където изписва нещо от сорта да се влезе в сайта на Майкрософт, където да се научи как да се преинсталира без загуби, или нещо подобно.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих ;):)

Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия :D

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте исках да попитам дали няма някаква настройка в самия Windows или в Realtek центъра за да се настрой ако си на слушалки да може да свири по-силно на XP го имаше

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам супер проблем!

1.Когато искам да си сменя резолюцията на работния плот понеже е много голяма 1680х1050 и като дам на по малка примерно 1280х1024

излиза на половин екран.

2.Игрите също излизат на половин екран а не на цял.

Колеги моля ви помагайте!!! :)

Мониторът Ви предполагам е широкоекранен и няма как от съотношение 16:9, да стане 4:3 без да има отстъп по хоризонтала! Може да се разтегли "ръчно" от бутоните на монитора или от диспей пропъртис - настройки - разширени - корекции, но няма да е приятен за очите резултат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[post=http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=112746&view=findpost&p=1341766]важна тема

DT последва съдбата на кометите, FG, и куп подобни програми

deamon tools lite не е съвместим със 7 има ли решение на този проблем.

кк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът Ви предполагам е широкоекранен и няма как от съотношение 16:9, да стане 4:3 без да има отстъп по хоризонтала! Може да се разтегли "ръчно" от бутоните на монитора или от диспей пропъртис - настройки - разширени - корекции, но няма да е приятен за очите резултат!

Ми след тоя отговор ще си карам със виста :blink: се пак благодаря за помоща

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми след тоя отговор ще си карам със виста :blink: се пак благодаря за помоща

Не е напълно вярно. В драйверите (CCC за АТИ) има опция на име Scaling, която се грижи точно за това. Работи и при win7, поне при ATI. За nVIDIA не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мястото на RTM на MSDN се появиха някои нови файлови версии за Windows 7 с дата 21.10.2009. Досега информацията на MSDN не беше обновявана от месеци, когато излезе RTM. Ето пример за последната българската 64-битова версия на Windows 7 Ultimate:

File Name: bg_windows_7_ultimate_x64_dvd_x15-65906.iso

Date Posted (UTC): 8/21/2009 9:48:40 AM

ISO/CRC: 6E056FB7

SHA1: DB08E9B0D4713696FF3F93498F7CCE74289B5904

P.S. Най-вероятно обновяването е заради N версиите (без WMP и Internet Explorer). Като гледам другите не са пипнати, там е старата RTM версия от 24.08.2009. Справка за английската версия Ultimate x64 N с дата 22.10.2009:

File Name: en_windows_7_ultimate_n_x64_dvd_x16-13641.iso

Date Posted (UTC): 10/22/2009 8:48:48 AM

ISO/CRC: 52E7F771

SHA1: 045E966D469E6C9ADC0C5318818FBD0F3D20FD91

Редактирано от nologo (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи така, казаха ми да си сложа Уин 7, но искам да питам, как да разбера дали компа ми поддържа 64 битов Уин. Компа е добър, CPU: AMD Phenom 9850 Quad-Core 2,5GHz, RAM: 4GB DDR2, VC: nVidia 9500GT 1GB(дали при игри които изискват 1GB ще ми забиват от Уина). И да питам имам три дяла на харда и искам да инстална Уина на чисто, та трябва ли да си форматирам всички дялове или само този където ще инстална Уина, в случая :C. Спещно ми трябва инфото защото сега мисля да я правя инсталацията!!!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагай спокойно - поддържа и 32 и 64 битови ОС

драйвъри за каквото и да е се търсят преди инсталация на ОС (независимо че някои от тях 7 ги намира сам)

форматираш само дяла на който искаш да инсталираш ОС - избираш custom инсталация

в прозореца за избор на дял, има линк Drive options, откъдето се извършват действия с дяловете вкл. формат

(леле колко правописни грешки имам днес)

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи така, казаха ми да си сложа Уин 7, но искам да питам, как да разбера дали компа ми поддържа 64 битов Уин. Компа е добър, CPU: AMD Phenom 9850 Quad-Core 2,5GHz, RAM: 4GB DDR2, VC: nVidia 9500GT 1GB(дали при игри които изискват 1GB ще ми забиват от Уина). И да питам имам три дяла на харда и искам да инстална Уина на чисто, та трябва ли да си форматирам всички дялове или само този където ще инстална Уина, в случая :C. Спещно ми трябва инфото защото сега мисля да я правя инсталацията!!!!! :)

Процесора поддържа 64бит ОС.Игрите на който им трябва 1ГБ видеопамет няма да вървят добре на тази слаба карта така ,че не е проблем.За инсталация на чисто се форматира само дяла на ,който се инсталира в частност C. :)

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря, Aquaris и coolmeen. Всъщност не очаквах толкова бързи отговори за това мерси :). А може ли да си сложа драйверите от оргиналните дискове, да не търся от нета.

Редактирано от todiros95 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте фонетика за win7 че буквите ги търся по 1 час

Какво по точно Ви трябва, Win7 има 5 фонетики на български(български, латиница, машинопис, традиционен фонетичен и фонетичен)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване