Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Червенобузи Костенурки - съвети, начини за отглеждане

Препоръчан отговор

Днес си взех две такива животинчета заедно със акватерариум.Сега като ги пуснах в него забелязвам че постоянно и двете стоят само отзад и се блъскат в задната стена не ходят нито в предната част на аквариума нито на дръвцето ходят да се пекат.Във водата започнаха да плуват някакви люспи.Забелязвам също че са се изходили :P Да бе нещо да се карат да се бият или просто все още не са свикнали на новото място.Дайте ми някакви съвети.Довечера ще ги пробвам дали искат да хапнат взех им някакви храни за бебенца костенурчета и скаридки.

Редактирано от Trichocephalus
заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основни грешки, които се допускат при отглеждане на сладководни костенурки:

1. Не бива да се отглежда костенурка в аквариум без суша. Тя е в състояние да потъне и се удави, въпреки че се нарича "водна".

2. Не бива да се отглеждат костенурки без отопление.

3. Не бива да се хранят костенурки единствено със сурово месо.

4. Не трябва да се хранят костенурки само с растителна храна.

5. Когато костенурката не получава храна достатъчно богата на калций, то трябва да се добавя задължително минерална добавка.

6. Не бива да се добавят в храната мастноразтворими витамини "на око".

7. Не бива да се отглеждат костенурки в мръсна вода, особено когато се образува на повърхността ципа.

8. Ако костенурката е обрасла с водорасли, не се чисти с груби четки или да се белят роговите пластинки.

9. Зимният сън не е задължителен за костенурките.

10. Не бива да се отглеждат няколко самци в един аквариум и да се допускат нови животни без предварителна карантина.

11. Не бива да се използват за строителство на изкуствения воден басейн единствено гладки материали (стъкло, пластмаса).

12. Необходимо е съблюдаване на строга лична хигиена след контакт с костенурки и почистване на терариума.

13. Не бива да се мие аквариума в кухнята и да се използва посуда, в която се готви за хора.

виж и цялата тема - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=86547

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си взех две такива животинчета заедно със акватерариум.Сега като ги пуснах в него забелязвам че постоянно и двете стоят само отзад и се блъскат в задната стена не ходят нито в предната част на аквариума нито на дръвцето ходят да се пекат.Във водата започнаха да плуват някакви люспи.Забелязвам също че са се изходили ;) Да бе нещо да се карат да се бият или просто все още не са свикнали на новото място.Дайте ми някакви съвети.Довечера ще ги пробвам дали искат да хапнат взех им някакви храни за бебенца костенурчета и скаридки.

Страх ги от теб - да не мислиш, че са слепи ?

отдалечи се от аквариума и ги наблюдавай отдалеч - те да не те виждат.Или си сложи уеб-камерата и ги шпионирай от другата стая -само така ще разбереш какво правят наистина.

Просто в момента драпат и се опитват да се скрият.

Не занбравяй да им сложиш ламп за печене над скаричката, ако не ти е до прозореца аквариума. На малките костенурки им е нужна много светлина и топлина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега като влязох в стаята гледам едната се качила на дръвцето и ме гледа оттам ;) ами има ли нужда да слагам филтър те са още бебето обаче доста цапат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега като влязох в стаята гледам едната се качила на дръвцето и ме гледа оттам ;) ами има ли нужда да слагам филтър те са още бебето обаче доста цапат

И с филтър и без филтър - все тая според мен.

Пробвай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А относно водата казаха ми че трябва да бъде колко е дължината на корубата им но ми се вижда малко и се чудя дали да долея още...Четох че е лошо когато се образува такава ципа над водата става когато дълго време не се чисти и при моите гадинки се появи след първите няколко часа

Редактирано от soulskater (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно водата казаха ми че трябва да бъде колко е дължината на корубата им но ми се вижда малко и се чудя дали да долея още...Четох че е лошо когато се образува такава ципа над водата става когато дълго време не се чисти и при моите гадинки се появи след първите няколко часа

ципа не трябва да има - това е признак на замърсена вода - сменяй я веднага.

