Премини към съдържанието
charli

Защо не мога да отпечатам формулите в Word-a ?

Препоръчан отговор

Имам огромен проблем и моля да помогнете за неговото бързо разрешаване. Имам документ, написан под Word 97, в чието съдържание има много формули написани под MathType 5.0. Самите формули съдържат в себе си и букви от българската азбука, т.е съдържат Кирилица. В самия документ (doc файл) формулите са изписани както трябва, като дам PRINT PREVIEW от Office-a също всичко е ок., но при изпринтване на докумета нещата не са розови. Формулите, които не съдържат Кирилица, се изпечатват както трябва, а тези които съдържат символи (а,б,с,...,я) на кирилица излизат не на място, а са отмстени вляво и вдясно. Ето линк, зада стане по ясно за какво говоря: http://img196.imageshack.us/my.php?image=mathformuli4pu.gif

Горната картинка показва това, което се изпринтва, а долната, това което би трябвало да се изпринти. Както се вижда символите к,ДВ,ан,H не са си на мястото. Проблема може да се реши частично, като вместо к и H ги заменя с латинските k и H, самоче за другите символи няма начин... Самия документ съдържа стотици такива формули, и ще е голяма мъка ако трябва да преименувам всичките символи. А, и още нещо - забелязах, че когато дам Show Print Preview от дайверите на принтера аномалиите вече се забелязват. Пробвал съм с Office 97 и Office 2000 - проблема си остава. Приемам всякакви съвети и предложения. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че нещо подобно и при мен се беше случвало. Нещата се оправиха като смених шрифта с който са изписани българските букви. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами копирай си формулите и ги paste-ни с Paste Special като картинки - по този начин няма да имаш проблем с принтера, щото няма да се пробва да ги разчете като текст...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна смека, след малко допитване, проблема се разреши като инсталирах принтера на WinXP с ОficeXP (не на мойто PC, понеже това е "невъзможно") и всичко се изпечата като хората. Все пак още ме гризе проблема и бих искал да го разреша. Благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.