Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам дали на 7-цата има начин да се вижда на Sidebar-а отстрани някакво background-че както на Vista има различни такива. Ох дано да ме разбрахте ако не..

http://cryptsol.net/wp-content/uploads/2008/01/vista-13012008.png

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, при 7 gadget sidebar няма => няма на какво да смениш фона

всеки 1 gadget е самостоятелен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, въпроса ми може да ви се стори смешен, но аз лично съм бясна в момента.....

Ползвам уиндоус7 още от бета версия и мога само хубави неща да кажа за него, обаче.....

Днес си купих лаптоп с windows 7, но изобщо не погледах, че е "стартер", т.е. най-изрязан :speak:(, най-смешното е, че не зная как да си сменя снимката на десктопа.... изобщо няма тяка функция или аз не я намирам, ако някой знае как - моля ми кажете, че се побърквам от този натрапващ се син цвят...

предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху десктопа и най-долната опция персонализиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху десктопа и най-долната опция персонализиране.

Или - десен бутон върху картинката, която искаш да ползваш за тапет, и "Set as Desktop Background".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:):swear2::tease2::) ... От 4 часа вече си играя - просто няма такава опция изобщо, няма никаква опция за смяна на картината на десктопа.....
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:):swear2::tease2::) ... От 4 часа вече си играя - просто няма такава опция изобщо, няма никаква опция за смяна на картината на десктопа.....

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

Windows 7 Starter:

The least-featured edition of Windows 7; the Windows Aero theme is not included, and it isn't available in a 64-bit variant. The desktop wallpaper, and Visual Style (Windows 7 Basic) is also not user-changeable, although third party software such as Stardock MyColours or Samurize can allow these changes to be made[10]. This edition is available pre-installed on computers through system integrators or computer manufacturers.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре прочетете това или изгледайте http://www.youtube.com/watch?v=8F_5Mhq9YqY, за да видите какво липсва при "Windows 7 Starter Edition" (между тях е и липсата на Personalization).

Тази версия ще направи "щастливи" много от притежателите на нетбукове.

ПП.

Опааа, toc е по-бърз :) .

До колкото видях, ъпгрейдът до Home Premium е 80$. Честито.

Редактирано от trosho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре прочетете това или изгледайте http://www.youtube.com/watch?v=8F_5Mhq9YqY, за да видите какво липсва при "Windows 7 Starter Edition" (между тях е и липсата на Personalization).

Тази версия ще направи "щастливи" много от притежателите на нетбукове.

ПП.

Опааа, toc е по-бърз :) .

До колкото видях, ъпгрейдът до Home Premium е 80$. Честито.

:) това не е възможно - не е за вярване..... ужас......

Благодаря за помоща все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам дали на 7-цата има начин да се вижда на Sidebar-а отстрани някакво background-че както на Vista има различни такива. Ох дано да ме разбрахте ако не..

http://cryptsol.net/wp-content/uploads/2008/01/vista-13012008.png

То 7-цата няма Sidebar като на виста просто си слагаш притурки а при виста притурките са прикрепени към sidebara

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:boxing3::swear2::tease2::rolleyes: ... От 4 часа вече си играя - просто няма такава опция изобщо, няма никаква опция за смяна на картината на десктопа.....

Това вече е лошо. Трябва да ползваш някаква допълнителна програма.

Мога да ти препоръчам FastStone Image Viewer. Отваряш картинката с програмата, цъкаш с десен бутон върху нея, и избираш Wallpaper --> Set as Wallpaper.

Не съм го пробвал на Win7 Starter, но трябва да стане, след като проработи и на Windows98 :) .

Редактирано от suggs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори и под х86 ли capnemo? бреей

TOPCON

1. не всички BIOS имат memory remapping

2. "трикa" по принцип го дават за х86 че позволява адресирането, не разпознаването(тъй като разпознаването реално си е наред-уин вижда колко има) - но реално PAE не работи под WinOS

Явно всеки разбитра от своите си работи.При мен се наложи тази опция да се активира преди WIn 7 x64 да започне реално използване на 4ГБ.Поровете се в документацията на Win 7.

То 7-цата няма Sidebar като на виста просто си слагаш притурки а при виста притурките са прикрепени към sidebara

Десен клик на мишката върху десктопа,избери "Притурки".От там се настройва изгледа на Притурките.

Редактирано от TOPCON (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече е лошо. Трябва да ползваш някаква допълнителна програма.

Мога да ти препоръчам FastStone Image Viewer. Отваряш картинката с програмата, цъкаш с десен бутон върху нея, и избираш Wallpaper --> Set as Wallpaper.

...

Съмнявам се да стане с FastStone Image Viewer.

Всички се сещат защо е тази безумна забрана за смяната на wallpaper-а в Starter Edition.

Ето и малко подробности от тук:

As for the technical side, a new licensing bit was introduced – ChangeDesktopBackground-Enabled. On Starter Edition SKUs, this bit is set to 0, disabling background setting capabilities in Windows Photo Viewer and the Display/Theme Control Panel applets. The infection goes deeper into system files shell32.dll and themeui.dll too, hard-coding the wallpaper to %windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg.

До колкото схващам, пътят и името на wallpaper-а са записани в shell32.dll и themeui.dll и не могат да се променят. А освен това май се прави и проверка на чексумата на файла.

Оказва се, че има някои програми, които са специално за смяна на wallpaper-а във Windows 7 Starter Edition. Ето линк към Starter Wallpaper Changer - цък.

Не съм я пробвал и не знам дали наистина работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да стане с FastStone Image Viewer.

........................................................

До колкото схващам, пътят и името на wallpaper-а са записани в shell32.dll и themeui.dll и не могат да се променят. А освен това май се прави и проверка на чексумата на файла.

Единствения начин да го проверя е да си инсталирам Starter Edition :blink: . Което няма да стане, не и заради един експеримент. Опитах обаче нещо друго:

Има програми, които могат да се ровят из регистрите и библиотеките, и да пренастройват разни неща :lipstick: . Една от тях е любимата ми Windows7 Manager. Чрез нея си забраних смяната на Wallpaper-a, оттук:

378147.jpg

След което вече не можех да го сменям с десен клик върху десктопа, или върху картинката.

Обаче без проблем го смених с FastStone Image Viewer :lol6: .

Така че нека hekata да опита, и ако не стане, да търсим друго решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече за 10-ти път.... може би повече ми се появява син екран и пц-то забива. Имам лаптоп HP dv5 1171en. Синият екран и съответно забиването се появява само когато сеед-вам и когато свалям торенти. При игра 2-3-4 часа всичко е наред, при гледане на FulHD, 3Д моделиране, при шарване на филми и гледане от др-то ми пц и т.н. не се получава този проблем.. С Windows 7 Ultimate x64 съм.

post-237407-1260202546,94_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намалете си скоростта - харда Ви може би не издържа

за всеки който смята че може да му бъде от полза:

http://portableturk.com/8857-windows-7-step-by-step.html

опс, това май попада в 2.10/11? ако модераторите преценят че е така, ще бъде изтрито

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствения начин да го проверя е да си инсталирам Starter Edition :rolleyes: . Което няма да стане, не и заради един експеримент. ...

Аз си поиграх малко и инсталирах един Starter Edition във Virtual PC 2007. Пробвах с portable версията на FastStone Image Viewer, но уви, не успя да смени wallpaper-а. И в други програми, например в IE, има опция отворената картинка да се зададе като тапет, но не се получава.

Единствено със Starter Wallpaper Changer успях да сменя wallpaper-а. Не знам какви "магии" прави, но забелязах, че стандартната картинка (%windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg) стои непроменена.

Ето и още един линк (цък) към програмата, защото файлът от предишния е изтрит. Ето и два screenshot-а (преди и след промяната):

win7starter1.th.png win7starter2.th.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора имам проблем с таскбар-а нещо вече не мога да слагам преки пътища и т.н заключи са и дори не мога да си сложа mozilla-та остана само Windows Explorer.. как да слагам файлове.. пробвах по всякакъв начин но не може нищо вече да се слага :-(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да разбера какъв directx имам

Инсталираш Everest и там в обща информация пише какъв directx имаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да местя една папка пред друга. Когато бях с който и да е Windows до 7, можех да хвана папката и да я завлека пред или зад другата - появаваше се една чертичка (както съм нарисувал на картинката) с която се означаваше къде ще иде папката след като я пусна. Проблема е че сега не мога да си подредя папките, а 7 ми ги подрежда по негов си начин

242hezo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имам проблем който ме дразни от доста време.. проблема е свързан с Win7 и Crystal Player

как мога да оправя този проблем.. всичко е прозрачно какъвто и да е филм това е само при АЕРО ефектите при вистата нямах този проблем с плеъра как да го оправя не мога всеки път да сменям темата, а този плеър го ползвам от години и съм му свикнал

post-225147-1260575823,6_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...