Обаче -никога не сипвай директно вода от чешмата ! Хлорът дразни очите им .

Пълни първо в една 10 литрова туба от минерална вода и чак на другия ден сменяй водата в аквариума от тази, която вече е без хлор.

Вземи си и една гъбичка и с нея при всяка смяна на водата - изтривай стените на аквариума - по тях се задържат мизерии.

Дръвчето го търкай хубаво и плакни много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

И аз имам такива животинчета от около 2 седмици и са много сладки имам 2 едната само стои от горе другата само от долу и се опитват и двете да минат през стъклото толкова ли са глупави нз ама никога не ядът пред мен като сложа храна цял ден ги наблюдавам вечерта кат отида да сложа нова храна (разбира се ако са изяли предишната) цялата храна са омели но не мога да разбера коя от двете и оста се притеснявам дали си делят храната щото така може да преяде едната пък другата да гладува някакав съвет Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да ги оставиш да се оправят както си знаят с храната. Не се бой-хранят се и двете. p.s. не знам за костенурките ти умни ли са или не, но ти сериозно трябва да си оправиш правописа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте вчера си взех две костенурки,но проблемът е,че не знам какви са.Виждам,че всички пишат за червенобузи костенурки.Искам да Ви помоля за помощ. Наистина ли костенурките,които взимаме като домашни любимци,са червенобузи? Четох,че им трябва пясък и крушка.Наистина ли им трябва светлина? Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето, дето ги продават са червенобузи (червеноухи). Задължително им трябва крушка. Пясъкът е необходим след време ако ги размножаваш, но си е доста сложна работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Здравейте, от два дена имам 2 такива животинчета, които са на 1 годинка, подари ми ги приятелка. Тя през това време ги е хранила предимно с прословутите скариди, прати ми и на мен останалото количество, но след като изчетох доста материал относно това колко не са полезни, и се притеснявам да не би да им стане нещо... Видимо са в добро здраве, но все пак за първи път гледам подобни гадинки и не мога още да преценя какво точно да правя ... :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

за хората от Facebook, присъединете се към групата за Червенобузи костенурки!! http://www.facebook.com/group.php?gid=123374064353133&v=app_2373072738#!/group.php?gid=123374064353133&v=wall

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

И аз имам две костенурки и в акватерариума има нещо като мостче от суша с камъчета и под мостчето има място и те постоянно стоят в ъгъла под мостчето. Моята братовчедка и тя има неините се изхождат а мойте НЕ. Това дали е някакъв проблем с тях или още на са свикнали с обстановката??? Аз съм ги взела на 23 декември миналата година ;) . Ако имате някаква информация я споделете. Благодаря ви!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

Не знам дали сте се замисляли какво се случва с "домашните любимци" на хора, които умират... Ако са кучета или котки те често биват изхвърлени на улицата или им се търсят осиновители, ако имат късмет на някой да му пука за съдбата им. Ако са по-нетрадиционни, обаче?!?!

Това, което четете сега, е спешен зов за помощ за две червенобузи костенурки. Хората, в чийто дом са живяли и са били домашни любимци, починали внезапно в много кратък интервал от време. Костенурките и безбройните други животни на семейството са останали на милостта на роднините, които правят всичко възможно да се справят със ситуацията, но положението е тежко и костенурките трябва спешно да намерят своя нов дом. В момента живеят в "походни условия" в легени.

Предполага се, че са мъжка и женска. Едната е по-голяма от другата. По-едрата е с дължина на черупката около 25 см, по-дребната около 18 см. Намират се в София.

10988284_10206081808753940_6425924567404

https://www.facebook.com/falconesss?fref=photo

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Здравейте,един от синовете ми искаше за домашен любимец водна костенурка.Купих му разбира се ( жълтоуха ) само такава успях да намеря.В зоомагазинът ми казаха,че трябва да я храним един път дневно с гранулирана храна от 8 до 12 гранулки на хранене,но тя изглежда много гладна и постоянно търси още.Някой може ли да сподели мнение по въпроса,какво количество гранулирана храна да и давам за да се засити?Благодаря Ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване