Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опел "Астра" или Митсубиши "Колт" да си купя ?

Препоръчан отговор

Мисля до края на месеца да вземам кола и се колебая между тези двенките

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

Като за сега съм се застъпил яко за мицубишито,независимо,че двигателя му е сравнително по-слаб.Возил съм се в такова чудо,но с 1.3 мотор и знам за каква резачка става на въпрос.Нищо обаче нз за астрата,освен ,че много я хвалат...Помагайте който с каквото може :angry:

Редактирано от Trichocephalus
заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля до края на месеца да вземам кола и се колебая между тези двенките

Като за сега съм се застъпил яко за мицубишито,независимо,че двигателя му е сравнително по-слаб.Возил съм се в такова чудо,но с 1.3 мотор и знам за каква резачка става на въпрос.Нищо обаче нз за астрата,освен ,че много я хвалат...Помагайте който с каквото може ;)

Хвалят астрата ли чух? Опел Астра това са едни от най-големите таралясници на ОПел. Сменени вежди всичко личи си по снимките ще започне отново да гние точно след няма и 1 година. И ще те е яд цял живот. Взимай мицубисшето и няма да имаш никакви проблеми. Съвет просто. :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хвалят астрата ли чух? Опел Астра това са едни от най-големите таралясници на ОПел. Сменени вежди всичко личи си по снимките ще започне отново да гние точно след няма и 1 година. И ще те е яд цял живот. Взимай мицубисшето и няма да имаш никакви проблеми. Съвет просто. ;)

баси погледа дето изкара къде ги видя тия сменени вежди

ама извиняваи не разбрах мицубишито да бе е от нераждавеика

най хубавата кола е новата кола

в случая е мицубищито понеже по обява е на по малко километри

но ако и двете са нови вземам опела за жена ми естествено

коли от 94 година не карам

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме Астра Ф 94 год. от 4 години някаде не я държим в гараж и до сега не почнала да гние.Двигателя на астра които си избрал е доста пъргав но сигуно знаеш че тази е карана на прекъсвач и според мен е наи добре да си потъриш астра с малко по малко кончета и на малко по малко километри.Бих ти препоръчал двигатели 1.8 16В 115 кс. и 2.0 16В 136 кс. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
взимай колта, оси са

леле и това го казва човек който живее е германия

опела направо ще прескочи тоя колт

тая астра подозираш как е карана и как колтчето я измита на старт, нали?

тука и врачки се навъдиха

та как е карана астрата и как стигнахме до този извод

даже и на старта много ме съмнява дали ще дръпне колта

ама нали знаеш че старта на колта ще издъхне и вече на 120 ще гледа как астрата се отдалечава

и ще подържа 225 230 а по леки надолнища 245

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
баси погледа дето изкара къде ги видя тия сменени вежди

ама извиняваи не разбрах мицубишито да бе е от нераждавеика

най хубавата кола е новата кола

в случая е мицубищито понеже по обява е на по малко километри

но ако и двете са нови вземам опела за жена ми естествено

коли от 94 година не карам

Ти решваш cool.gif Дадох съвет :) Аз никога не бих карал вече ОПЕЛ ако ще и да ми я подаряват. Просто знам какво тегло съм теглил с нея. И като ти казвам, че гние. Откакто си купих ауди на 20години нямам никакви проблеми освен основните предни амортисиори, тампони,носачи ит.н Но така като го гледам и още 20 години да я карам няма да има ръжда никаде. Ако бях и трябваше да избирам от 2-те марки бих избрал мицубисшето поради много причини, които опел не са и чували. Единственото предимство е , че е 150 коня, от които половината са умрели, ама това е друга тема.

Ти решваш cool.gif Дадох съвет ;) Аз никога не бих карал вече ОПЕЛ ако ще и да ми я подаряват. Просто знам какво тегло съм теглил с нея. И като ти казвам, че гние. Откакто си купих ауди на 20години нямам никакви проблеми освен основните предни амортисиори, тампони,носачи ит.н Но така като го гледам и още 20 години да я карам няма да има ръжда никаде. Ако бях и трябваше да избирам от 2-те марки бих избрал мицубисшето поради много причини, които опел не са и чували. Единственото предимство е , че е 150 коня, от които половината са умрели, ама това е друга тема.

а тези скорости 1-во ,че няма каде да ги развиеш второ е че съм 100 процента сигурен , че тая 20годишна кочина няма да развие и 200 нищо че е 150 коня просто ти го казвам от личен опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен за тия пари можеш да си вземеш едно Мицубиши Еклипс 1-ва генерация. Мисля, че ще те радва повече от астра-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска ходих да пробвам астрата,но нещо не ми хареса...Беше толкова разбита,че няма на къде,иначе ,че вървеше-вървеше....Но за тези пари нз и какво очаквах,утре ще пробвам и мицубишито,а междувременно ми попадна ето тази оферта http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колега, интересува ли те Mitsubishi colt 1.8 GTI 16V 140hp.

Продавам го защото съм вече семеен и ми трябва по голяма кола.

И преди я продавах, но не бях много на зор. В момента цената е 3600лв.

Има и нов газов инжекцион FOBOS. Ако го иска6 и него цената е 4700.

Няма разлика във вървенето. Пак си е пъргава.

Публикувал съм я в mobile.bg там има и снимки. Днеска я пуснах и още не са активни. Прати маил на [email protected] да ти пратя снимки. ГСМ-а ми е 0883394946.

Колата е невероятна. Които е карал може да ме подкрепи.

Ако те интересува нещо повече питаи по маил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей колега, интересува ли те Mitsubishi colt 1.8 GTI 16V 140hp.

Продавам го защото съм вече семеен и ми трябва по голяма кола.

И преди я продавах, но не бях много на зор. В момента цената е 3600лв.

Има и нов газов инжекцион FOBOS. Ако го иска6 и него цената е 4700.

Няма разлика във вървенето. Пак си е пъргава.

Публикувал съм я в mobile.bg там има и снимки. Днеска я пуснах и още не са активни. Прати маил на [email protected] да ти пратя снимки. ГСМ-а ми е 0883394946.

Колата е невероятна. Които е карал може да ме подкрепи.

Ако те интересува нещо повече питаи по маил.

Колата ми е със почти същите параметри. И мога да кажа, че съм МНОГО ДОВОЛЕН. А колега може да намалиш малко от цениччката. Подчертавам малко. cool.gif

А за Hyndaia мога да ти кажа, че доста дълго време стои в мобилето явно му има нещо и при това сигурно голямо. Но така от снимките се вижда запазено на ниска цена. :blink:

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да смакна повече. Аз доста неща и направих като немислех да я продавам. Незнам видя ли я?

Гумите са нови, джантите са почти нови. 205/55/R15.

Евентуално ако ти я дам с обикновенни джанти да смакна. 300лв.

ина4е си е напално обслужена колата.

Накладки, масло, всички видове ремаци (на кламатика, хидравлика, агренаж), ролка на ремака на климатика, накрайници и т.н.

Климатика има две степени и всичко работи.

Ти от каде си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Немога да смакна повече. Аз доста неща и направих като немислех да я продавам. Незнам видя ли я?

Гумите са нови, джантите са почти нови. 205/55/R15.

Евентуално ако ти я дам с обикновенни джанти да смакна. 300лв.

ина4е си е напално обслужена колата.

Накладки, масло, всички видове ремаци (на кламатика, хидравлика, агренаж), ролка на ремака на климатика, накрайници и т.н.

Климатика има две степени и всичко работи.

Ти от каде си?

Разбирам те потдържал си си колата пазил си я но все пак си е на години. Гледах я много запазена ако и двигателя е така запазен като купето няма няма да сбъркаш ако я купуиш колега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мое лично мнение колта, гори по-малко, по-нетрошлив, тази генерация на опел МНОООООГО гние, чак на 2рите омеги се сетиха от опел че може да се поцинковат ламарините,

а ти не се прави на състезател щото най-много да гризнеш я дърво я стълб я нещо дргуго дет се движи или не, къде по-точно ще караш с 245км/ч 15 годишна кола, на която от 150 коня са и останали 40 коня и 3 магарета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само не ми е ясна каде съм писал,че ще карам с 245 ама ....

Ми то който не иска да се дърпа не си търси коли с по 140-150 коня , отива и си взима Опел Корса 1,2 на ГАЗ .

И между другото като за първа кола си вземи нещо което ще прежалиш бързо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш 5000-6000 хиледарки си вземи един Мерцедес 98 година цетка. Искам да ти кажа, че не съществува по здрава кола .... Имаме от 5 години такава и не сме и сменили акумолатора, да не говорим, че върви. Няма да ти раждяса никаде ... само малко частите и са скъпи, но ако не ти тряя кола да се трепеш и си я подържаш няма да има проблеми дълги години .. cool.gif

Редактирано от Philippsa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти решваш cool.gif Дадох съвет :wors: Аз никога не бих карал вече ОПЕЛ ако ще и да ми я подаряват. Просто знам какво тегло съм теглил с нея. И като ти казвам, че гние. Откакто си купих ауди на 20години нямам никакви проблеми освен основните предни амортисиори, тампони,носачи ит.н Но така като го гледам и още 20 години да я карам няма да има ръжда никаде. Ако бях и трябваше да избирам от 2-те марки бих избрал мицубисшето поради много причини, които опел не са и чували. Единственото предимство е , че е 150 коня, от които половината са умрели, ама това е друга тема.

а тези скорости 1-во ,че няма каде да ги развиеш второ е че съм 100 процента сигурен , че тая 20годишна кочина няма да развие и 200 нищо че е 150 коня просто ти го казвам от личен опит.

аман от специалисти който хранят мнение от коментаторски кафета но не и от личен опит.

Сега за гниенето може казвам може и да си прав виждал съм и много изгнили и не изгнили опели не съм се замислял от какво завииси . А тоя двигател го познавам доста добре и не пиша наизус това е мотор които ще ти погребе две скоростни кутии говорим хаидушко каране ( по точно вала с лагера на пиньона) десетки карета и водна помпа през 100 хиляди и на 300 000 км без нищо сменяно и пипано по мотора (изключвам свещи и ремъци)

каран само с добри масла при скорост 180 -220 това е леко гъделичкане на мотора няма да достигне и 11 разход

а ти ми говариш за избягали коне и разни магарета моляте спри със медикаментите който ползваш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата ще ви служи така както вие и служите. Дето се вика за опел може купето да се разпадне, но колата пак ще варви ! Аз бях фен на мерцедес ... бях си набелязал мерцедес C220... 12 хиляди струваше ,,, но имах само 10 ... бързам да си купя взех си Seat cordoba vario ... 2002-2003 godina ... а те са със двигатели на volkswagen... ПРЕЦАКВАЦИЯ.....

само пласмаси слагали вътре само глъпости ся си блъскам главата и съм казал другата ми кола ще е или bmw ili mercedes !.,..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
при скорост 180 -220 това е леко гъделичкане на мотора няма да достигне и 11 разход

а ти ми говариш за избягали коне и разни магарета моляте спри със медикаментите който ползваш

Не знам кой дава некомпетентни мнения, но при такава скорост двигател 2.0 16в си ги качва над 11 от воле.....

И недей казва че 220 е гъдел защото аз имам 170 коня кола и много добре знам как се мъчи двигателя.

И какво значи хубаво масло? Ти знаеш ли че ако една кола се кара с такава скорост то вероятно и двигателя си е на обороти....

Щом двигателя държи повече време тези обороти маслото загряваааа. А какво става като загрее маслото? -Губи си мазателните способности....

Затова когато една кола се кара така се кара със специално масло, например 10w/60. За да има мазане и при високи темп. на маслото.

този двигател на опел наистина е корав. Но по никакъв начин не можеш да ме убедиш че кола на тези години е първо на реални километри и второ е със запазен двигател.

Мицубишито е много по-разумен вариант!

И малко Офтопик. Мойта Алфа е 99 година и е на 208 000 километра реални а пише че е на 150. А не е мръднала - все едно излиза от магазина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днеска ходих да пробвам астрата,но нещо не ми хареса...Беше толкова разбита,че няма на къде,иначе ,че вървеше-вървеше....Но за тези пари нз и какво очаквах,утре ще пробвам и мицубишито,а междувременно ми попадна ето тази оферта http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

както и предположих в един преден пост - в България втора ръка не купувай нищо, на което да пише GSI, GTi и производни, защото е ясно в какво състояние е. а, относно тоя хюндай, те съветвам да седиш далеч от такива, защото, още като бяха модни, имах "честта" да се повозя от Ст. Загора до Царево в един такъв (почти нов, на две години и нещо) и по-измислен автомобил от това няма. е, ако имаш автосервиз, че да си го пооправяш седмично, може, но ще ти трябва и облицовъчна и дизайнерско студио, че да му смениш и пластмасовия тракащ на всяка неравност интериор.

вземи си едно А4 1.8 за 4-5 хилки и си свиркай.

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОГЛЕДНИ ТУК Б3audi B3

както и предположих в един преден пост - в България втора ръка не купувай нищо, на което да пише GSI, GTi и производни, защото е ясно в какво състояние е. а, относно тоя хюндай, те съветвам да седиш далеч от такива, защото, още като бяха модни, имах "честта" да се повозя от Ст. Загора до Царево в един такъв (почти нов, на две години и нещо) и по-измислен автомобил от това няма. е, ако имаш автосервиз, че да си го пооправяш седмично, може, но ще ти трябва и облицовъчна и дизайнерско студио, че да му смениш и пластмасовия тракащ на всяка неравност интериор.

вземи си едно А4 1.8 за 4-5 хилки и си свиркай.

Аудито е добро ама поне да беше с ляв волан, че иначе ще му се смачкат ламарините бързо. :)

Между другото специално моделите А4 са с малко по-скъпичка поддръжка. Пробвай с Б3,б4 много по-комфортно според мен. Специално загледай Б3 има запазени с по 75,90 кончета карбураторите. Защото ако е инжекция представи си ти тая кола на 20 години и инжекцията се порази кво прайм хваряламе колата на боклука.

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам кой дава некомпетентни мнения, но при такава скорост двигател 2.0 16в си ги качва над 11 от воле.....

И недей казва че 220 е гъдел защото аз имам 170 коня кола и много добре знам как се мъчи двигателя.

И какво значи хубаво масло? Ти знаеш ли че ако една кола се кара с такава скорост то вероятно и двигателя си е на обороти....

Щом двигателя държи повече време тези обороти маслото загряваааа. А какво става като загрее маслото? -Губи си мазателните способности....

Затова когато една кола се кара така се кара със специално масло, например 10w/60. За да има мазане и при високи темп. на маслото.

този двигател на опел наистина е корав. Но по никакъв начин не можеш да ме убедиш че кола на тези години е първо на реални километри и второ е със запазен двигател.

Мицубишито е много по-разумен вариант!

И малко Офтопик. Мойта Алфа е 99 година и е на 208 000 километра реални а пише че е на 150. А не е мръднала - все едно излиза от магазина.

Влезе в материя която ти е далечна. Добре че не си се увлякал че бая бисер щеше да стане.

Та под ред

кое качва 11 от воле !!!??? астра 2000 16v ти лично карал ли си че спориш 11 не може да ги стигнеш не да го качиш

говоря ти за нещо от сорта 10.5 10.8 не 11 аз лично имах такава от Швеицария в далечната 95 докараха ми я на 60 хил две годишна карах я до над 300 000 тая кола е по икономична на гонене извън града от колкото на икономично каране градско аве горе долу еднакво харчеше по причината че икономично не е карана никога извън града.

какво значи хубаво масло ??? ти имаш ли идея защото ми се струва че нямаш май ги пишеш тия числа без да имаш представа какво значат или така си чувал

хубаво масло е синтетичното масло например на кастрол ф1 5/60 излизаше около 100 d.m. 5 литра

не се препоръчва за коли с много километри или които харчат масло

до 200 хил я карах с такова

щом двигателя държал тия високи обороти ??? кое е високи обороти за тоя мотор които има маслен радиатор

ами на 7000 на пета е 245 това са идеални условия много рядко попадаш в такива обикновено са 5800 6200

това ли са високи обороти за добро масло за двигател с радиатор на маслото не ме караи да се смея

сега да те убеждавам на колко километра е или в какво състояние е няма как понеже си нямам идея ама едва ли е повече гонен от тоя който аз имах

после ти може да имаш и кола с 200 коня мотор и пак да се мъчи на 220 но аз ти говоря за астра като тегло на купе аеродинамика и мотор тая астра където я пипнеш без значение леко нагорнище вятър и подобни 220 ги лепи от там нагоре вече зависи от вятър баир и т.н

аз лично що коли съм разсмял с къде по мощни мотори е отделен въпрос

колко ми се смяха всички като казах че ще разпилея бмв 740 бях на гости на приятел в Добрич и там имаше един които толкова надменно ми каза че ще е срам за него да застане до такава кочина на кушия

ами до русе през силистра това бмв уж вървяло по 250 260 аз повече от 225 не вдигнах никъде а се налагаше на повече от 10 пъти да го изчаквам до Русе

така че на мене тоя модел на астра ми е слабост все пак около 1/4 от всичките ми километри са на нея

в последно време наблягам само на спортни дизели но това е друга тема

и един голям edit понеже я сравняваме с японска кола

че се сетих единствената японска част в цялата астра не знам немците какво доверие са им гласували на жълтурковците е лагера на пиньона NSK ролков с вътрешен ф 52мм който за по малко 250 хил се наложи да го сменя два пъти като накрая смених и скоростна кутия с кутия от нормална вектра 2000 която е изчислена не за 150 коня и тоя и лагер е немски и е около 40 мм видимо беше по малък и за над 50 хил не се обади изобщо

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване